» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
47 / 65
»»

duh1 ::

Enter je "spremenil" ID v ENTER.

mtosev ::

Kolk let lahko pričakujemo, da bo FM na voljo? Poznam ljudi brez tvja in imajo FM only radio, ki ga bodo menjali takrat ko več FMa ne bo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cekr ::

Državni radio bo vedno(bi moral biti) vsaj na eni UKV frekvenci. Iz čisto varnostnih razlogov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

starfotr ::

Za RA bomo še videli, kako in kdaj se bodo stvari spremenile. Analogna TV ni nikjer več dostopna.

Glede varnosti, bolj kot FM je pomemben kratek val. Kar sem že napisal v te temi.

https://slo-tech.com/forum/t635308/p791...

Juneau ::

Okapi je izjavil:

Ravno tako ste zamrznjeni v preteklosti ljubitelji DABa.>:D


Ljubitelji DAB+ le sledimo razvoju. Tako kot ste vi prešli iz ČB TV na pametni televizor in od kočije na BMW 8, smo mi prešli iz FM na DAB+.

Okapi je izjavil:

Danes se radio posluša na internetu. Imaš tisočkrat več postaj, da o izbiri glasbe, podcastov in ostalega niti ne govorim.

Ja, lahko vidimo koliko ljudi posluša radio prek interneta. https://mp3.rtvslo.si/ Tudi do 200 naenkrat. >:D
Še posebej so zanimive RA postaje iz Bocvane, Belorusije, Indije, Peruja ... in njihove lokalne novice. >:D:D

zupanovmarko ::

A slikce na Caprisu in izklop Ljubljanske fm frekvence Aktuala 101.2 pa ne boste nic opazili, komentirali?

Izklop FMa akos prikrito že počne, sicer pod krinko zagotavljanja (ne)racionalne izrabe RF spektra...

Ognjisce izklopil že Novo gorico,
Tomaj, Mozirje, Vogel.. na nitki visi Krško..

No zdaj so pa na vrsti še z drugega brega... ? Aktual je bil prvi... kdo je še v vrsti za izklop fm frekvence ne bom našteval... Bo še zanimivo

Juneau ::

zupanovmarko je izjavil:


Ognjisce izklopil že Novo gorico,
Tomaj, Mozirje, Vogel.. na nitki visi Krško..

No zdaj so pa na vrsti še z drugega brega... ? Aktual je bil prvi... kdo je še v vrsti za izklop fm frekvence ne bom našteval... Bo še zanimivo


No ja. Še obstaja upanje, da bodo lastniki RA postaj ugotovili, da jim z nadaljnim vzporednim oddajanjem FM nastajajo nepotrebni stroški. :)
Norvežani so že, Švicarji se tudi izkapljajo. Pospešeno tudi Nemci, Nizozemci, Francozi ...

Colt1911 ::

Pri meni DAB v hiši še vedno ne vleče dobro.
V trgovinah je 75% radijskih sprejemnikov še vedno brez DAB , tisti ki ga imajo pa so skoraj vsi mono.
Kaj zdaj?

zupanovmarko ::

Colt1911 je izjavil:

Pri meni DAB v hiši še vedno ne vleče dobro.
V trgovinah je 75% radijskih sprejemnikov še vedno brez DAB , tisti ki ga imajo pa so skoraj vsi mono.
Kaj zdaj?



In izdajatelji bi radi dvignili kakovost v nacionalnem mux-u

duh1 ::

Zanimivo glede 101,2 MHz (Šance). Me zanima kaj bo zdaj s to frekvenco.

gb39 ::

zupanovmarko je izjavil:

A slikce na Caprisu in izklop Ljubljanske fm frekvence Aktuala 101.2 pa ne boste nic opazili, komentirali?

Izklop FMa akos prikrito že počne, sicer pod krinko zagotavljanja (ne)racionalne izrabe RF spektra...

Ognjisce izklopil že Novo gorico,
Tomaj, Mozirje, Vogel.. na nitki visi Krško..

