» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
50 / 71
»»

mitko25 ::

S 1.6.2023 je na 97,7 FM (bivša radio Bakla in Rock radio) pričel z oddajanjem Best FM.

Juneau ::

So že zagnali kakšen nov oddajnik za DAB+? Vprašam za soseda. Že 3 leta ima DAB+ sprejemnik, sprejema pa ni.

gb39 ::

Torej v teoriji od Ljubljane do Maribora po avtocesti Best FM brez prekinitve? Ja supr, pri DAB+ tega ni mogoče.
No, sem pa včeraj na poti med Žalcem in Polzelo na avtocesti ujel popolen sprejem iz Krvavca (R2W). Čudna so pota gospodiva.

duh1 ::

mitko25 je izjavil:

S 1.6.2023 je na 97,7 FM (bivša radio Bakla in Rock radio) pričel z oddajanjem

Rock Celje ni isto kot Rock Radio. ;)

duh1 ::

V Mariboru bo začel oddajati "Toti Radio". Praktično celotna ekipa Radia City se seli na Toti Radio. Začnejo 1. septembra.

Frekvenca po vsej verjetnosti 106,8 MHz, čeprav so najprej dobili dovoljenje za Best FM Maribor (tudi na AKOS piše, da na 106,8 MHz oddaja Best FM in ne Veseljak - kater program dejansko oddaja pa bo napisal nekdo, ki lovi to frekvenco).

mtosev ::

duh1 je izjavil:

V Mariboru bo začel oddajati "Toti Radio". Praktično celotna ekipa Radia City se seli na Toti Radio. Začnejo 1. septembra.

Frekvenca po vsej verjetnosti 106,8 MHz, čeprav so najprej dobili dovoljenje za Best FM Maribor (tudi na AKOS piše, da na 106,8 MHz oddaja Best FM in ne Veseljak - kater program dejansko oddaja pa bo napisal nekdo, ki lovi to frekvenco).

Uf to pa nisem vedo. Thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Juneau ::

duh1 je izjavil:

V Mariboru bo začel oddajati "Toti Radio". Praktično celotna ekipa Radia City se seli na Toti Radio. Začnejo 1. septembra.


Še en Odlazkov RA. :P Bilo kuda, Odlazek svuda.

https://twitter.com/BojanPozar/status/1...
https://twitter.com/KrainzJodl/status/1...

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Frekvenca po vsej verjetnosti 106,8 MHz, čeprav so najprej dobili dovoljenje za Best FM Maribor (tudi na AKOS piše, da na 106,8 MHz oddaja Best FM in ne Veseljak - kater program dejansko oddaja pa bo napisal nekdo, ki lovi to frekvenco).


Sem se pozanimal. Na 106,8 MHz trenutno oddaja RA Veseljak.

gb39 ::

No, ni ravno DAB+, je pa digitalno, vsaj na nek način. Po Radiu Veseljak, ki je s tem začel pred enim letom, in Radiu Aktual, ki to počne zadnjih nekaj mesecev, bo sedaj svoj TV program dobil šeeee...
BEST FM (BEST TV). Juhej, zdaj bomo to žalost lahko še gledali...

Res mi je smešno, kako je Oblak prodal Infonet, da bi si zagotovil več denarja za projekt Radiovizija, sedaj pa so (skoraj) vse postaje Medie24 prej dobile svoj TV kot pa postaje Infoneta. Čeprav tisti prvi radio v Sloveniji, ki ga lahko tudi gledamo, je po mojem mnenju Radio 1. Je pa res, da TV programa pa nima.
Seveda ima tudi njegov (Oblakov) XPRO D.O.O., bivši Visual radio D.O.O., registrirane R1 TV, AK TV in Domača glasba TV. Naklučja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

gb39 ::

Pa še nekaj na temo DAB+. Oddajnik Boč naj bi bil že aktiven v omrežju R1. V akosovem registru še ni vpisan, je pa na spletni strani RTV Slo OZ že označen v grafičnem prikazu pod opisom omrežja. Zdaj, ko gledam ta zemljevid, bi si samo še želel manj bele barve na njem in več oranžne. Zdaj bi si počasi želel tudi kakšno spremembo v R2E/W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

gb39 ::

In pa še analogna. Prenehal je oddajati FM oddajnik RASLO2 - VAL202 (97.6MHz) na RTV centru Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

OK.d ::

Ker ga bodo nadgradili z novim.;)
LPOK.d

Juneau ::

