» »

dominikanska republika

dominikanska republika

paqito ::

je kdo že bil tam?kje je bolje punta cana ali puerto plata?hvala za odgovore
.......

kmetek ::

Jaz sem bil pred 2 meseci v Puerto Plati.....in okolic....Kolega bil letos v Punta Cani.......pomoje je 50-50%.....hehe...

paqito ::

uuua u katerem hotelu si bil? pa je res da je v puerto plati voda bol mrzla, umazana pa da je tam bol vetrovno?kulk časa si pa bil? pa s katero agencijo si šel?
kako je blo si bil zadovoljen?
.......

jarre ::

Bil v Punta Cani. Obala odlična, mivka, hoteli drug do drugega, odbojka na mivki, plitvine za relaksacijo in "cartanje", nekaj km sprehoda ob obali ni več hotelov, tam tudi ni tako plitvo in se da fino plavati. Super za mlade. Ne pozabi na kremo s faktorjem nad 50. Mene je že drug dan ful ožgalo in sem moral nositi majico nekaj naslednjih dni.

paqito ::

kolk časa si pa bil?pa s katero agencijo.a je punta cana kakšno večje mesto al je to sam ena velika skupina hotelov?
v katerem hotelu si pa bil?
joj ful sm firbčen ker mislm it tja tko da ...... plis napiš še kej
.......

kmetek ::

Oasis Marien, 1 teden....naslednjič bom šel za 2 tedna. 1 prehitro mine.
Preko SONČka sem šel.

Voda dovolj topla....drugače sem bil notri v hotelskem kompleksu, all inclusive LOL :) 5kg pridobil, pil do amena :P

jarre ::

kolk časa si pa bil?pa s katero agencijo.a je punta cana kakšno večje mesto al je to sam ena velika skupina hotelov?
v katerem hotelu si pa bil?
joj ful sm firbčen ker mislm it tja tko da ...... plis napiš še kej



Imena hotela se na žalost ne spomnim več. Vem, da sem potoval v lastni režiji s takratno prijateljico. Hotel je imel po nemški klasifikaciji 4 zvezdice, vse v ceni (All inclusive), lasten bazen (kot vsi ostali bazeni), plaža je bila od bazena, hotelske sobe 40 metrov. Večino hotelov sestavljajo majhne stavbe v katerih je v dveh ali treh nadstropjih največ 20-30 sob. Vse sobe so (jasno) klimatizirane. Kopalnice so čiste, če pustiš na vzglavniku zjutraj kak dolar ali lokalno valuto, se bodo sobarice še dodatno potrudile in pospravljale. Za vse obroke imaš na voljo veliko menijev. V 15 dneh nisem mogel poiskusiti vse hrane. Večino hrane ti po želji spečejo, popečejo, skuhajo pred teboj. Sam sem pojedel ogromno sadja, ki so ga olupili, razkosali pred menoj in mi ga ponudili v velikih količinah. Večino časa sem preživel na igrišču za odbojko, v vodi in dolgih sprehodih zvečer, ter... ;-)

Alkohol je zastonj. Pazi! Njihov rum je neverjetno močan! Dva ali trije "shooti" po 0,3 dcl pa si že pošteno dobre volje. Vsi natakarji pa ti pričnejo takoj, ko opazijo, da si pijan, vidno manj "tankati" v kozarec. Vse osebje je zelo prijazno. Vsak dan te bodo "gnjavili" animatorji in lepe animatorke. Nemci, ki so bili takrat tam so noreli za njimi. Pa jim ni kaj dosti uspevalo. Turisti so večinoma Nemci, Francozi, Portoričani, Rusi, Američani. Na plaži hitro ugotoviš od kod je kdo. Evropejci in Rusi smo bili veliko bolj sproščeni. Dekleta obvezno zgoraj brez, mi Evropejci smo bili tega navajeni, Američani pa so nenehno hodili naokrog z zatemnjenimi očali in rdečico na obrazu (ha, ha). Portoričani in Portoričanke so bolj majhni in čokati in malce manj občutljivi na sonce. Američanke vse v čudnih bikinijih, nikoli zgoraj brez, veliko silikonov... NIKAKOR se ne pogovarjaj z Američani o politiki!!

