» »

USB 3/SS in polnjenje android telefonov

USB 3/SS in polnjenje android telefonov

SmeskoSnezak ::

A je se kdo opazil, da ce priklopi svoj pametni telefon polnit preko USB 3 (z oznako SS), da mu telefon dejansko prazni in ne polni? V cem je finta? A se da kupiti "polnilni usb kabl" ki je kompatibiln z USB 3/SS? Namrec, vedno vec laptopov ima USB 3... Vsaj vsi kabli/telefoni, ki sn jih sprobal, imajo to tezavo. (SE Xperia, Xperia Mini, Xperia 10, Acer E, Acer E2, Acer E3, HTC ONE, Samsung Galaxy 3).
@ Pusti soncu v srce... @

Lonsarg ::

Ne vem zakaj bi se na USB 3(900mAh) praznilo hitreje kot polnilo, meni se še na USB 2(500mAh) polne, ampak ja pač zelo počasi:)

SmeskoSnezak ::

Ja, saj ma Usb2 se dejansko polni. Ko pa vklopis v USB3 pa se prazni. In to ni dobro. Zakaj je temu tako?
@ Pusti soncu v srce... @

boogie_xlr ::

Očitno se tvoj USB3.0 kontroler ne zna zmenit s telefonom za več A (amperov). Default za vse naprave je 100mA, več A dobijo, ko se identificirajo in dajo zahtevek.
Na moji matični moram najprej vklopiti t.i. fast charge, če želim polniti z več A.

SmeskoSnezak ::

Torej ni odvisno od kabla, temvec od prenosnika oz. racunalnika? Namrec, verjamem, da so tudi kabli razlicni in ne delujejo optimalno za vse telefone. Ceprav bi naj bil kabl usb to mini usb.
@ Pusti soncu v srce... @

kornhole ::

Jaz še nisem opazil razlike pri polnenju z različnimi kabli, ponavadi je problem v prenosu podatkov. Imam pa vklopljen FastCharge v kernelu Androida.

Pomemben je izvor štroma, ki se more odločiti koliko toka bo dajal in pa telefon ki se odloči koliko ga bo sprejel. Seveda se slednja lahko odločita na podlagi kabla (niso vse vezave enake, obstaja kar nekaj razlik kablov - Data, OTG, charge...)

Daniel ::

Dejansko so res razlike med kabli, meni npr. Note v avtu dosti hitreje polni z original kablom, ki je debelejši, kot pa z raznoraznimi drugimi USB kabli, ki se mi valjajo okrog. Imam tudi vmesnik, ki mi kaže, koliko toka gre po kablu in so razlike kar očitne.

francek1 ::

Med kabli so ogromne razlike!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

SmeskoSnezak ::

Daniel je izjavil:

Dejansko so res razlike med kabli, meni npr. Note v avtu dosti hitreje polni z original kablom, ki je debelejši, kot pa z raznoraznimi drugimi USB kabli, ki se mi valjajo okrog. Imam tudi vmesnik, ki mi kaže, koliko toka gre po kablu in so razlike kar očitne.


Torej, je najbolje, ce stestiram vse kable, ki jih imamo, in na koncu uporabljamo samo enega od teh. Clovek bozji, a niso standardizirali teh kablov... bemti sunce
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Type C

Oddelek: Pomoč in nasveti
405777 (2277) KTr1sk
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817801 (8586) rdecaluc
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223425 (2830) Lonsarg
»

Powerbank - prenosni polnilci - vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
81361 (927) St235
»

Drag USB kabel upočasnjuje polnjenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
298101 (7290) blindb

Več podobnih tem