Zdaj so (bodo) dopusti. >:D Na AKOS-u so si jih nedvomno zaslužili. Toliko kot oni garajo. >:D Menda so še zdaj vsi izgoreli in izmučeni zaradi zadnjega razpisa, ki so ga pripravili maja predlani. >:D

ales74 ::

na drugem forumu javljajo

Krenula s lokacije Kočevje 1/Verderbška gora Radio Ena na frekvenciji 93.7 MHz.


danes bo seja sveta za radiodifuzijo kjer bodo tudi obravnavali

Prošnja za soglasje k pogojem in merilom za javni razpis za podelitev dveh (2) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Zahod R2 in dveh (2) pravic razširjanja radijskega programa v digitalni radiodifuzni tehniki na območju Vzhod R2 – v soglasje


https://www.srdf.si/dogodki/dogodek/14-...

gb39 ::

Juneau je izjavil:

Zdaj so (bodo) dopusti. >:D Na AKOS-u so si jih nedvomno zaslužili. Toliko kot oni garajo. >:D Menda so še zdaj vsi izgoreli in izmučeni zaradi zadnjega razpisa, ki so ga pripravili maja predlani. >:D

Ja normalno. Razpis bodo objavili enkrat jeseni, rok za oddajo bo do konca leta, da bodo povedal, kdo je razpis dobil, bo že marec, da bodo pa programi dejansko štartali bo pa mimo več kot eno leto. Pa kok smo mi dobri. V tem času se seveda omrežju R2 ne bo pridružil noben nov oddajnik. Predvidevam.

No, ne smemo pa niti mimo razpisa za DVB-T, kjer se zelo verjetno spet ne bo nihče prijavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

Scorpy84 ::

Ne vem če je kdo objavil, vglavnem R2 je zdaj slišen v šentviškem predoru.

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

Ne vem če je kdo objavil, vglavnem R2 je zdaj slišen v šentviškem predoru.


To je pomembno. Predori. Jaz bi v vse predore vštimal po 10 kW izsevane moči >:D, za podeželje pa le 200 W po oddajniku. >:D Neumnostim ni videti konca.
Jaz bi ta pametnim svetoval, da se malo odpeljejo iz mesta v kakšen gozd z DAB+ sprejemnikom in se sami prepričajo kakšen je sprejem, ko nisi v centru Ljubljane, Maribora ali na avtocesti. Ko ne bo sprejema pa lahko še naberejo nekaj gob, da se ne bodo prazni vrnili v Ljubljano ali Maribor.

gb39 ::

Scorpy84 je izjavil:

Ne vem če je kdo objavil, vglavnem R2 je zdaj slišen v šentviškem predoru.

V Šentvidu je bil vzpostavljen signal kake 3/4 mesece nazaj. Bil je že prej, pa so ga vmes skenslali, kdo ve, zakaj. Mene bolj zanima, zakaj R3 ni v predoru?

gb39 ::

Še ena dobra novica, vsaj zame. DeeJay Time Special je na sporedu samo še 2x, potem pa konec. Očitno je morala bit poslušanost tega dogodka res nerealna. Upam, da se bo sedaj našlo več prostora za EDM glasbo. Seveda na za to primernih postajah.

enemon ::

gb39 je izjavil:

Še ena dobra novica, vsaj zame. DeeJay Time Special je na sporedu samo še 2x, potem pa konec. Očitno je morala bit poslušanost tega dogodka res nerealna. Upam, da se bo sedaj našlo več prostora za EDM glasbo. Seveda na za to primernih postajah.


Konec za vedno ali samo premor do jeseni?

duh1 ::

Pač konec. Pomoje so imeli tole en 3-mesečni eksperiment in se je že vnaprej vedelo, da bo konec pred poletjem. Verjetno malo tipanja kakšen bo odziv.

Če bi radi dober odziv in dvig poslušanosti, morajo začeti predvajati 24/7 elektronsko glasbo. Aktualno z dodatki pretekle. V bistvu me čudi, da tega že zdavnaj niso naredili, ker materiala imajo dovolj.