No zdaj so pa na vrsti še z drugega brega... ? Aktual je bil prvi... kdo je še v vrsti za izklop fm frekvence ne bom našteval... Bo še zanimivo

Ja sj realno se takih stvari, kot je istočasno oddajanje istega programa za pokrivanje istega območja že v samem štartu ne bi smelo pustit. Ista zgodba je Radio 1 Krvavec, Radio 1 Krim in Radio 1 107,9. Slednjega bi komot ugasnili, ker ne služi nobenemu namenu. Ali pa 98,3MHz Radio 1 Gorenjska. Na to frekvenco mi radio v zivljenju še ni preklopil, ker je krvavška dovolj močna. Pa se še kakšna najde. Tako da ja, prav je, da se take frekvence "izklopi".

mtosev ::

Meni na radiu izpiše koli kbps ima postaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gb39 ::

O izklopu pa bomo začeli govorit, ko ne bo novih razpisev za FM...
"Agencija izdala odločbe o dodelitvi radijskih frekvenc za analogno zvokovno radiodifuzijo - splošni 2022/1" https://www.akos-rs.si/radijski-spekter...

duh1 ::

Izklopa še kar nekaj časa ne bo. Dosti radijskih postaj ima veljavnost odločbe za oddajanje na FM do leta 2033.

duh1 ::

Radiu Aktual je veljavnost odločbe za 101,2 MHz, oddajnik Ljubljana 3 (Šance) potekla 15.4.2023.

Zdaj sta 2 možnosti:
1. Aktual ni dal vloge za podaljšanje
2. Aktual je dal vlogo, pa jo AKOS ni odobril

Darko! ::

Colt1911 je izjavil:

Pri meni DAB v hiši še vedno ne vleče dobro.
V trgovinah je 75% radijskih sprejemnikov še vedno brez DAB , tisti ki ga imajo pa so skoraj vsi mono.
Kaj zdaj?



You should sit alone and watch green light
your only friend through these days nights,
and everything you need to know
the Cat will tell you on your radio.

He'll gave you all those old time stars
through wars of worlds invaded by Mars,
he'll made you laugh, he'll made you cry
he will made you feel like you could fly.



Enjoy.

Juneau ::

Colt1911 je izjavil:

Pri meni DAB v hiši še vedno ne vleče dobro.


To ni problem tehnologije DAB+ ampak oddajnikov in zvez, ki varčujejo z ERP. Z nekaj 100 W pač ni dobre penetracije skozi stene. Razen nekaj km od oddajnika.
Takih hiš je po Sloveniji vsaj še 30 - 40 %

Colt1911 je izjavil:

V trgovinah je 75% radijskih sprejemnikov še vedno brez DAB , tisti ki ga imajo pa so skoraj vsi mono.
Kaj zdaj?


Za začetek. :) https://www.mimovrste.com/radio-sprejem...

d4vid ::

Je kdo kaj raziskoval, kako do DAB+ v novejših vozilih? Recimo golf 7, letnik 2016. Vozilo ima FM, BT, USB, AUX, android auto itd... DAB pa ne. Obstaja kak "normalen" modul za dab, da izgleda in se upravlja kot "original", ali mi ostane samo "retrofit" boljšega radia?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Colt1911 ::

Juneau je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Pri meni DAB v hiši še vedno ne vleče dobro.


To ni problem tehnologije DAB+ ampak oddajnikov in zvez, ki varčujejo z ERP. Z nekaj 100 W pač ni dobre penetracije skozi stene. Razen nekaj km od oddajnika.
Takih hiš je po Sloveniji vsaj še 30 - 40 %

Colt1911 je izjavil:

V trgovinah je 75% radijskih sprejemnikov še vedno brez DAB , tisti ki ga imajo pa so skoraj vsi mono.
Kaj zdaj?


Za začetek. :) https://www.mimovrste.com/radio-sprejem...


Nas poslušalce moti da sprejema ni , razlog nas ne zanima.
In dokler sprejema ne bo, ne bomo kupovali dražjih DAB sprejemnikov.

Ta Sencor je vzor kakšen bi sodobni radio tehnološko moral biti ,dosti ugodna cena, je pa leva firma.

Lahko bi pa država predpisala obvezen DAB sprejemnik pri vseh novih radijih , bi cena precej padla.

d4vid je izjavil:

Je kdo kaj raziskoval, kako do DAB+ v novejših vozilih? Recimo golf 7, letnik 2016. Vozilo ima FM, BT, USB, AUX, android auto itd... DAB pa ne. Obstaja kak "normalen" modul za dab, da izgleda in se upravlja kot "original", ali mi ostane samo "retrofit" boljšega radia?


