» »

katero grafično kupiti

katero grafično kupiti

Dodgeviper ::

Prosil bi za nasvet kaj naj kupim za 70 do 80k glede grafične sem v dvomih do sedaj sem imel mx440 in nisem imel nobenih problemov. Prijatelji mi svetujejo radeona imel sem pa v mislih TI4600.
Sistem ki ga bom imel
Athlon xp2400
Wd80GB 8mb
Abit NF7-s
Kingston 2x256 pc 2700
Audigy1
vulcano 7+
CHIEFTEC CS601 360w
  • premaknil: ali3n ()

boštjan ::

Prijatelji ti prav svetujejo in jaz ti priporočam radeona 9700, ki z lahkoto odpravi s 4600.

PS:Tale tema je za v oddelek KAJ KUPITI

Zheegec ::

TI4600? Za to ceno že Radeona 9700 dobiš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemenn ::

mah pa kaj..jzst ne grem zamenjat 9700 za moj 4600, ker sem pa nvidia fan! :\

Arkadij ::

radeona 9700 že dobiš za okoli 80k.

Gejmer ::

Itak da radeona doooh...
Nanda yo?

ATI ::

Itaq da vzam Radeona 9700 k je dost bolši od GF4600. Ma bolšo sliko pa še dx9 podpira. Sj trenutno ti še ne bo koristu, sam čez čas....:D

tony ::

Rajši si kupi radeona 9700 od TI 4600

para! ::

Jeba, ne greš zamenjat, ker nimaš možnosti, ne pa zato, ker si nVidia "fan". Upam. Če imaš možnost, pa nočeš zamenjat si pa med malo manj "brihtnimi" :D

Ja, Radeon 9700 je nedvomno dosti boljša odločitev kot Geforce Ti4600.

Lp

8-)
Death before dishonor!

Klemenn ::

hja. tud obratno je blo včasih. če ljudje ne bi imeli vere v določeno stvar (podjetje) bi le ta propadala kot za šalo (kaj ne že zdaj?). treba je pač podpirat podjetje, tudi ko ni glih v najlepših časih :\

para! ::

Heh, Jeba...

Ti kar podpiraj nVidio. Drugi raje podpiramo tiste, ki nam v tem trenutku nudijo več.

Namreč nekaj let nazaj sem z nakupom Voodoo3 grafične podprl 3dfx, a sem s prihodom Geforce-ov svojo podporo preusmeril k nVidii. In tako sem jo pred kratkim zopet preusmeril, tokrat na podjetje ATi. Če smo že ravno pri "podpori" podjetem, ki jo omenjaš...

Lp

:)
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Dodgeviper ::

Zanima me kako pa kaj z nastavitvijo gonilnikov za radeone, namreč slišal sem tudi da pri nekaterih igrah ne delajo glih najbolje.

nodes ::

mislem... napišeš kakšen disk, kakšen napajalnik...kaj ima to veze z konskim dirkam? :)
povej kakšen monitor? ;)

Zheegec ::

Ja, stara verzija tetrisa dela s premalo frejmi, pa MGS2 do sedaj ni podpirala Radeonov, z novim patchom jih pa že. še kaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Zanima me kako pa kaj z nastavitvijo gonilnikov za radeone, namreč slišal sem tudi da pri nekaterih igrah ne delajo glih najbolje.

z izdajo catalyst3.0 gonilnikov ni več masivnega problema z radeon karticami,tak da kdor ti to pravi te skuša žejnega prek vode pelat.

tomitza ::

drgač povedan: na suh nategnt!
lačnga srat!:D
www.at-crew.net

ripmork ::

jazz,se popolnoma strinjam s tabo,teba se je znajdt,prebrat teste in izbrat
dobro mainstream grafo,ne pa kupovat,ker ti je podjetje všeč.....
...kdor bo raje za več denarja kupil slabšo grafo samo zaradi imena
je naiven človeček,ki ga je komerciala zadela v polno.....JEBEDIAH,ne misl,da
se NVIDIA matra,ker ima 10xveč keša kot ATI.......NVIDIA se samo smeje takim mega-fanom,s katerimi si služi kruh,pa če naredi dobro grafo al pa ne.......

pa kaj,če se pregreva,pa je hrupna,pa je počasna,pa kup problemov,pa dražje od katerekol.....
važn da je od NVIDIE ane:\ .......cccc......taki patetiki se mi smilte....

treba je: u hudo,podpora dx9,ql hitrost,v redu cena,......TO JE TO!!!:D ...
-Tko je treba kupovat (zakva pa misliš,da tolk mal folka vztraja pri gf-fx a?)

skratka vzemi r9700 ker je dosti hitrejša od 4600,podpora dx9.....ma vse je bolš-
in to za isto ceno:D .....TODA TO ŠE NI VSE!!!-zraven dobite še magic ati krpo za prah-
samo pobrišete,pa je:)) :)) :))

pokličite in naročite ZDAJ!!!

