» »

Renault Twingo 1.2 - problemi s težavami

Renault Twingo 1.2 - problemi s težavami

«
1
2 3

TwingoLove ::

Pozdravljeni!

Končno dopolnil 18 let, v prvo dobil izpit, ampak avta od staršev nisem želel. Kot bolj tehnični tip se mi je na avtoodpadu zasvetil Renault Twingo 1.2 z D7F motorjem in pazi to, stekleno panoramsko streho! Cena taka da sploh brezveze, seveda je drug dan že šel z mano. Na avtomobilu mi je mehanik takoj naredil veliki servis, torej zobati jermen, vodna pumpa, vsi filtri, itd itd. Spomladi, ko zima naredi svoje gre pa na ličarska popravila, torej menjava pragov, saj so čisto gnili in avta sploh ne morem dvignit z navadno dvigalko. Sem že 5. lastnik torej je z avtom bilo vse narobe. Elektrika nobena ni delala, airbagi niso delali, ampak so se stvari vse popravile!
Z avtom sem v januarju brez problema prevozil okoli 1500km. Ja malo še je tisti začetniško veselje do vožnje in grem raje po daljši poti ;) Ampak sedaj so se začeli problemi... Po pričakovanjih seveda. No pa začnimo s težavami, katere ne vem kako bi jih rešil, seveda brez pooblaščenih servisov.

Prva stvar, ki me zanima kako je z zavornim sistemom. Bremze že kar pošteno škrtajo, ko se vozim, včasih sprednje, včasih zadnje. Kaj vbistvu priporočate naj vse menjam, da bo stvar popolna, oče mi je tudi rekel da bi moral menjat tudi cevi?? V petek se mi je zgodilo, da mi je zadnja leva bremza držala, saj je cvilila in avto je vleklo v levo. Kaj priporočate, kaj naj vse kupim? Stvari kupujem pri InterCars na Ptuju.

Optika na avtomobilu. Volan in mam rahlo zamaknjen v desno. Prejšnja lastnica mi je pustila gor nove gume, tako da po profilu še ne morem izmerit. Je še lahko kaj druga narobe, kar mi nebi mogli rešit na optiki?

Motor... jah... če rabi kdo kaj masti, jo lahko dobi pri meni. Prejšni lastniki (jaz sem 5. lastnik avtomobila) občino niso vlagali v avto popolnoma nič. Po enem mesecu je olje takšno, kot da bi bilo staro eno leto. Danes ga mislim spet menjat. Kupim pa vedno sintetično original Elf olje. Mislite, da se bo s časom motor prečistil? Danes bom menjal tudi filter, saj mi olje pošteno teče iz filtra. Nevem ali je to mogoče zaradi filtra, ki je ponaredek ali pa je kaj druga narobe? :S Sem zjutraj kupil original filter na pooblaščenem Renault servisu na Ptuju. Bi lahko bil kje drugje problem, da bi olje tak fejst teklo ven? Filter je pa dovolj zategnjen, sem ga včeraj probal malo pritegnit (seveda z roko). Tesnila na glavi so ok, edino tesnilo bloka je malo slabše, ker se na zadnji strani vidi, da je malo mastno ampak od tam olje ne teče!
Lahko omenim še to, da se mi na čepu za olje nabira bela "sirotka"? Je to res lahko samo pojav zime in hladnega vremena? Olje se ne meša z vodo, tako da je tu vse ok.. sklepam.
Zjutraj ko je motor hladen spušča cvileče zvoke, kot da bi bili kaki ležaji v samem motorju pokvarjeni. Se splača dejansko motor razdirat in obnavljat? Link na youtubu kakšen zvok prihaja iz njega :

Menjalnik - šel je težko v 1. in 2. prestavo in sklopka je bila trda. Po menjavi olja v menjalniku stvar dela kot mora ampak se mi sklopka še vedno zdi malo trda. Kaka ideja?