Na precej novejših avtih se DAB le odklene, strojno je vse že not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

starfotr ::

Če država nekaj predpiše, se cene dvignejo. Ker ni več izbire.

Colt1911 ::

Seveda je izbira! Če bodo hoteli prodajati radije še naprej in seveda bodo hoteli, torej bodo vgradili serijsko.

Sedaj imajo DAB za nadstandard in ga seveda dražje prodajajo.

Tudi ABS in ESP v avtih je danes ko je obvezen v vseh avtih praktično zastonj, prej so ga pa računaliračunali tisoče evrov.
Pa nobena firma jih zaradi tega ni nehala prodajati (ok, Lada).

gb39 ::

Colt1911 je izjavil:

Seveda je izbira! Če bodo hoteli prodajati radije še naprej in seveda bodo hoteli, torej bodo vgradili serijsko.

Sedaj imajo DAB za nadstandard in ga seveda dražje prodajajo.

Tudi ABS in ESP v avtih je danes ko je obvezen v vseh avtih praktično zastonj, prej so ga pa računaliračunali tisoče evrov.
Pa nobena firma jih zaradi tega ni nehala prodajati (ok, Lada).

Cena se zaradi uvedbe obvezne prodaje radiev, ki podpirajo DAB+ ne bodo znižale niti zvišale. Samo tistih "ta pocen" izvedb ne bo več na voljo. No, to stvar bi morala država že uveljavit skupaj z obvezno vgradnjo DAB+ v novih avtomobilih.

starfotr ::

Seveda ni zastonj. Če še nisi opazil, so se vsi avti vsako leto kar konkretno dražili tudi na račun večjih zahtev (ekologija, varnost itd), v zadnjem času pa sploh. To je samo pesek v oči, da je kao nekaj zastonj.

Colt1911 ::

Lahko bi razumel malo manj dobesedno.;(

Avti so se zaradi ESP in ABS podražili za 100€ , radiji z DAB pa se bodo za 10€. To bomo preživeli.
In bomo vsi imeli radije z DAB, danes pa jih 90% folka ne kupi, ker sploh ne vedo kaj to je in za kaj se rabi. Tako kot ne vedo kaj je to ESP v avtu, pa ga imajo ker ga je država predpisala.

starfotr ::

Ne ni res. Če nekdo vgradi nekaj za 20 eur, se mora na koncu podražit zadeva za najmanj 100 eur.

Ne sanjaj preveč o tem, da ti bodo prodali zadeve po nabavni ceni.

Če danes stane en navaden povprečen ljudski avto 30, 40 ali 50 k, to ni nič posebnega. Medtem ko je bil še ne tako zelo dolgo nazaj recimo 15 do 20 k.

Tako, da kje je sedaj tistih 100 eur? Jaz vidim več 1000 in več 10000 eur podražitve.

Colt1911 ::

Lej , tebi ni nič jasno. Avto sem dal le za primer pa sem te le še dodatno zmedel.8-O
Doplačilo za dodatno opremo X za avto, ki jo mora po zakonu danes imeti vsak avto, tudi Dacia je bilo pred 25 leti večje kot danes stane Dacia z opremo X.

Vgradnja DAB proizvajalce radia stane 2-3€ , nam ga bodo pa dražje prodali za 10-20€. Sem dejal da bomo preživeli.

Ti bi še danes prodajal radije samo z FM, čez 1 leto pa ukinil oddajanje na FM?8-O

starfotr ::

Še do leta 2021 si pri nas dobil pri nakupu novega vozila avtoradio z najmanj 3 različnimi sprejemniki, med katerimi ni bilo DAB+ sprejemnika, če zanj nisi doplačal pri veliki večini znamk.

Sedaj dobiš takega, ki ima DAB+, FM in še 1 ali 2, morda 3 ostale sprejemnike. Torej LW, MW, SW.

Če si pogledaš stare teste vozil, si lahko ogledaš tudi cene vozil. Vse skupaj lahko primerjaš z BDP in plačami. Dejstvo pa je, da so se avti podražili.

Colt1911 ::

Da , ampak ne zaradi DAB sprejemnika.

Juneau ::

Colt1911 je izjavil:

In bomo vsi imeli radije z DAB, danes pa jih 90% folka ne kupi, ker sploh ne vedo kaj to je in za kaj se rabi.