Klemenn ::

huh, da ne bom umrl od smeha. ampak jzst še vedno pravim, da je treba to podpirat v slabih in dobrih trenutkih (glejte le ka se je zgodilo z 3dfx) ; glede 4600 : kartica je kartica, čist ok, in jo mislim uporabljat še dolgo, in sem siguren da mi bo dobro služila še dolgo, magari če vodo gor naredim (polj, ko bom starejši...::)

Dr_M ::

RIPMORK: jest se pa tvojim klobasam smejem (pa brez zamere):D :D :D :D
ATI je 10 let spal (cca) pa ni noben sploh opazu, nvidia je pa za pol leta in more kr propast? sej cez 2-3 mesce bo spet razmerje usaj izenaceno... 9500pro in 9700 bosta sla iz prodaje, prihajata 9600 in 9800.
prihaja pa tut fx5600 ki se lahko primerja z 9600 in nv35, ki bo boljsi kot 9800, tko da bodo spet usi raj nvidio kupoval. ziher je ziher, ane :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ripmork ::

jao bože,mene pa res noben ne razume čist!!!:|

me veseli,da sta se nasmejala (smeh je pol zdravja:D ).....

ravno to sem govoril:Nvidia je močno podjetje in nima ravno slabih časov(kot amd:'( )
ker je finančno preskrbljena kot froci od Jordana........toda ta trenutek(ki se vleče že pol leta:P )je ATI pač boljša izbira:

misliš da boš dobil redno službo pri Nvidii,če boš kupil pet nijhovih graf zaporedoma?
I don`t think so!!!!

lepa je misel,da z nekom držiš v dobrem in slabem(kje sem že to slišal?),ampak ponavadi
je ta drugi subjekt nekdo,ki tudi s tabo drži ane?.......zakaj bi jaz držal z Nvidio ali ATI-jem,
če jih boli zame in sploh ne vejo da obstajam:\ ??

njim se gre za d.e.n.a.r in ko ti enkrat prodajo grafo(na tak ali drugačen način) jih
boli,če pol bankrotiraš al pa če se ti 100kilska baba usede na rač.....razumeš?:\

Dr_M ::

ne mores lacn pa nag hodit po svetu.
je pa res da usak gleda kam bo dau svoj tolar ane, sam se mi pa ne zdi prov da nekoga silis da kup neki kar mu ne sede.
graficne itak ne kupujes za jut (itak ker bo itak zastarela) ampak za dons.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

budi ::

Nvidin fan gor alpa dol sam veš
da je radeon 9700 bolši od geforce ti4600.radeon 9800 pa sploh nima konkurence.radeon wins the match

Dr_M ::

seveda je 9700 boljsi od 4600 sej je tut 3/4 leta mlajsi. drugac pa je ze 50k sit prevec graficno, kaj sele kej vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gejmer ::

Pismo se vsi "zvesti"..Jz kupim grafo, ki se mi zdi najbolša ta hip.Bli me za firmo.
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

boštjan ::

Pismo se vsi "zvesti"..Jz kupim grafo, ki se mi zdi najbolša ta hip.Bli me za firmo.

se popolnoma strinjam,ker sem sam tako kupoval, nakoncu pač kupo 9500pro,ker je v tistem cajtu bla 4200 ista cena,medtem ko je 9500pro imel vse vajetiv svojih rokah.

@Dr.M
prihaja pa tut fx5600 ki se lahko primerja z 9600 in nv35, ki bo boljsi kot 9800, tko da bodo spet usi raj nvidio kupoval. ziher je ziher, ane

se ne bi strinjal najbolj 5600 ultra je počasnejša od 9600pro a cena bo ista.NV35 pa tudi ne bo tako hudo hitrejša od 9800pro,da bi bila vredna svojega dnara,po moje že 9800pro ni,tako da če kopuješ high en grafo pol vzameš 9700pro in si srečen. Če pa gledam nasplošno,pa je nakup high end grafe totalno brezveze, ker že 9500pro izpolni vse igračkarske želje.