Sedaj mislim pa da je dovolj, čeprav bi se še našlo kaj. Ja še vedno se mi splača vlagat v avto.. za valentinovo boma pač jaz in Twingo, ker si boljše polovice ne morem privoščit, ker gre v se v Twingota.
Vsi me samo gledajo, koliko bom vložil v ta avto, ampak se mi stvari izidejo. Pač rad imam tega Twingota, ker je le moj prvi avto, ki sem si ga kupil seveda sam!

Lep pozdrav, Aljaž

GTX970 ::

Koliko si dal za to kanto ?
Zakaj misliš da je bil avto na odpadu ? Hint: da tam tudi ostane, če nisi ravno mehanik s preveč časa in denarja po stroki.
Ne sprača se, ker boš dalj jurja not, prej kot si misliš.

Za 500 eur dobiš cliota II 1.2, ki dela brez šravfanja:
http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

koyotee ::

Ojoj, kupi si kolo, srsly :D peti lastnik? Al si ti le promotor renaulta?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TwingoLove ::

Raje pomagajte priti do rešitev ;) Pač mi denar smrdi in ga bom vlagal v avto! Kolo pa že imam ;)
Odlično, vem da dobiš cliota za 500€ na avtonetu. Ampak jaz se z njim nekako nebi upal peljat na daljšo relacijo in seveda po avtocesti brez da bi naredil veliki servis. Zato pa sem dal generalko nardit takoj po nakupu.

Tomas 33 ::

OK, čestitke za entuziazem in veselje pri hobiju.

Ampak zaradi varnosti sebe in ostalih udeležencev prometa se izloči, dokler avto ne bo tehnično izpraven.

GTX970 ::

Ampak jaz se z njim nekako nebi upal peljat na daljšo relacijo in seveda po avtocesti brez da bi naredil veliki servis.

Prage imaš zanič, podvozje imaš zanič, motor sumljivo ropota, zavore ne delajo, menjalnik se zatika...
Pokliči cigana in naj odpelje to kanto.

Rešitev sem napisal, kot tudi kdo kupi tako vozilo, ga za silo uredi in proda naprej enemu suckerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hojnikb ::

tole bo jama brez dna, dokler nebo sel tja kamor sodi; odpad.

Ampak vsaka izkusnja nekaj stane ;)
#brezpodpisa

TwingoLove ::

Tomas33 hvala ;)
Avto je tehničnega naredil brez problema, zato ne vidim problema zakaj se nebi mogel vozit z njim? Ja se strinjam, da gre lahko marsikaj narobe... pač meni je blo tak po nakupu jasno, da bo treba stvari poštimat.. Avto gre čist super, saj se vsak vikend vozim v Ljubljano.

Jama brez dna.. se strinjam, ampak imam tako srečo, da si lahko tako jamo privoščim, brez pomoči staršev seveda, eni delamo zraven šole.

N0t0ri0us ::

moj predlog:

Namaži jeklenice oziroma zajlo katera gre na zadnje zavore s kakim dry lube. Pozimi če ni potrebe ne zateguj ročne in pusti samo v prestavi, tako ti ne bodo več blokirale zavore. Če si že kupil filter ga zamenjaj in če že ravno menjaš olje ga tudi zamenjaj amapk po mojem ni potrebe.

To je to kar se tiče vzdrževanja. Vsakega evra je škoda za taka jajca. Vozi dokler bo šlo potem pa pelji nazaj na odpad. Nima smisla metat denarja za taka jajca.

Raje poišči kakega kliota ali polota za 1000€ in mislim da se dobi tudi že solidno oziroma precej bolje ohranjenega. Ta avto kot vidiš je poln problemov in stalno ti bo nekaj crkovalo. 1000€ boš pa že dal za samo barvanje, pragove, zavore in na koncu ti bo še zaribala mašina ali pa se podrl kak menjalnik...

GTX970 ::

Avto je tehničnega naredil brez problema, zato ne vidim problema zakaj se nebi mogel vozit z njim?

Če vozila ne moreš dvigniti na pragih ne bo šel skozi tehničnega nikoli - razen če si ga delal "na daljavo" :)).
Se vidi iz Lune (kanala) da je avto gnil spodaj.