Seveda ne vedo, ČE GA PA NIHČE NE OGLAŠUJE.
Vsi poznajo HOFER CENO, TUŠ popust za upokojence konec meseca in bla bla ... ker je vsak dan najmanj 30 oglasov na TV in 30 oglasov na RA, za DAB+ radio pa nobenega. Torej? Kako naj ljudje vedo za DAB+ radio?

mtosev ::

Jaz poznam ljudi, ki jih ne zanima DAB. Dokler jih FM radio dela jih gladko briga za DAB.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gb39 ::

Colt1911 je izjavil:

Da , ampak ne zaradi DAB sprejemnika.

Seveda ne zaradi DAB+ sprejemnika, če so pa te serijsko vgrajuje zadnjih 10 let pri nekaterih znamkah, samo plačat je treba za aktivacijo. Ampak zakaj bi plačeval za to, če pa sploh ne vedo, kak to je. To je problem DAB+a. Ljudje pa zaradi petih programov, ki so DAB only, ne bodo na vrat na nos menjali sprejemnikov. Večina jih pa sploh ne ve, da to obstaja.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

To je problem DAB+a. Ljudje pa zaradi petih programov, ki so DAB only, ne bodo na vrat na nos menjali sprejemnikov. Večina jih pa sploh ne ve, da to obstaja.


Kako pa naj vedo, če pa nikjer ne oglašujejo? Le en avtobus na primorskem je prelepljen z DAB+ reklamo. Tudi člankov na to temo ni na spletnih portalih.
To bi morala biti oglaševalska kampanja na ravni EU, če smo/so se že odločili za DAB+. Tako kot je bilo za DVB-T.

Juneau ::

DAB+ v Avstriji vse bolj priljubljen in popularen.
Na novem razpisu, ki je že v pripravi, bodo kmalu v novem MUX III oddajali tudi avstrijski nacionalni programi:
Ö1, Hitradio Ö3, FM 4 in tematski programi ORF.
https://www.ots.at/presseaussendung/OTS...

dunda ::

Roko na srce ... mi imamo nacionalne radie že nekaj časa na DABu :D, ko pa se človek vozi po Avstriji, pa ima občutek, da je prišel v časovno preteklost.
Sicer pa končno in verjetno bo kakovost ustrezna.
Sicer, če sem prav razumel, gre šele za razpis.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Juneau ::

@dunda

Ja, ta razpis je bolj ali manj namenjen ORF-u. Kolikor bo ostalo prostora v MUX-u bodo ta mesta zasedle komercialne postaje.
ORF bi že zdavnaj oddajal v DAB+, če mu to ne bi preprečila politika (vlada), ki ni dovolila, da bi imel ORF v MUX-u I tudi tematske programe.
Očitno so zdaj politiki popustili pod pritiskom javnosti in stroke. :)

gb39 ::

Edino prav, da kapacitete najprej porabi ORF. Povsod bi moralo bit tako, da bi bil en mux namenjen zgolj javnim radiem. Me pa zanima, kakšna bo kakovost. Dvomim, da bo kaj povprečnega

Juneau je izjavil:

Kako pa naj vedo, če pa nikjer ne oglašujejo? Le en avtobus na primorskem je prelepljen z DAB+ reklamo. Tudi člankov na to temo ni na spletnih portalih.
To bi morala biti oglaševalska kampanja na ravni EU, če smo/so se že odločili za DAB+. Tako kot je bilo za DVB-T.

EU naj doloci datum, do katerega morajo članice prenehat z FM oddajanjem. In datum, po katerem se ukine simulcast. Potem naj se pa odločijo, ali se bodo odpovedali FM frekvencam ali pa DAB+u. Slednje bi lahko uvedli že do konca tega desetletja. Potem bi se pa tehtnica kaj hitro prevesila na DAB+. Do takrat pa... sj FM še špila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

Aljaz2864 ::

zupanovmarko je izjavil:

A slikce na Caprisu in izklop Ljubljanske fm frekvence Aktuala 101.2 pa ne boste nic opazili, komentirali?

Izklop FMa akos prikrito že počne, sicer pod krinko zagotavljanja (ne)racionalne izrabe RF spektra...