PS.: Enter bo moral malo narediti na raznovrstnosti, ker ponavljajo ozek izbor komadov do nezavesti. In tudi oba voditelja bi lahko malo besedni zaklad razširila. Sorry, z vami sem ta pa ta, danes je ta pa ta dan, zate imam same hude EDM hite. Ostani z mano. Eno in isto. In pa FFS, naj uporabljajo več slovenščine, tistih anglizmov imam vrh glave.

gb39 ::

duh1 je izjavil:

PS.: Enter bo moral malo narediti na raznovrstnosti, ker ponavljajo ozek izbor komadov do nezavesti. In tudi oba voditelja bi lahko malo besedni zaklad razširila. Sorry, z vami sem ta pa ta, danes je ta pa ta dan, zate imam same hude EDM hite. Ostani z mano. Eno in isto. In pa FFS, naj uporabljajo več slovenščine, tistih anglizmov imam vrh glave.

Ta Enter ima res ogromen potencial, ampak s takšnim delom, kot ga izavjajo trenutno, ne bodo veliko dosegli. Če sem jih na začetku kar veliko poslušal, jih zdaj zelo malo ali skoraj nič. Pa nisem edini.

DeeJay Time special je pa za vedno zaključena zgodba. Na sporedu je še dvakrat, potem pa konec. Je pa tudi Dean pred kratkim dejal, da je tudi dogodek DeeJay Time Back in time letos zelo verjetno zadnjič. Zato tudi prestavitev tega dogodka iz Stožic v Listostroj dvorano.

enemon ::

gb39 je izjavil:

duh1 je izjavil:

PS.: Enter bo moral malo narediti na raznovrstnosti, ker ponavljajo ozek izbor komadov do nezavesti. In tudi oba voditelja bi lahko malo besedni zaklad razširila. Sorry, z vami sem ta pa ta, danes je ta pa ta dan, zate imam same hude EDM hite. Ostani z mano. Eno in isto. In pa FFS, naj uporabljajo več slovenščine, tistih anglizmov imam vrh glave.

Ta Enter ima res ogromen potencial, ampak s takšnim delom, kot ga izavjajo trenutno, ne bodo veliko dosegli. Če sem jih na začetku kar veliko poslušal, jih zdaj zelo malo ali skoraj nič. Pa nisem edini.

DeeJay Time special je pa za vedno zaključena zgodba. Na sporedu je še dvakrat, potem pa konec. Je pa tudi Dean pred kratkim dejal, da je tudi dogodek DeeJay Time Back in time letos zelo verjetno zadnjič. Zato tudi prestavitev tega dogodka iz Stožic v Listostroj dvorano.


Verjetno je bil DJT Special mišljen kot promocija dogodka Back in Time čim širšemu občinstvu.

Skupaj z DJT se bo potem verjetno ukinil tudi Salomon, ki je po mojem v DAB+ samo še placeholder za kako drugo postajo.

Drugače pa škoda, da nima Dean dostojnega naslednika, ki bi peljal zgodbo DeeJay Time-a naprej. V Italiji so tovrstne oddaje in glasba izjemno popularni recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

gb39 ::

Glede Salomona nisem povsem prepričan, da ga bodo ukininili, ne bi bil pa presenečen, če bi ga, ker je poslušanost katastrofalna. Že prej ni bila nekaj posebnega na FM, zdaj je pa, logično, še slabše. Večina njihovih poslusalcev je romala ali ma Radio Antena, Center ali pa celo Ekspres. Bi bilo bolje, ce bi teh 12CU porabili za Radio 1 80-a, da bi imeli tako vsaj 56kbps STEREO.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Bi bilo bolje, ce bi teh 12CU porabili za Radio 1 80-a, da bi imeli tako vsaj 56kbps STEREO.


Ne, ne. Čar digitalnega radia (DAB+) je, da leta 2023 oddajaš MONO, 24 kbit/s in 32 kHz. >:D
Kaj se boš zajebaval s minimalnim standardom 96 kbit/s?! >:D

gb39 ::

Ha, tega minimalnega standarda sploh ne moreš doseči, ker AKOS ne dovoli...

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Ha, tega minimalnega standarda sploh ne moreš doseči, ker AKOS ne dovoli...


Ja, saj. So bolj papeški od Papeža. Zakaj? Ker lahko. Če bi zgornjo mejo postavili na 24 kbit/s, bi pač tako bilo. Nihče ne bi bevsknil.
Upam, da se niso ustrašili, da bo Odlazek zakupil 256 kbit/s za vsako svojo RA postajo >:D, ki jih ima nešteto?!

Juneau ::

https://dabplus.at/2023/03/01/dab-roadm...

GOOGLE TRANSLATE:

Spet dobra novica za vse ljubitelje digitalnega radia. Ponudba DAB+ v Avstriji bo kmalu razširjena. Cilj je izboljšati in povečati sprejem digitalnih radijskih signalov (DAB+) po vsej Avstriji.