Ti privoščim da vržeš vsaj 5k notri.Renoju je prodaja padla, tako da naj nekaj zaslužijo vsaj z deli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TwingoLove ::

N0t0ri0us hvala za odgovor, ročne ne zategujem, ker je avto skos zunaj! Pač ne vem... bom dal pomoje kar vse zamenjat. Kaj pa glede teh zavornih cevi? Se to menjuje?
Glede rje pa je tak, gnili so samo pragovi, podvozje pa NI rjavo, nosilci so ok, prav tako oba mostova. Menjavo pragov pa imam že zmenjeno, ker mi je en gospod še dolžen uslugo, tako da bo to vse zastojn! Ja stvari se mi splača ;)
Jooj če ne vete kak je fajn panoramska streha in sedeži ki se podrejo, tako da sta v avtu dve ležišči ;) ja te stvari smo že sprobali haha ;) ;)

N0t0ri0us ::

da se da s twingotom tud kakšno žensko podret ? :)) nisem vedel :D

glede ztavornih cevi ti bo pa znal svetovat kak mehanik oziroma kdo ki se na to spozna. na koncu je pa večini ljudi žal ko kaj vlaga v avto. Ko boš prodajal tak avto ga boš še vedno prodal za 200€ pa čeprav si vložil vanj 2000€.

betmen ::

Dej napis kaksne barve je krš pa katero registrsko mas, cist tko zarad varnosti.

Hvala

Drugace pa, ce bi ga zastonj dobil, bos vlozil najmanj dvakrat tok koliko je vreden, plus da ti se ne bo bil izpraven. To so auti stari, zgonjenj i ln ti res ne priporocam vlaganja.

Raj spari ta denar pa si kup kaksen novejsi avto pa se tko dviguj po lestvici gor.. Ce bos vlagal v twingica ga bos meu ceu lajf. Oz. Drug auto ti bo golf 2.

PS. Raj si kksno muco najd, bos vidu kaksn filing je k ga das not

TwingoLove ::

Evo tako do zdaj je bilo v avto vloženih 750€ z zavarovanjem in registracijo!!! Pač čisto vse kar je šlo v ta avto! Pač se strinjam.. do neke mere se še vedno splača vlagat vanj.
Ja valda če je to pussy magnet machine! :D

betmen ::

N0t0ri0us je izjavil:

da se da s twingotom tud kakšno žensko podret ? :)) nisem vedel :D

glede ztavornih cevi ti bo pa znal svetovat kak mehanik oziroma kdo ki se na to spozna. na koncu je pa večini ljudi žal ko kaj vlaga v avto. Ko boš prodajal tak avto ga boš še vedno prodal za 200€ pa čeprav si vložil vanj 2000€.

S tem autom lahko sam obcestne kolicke podre ker ga auto ne bo ubogal...

OP laze, je se nedolzen kar mu ne zamerim ampak lagati pa ni treba.

Sami ::

Prvi avto, navdušenost, neučakanost.....razumem vse...ampak v kolikor nisi mehanik/klepar/avto električar se ti v takšen avto enostavno ne splača vlagat denarja, ker bo kot sod brez dna.

Avto je bil z razlogom na odpadu, po prebranem ima avto že toliko težav, da se jih enostavno ne splača rešiti, saj boš plačal 3-5 kratno ceno brezhibnega rabljenega avtomobila v tem rangu, pa računaj še na čas in živce, ki jih boš vložil.