Ognjisce izklopil že Novo gorico,
Tomaj, Mozirje, Vogel.. na nitki visi Krško..

No zdaj so pa na vrsti še z drugega brega... ? Aktual je bil prvi... kdo je še v vrsti za izklop fm frekvence ne bom našteval... Bo še zanimivo


Izklopi FM naj se kar dogajajo, osebno s tem nimam težav. Kar se mene tiče, lahko Aktualu izklopijo vse frekvence, ker je zame zadeva povsem neposlušljiva. Seveda se šalim. Ne poslušam, a naj ima vsak poslualec možnost izbire in zavedam se, da je Aktual priljubljen pri določeni skupini ljudi :D Osebno ne razumem novih FM razpisov, ne razumem, da Akos ne stori nič v smeri promocije DABa in da je vse to izključno na strani radijskih ponudnikov. Tukaj pa vemo kako gre.
Capris je na DAB+ šele 6 mesecev in imajo že svoj DAB avtobus, ki je zelo vpadljiv, s plakati so polepili večja mesta, delajo skratka solidno promocijo. Da ne omenjam dobre kakovosti, ki so jo kot eni redkih zakupili na rtv. Tukaj kapo dol, sploh ker gre za regijsko radijsko postajo z, najbrž, omejenim budgetom. Radio City je prav tako primer dobre prakse, kar sem jih poslušal v programu pogosto promovirajo digitalno, Center pa ima izjemen zvok in tudi sicer dela veliko na promociji digitalnosti, kar je verjetno razumljivo ob dejstvu, da so njihova ciljna publika mladi. Pohvale tudi za ROCK radio, tukaj pa se počasi konča, če izvzamem RTV SLO.

Na drugi strani imamo neke radie 1, Aktuale in ostale nacionalne, ki so digitalni že slabih 8 let in za popularizacijo tega niso naredili absolutno NIČ! Zakaj? Ker jim ni treba in imajo pri tem nekako tudi svojo računico. S kupovanjem propadlih lokalnih radijskih postaj so z FM že pred davnimi leti prodrli v vsako slovensko vas, popularizacija DAB pa jim ne gre v korist, ker to pomeni, da bodo imeli na velikem teritoriju sčasoma več konkurence. Naj karikiram, v neki Ajdovščini lahko s primernim sprejemnikom zdaj slišiš praktično vse, do nedavnega si poleg radia 1 tam slišal samo še nacionalne RA programe. Kdo pa pravzaprav posluša lokalne radie izven lokalnega teritorija? Iz vsebinskega vidika je to vprašanje, a gneča v radijskem etru pomeni lahko veliko dobrega, izločil se bo balast (kar se ga že ni), mali si pa lahko izborijo nekaj več prostora, kot so ga imeli do zdaj.

To, da lahko nekdo iz Kopra zdaj Capris posluša na poti v službo v Ljubljano, je za njih zmaga, ker to pomeni, da imajo poslušalca na svoji strani vsaj 60+ minut, prej so ga imeli morda 10?! Takih migracij je ogromno, enako velja za radio City in relacije MB-LJ. Sam se vsaj dvakrat na teden vozim z Obale v Lj, včasih celo do Celja in Maribora in če sem bil pred leti še obsojen mučiti ušesa ob 'več dobre glasbe' in raznih 'zabavnih' skečih Denisa Avdiča, je danes veliko lažje.

Zato DAB+ pozdravljam, FM pa naj gre v zgodovino, ali kako že :)

Juneau je izjavil:

DAB+ v Avstriji vse bolj priljubljen in popularen.
Na novem razpisu, ki je že v pripravi, bodo kmalu v novem MUX III oddajali tudi avstrijski nacionalni programi:
Ö1, Hitradio Ö3, FM 4 in tematski programi ORF.
https://www.ots.at/presseaussendung/OTS...


Veliko prepozno.

d4vid je izjavil:

Je kdo kaj raziskoval, kako do DAB+ v novejših vozilih? Recimo golf 7, letnik 2016. Vozilo ima FM, BT, USB, AUX, android auto itd... DAB pa ne. Obstaja kak "normalen" modul za dab, da izgleda in se upravlja kot "original", ali mi ostane samo "retrofit" boljšega radia?


Da, google ti pove tudi odgovor na to :D

duh1 je izjavil:

Zanimivo glede 101,2 MHz (Šance). Me zanima kaj bo zdaj s to frekvenco.