V ta namen je predvideno še eno oddajniško omrežje (MUX), ki naj bi pokrivalo predvsem dodatna regionalna območja. Zbiranje ponudb bo izvedeno še letos.

Možen ponudnik za MUX III je ORS (Österreichische Rundfunksender GmbH), ki je že tehnični oddajni partner za nacionalno oddajno omrežje DAB+ v Avstriji. V začetku letošnjega leta je ORS predstavil svoje možne načrte za to v okviru DAB+ Roadmap Austria v Mumoku na Dunaju. Prisotni so bili številni partnerji iz radijske industrije.

V prihodnje bo poleg vsedržavne in regionalne (Dunaj in okolica) distribucije programov DAB+ na voljo tudi nadaljnja regionalizirana distribucija programov. To pomeni, da mora obstajati tudi širok nabor digitalnih radijskih postaj na podeželju.

Načrti za dodatno mrežo oddajnikov naj bi poslušalcem v Avstriji v prihodnje zagotovili še večji obseg digitalnih radijskih storitev. Ker je DAB+ varčnejši z viri kot FM, je širitev mreže oddajnikov tudi prispevek k varstvu podnebja.

garfield1 ::

Tole pa neki hudo ne štima:

https://www.akos-rs.si/javna-posvetovan...

Ko pa odpreš dokumente, je pa razpis za R3, pa še ta je iz leta 2020.

gb39 ::

Tudi ostali linki ne odpirajo pravih dokumentov. Se jim je v bazi kaj porušilo mogoče?

Ps.: Pred nekaj minutami se je, na enak način, kot se je začel, končal DeeJay Time Special. Posnet v naprej. In ujel sem tekom oddaje, da je letošnji DeeJay Time Back in time zadnji tak dogodek ever. Zdaj pa samo še počakajmo, da vidimo, kaj se bo zgodilo s Salomonom do konca leta.

enemon ::

gb39 je izjavil:

Tudi ostali linki ne odpirajo pravih dokumentov. Se jim je v bazi kaj porušilo mogoče?

Ps.: Pred nekaj minutami se je, na enak način, kot se je začel, končal DeeJay Time Special. Posnet v naprej. In ujel sem tekom oddaje, da je letošnji DeeJay Time Back in time zadnji tak dogodek ever. Zdaj pa samo še počakajmo, da vidimo, kaj se bo zgodilo s Salomonom do konca leta.


Škoda za Salomon in DeeJay Time. Kljub vsemu je bilo to na pusti radijski sceni nekaj drugačnega. Zdaj pa nam ostajajo cajke na Aktualu in Best FM in playliste petih komadov na Radiu 1 in Anteni.

starfotr ::

Važna je konkurenca. Boš pač poslušal 20 komadov v različnih kakovostih na različnih radijih, ki imajo iste lastnike.

duh1 ::

Radio 1 Slovenske se bo kot kaže preimenoval v Radio 1 slovenski hiti.

duh1 ::

gb39 je izjavil:

Pred nekaj minutami se je, na enak način, kot se je začel, končal DeeJay Time Special. Posnet v naprej. In ujel sem tekom oddaje, da je letošnji DeeJay Time Back in time zadnji tak dogodek ever. Zdaj pa samo še počakajmo, da vidimo, kaj se bo zgodilo s Salomonom do konca leta.


Sicer sem pred parimi dnevi napisal, da je bil po mojem mnenju to samo eksperiment in da se je vedelo, da bo oddaja trajala samo 3 mesece, vendar sedaj nisem prepričan, da je ravno tako. Zadeva (moje mnenje) malo smrdi. V ozadju se verjetno dogaja marsikaj. Bomo videli, kaj bo nasplošno Z DJT in tudi z Radiem Salomon.

Možnih je več scenarijev. Lahko, da pri Media24 nimajo posluha za ideje Deana glede Salomona, lahko, da ima Dean dovolj tega, kar vodilni počnejo s Salomonom. Spomnim se, da je DeeJay Time v preteklosti (tam nekje 2004, 2005) že prenehal oddajati na Salomonu za nekaj časa in se preselil na Radio Antena (voditelj na Anteni je bil dr. Silvano, nisem pa siguren, če se je oddaja imenovala isto DeeJayTime), na Salomonu pa je bila v tistem obdobju oddaja DJ Mix (oz. nekaj podobnega), voditelj pa "Voice of Vladimir" (oz. nekaj takega).