Če si pa vseeno "trmast" in želiš avto popraviti pa menjaj celoten motor, za male pare se dobijo popolnoma delujoči motorji na bolhi ali ostalih odpadih, absolutno menjaj bakrene cevke na zavorah, diske ter daj obnoviti bobne zadaj, naredi optiko...drugače ti bo avto zanašalo, pobiralo ti bo profil na gumah...itd.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mailer ::

Če hočeš avto (po zgornjem opisu je samo še za v prešo) vsaj malo zrihtat boš vanj zmetal ?k€. Za ta denar pa dobiš že dober avto. Pa še to ti bo rja začela vse skupaj žret po dobrem letu. Avtomobile se kupuje bolj preudarno kot si naredil ti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Tralala999 ::

TingoLove izgleda kot da si prepričan in imaš pravico da delaš kar hočeš kar se avta tiče. Vendar ker že sprašuješ, moje skromno mnenje, upoštevaj stroške in čas. Če ti avto toliko pomeni, ga zrihtaj do konca, čeprav osebno ne vidim smisla. Težave ki jih omenjaš so kar resne in samo vprašanje časa je, kaj bo šlo spet narobe. Znebi se ga, so tudi drugi twingoti na svetu.

koyotee ::

Twingo sploh ni avto, ampak accident waiting to happen :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TwingoLove ::

betmen - vprašaj svojo mamo kake barve je ;) in drug avto bo pa Mercedes 190D, ki stoji v garaži že ene 5 let na hrvaškem pri enem starem gospodu. Don't judge..

Sami - mehanik nisem, klepar tudi ne, pri električaru pa postanejo stvari že bolj tople. Vbistvu sem večina elektrike v avtu spet poštimal ker je blo vse nekaj pregriženo in prevezano. Danes se bo probal poštimat problem z oljem, konec tedna pa sem že naročen za optiko. No hvala za odgovor, to me je zanimalo ali menjati cevke! Ja pač trmast sem..

mailer - ja se strinjam da je samo še za kake dele in razrez.. ampak jaz sem pač videl nekaj v njem in se mi je tam zasvetil!

Tralala999 - Saj hočem avto zrihtat do konca, da ga bom imel.. vem da so.. sam nimajo steklene strehe, ki jo moraš na roko premaknit, ker je motorček tak hin HAHA :D

koyote - me prav zanima kak avto imaš ti :D Ej mam pa 2 airbaga, tako da se vsaj malo varno počutim..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: betmen ()

hojnikb ::

bolje, da bi ze v startu vzel onega 190d. kot dan in noc napram tej skatli.
#brezpodpisa

GTX970 ::

I smell a troll.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

koyotee ::

Mam alfo 159 2.4jtdm. Po enem letu(tretji lastnik), nobenih problemov. 3X potrkam :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GTX970 ::

in drug avto bo pa Mercedes 190D, ki stoji v garaži že ene 5 let na hrvaškem pri enem starem gospodu. Don't judge..

Gut luck z uvažanjem starih kant.
Si mogoče razmišljal, da bi doma odprl muzej ?

Pithlit ::

TwingoLove je izjavil:

brez pomoči staršev seveda

To si se pa tko gladko zlagal da niti vazelina ni treba za to da ti zdrsne.

Pa dej avto odstrani iz prometa. Če ti zavore enkrat delajo drugič pa ne... nimaš kaj na cesti delat z njim.

N0t0ri0us je izjavil:

da se da s twingotom tud kakšno žensko podret ?

Seveda se da. Sodeč po napisanem bo ziher vsaj eno prodrl... na prehodu za pešce. Al pa na pločniku.
Life is as complicated as we make it...

TwingoLove ::

Pithlit - nismo vsi 18-letniki isti. Ampak tak vseeno.
Skratka z zadnjo izjavo si mi pa polepšal dan! hahahaa :D majster ;)

m0LN4r ::

TwingoLove je izjavil:

Raje pomagajte priti do rešitev ;) Pač mi denar smrdi in ga bom vlagal v avto! Kolo pa že imam ;)
Odlično, vem da dobiš cliota za 500EUR na avtonetu. Ampak jaz se z njim nekako nebi upal peljat na daljšo relacijo in seveda po avtocesti brez da bi naredil veliki servis. Zato pa sem dal generalko nardit takoj po nakupu.


A stem pa se upaš peljat? Malo pomisli, kaj vse gre lahko narobe in kaj se ti lahko zgodi in kaj lahko povzročiš stem drugim udeležencem v prometu.
Oz. ko se bo kaj zgodilo bo pa mehanik kriv ane, pa doktor pa medicinska sestra pa rešilci, pa cesta.
Sam avto pa sigurno ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

V bistvu za norce nima veze a so stari 3 leta, 18, al pa 80.