Razpisana bo, dobil jo bo best Fm, zdajšnjo pa nazaj Salamonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz2864 ()

duh1 ::

Aljaz2864 je izjavil:


duh1 je izjavil:

Zanimivo glede 101,2 MHz (Šance). Me zanima kaj bo zdaj s to frekvenco.


Razpisana bo, dobil jo bo best Fm, zdajšnjo pa nazaj Salamonu.

To se bere kot fix. Čemu potem služi razpis?

Sicer pa... Novembra 2022 je Salomon na FB zapisal:
...Z veseljem sporočamo, da 11.11. 2022 zapuščamo frekvenco FM...
...S tovrstnim pristopom se tudi za oglaševalce odpirajo nove možnosti oglaševanja, predstavitve in povezovanja. Vse to ni mogoče pri frekvenci FM...
In pa intervju z Deanom. Na DAB-u bo kvalitetnejši zvok... bla bla bla

Če bo res Salomon nazaj na FM, se bo objava na FB potem glasila: ...Z žalostjo sporočamo, da se dne xx.xx.xxxx vračamo na FM... :)

Jaz sicer ne vem kaj bo s frekvenco 101,2 MHz. Bolj se nagibam k temu, da če bo razpis, da bo frekvenco dobil nekdo izven Media24/Infonet, je pa res da je v Sloveniji vse mogoče.

starfotr ::

Pa koga farbate? Ve se katere hobotnice imamo v Sloveniji na področju radiofuzije in množičnega pranja možganov.

Če pogledate imamo same ekstremiste. Ne bom našteval kakšne, ker se ve kdo so in s čim je program obarvan.

duh1 ::

Ko smo že pri Salomonu. Media24 je subjekt "Radijsko združenje A-Radio", ki je od novembra nosilec Radia Salomon (imajo pravice za 24 kbps MONO v R1) že spravil pod svoje okrilje. "Združenje" se je "preselilo" na Papirniški trg 17, pa tudi direktor je sedaj en od "njih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duh1 ()

Aljaz2864 ::

duh1 je izjavil:

Aljaz2864 je izjavil:


duh1 je izjavil:

Zanimivo glede 101,2 MHz (Šance). Me zanima kaj bo zdaj s to frekvenco.


Razpisana bo, dobil jo bo best Fm, zdajšnjo pa nazaj Salamonu.

To se bere kot fix. Čemu potem služi razpis?

Sicer pa... Novembra 2022 je Salomon na FB zapisal:
...Z veseljem sporočamo, da 11.11. 2022 zapuščamo frekvenco FM...
...S tovrstnim pristopom se tudi za oglaševalce odpirajo nove možnosti oglaševanja, predstavitve in povezovanja. Vse to ni mogoče pri frekvenci FM...
In pa intervju z Deanom. Na DAB-u bo kvalitetnejši zvok... bla bla bla

Če bo res Salomon nazaj na FM, se bo objava na FB potem glasila: ...Z žalostjo sporočamo, da se dne xx.xx.xxxx vračamo na FM... :)

Jaz sicer ne vem kaj bo s frekvenco 101,2 MHz. Bolj se nagibam k temu, da če bo razpis, da bo frekvenco dobil nekdo izven Media24/Infonet, je pa res da je v Sloveniji vse mogoče.


Hvala za ta video, nisem ga še videl.

S tem, ko tale Dean on the mike prepričuje, da ima Salomon zdaj boljši - vrhunski zvok, dokazuje, da ima svoje poslušalce za debile. Brez besed.

starfotr ::

Še njihovo oddajanje preko spleta ima bolj slabo kakovost zvoka, ravno preveril. Pač jebe se jim za poslušalce.

Juneau ::

Aljaz2864 je izjavil:

Izklopi FM naj se kar dogajajo, osebno s tem nimam težav. Osebno ne razumem novih FM razpisov, ne razumem, da Akos ne stori nič v smeri promocije DABa in da je vse to izključno na strani radijskih ponudnikov. Tukaj pa vemo kako gre.
Capris je na DAB+ šele 6 mesecev in imajo že svoj DAB avtobus, ki je zelo vpadljiv, s plakati so polepili večja mesta, delajo skratka solidno promocijo. Da ne omenjam dobre kakovosti, ki so jo kot eni redkih zakupili na rtv. Tukaj kapo dol, sploh ker gre za regijsko radijsko postajo z, najbrž, omejenim budgetom.