Meni osebno bi bilo žal, da se tak koncept oddaje, kot je DeeJayTime ukine. Kot sem že rekel, Salomon bi moral biti 24/7 "DeeJayTime". Predvidevam, da je tudi Dean to predlagal, pa naletel na gluha ušesa.

In verjamem, da Deanu ni bilo vseeno, ko je razlagal, da gredo "na boljše" na digitalno, da bo Salomon imel kristalno čist zvok, boljšo kvaliteto, da bo še bolj butalo. On je točno vedel, kaj pomeni 24 kbps mono. Imel je zvezane roke in je mogel drek čimlepše predstaviti. Pač moje mnenje.

Glede na to, da je v zadnjem času Salomon od celotnega programa imel v živo samo DeeJayTime (pa še to ne vsak dan), ostalo vodenje pa je posneto vnaprej, nam da lahko vedeti, da vodilni ne dajejo kaj dosti v program. Izgleda kot da Salomon počasi umira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

garfield1 ::

Žal je v naši državi tako, da kar je dobrega vedno na koncu izumre. In ja zgleda, da bo tako res s Salomonom. Saj tudi radio Antena ni več tisto, kar je bila.

Isto je bilo z radijsko postajo Radio Belvi Gorenjska. Infonet ga je ugasnil, nato je bila Antena Gorenjska, zdaj pa je Radio 1 Gorenjska. Kamorkoli si šel na Gorenjskem, od bencinskih, do gostiln itd. so ga vrteli. Še to se danes spomnim, da je res povsod lovil. Še med Bledom in Bohinjem ni signala toliko zmanjkalo, da bi ga izgubil. Pri nas smo poznali samo frekvenco 98,3 MHz iz Šmarjetne gore. Ali pa zgodba Poslovnega vala 88,4 MHz iz Krvavca. Tudi to se je v naših koncih veliko poslušalo. Na primer danes kamorkoli greš na Obali, Capris vrtijo na bencinskih, gostilnah in še kje. No sicer tudi upam, da bo Capris (in Hit) ostal izven dosega večjih radijskih mrež, ker v nasprotnem primeru dobro vemo, kaj bo sledilo.

Ko so Anteno vrnili v Ljubljano, sta Celje in Velenje dobila nazaj Radio Fantasy. Tukaj v zvezi z Belvijem ni bilo nič, ker ˝naj ne bilo bilo˝ stroškovno smiselno. A ni to zanimivo, koliko drugih radijskih postaj pa je lahko vmes za štartalo? Da o Best FM sploh ne govorim...

gb39 ::

Radio Antena Gorenjska, Ljubljana in Štajerska bi še danes obstajali, če jih AKOS ne bi z inšpekcijskimi nadzori pohopsal. Potem so se pa enostavno odločili, da Antena Gorenjska spremenijo v R1 Gorenjska, ker tam niso imeli pokritosti, Antena Štajerska pa s časom postane nazaj Fantasi. Zakaj? Ker so tudi v času radijske mreže Radio Antena imeli svoj jutranji program (Janko in Diana, antenin neumni spaševalec je bil tudi od tam) in so tako samo nadaljevali dnevni program. Belvija se pa takrat res ni splačalo vračat, ker je Radio Gorenc prevzel vlogo vodilne radijske postaje na gorenjskem. In če AKOS takrat ne bi težil z inšpekcijami bi vse lokalne postaje, aka radio Robin, Maxi,... Oddajale Radio Antena. Ker to je bila želja. Konkurenca Centru. Potem je pa prišel DAB+.

Kar se DeeJay Time-a tiče je pa zadeva taka. Naj mu pustijo Radio Salomon. Na Anteni ga pa ni treba. In če rečemo, da se je Antena spremenila in ni več tisto, kar je bila, je to dobra stvar. Zakaj? Ker sledijo "trendu". Sj včasih nam ne bo všeč, ampak treba se je prilagodit novi publiki. Novim potencialnim poslušalcem. Medtem ko se bo Antena prilagajala pq bo Salomon vsajo leto starejši in bolj in bolj v zgodovini s svojo glasbo. Kar ne pomeni, da je slabo, ampak na dolgi rok pa ne gre. In pri Infonet Media/Media24 to dobro vedo. Zato je zdaj tu Best FM. Zato je zdaj tu Radio 1 80-a zato bo namesto Radia Salomon kmalu nekaj drugega/novega.

