» »

Upgrade pcja?

Upgrade pcja?

1 2
3
»

hojnikb ::

za ta dnar niti slučajno
#brezpodpisa

4ever ::

kakšnaa druga?

gddr85 ::

4ever ::

Tudi to sem že kontaktiral, vendar je prodana.:))

4ever ::

hojnikb ::

niti slučajno
#brezpodpisa

4ever ::

Danes sem dobil napajalnik in naletel sem na eno težavo. Konektor, ki se pripklopi na matično (tisti z okoli 20-imi pini) noče ven iz matične. Kaj naj naredim?

gddr85 ::

seveda gre, mal probaj bolj močno oz z enim izvijačem ipd. mal vmes zatakneš in privzdigneš in potem naprej, mal levo, desno in mora it
seveda vmes držiš tud tisto kljukico, ki drži vseskup, drugač pa res ne bo šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

4ever ::

Še eb problem, pri hladilniku nočejo tiste nogice kliknit v matično(dve grejo lepo, dve pa ne)

mtosev ::

4ever je izjavil:

Še eb problem, pri hladilniku nočejo tiste nogice kliknit v matično(dve grejo lepo, dve pa ne)
poglej, če tiste nožice niso poškodovati ali zvite, če niso malo bolj močno pritisni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

4ever ::

Sem ga sestavil. Zdaj me pa zanima, če je uredu da se pri grafični vrti samo en ventilator? Se bosta oba vrtela ko bo bolj obremenjena?

gddr85 ::

model gpuja?

4ever ::

Sapphire hd 7870.

jocko ::

Lep pozdrav,

Bi ob menjavi grafične in dodatnih Gb ramov, delale novejše igre, kot so FIFA 15-16?

Sistem:
Gigabyte GA-EP43-DS3L
Intel Core2 Quad Q8200 2,33 GHz
4 Gb DDR2
Ati Radeon HD 4550

kaktuss123 ::

Samo nekaj bi vprašal glede na to, da imam točno tak psu ter saphire r9 280x 3x, ter fx8350 in mi gladko dela ze kar nekaj časa. Igram gta 5 pa fc4 vsak dan ... Vglavnem vprašanje je. Zakaj je premalo tak napajalnik kje se pozna ?????? A bolje delajo igre če mam boljšega. Ne razumem??....Lahko gdo prosim razloži? zakaj je tak psu premalo, ko mi pa vse gladko dela gor že lep čas...

meho7 je izjavil:

tega ima

hojnikb ::

pozna se predvsem takrat, ko ti napajalnik zakuri cel komp ali še slabše: celo hišo/stanovanje.

Laufat napajalnik pod polno obremenitvijo ali celo čez, za kar je stvar rejtana je zelo slaba ideja.

Seveda napajalnik ne vpliva na performance.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

solatko ::

hojnikb - Seveda boš tvoje trditve podkrepil s kakšnim linkom.
Sicer mi je pa edini računalnik skuril pred precej leti, takrat najboljši Enermax za 400w sem dal skoraj 200DEM.
Še noben LC, razen da je sam izpustil dušo, ni poškodoval drugih naprav, sploh pa te napajalniki ne gorijo.

So pa prodajali v LJ trgovinah neko italjansko sranje, za poceni sestave, ki je po enournem delovanju pričel kaditi transformator in je šel takoj nazaj v trgovino ter ga je zamenjal LC 550, ki deluje na tej mašini še danes, bil pa je kakšnih 10€ dražji.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Kritika je letela na vse crapshot napajalce, ne samo lcpower.
Pa tut lcpower bo izdahno, če boš vleku ven 200% njegove nazivne moči
#brezpodpisa

solatko ::

izdahno ja, gorel pa ne. Zato ne straši ljudi, če ni potrebe, nekateri poste na s-t jemljejo dobesedno in bo problem, če bodo vsi uporabniki LC-jev, te-te začeli naenkrat metati v smeti, zaradi nevarnosti požara.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

pri varnosti pretiravanje nikol ni odveč, sploh če se gre za štrom

In nihče ne trdi da so _vsi_ lcpowerji za v smeti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Univerzalno pravilo je da imaš napajalc obremenjen na max obremenitvi med 50-75% nazivne moči. Tukaj se pogovarjamo o izkoristku in glasnosti napajalca. Z dovolj močnim LC napajalcem ni nič narobe, to so furstracije z neke serije ki je imala dobro nazvino moč ampak slabo moč na 12v linijah (požrešen gpu bo pokopal tak napajalc).
Pomembna je še lastna zaščita napajalca v primeru da kaj ustvarjaš z napajanjem v ohišju, tukaj se zanaša na preverjene modele med uporabniki.
011011100111010101100010

rodney1337 ::

Živjo, da ne odpiram nove teme, bom kar tu napisal.

Konfiguracija je stara že min 6 let. Moje trenutne komponente so sledeče:
- matična: ASUS M4A79XTD Evo
- RAM: 4GB Kingston 1333 MHz (KVR1333D3N9K2/4G)
- procesor: AMD Phenom II x4 965 black edition (z Macho Rev-B hladilnikom)
- grafična: ATI Radeon HD 5850, 1024MB
- diski: Samsung SSD 840 EVO 120GB, 1TB 3.5'' diska
- napajalnik: Corsair 650TX, 650W

Trenutno bi rad upgrejdal PC, da bi stvari malo bolj tekoče delovale in da bi lahko odigral kako novejšo igro in v miru kodiral. Vidim, da je pri večini novi iger potrebnih novejša grafična... če je kaka cheap opcija na voljo, bi še šlo, drugače pa to ni prioriteta.
Dokupil sem že 16GB kit - Crucial Ballistix (2x8GB DDR3 / 1600MHz, 1.5V), a prepozno ugotovil, da moja matična ne podpira 8GB v enem slotu - podpira 16GB, a max 4GB na slot.

Zanima me, kaj bi svetovali za najboljši price/performance upgrade? Najbrž je dovolj kupit kako boljšo oz. novejšo matično ploščo?

DarwiN ::

Tole ti vse komponente pašejo skupaj kot kava in smetana. Karkoli menjaš, ostale komponente postanejo grde račke.

Jaz bi prodal plata+proc(s stock hladilnikom, če ga imaš) + rami + grafična... In naročiš iz Nemčije novo I5 + 16Gb DDR4 + grafično RX480/GTX1060 (ki naj bi bile na voljo čez teden dni).

Lahko tudi vzameš plato z DDR3 rami, glede na to, da si jih že kupil in si nimaš kaj počet z njimi.-
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rodney1337 ::

Hmm, trenutno ne bi rad menjal vsega. Sem zagnal en performance test za mojo konfiguracijo, in je edini downside SSD, ki ni na Sata 3 - ker ga moja trenutna maticna ne podpira.
Kaj, če bi vzel to matično za 45 eur? Dobra cena al bi lahko dobil kaj boljsega za ta denar oz. kaj cenejsega?
Mislim, da bi moralo bit ok. Ima Sata 3 porte in podpira moje nove RAMe.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

za špile rabljeno grafično, cena odvisno od budgeta, se ti bo najbolj poznalo, kasnej menjaš cel sistem, ssd preneseš imo
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR2 2gb grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
12722 (659) hojnikb
»

Poceni gaming pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11611009 (9837) Šolar
»

PCIe 3.0 grafična na ploščo s PCIe 2.0 ?

Oddelek: Kaj kupiti
202655 (2201) Denis_91
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
4610935 (10209) neon21
»

Računlanik za 360evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911930 (10903) hojnikb

Več podobnih tem