Z FM ni nič narobe. Narobe je z ljudmi, ki si ga želijo na vse kriplje obdržati pri življenju, ko pa vemo, da celotna EU, Avstralija ... pospešeno prehajajo na DAB+. Ne boste verjeli - celo Kitajci. Norvežani so kot prvi že naredili "domačo nalogo" 100%.

FM oddajanje je v trenutnem času le izguba časa in denarja. (fizično vzdrževanje na stotine oddajnikov, ogromne porabe elektrike, nenehni izpadi zaradi zastarele oddajniške opreme, FM frekvence bi se lahko uporabljale za druge namene ... gasilci, policija, vojska ...)

Colt1911 ::

Edini problem je z AKOS kjer so sami idioti ali pa saboterji. V vsakem primeru si zaslužijo brco v rit.

enemon ::

Zanimivo se mi zdi, da Madžarska nima DAB+ oddajanja in kakor se zdi, ga v doglednem času tudi ne mislijo uvesti.

Juneau ::

enemon je izjavil:

Zanimivo se mi zdi, da Madžarska nima DAB+ oddajanja in kakor se zdi, ga v doglednem času tudi ne mislijo uvesti.


Madžari so oddajali DAB+ 12 let. Do leta 2022.
Niso pa dokončno rekli NE. Le trenutno je vse izklopljeno.
https://www.worlddab.org/countries/hung...

Juneau je izjavil:

enemon je izjavil:

Zanimivo se mi zdi, da Madžarska nima DAB+ oddajanja in kakor se zdi, ga v doglednem času tudi ne mislijo uvesti.


Madžari so oddajali DAB+ 12 let. Do leta 2020.
Niso pa dokončno rekli NE. Le trenutno je vse izklopljeno.
https://www.worlddab.org/countries/hung...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

starfotr ::

Ti fenomen si našel Avstralijo...

A ti veš, da oni AKTIVNO oddajajo in poslušajo še AM, POLEG FM in DAB+. Do nedavnega je bil tudi slovenski program aktiven.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/SBS_Rad...

https://www.sbs.com.au/language/sloveni...

Kaj če bi ti šel malo down under in jim malo pametoval, da naj NAJPREJ izklopijo AM in po HITREM POSTOPKU še FM. Ker si tak aktivist proti FM in goreč zagovornik za DAB+.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Ti fenomen si našel Avstralijo...

A ti veš, da oni AKTIVNO oddajajo in poslušajo še AM, POLEG FM in DAB+. Do nedavnega je bil tudi slovenski program aktiven.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/SBS_Rad...

https://www.sbs.com.au/language/sloveni...

Kaj če bi ti šel malo down under in jim malo pametoval, da naj NAJPREJ izklopijo AM in po HITREM POSTOPKU še FM. Ker si tak aktivist proti FM in goreč zagovornik za DAB+.


A ti sploh veš zakaj še v Avstraliji in na Aljaski + določen del ZDA oddajajo AM?
Ker je tam tako veliko zemlje, da bi rabili na 10.000 FM oddajnikov.
Poglej malo na zemljevidu velikost Avstralije pa ,če že hočeš tudi Aljaske pol se pa oglasi in pametuj.
In kaj ti bo v avstralski puščavi DAB+ oddajnik?
Zdaj veš, zakaj je tam tudi AM oddajanje in bo tudi ostalo?!

starfotr ::

Saj se ti boriš za ugašanje vseh tehnologij, razen DAB+. Tebe ne zanimajo razlogi za sobivanje. Tebe moti sam vzporeden obstoj starejših tehnologij in to, da oddajniki trošijo elektriko.

Briga tebe kdo vse bo zaradi tega v tišini.

starfotr ::

Poleg tega se po tvoji logiki za malo ljudi (redka poselitev) ne izplača imeti prižganega oddajnika. Točno to zagovarjaš v Sloveniji. Moti te 86 oddajniških lokacij za FM od RTV + še ostale od komercialnih postaj.
««
47 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354717 (3139) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386252 (2647) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411134 (6781) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328602 (24694) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612150 (10507) Scorpia

Več podobnih tem