Aja, za pomoč staršev se gre? Seveda imaš ti lastno stanovanje, plačuješ položnice, hrano si sam rihtaš... tko kot si tudi pereš... ane? Poznam kar ene par takih. Ki gladko pozabijo da, tiste kante s kater se vozijo, niti pod razno ne bi imeli ako starši ne bi skrbeli za svoje uboge sineke. Ampak važno da si lahko kanto privoščijo!
Life is as complicated as we make it...

shadeX ::

90% odgovorov je offtopic. A ni že zaklenjeno? :)

TwingoLove ::

To je skrenlo zdaj a little bit off topic. Pomoč pri teh problemih in kako jih lahko rešim, ne rabim vašega pametovanja ;)

m0LN4r - ja upam.. avto je bil prejšnji teden v četrtek na preventivnem tehničnem, ker sem šel testirat vzmetenje in je vse ok, tudi bremze. Pač med vikendom se je nekaj zgodilo.

shadeX - ljudje imajo očitno preveč časa in pameti, samo pomagat ne znajo... moj cilj je bil izključno priti po pomoč in nasvete.

Pithlit ::

Vse kar ni "pelji nazaj na odpad" je offtopic.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Glej moraš ločit med varnim avtom za redno rabo, ki ne ogroža tebe in ostalih,
pa med
avtom, ki ga predeluješ v garaži za oldtimerja in greš znjim 1x na leto na kako srečanje.

Kako boš reagiral, ko bo umrla nedolžna družina, ti pa boš preživel?
Kako boš takrat pomislil na pametovanje?

Sej nima veze če trolaš, ampak promet in varnost ni tema za trole oz. ni smešno, ker lahko kdo umre ali pa postane večno invalid tudi že zaradi ene majhne napakice.
Že tko je na cesti nekaj takih avtov za odpad, ni potrebno še 1 več.

Folk misli, da če motor dela, da je za na cesto, omg.

Razen če znaš predvideti, kdaj je material dotrajan in kdaj bo kaj počilo... Potem delaj kar češ.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

TwingoLove ::

m0LN4r - se popolnoma strinjam s tabo! Zato pa sem prišel po mnenje drugih in upal, da bom dobil kak pameten odgovor, kje začet rihtat stvari. Takih avtov, še slabših je pa na cesti tako več kot preveč. Jaz vsaj vlagam vanj, večina drugih ne. Cenim tvoje mnenje in vsaj nekaj pametnega danes :3

WarpedGone ::

To si se pa tko gladko zlagal da niti vazelina ni treba za to da ti zdrsne.
Pa dej avto odstrani iz prometa. Če ti zavore enkrat delajo drugič pa ne... nimaš kaj na cesti delat z njim.

Kakšno papeštvo je pa sedaj to?
Tip je naredu tehnični pregled. Kar se birokratske pameti tiče je avto izpraven.
V drugih temah se zaklinjate da je treba vrjet v mamo državo in njeno vsemogočno nezmotljivost, tle pa kr tkole po domače?

Bremze že kar pošteno škrtajo, ko se vozim, včasih sprednje, včasih zadnje.

Za škripanje je kriva kombinacija ploščice/diski oz pakne/bobni. Običajno pomeni izrabljenost. Lahko pomeni tudi ravnokar menjano.

Cevi zavornega sistema so pod (visokim) tlakom, leta naredijo svoje in ko je stvar v penzionu lahko ob kakem skoku na zavoro se fino uščijejo.
Ja, nujen je vsaj pregled če ne kr menjava.

Optika na avtomobilu. Volan in mam rahlo zamaknjen v desno. Prejšnja lastnica mi je pustila gor nove gume, tako da po profilu še ne morem izmerit. Je še lahko kaj druga narobe, kar mi nebi mogli rešit na optiki?