Pa moje akromno mnenje o oddaji DeeJay Time Special: ne bom je pogrešal. Sem prisluhnil parim oddajam in sem kaj hitro ugotovil, da pod prvič ni to nekaj, kar bi mene zanimalo, in pod drugič, da se zadeva zelooo zelooo ponavlja.

Scorpy84 ::

In pri Infonet Media/Media24 to dobro vedo. Zato je zdaj tu Best FM.

Best FM bi ze zdavnaj prisel, da ni bilo tistega zakona o kvoti slovenske glasbe. Nato je prisla korona in se je salomon zadnja leta samo zaradi tega drzal pri zivljenju. Je pa ocitno da je Best FM zelo popularen, saj se jim vstopnice zelo dober prodajajo za Stozice, medtem ko DJT romal na litostroj, kjer imajo na voljo 3000 vstopnic. Ocitno se jim zadnji dogodki v Stozicah pa pred tem v tivoli, niso financno izsli?

garfield1 ::

Ali že kdo kaj ve v zvezi z dražbo Radia Capris in Radia Hit? Vsaj za ti dve postaji upam, da obstaja kako upanje, da se ne bosta pridružili Media24 in Infonet..

ales74 ::

https://www.rtvslo.si/radio-koper/prisp...

če je dražba bila pa ni najti nobenih novic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales74 ()

enemon ::

Scorpy84 je izjavil:

In pri Infonet Media/Media24 to dobro vedo. Zato je zdaj tu Best FM.

Best FM bi ze zdavnaj prisel, da ni bilo tistega zakona o kvoti slovenske glasbe. Nato je prisla korona in se je salomon zadnja leta samo zaradi tega drzal pri zivljenju. Je pa ocitno da je Best FM zelo popularen, saj se jim vstopnice zelo dober prodajajo za Stozice, medtem ko DJT romal na litostroj, kjer imajo na voljo 3000 vstopnic. Ocitno se jim zadnji dogodki v Stozicah pa pred tem v tivoli, niso financno izsli?


Problem je v tem, ker se v program Salomona že ohoho let ni vlagalo praktično nič, postaja je stagnirala. Brez nič pa ni nič. In škoda, da se pusti propadati zadevo, ki bi imela ob primernih vlaganjih velik potencial. Že samo to, da bi v DJ Time uvedli nazaj v živo didžeja in da bi imel Dean več interakcije s poslušalci, bi po mojem pomenilo ogromno, vložek pa sploh ne bi rabil biti velik. Saj tudi v letih največjjih uspehov Salomona ni bilo to nekaj pregrešno dragega - večino časa popularna glasba brez govora, popoldne pa štiri ure štance zmiksane v živo z Deanom na mikrofonu. Pa po mojem to ni preživet koncept, Albertino ima na italijanskih postajah podobne oddaje od osemdesetih let naprej. Radio, katerega urednik je zdaj Albertino, m2o, pa v Italiji dosega največjo poslušanost v vsej svoji zgodovini.

Scorpy84 ::

enemon je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

In pri Infonet Media/Media24 to dobro vedo. Zato je zdaj tu Best FM.

Best FM bi ze zdavnaj prisel, da ni bilo tistega zakona o kvoti slovenske glasbe. Nato je prisla korona in se je salomon zadnja leta samo zaradi tega drzal pri zivljenju. Je pa ocitno da je Best FM zelo popularen, saj se jim vstopnice zelo dober prodajajo za Stozice, medtem ko DJT romal na litostroj, kjer imajo na voljo 3000 vstopnic. Ocitno se jim zadnji dogodki v Stozicah pa pred tem v tivoli, niso financno izsli?


Problem je v tem, ker se v program Salomona že ohoho let ni vlagalo praktično nič, postaja je stagnirala. Brez nič pa ni nič. In škoda, da se pusti propadati zadevo, ki bi imela ob primernih vlaganjih velik potencial. Že samo to, da bi v DJ Time uvedli nazaj v živo didžeja in da bi imel Dean več interakcije s poslušalci, bi po mojem pomenilo ogromno, vložek pa sploh ne bi rabil biti velik. Saj tudi v letih največjjih uspehov Salomona ni bilo to nekaj pregrešno dragega - večino časa popularna glasba brez govora, popoldne pa štiri ure štance zmiksane v živo z Deanom na mikrofonu. Pa po mojem to ni preživet koncept, Albertino ima na italijanskih postajah podobne oddaje od osemdesetih let naprej. Radio, katerega urednik je zdaj Albertino, m2o, pa v Italiji dosega največjo poslušanost v vsej svoji zgodovini.