Stranišča so ameriška, tudi veliko ostalih stvari "gravitira" proti ZDA. Taksiji so poceni in stojijo pred resorti. Ah, ja.. Vsi hoteli so v obliki zaprtih resortov. Vhod je en sam, hotel je ograjen, razen plaže so odprte. Zvečer in ponoči povsod čuvaji, ki so zelo prijazni in "nevidni". Se umaknejo, če slučajno naletijo na par, ki se carta zvečer, na obali. Morje je bilo zelo toplo, v plitvini se je dalo fino lenariti in opazovati majhne ribice, ki so plavale okrog nog.

Značilnost Punta Cane in Bavaro Resorta je, da so kakih 200-300 m od obale skalni (koralni??) rifi, ki preprečujejo visoke valove ob obali.

Ne izbiraj si izletov s konji ali pa da te odpeljejo na ogled morskih psov (popolna neumnost, pokažejo mlade morske pse v nekem zaprtem akvariju). Odličen izbor je vožna/izlet s trimarani in hitrimi čolni.

Bavaro resorti so dražji in načeloma za starejšo populacijo (nekateri imajo tudi igrišča za golf).

Nek večer smo doživeli tudi kratkotrajno tropsko nevihto. K sreči! V pol ure je iz temnega oblaka na obzorju pribučal močan veter in nočni dež. Je bil dovolj močan, da je deloma odkril streho na eni od tematskih restavracij (vsaj v našem resortu smo imeli 4-5 tematske restavracije (ribja, evropska, ameriška,...)).

Jezik komunikacije so angleščina, nemščina in španščina. Če si komunikativen, boš spoznal veliko ljudi. Večjih "tropov" moških, ki iščejo avanture ne marajo, razen, če želijo ostati v Dominikanski za vedno (baje je pri njih trenutno več žensk kot moških)...

To je to.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

kmetek ::

Kurac tsxi se je meni zdel kar drag :P

frikec() ::

Očitno ste vi doživljali nekakšno bolj poamerikanizirano verzijo dominikanske. Ko sem bil tam pred leti sem se vozil z gua-guaji (kakšen taxi neki). Bil sem pa v manjšem resortu "La tambora" na polotoku Samana. Vse je bilo izredno poceni, večina turstov je bila Nemcev. Angleško je malokdo znal, tako da sem se večinoma sporazumeval v italijanščini.

Šel na veliko izletov (ogled kitov, naravnih parkov - mangrove, safari..)

Je bil eden boljših dopustov (bil cca 2 tedna all-inclusive).

madoor ::

Pozdravljeni,

pišem kar v to temo, da ne odpiram nove. Letos imam namen za dopust iti v dominikansko republiko. Preveril sem pri parih agencijah, pa so pretirano dragi. V svoji režiji bi me priđlo ceneje, imam pa vprašanje v zvezi s hotelom. Kjerkoli hočem rezervirati hotel, ne podajo izbire All Inclusive. Naprimer booking.com, vem da hoteli imajo možnost AI, vendar opcije ni nikjer. Imate kdo kakšno idejo, kako bi lahko na lastno režijo rezerviral AI hotel?

Hvala za pomoč

jarre ::

@madoor:

Na hitro:

https://www.tripadvisor.com/Hotels-g147...


Obvezno preveri in primerjaj cene tudi na domači strani hotela....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Različni all inclusive aranžmaji

Oddelek: Loža
174491 (1609) c3p0
»

Potovanje Havaji ali Dominikanska republika

Oddelek: Loža
111797 (1277) BorutO
»

Pocitnice do 400€

Oddelek: Loža
346768 (5594) Okapi
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223366 (131) Pujcek
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217203 (6630) barbarpapa1

Več podobnih tem