Najprej pregled podvozja, če ni kej očitno zapigano, zamaknjeno. Če ni, se naredi optika in potem vidi kolk je ura.

Po enem mesecu je olje takšno, kot da bi bilo staro eno leto.

Ne sodi le po barvi.
Res je, da ob prvi menjavi pregonjenega olja ne bo ves drek iztekel ven in se bo mešal z novim oljem. Ampak po dveh, treh menjavah in vmesni vožnji bo stvar sanirana.

Lahko omenim še to, da se mi na čepu za olje nabira bela "sirotka"?

Tole je pri celi stvari najhujši simptom. Kaže na mešanje olja in hladilne tekočine. Kako je z njo, jo zmanjkuje?
Vzrok temu je tesnilo glave, kar pomeni čreva na plot.

Zjutraj ko je motor hladen spušča cvileče zvoke, kot da bi bili kaki ležaji v samem motorju pokvarjeni.

Ta je pa tadrug na seznamu slabih znamenj. Motor ne sme nikol in nikdar cvilit. Cviljenje vedno pomeni drsanje kovine ob kovino in njeno obrabljanje.
Najpogosteje cvili vodna črpalka ki je že oddelala svoje. Kliče po menjavi. Če se jokanje ignorira, lahko zariba in bo s sabo odnesla še kak jermen in še kej.

Menjalnik - šel je težko v 1. in 2. prestavo in sklopka je bila trda. Po menjavi olja v menjalniku stvar dela kot mora ampak se mi sklopka še vedno zdi malo trda. Kaka ideja?

"zdi se ti malo trda" na podlagi česa? Nekatere sklopke so trše od drugih by design, nekatere pa zarad kake zasušenosti itd. Dokler pedalo ne ostane notri in ne zagrabi več v brzino, ni hude panike.

Ignoriraj papeško moraliziranje tipa "odstrani se iz ceste".
Najbol glasni so itak kupci kitajskih gum.
Zbogom in hvala za vse ribe

betmen ::

Najvecja fora je, da pravi da je ponosen na avto ker si ga je "kupil" sam in da mu pri tem niso pomagali starsi. A auto dobil na odpadu oz. smetiscu hahaha

WarpedGone ::

Ta ponos je za pohvalit in cenit.
Mimini sinčeki (obeh spolov), ki se pri 30ih furajo na bogastvo staršev, tega niso sposobni dojet.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

WarpedGone je izjavil:

To si se pa tko gladko zlagal da niti vazelina ni treba za to da ti zdrsne.
Pa dej avto odstrani iz prometa. Če ti zavore enkrat delajo drugič pa ne... nimaš kaj na cesti delat z njim.

Kakšno papeštvo je pa sedaj to?
Tip je naredu tehnični pregled. Kar se birokratske pameti tiče je avto izpraven.
V drugih temah se zaklinjate da je treba vrjet v mamo državo in njeno vsemogočno nezmotljivost, tle pa kr tkole po domače?

Bremze že kar pošteno škrtajo, ko se vozim, včasih sprednje, včasih zadnje.

Za škripanje je kriva kombinacija ploščice/diski oz pakne/bobni. Običajno pomeni izrabljenost. Lahko pomeni tudi ravnokar menjano.

Cevi zavornega sistema so pod (visokim) tlakom, leta naredijo svoje in ko je stvar v penzionu lahko ob kakem skoku na zavoro se fino uščijejo.
Ja, nujen je vsaj pregled če ne kr menjava.

Optika na avtomobilu. Volan in mam rahlo zamaknjen v desno. Prejšnja lastnica mi je pustila gor nove gume, tako da po profilu še ne morem izmerit. Je še lahko kaj druga narobe, kar mi nebi mogli rešit na optiki?

Najprej pregled podvozja, če ni kej očitno zapigano, zamaknjeno. Če ni, se naredi optika in potem vidi kolk je ura.

Po enem mesecu je olje takšno, kot da bi bilo staro eno leto.