Primerjati nas pa italijane, je malo bosa. Prvič njih je 60 miljonov, nas 2 miljona, pa še tam celo babice in dedki poslušajo elektronsko glasbo. Salomon je imel samo dve frekvenci, slišen večinoma v ljubljani. m2o je analogno slišen po celi italiji že vrsto let. 25 let nazaj, ko je bil Salomon na vrhuncu, veliko sošolcev ga ni poslušalo, pa smo bili iz LJ. Ampak, power mixe smo si pa kopirali na polno. Problem je pa tudi kultura, pri nas hočeš ali nočeš slišati/sprejeti, tudi tapravi slovenci raje poslušajo "dalmatinske" pesmi, kot pa zahodnjaške. Nasplošno pri nas ne uspeva, da furas samo zahodnjaško glasbo, še manj pa EDM. Da bi Salomon preživel, bi moral furati isti program kot Antena. V 90ih je mogoče bil ta koncept uspešen, ker je bilo nekaj novega na našem prostoru. Ko je leta 2000 prišla Antena, je bila v nekaj mesecih daleč najbolj poslušan radio v območju Ljubljane.

enemon ::

Ta fenomen popularnosti Radia Aktual in tretjerazredne glasbe iz sosednje države, ki je niti tam noben ne posluša in potem imajo vse koncerte v Sloveniji, mi je res zanimiv. Celo najbolj avtohtoni Slovenci sedaj na veselicah namesto na slovensko žurajo na dalmatinsko glasbo. Najbolj hecno pa je, da se v Sloveniji delajo nekakovostne priredbe že tako nekakovostne dalmatinske glasbe in da je med bolj popularnimi izvajalci tega žanra Slovenec (Luka Basi). Saj tudi Nemci hodijo v Dalmacijo na dopust recimo, pa niso vzeli dalmatinske glasbe za svojo.

Scorpy84 ::

Nebi ravno rekel, da se ne posluša, še vedno se polnijo dvorane, fešte, njihova domača glasba je vseeno bolj obiskana, kot pa pri nas, kjer se naši kar matrajo napolniti dvorano... je pa hrvaška zanimiva, koliko je narod "skregan" med seboj, pa si ne priznajo. Narodni radio, eden najbolj poslušanih postaj, se je pred kratkim preimenoval. Slišni so bili po celi hrvaški, najmanj poslušani so bili v Zagrebu. In kaj se je zgodilo, spremenili so ime, ter format in so zdaj kot pri nas radio 1, center... vse to, da bojo v Zagrebu konkurenčni. Po drugi strani, koncerti narodnjakov iz sovražne države, da jim dvorane pokajo po šivih, pa še to se politiki trudijo prepovedati koncert. Pri nas pa tudi ni dosti drugače, le da se politiki ne vtikajo. Da bi se na hrvaškem pojavil kakšen best fm, to bi bilo šele zanimivo. Ko sem bil mlajši sem dostikrat naletel po hrvaškem, nekoliko zaprtega tipa diskoteke, kjer so furali narodnjake, kot tudi obratno kjer so thompsona in podobno glasbo poslušali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

enemon ::

Scorpy84 je izjavil:

Nebi ravno rekel, da se ne posluša, še vedno se polnijo dvorane, fešte, njihova domača glasba je vseeno bolj obiskana, kot pa pri nas, kjer se naši kar matrajo napolniti dvorano... je pa hrvaška zanimiva, koliko je narod "skregan" med seboj, pa si ne priznajo. Narodni radio, eden najbolj poslušanih postaj, se je pred kratkim preimenoval. Slišni so bili po celi hrvaški, najmanj poslušani so bili v Zagrebu. In kaj se je zgodilo, spremenili so ime, ter format in so zdaj kot pri nas radio 1, center... vse to, da bojo v Zagrebu konkurenčni. Po drugi strani, koncerti narodnjakov iz sovražne države, da jim dvorane pokajo po šivih, pa še to se politiki trudijo prepovedati koncert. Pri nas pa tudi ni dosti drugače, le da se politiki ne vtikajo. Da bi se na hrvaškem pojavil kakšen best fm, to bi bilo šele zanimivo. Ko sem bil mlajši sem dostikrat naletel po hrvaškem, nekoliko zaprtega tipa diskoteke, kjer so furali narodnjake, kot tudi obratno kjer so thompsona in podobno glasbo poslušali.


