» »

DVB-T antena in dva televizorja

DVB-T antena in dva televizorja

primo ::

Sem na Markovcu nad Koprom in odprt pogled na TV oddajnike tako Italijanske, kot Slovenske. Na balkonu imam anteno in nanjo priključeno eno televizijo v dnevni sobi. Vse deluje kot je treba. Sedaj sem dodal še eno televizijo v sosednji sobi. Na antenski kabel sem dal razdelilec za dve televiziji in nastal je problem. Nemogoče je gledat obe televiziji hkrati. Če je v dnevni televizija ugasnjena, televizija v drugi sobi dela. Čim v dnevni prižgem televizijo na tisti v drugi sobi signal popolnoma izgine. Kakšen nasvet?
Hvala in LP

2x'=2 ::

Mogoče razdelilec z ojačevalcem, ne pa pasivni.

primo ::

Čudi me, da bi bil potreben ojačevalec. Antena je na balkonu na zadnjem nadstropju z odprtim pogledom na oddajnike. Od antene do televizije v dnevni je okoli 4 metre antenskega kabla in od tam do druge televizije še cca 8 metrov. In signal v drugi sobi, ne da slika kocka ampak popolnoma izgine.

2x'=2 ::

Na nekaterih televizijah, sprejemnikih se da preverit nivo signala.
Vsak sprejemnik, razdelilec, kabel, doza, prinese padec signala.

krepki ::

A imaš približno takšen razdelilec ta je sicer z 4 izhodi dobiš tudi takšne z dvema izhodoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

krop ::

Daš za vsak tv svojo anteno in problem je rešen. Lahko pa varijenta z ojačevalecem

brodul ::

Se strinjam z krepki. Rabis boljsi (novi) splitter. Tak, ki splitta na dva izhoda, stane okoli 5 eurov. Nobenih aktivnih elementov ne rabis.
Ce poves vec o zdajsnem ali pa ga slikas, ti lahko povemo vec.

Na dolgo:

Zgleda kot, da ti televizije nekako sumijo nazaj ali se pa jim pri vklopu spremeni impedanca vhoda. Pac cudno, samo to tko je pri teh frekvencah.
Ce si najdes dober splitter ti bo to pofiksal. Pomembno je, da so vse povezave impedancno pravilno zakljucene. Treba je razumet tudi, da so stvari odkar je DVB-T malo bolj obcutljive.

Ojacevalci pri antenskih sistemih funcionirajo malo drugace kot pri avdiu doma ali v avtomobilu. Pri DVB-T nima tok veze koliko je mocen signal, bolj je pomembno razmerje signal/sum (S/N). V praksi to pomeni, da so ojacevalci zelo blize antene (laicno so vgrajeni), vse kar ni pri anteni je dost brezveze, ne pomaga in je tipicno slabse (ker tudi ojacevalniki sumijo). Ce bi bilo tako preprosto, bi dali v televizorje ojacevalnike (no tam ubistvu so :D ). Ampak najbrs ste postekali poanto.

Moram se nardit ustni izpit iz tega. :D
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

2x'=2 ::

No, signala mora vseeno bit dovolj. treba je pa vedet, da spliter tudi vzame nekaj moči zato bi mogoče aktivni deloval.
Ni pa problem ojačevalca samo lastni šum, ampak dejstvo da ojača tudi šum (poleg koristnega signala), zato ga je najboljše postavit takoj za anteno (kot je bilo napisano). velikokrat na teh spliterjih tudi piše kakšno slabljenje imajo.

Fajn bi bilo tudi vedet, če ima mogoče kak program boljši sprejem, ker je slabljenje na nizkih frekvencah manjše.

...:TOMI:... ::

Poglej,če nimaš slučajno prižganega 5 V napajanja za ojačevalnik v anteni.

Drugo, če vidiš oddajnike, rabiš samo anteno in kabel ter razdelilec. Ne rabiš ojačevalnika.
Tomi

primo ::

Hvala za pomoč. Če je prižgana samo ena televizija (bilokatera) je signal odličen. Sicer so Italijanski oddajniki v vidnem obsegu in oddaljeni zračne linije samo par kilometrov. Imam takšen spliter (na sliki), ki je bil že prej na antenskem kablu, tudi ko je bila samo ena televizija prikjučena gor in je delala brez problema. Ko pa sem priključil še drugo pa ni možno gledat obeh. Recimo prižgem tisto v dnevni, ki je bližja balkonu z anteno in dela super. Ko prižgem še tisto v drugi sobi, v dnevni dela še vedno, na drugi pa ni slike. Piše da ni signala. Če prvo prižgem tisto v drugi sobi dela v redu in zgubi signal takoj ko prižgem tisto v dnevni. Spodaj link do slike spliterja.
[img]http://i.imgur.com/b14YPcB.jpg[/img]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()

Lonsarg ::

No, več kot očitno tisti TV v dnevni nekaj dela z tem signalom, namesto da bi ga samo sprejel.

brodul ::

Splitter zgleda v redu. Ena od televizij ti sumi v sistem. Ce poves modela televizij ti lahko kaj zgooglamo.
Preproste resitve pa pomoje ni, mogoce se splaca vprasat kaksen "RTV" servis.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

tintorel ::

Jaz bi poskusil s takim ločilnikom:
http://www.antene-zupancic.si/prenapeto...

primo ::

Sem rešil zadevo in se vsem iskreno zahvaljujem in se oproščam, ker sem vas po nepotrebnem obremenjeval. Moram priznat, da sem en velik lolek, namreč antenske kable sem narobe priklopil. Pomotoma sem na vhod priključil eno televizijo, na izhode pa drugo TV in kabel iz antene. Zdaj deluje vse odlično.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z digitalnim zemeljskim signalom

Oddelek: Zvok in slika
193619 (1532) AštiriL
»

TV antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
132750 (2538) Frenckie
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214002 (11339) boysta
»

tv - antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193691 (3123) Alexius Heristalski

Več podobnih tem