Ne sodi le po barvi.
Res je, da ob prvi menjavi pregonjenega olja ne bo ves drek iztekel ven in se bo mešal z novim oljem. Ampak po dveh, treh menjavah in vmesni vožnji bo stvar sanirana.

Lahko omenim še to, da se mi na čepu za olje nabira bela "sirotka"?

Tole je pri celi stvari najhujši simptom. Kaže na mešanje olja in hladilne tekočine. Kako je z njo, jo zmanjkuje?
Vzrok temu je tesnilo glave, kar pomeni čreva na plot.

Zjutraj ko je motor hladen spušča cvileče zvoke, kot da bi bili kaki ležaji v samem motorju pokvarjeni.

Ta je pa tadrug na seznamu slabih znamenj. Motor ne sme nikol in nikdar cvilit. Cviljenje vedno pomeni drsanje kovine ob kovino in njeno obrabljanje.
Najpogosteje cvili vodna črpalka ki je že oddelala svoje. Kliče po menjavi. Če se jokanje ignorira, lahko zariba in bo s sabo odnesla še kak jermen in še kej.

Menjalnik - šel je težko v 1. in 2. prestavo in sklopka je bila trda. Po menjavi olja v menjalniku stvar dela kot mora ampak se mi sklopka še vedno zdi malo trda. Kaka ideja?

"zdi se ti malo trda" na podlagi česa? Nekatere sklopke so trše od drugih by design, nekatere pa zarad kake zasušenosti itd. Dokler pedalo ne ostane notri in ne zagrabi več v brzino, ni hude panike.

Ignoriraj papeško moraliziranje tipa "odstrani se iz ceste".
Najbol glasni so itak kupci kitajskih gum.


Ni zgoraj napisal, da je naredil vlki servis in s tem menjal tudi vodno pumpo?
Your turn to burn!

m0LN4r ::

Jaz ti iz prve roke povem, na dostavi (15let ali več star avto) isto nonstop popravljan in tehnični v nulo as usuall.

Med vožnjo (po hitri cesti od AMISa proti mestu), mi je počila plastika (posodica), kjer je zavorna tekočina.
Ko sem prispel do baumaxa so mi zavore odpovedale kompletno. Še dobr da sem pravčas opazil in sem prilagodil vožnjo, hitrost pa varnostno.
Še dobro, da je bila ročna menjana pred enim tednom (ker se je razletela) in sem se počasi pripelal do mehanika.

Take stvari nemoreš predvidet pa če 100x pregledaš avto. Čas/pritisk/tresljaji/rja/temperature naredi svoje na vsaki stvari prej al slej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TwingoLove ::

WarpedOne - kje si se skrival cel čas, jaz že čist obupal tu.. Hvala za vse odgovore! Mogoče si pogledal video na youtube, vbistvu škripanje zveni, kot škripanje kakih ležajev.
Glede belega fleka na pokrovu pa je tako. Hladilna tekočina je vredu in je ne zmanjkuje, je bila tudi menjana in hladilnik splaknjen.
Tako je pri velikem servisu je bila menjana vodna pumpa in vse kar se da pač menjat, vsi napenjalci itd.

Kaj se pa tiče spet zavor, bom pa vse menjal pa mir!

Če smo pa že spet pri mojem finančnem stanju pa je tako, da si stvari kupim raje sam, ker jih bolj cenim! Pač eni tukaj so očitno mamini sinčeki, ki se še vedno držijo za denarnico staršev in tega pač ne vidijo.

Mesar ::

Ne samo zavor... kdaj je bila nazadnje menjana tudi zavorna tekočina?
Your turn to burn!

m0LN4r ::

Cevi, posoda, spoji etc.? O kak stari zadevi je tu gorova že?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

WarpedGone je izjavil:

Tip je naredu tehnični pregled.

Ne ravno. Preberi kaj se piše.
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

Pa cvili ti lahko tudi sklopka če je že boga.

Sicer pa afaik imamo nek slo renault forum, tam verjetno vejo več pa večina serijskih problemov je verjetno že "obdelanih" ker jih je kdo imel.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Pithlit ::

TwingoLove je izjavil:

Pač eni tukaj so očitno mamini sinčeki, ki se še vedno držijo za denarnico staršev in tega pač ne vidijo.