Dr_M ::

sele zdej mi je kapnilo zakaj nvidie folk ne mara vec...ker je ameriska firma.

drugac pa upam da bodo hmal ksne cenejse verzije nv35.
9500pro je ze ful tezko dubit, fx5600 je prakticno ze v trgovinah, predn bo pa 9600 prsu bo pa se pretekl neki vode.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

sele zdej mi je kapnilo zakaj nvidie folk ne mara vec...ker je ameriska firma.

ki pa si ti to pobral???? upam da ne mešaš politike sem;((

Dr_M ::

sej ne rabim nc politike mesat zravn, kar sm reku je ze itak samoumnevno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

a misliš da sem nam mounty-iji bol dopadejo,da zato radeone priporočamo

San ::

Men je nVidia čist fajn firma, sam ATI zna pač delat boljše grafe, nVidia pa boljše matične plošče, tko da ne razumem dobr kaj želiš povedat.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

boštjan ::

suntrance,misliš vezne čipe

San ::

Ja, v bistvu so vezni čipi.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

Dr_M ::

SunTrace definiri boljse. a je ATI zato boljsi ker je naredu malenkost hitrejsi cip (ampak ni vazn ce 3/4 spilov ne dela tko kot treba)?!
zapomnite si, nvidia je se zmeri boljsa, samo prej so zacel uvajat 0.13um tehnologijo, zato so mal zamudil.to ATI use se caka.
je pa res da ma nvidia malenkost predrage starejse graficne (ciljam na gf4 Ti).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

a je ATI zato boljsi ker je naredu malenkost hitrejsi cip (ampak ni vazn ce 3/4 spilov ne dela tko kot treba)?!

in od kot ti to da 3/4 špilov ne dela kot treba.jaz mam 9500pro in vse dela kot treba

bobby ::

men tud ni jasno, kako definirati "boljše" v računalništvu!
jst kupim tisto zadevo ki je cenovno ugodna glede na zmogljivosti in pa po priporočilu ki jih dobim na slo-techu:D . na kraj pameti mi nebi padl., da bi kupoval r9700 za 70000k sit, še posebi pa ne novo zadevo (r9800 za 120.000) HALOOO!!! pa to je neki več kt pol moje plače. ne noret. no uni k jim očiti pa mamice dajo al pa k se valajo v gnarju, to je druga.itak nau njih po žepu udarl.

trenutno mam Atija (8500LE), prej sem mel Gf2 mx400, pa če čez 1 leto nvidia nardi superduper kartico za ugodno ceno (tuki govorim do max 30000 k več mi je butasto dajat za karto) ki bo lahko špile poganjala v 1024*768 BP, potem grem k nvidii. če pa SiS :D nardi tako zadevo, pa k sis-u.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cekr ::

Moj predlog:
ene 30 jurjev daj v grafično, ostalo pa raje prišparaj za dopust, ki ti bo precej bolj koristil, kot pa buljenje v ekran.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ripmork ::

veš,buljenje v ekran zame je neka vrsta dopusta:D -čeprav se trudim biti kar najdlje cajta na svežem zraku in ne pred pc-jem.......tv pa itak ne gledam skorej nič več
(samo dirke formule,nascarja pa kakšno špansko telenovelo:D :D :D )
kar se pa tiste skrajno butaste izjave tiče:
poznam nekaj ljudi,ki imajo radeone 9xxx in nimajo popolnoma nobenga problema-
in da mi ne bi neki govoril da imajo ATI-jeve grafe slabe nestabilne gonilnike in da so
geforci nevemkakšno čudo v stabilnosti pa tak.......obe firmi proizvajata zelo dobre
in hitre grafične komponente,toda ATI naredi malo bolje:D ...tko je:\

kar se pa prehoda v 0.13mikronsko th.tiče pa tako:
NVIDIA želi prehiteti vse z novimi tehnologijami,pa čeprav so jih komaj razvili
medtem pa imajo radeoni v sebi polno današnje tehnologije,ki pa je
do konca zoptimizirana in na končni razvojni stopnji......
ATI-ju se ne mudi in dela vse postopoma,medtem ko NVIDIA rine z DDR2 pa nevemšečem
z glavo skozi zid in obljublja neverjetne performanse......kdor visoko leta,nizko pade>:D

kuglvinkl ::

Si morda pomislil, da so se pri flopu z NV30 kaj naučili za NV35, NV40, ... ? ...
Your focus determines your reallity

ripmork ::

ja,to bomo pa še vidli.......:D

nodes ::

NVidia je v sferi GPU-jev kot Intel pri CPU-jih, včasih si privošči tudi izlet v neznano (danes izgleda še neunost kot npr. 128-bit DDRII), nato namerno manjša hitrost in ko prične konkurenca dihati za ovratnik se z svojimi resursi odlepi od nje z lahkotnostjo svetlobne hitrosti. :)
ATI-jevi napori so koristni za potrošnika, isto kot AMD-jevi. Kaj več pri tržnem deležu že ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
623749 (3054) morphling1
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644336 (3522) Dr_M
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221718 (1463) Zheegec
»

Prišel je Radeon 9800 Pro (R350)

Oddelek: Novice / Grafične kartice
262327 (2327) Olympus
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312103 (1444) San

Več podobnih tem