Ne boš verjel, imajo tudi Hrvati svoj Best FM in to že od 2018, pa še podobno se imenuje, Extra FM. :D

https://www.vecernji.hr/showbiz/od-dana...

Scorpy84 ::

To pa nisem vedel, ker poslusam samo se dab, niti ne vem kaj je vec na fm. Me pa tudi ne preseneca po eni strani, ker so tam se najbolj odprti. Zato toliko sovraznosti do zagrebcanov v njihovi drzavi.

Vidim tudi da so od 27.6 na dab-u. Ce nebi ti povedal, bi zdaj cez vikend zvedel :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

enemon ::

Scorpy84 je izjavil:

To pa nisem vedel, ker poslusam samo se dab, niti ne vem kaj je vec na fm. Me pa tudi ne preseneca po eni strani, ker so tam se najbolj odprti. Zato toliko sovraznosti do zagrebcanov v njihovi drzavi.

Vidim tudi da so od 27.6 na dab-u. Ce nebi ti povedal, bi zdaj cez vikend zvedel :).


A loviš tudi hrvaški DAB?

Scorpy84 ::

enemon je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

To pa nisem vedel, ker poslusam samo se dab, niti ne vem kaj je vec na fm. Me pa tudi ne preseneca po eni strani, ker so tam se najbolj odprti. Zato toliko sovraznosti do zagrebcanov v njihovi drzavi.

Vidim tudi da so od 27.6 na dab-u. Ce nebi ti povedal, bi zdaj cez vikend zvedel :).


A loviš tudi hrvaški DAB?


V ljubljani ne, na visje lezecih okoliskih hribih, npr. Studencice pri medvodah, kjer nisi niti na vrhu, pa zacne loviti. Pa avtocesta od ivancne gorice do brezic, z vmesnimi mrki imam sprejem.. Od vrhniskega klanca do logatca tidi lovi, pri izvozu unec ne, pri ravbarkomandi spet in vse tja do tunelov. Na slo obali in hrvaski istri pa precej prekinja.

enemon ::

Scorpy84 je izjavil:

enemon je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

To pa nisem vedel, ker poslusam samo se dab, niti ne vem kaj je vec na fm. Me pa tudi ne preseneca po eni strani, ker so tam se najbolj odprti. Zato toliko sovraznosti do zagrebcanov v njihovi drzavi.

Vidim tudi da so od 27.6 na dab-u. Ce nebi ti povedal, bi zdaj cez vikend zvedel :).


A loviš tudi hrvaški DAB?


V ljubljani ne, na visje lezecih okoliskih hribih, npr. Studencice pri medvodah, kjer nisi niti na vrhu, pa zacne loviti. Pa avtocesta od ivancne gorice do brezic, z vmesnimi mrki imam sprejem.. Od vrhniskega klanca do logatca tidi lovi, pri izvozu unec ne, pri ravbarkomandi spet in vse tja do tunelov. Na slo obali in hrvaski istri pa precej prekinja.


Aha, super, hvala za info, bom probal kaj uloviti. :)

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

To pa nisem vedel, ker poslusam samo se dab, niti ne vem kaj je vec na fm.


Ti grešnik, ti. >:D:D:)
Imaš srečo, da ljudi več ne sežigajo na grmadi. ;)
Zagriženi FM-ovci bi te obtožili in obsodili, da si hudič. >:D Potem bi pa gorel na grmadi.:)):P

gb39 ::

Joj ko bi tudi pr nas, tako kot na Hrvaškem, resetirali vsa DAB+ omrežja in jih na novo zagnali, na tak način kot Hrvati. Državo razdelit na primorska/notranjska, gorenjska/osrednja Slovenija, zgornja savinska/spodnja savinska/koroška, dolenjska/zasavje/posavje, štajerska/prekmurje. Pa v Ljubljani, Mariboru, Celju, Kranju, Novem Mestu in Kopru še svoj mux, tako kot je R3. In to vse pod en nacionalni mux. Rako kot je R2 recimo, samo razdeljeno na več delov. Pa minimum 96kbps.
Saj pravim, kot Hrvati. Za mene je to pravilna raba DAB+. Pa bi se tako lahko ohranilo več lokalnih postaj. Je paa tu samo en popravek: RTV Slo naj ima svoj Mux.
««
50 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
355694 (4116) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386571 (2966) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411999 (7646) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7329949 (26041) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612737 (11094) Scorpia

Več podobnih tem