Saj to tudi ti počneš. Ampak ti si boljši ker si sam stvari kupuješ.
Life is as complicated as we make it...

TwingoLove ::

Kaj se tiče sklopke, sem prej peljal Pežoja 206 in je še bojl trda kot pri meni, tako da se je zatikanje med 1. in 2. rešilo samo z menjavo olja.
Bom res dal obnovit kompleten zavorni sistem pa mir. Zavorna tekočina kdaj je bila menjana, nimam pojma..
Sem pa temo kar prekopiral in dal na Renault forum pa da vidim kaj bo tam.

Mesar ::

Pithlit je izjavil:

TwingoLove je izjavil:

Pač eni tukaj so očitno mamini sinčeki, ki se še vedno držijo za denarnico staršev in tega pač ne vidijo.

Saj to tudi ti počneš. Ampak ti si boljši ker si sam stvari kupuješ.


Boš prehitro osivela če se boš tako sikirala... tak veš, da je vsej 20% avtov na slo cestah neizpravnih ker grejo na TP samo z papirji... neizpravnih po TP, kaj šele dejansko brezhibnih in z vso opremo... to pa je pol takšnih ki ustrezajo verjetno 20% (šteto z tistimi, ki so parkirani v salonih).
Your turn to burn!

betmen ::

WarpedGone je izjavil:

Ta ponos je za pohvalit in cenit.
Mimini sinčeki (obeh spolov), ki se pri 30ih furajo na bogastvo staršev, tega niso sposobni dojet.

Alo kaj ne dojemas ko recem da je avto iz odpada oz. smetisca?? Pa ta avto stane ko 20 dek pršuta.

Ravnokar jem burek ki sem si ga sam kupil brez pomocjo starsev.

Ponos?

mtjz33 ::

Ne splača se ti vlagati v ta avto. Vanjga boš zmetal juhuhu denarja, na koncu še zmeraj ne bo tak kot je treba. Že sama ličarija se ti ne izplača. Lahko ga spomladi poštimaš, drugo zimo boš zopet imel rjavega. Daj ga raje v dele, požri svoj ponos, pa vzemi avto od staršev. Na tem avtu boš bankrotiral, na koncu bo še zmeraj tvingo za par 100€. Ni za brezveze avto končal na odpadu, po vsem opisanem tudi če bi bil sam mehanik, se ti računica ne bi izšla. Ali pa si nabavi še enega, ter imej tega za dele....če je seveda sploh še kaj uporabnega.
Sori za negativen post, vsi smo se vsaj 1x že nafu**li z avtom, pišem le iz izkušenj.
Če ti bo kaj lažje, sam sem se pred več kot 20leti isto kot ti naf***l z poršem 924. Vanj sem zmetal kup denarja, pa je bil avto še zmeraj kanta. Za ta denar bi takrat dobil že nov avto, takrat npr. renault 5, ampak bi bil pač nov z garancijo. Pa še ostalo bi mi za počitnice ter kurbe. Po ne vem koliko vloženega denarja (raje ne tuhtam več) sem ga prodal kolegu, ki ga je dokončno porihtal, avto je pa v roku tedna nato zgorel v prometni. Pač mu ni bilo namenjeno- kolega ostal živ.

Lp

betmen ::

Avto je iz smetisca

N0t0ri0us ::

@warpedone

Kupil sem si bridgestonke potenzo in sem mislil kako krasne gume sem kupil.. no na njih pa piše made in taiwan.

Sem med kupci kitajskih gum ali premium firm ? :D

on: čez 2 leti ti bo žal vsakega cena katerega si vložil v to škatlo :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611700 (8242) WizzardOfOZ
»

Stroški vzdrževanja avtov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330585 (14769) kajetan
»

15let+ star rabljen avto

Oddelek: Na cesti
453269 (2112) zobnik
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15447880 (24183) krneki0001

Več podobnih tem