» »

Original ali nadomestni toner za laserski tiskalnik?

Original ali nadomestni toner za laserski tiskalnik?

R O N I N ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z nadomestnimi tonerji za čb laserske tiskalnike. Razmišljam, da bi kupil nadomestni namesto originalni toner. Razlika v ceni je precejšnja.
ORIGINAL in NADOMESTNI.

Zheegec ::

Na enih HPjih (nekje 2/3) smo imeli v službi dosti težav s ponaredki (Clover/Refil znamka), na enih kyocerah pa ni bilo težav. Zelo odvisno od sreče...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AndrejS ::

Kupil samo 1x nadomestni toner za laserski tiskalnik - posledice pokvarjen tiskalnik.

krneki0001 ::

V eni izmed firm, kjer jim štimam vse kar se tiče računalnikov, so naročili ponaredke tonerjev. Normalni originalni toner imajo za okoli pol leta, ponaredke menjajo na tri mesece. So pa ponaredki 2,5X cenejši, tako da se jim splača (original 150 evrov, ponaredek 60 evrov).

johanblond ::

krneki0001 je izjavil:

V eni izmed firm, kjer jim štimam vse kar se tiče računalnikov, so naročili ponaredke tonerjev. Normalni originalni toner imajo za okoli pol leta, ponaredke menjajo na tri mesece. So pa ponaredki 2,5X cenejši, tako da se jim splača (original 150 evrov, ponaredek 60 evrov).


Mene pa zanima o kakšnih ponaredkih vi to govorite ? ? ?

Zheegec ::

No, reče se "ponaredki", to so pač ponovno napolnjeni tonerji. Saj prav ponaredkov "ponaredkov" ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki0001 ::

Neoriginalni tonerji - kopije originala, malo manj napolnjeni. In niso ponovno napolnjeni.

Zgodovina sprememb…

R O N I N ::

Kot jaz vem so to originalni tonerji ponovno napolnjeni.

Zheegec ::

da, jih tudi odkupujejo nekatere firme, prazne seveda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Kot jaz vem so to originalni tonerji ponovno napolnjeni.
Ponavadi imaš "refilled", "remanufactured" pa "compatible" varjante. Ene so samo ponovno napolnjene; ene so ponovno napolnjene, komponente pa zamenjane; ene so pa čist na novo izdelane "generične"

AngelOfDeath ::

Zheegec je izjavil:

da, jih tudi odkupujejo nekatere firme, prazne seveda.



Potem jih nebi prejšnji teden 60 vstran vrgel.
edit: Slovnica

R O N I N ::

Se mi potem splača vzet "nadomestni" toner? Piše da je za 5000 strani, koliko pa lahko realno pričakujem natisnjenih strani? Hvala za odgovore.

Leks ::

Doma uporabljam HP Q2612A nadomestek od EconomicLine, do sedaj brez težav.

urbybaby ::

v službi že 2 leti uporabljamo neoriginalne tonerje, z posameznim tonerjem naredimo namesto 30.000 kopij krepko čez 40.000 (pri isti pokritosti). Cena neoriginalnega tonerja pa je več kot 100EUR nižja.

Ni pa bilo doslej še nobenih težav z tiskaniki, crknila sta 2 tonerja, pa še ta so nam zamenjali.

R O N I N ::

Še vedno sem v dilemi. :)
V bistvu se laserski tiskalnik z neoriginalnimi kartušami ne da uničit, kot naprimer glavo inkjet tiskalnika, ne?

darkolord ::

No ja, če ti toner "spusti" prah, je kar veselo...

mersol ::

Ronin kupi obnovljenega, deluje enako dobro.
preverjeno!

fosil ::

V bistvu se laserski tiskalnik z neoriginalnimi kartušami ne da uničit, kot naprimer glavo inkjet tiskalnika, ne?

Zadeva je precej podobna. Imaš laserce, ki imajo boben na tonerju in take ki imajo vgrajenega v printer.
Če maš boben na tonerju potem je seveda manjša možnost da uničiš printer.
Tako je!

pijavka ::

A je že kdo slišal za trgovino Megatron in tonerje Inkrite?
Toner za Samsung ML-1640 je cenejši približno 10€ in naj bi zmogel 500 strani več kot originalni.
Kaj menite o tem?

Dr_M ::

Za samsung ml 1610 sem pred casom nabavil econo toner. Sicer text je povsem normalen, ampak slike so pa vse nekaj razmazane (pojavijo se lise in crte)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

ja dejansko obstajajo kompatibilni in pa obnovleni, ni to isto. Tukaj majo vseh vrst recimo:
http://www.dobratrgovina.com/index.php?...

Osebno priporočam obnovlene in ne kompatibilne. Obnovljeni je delal kot original, zdaj imam kompatibilnega pa je barva malo bolj bleda, bomo vidli koliko časa bo zdržal... Stane pa boje približno enako, pol manj kot original.(gre za Samsung SCX 4200)

Brane2 ::

Včasih sem jemal pri NEP-PLEHu obnovljene. S kakovostjo sem bil _zelo_ zadovoljen.

Enaka _ali_boljša_ kot pri originalu. Sprobano na HPjevem tiskalniku Laserjet 1200.

Sedaj sem našel eno bistveno cenejšo varianto za isti tiskalnik pri Gorec d.o.o. ( www.dobratrgovina.com) in sem pač vzel 4 kasete, tako da bom verjetno imel prahu do konca življenja tiskalnika.

Kakovost je povsem O.K., čeprav verjetno nižja od NEP-PLEHa a ker imam ta tiskalnik samo za račune printat, se ne sekiram.

Aja, zame je NEP-PLEH še vedno pojem kakovosti za vse ostale.

Vsaj ko sem jaz jemal pri njemu, je šlo vse v ISO-9000 stilu.

Čeprav je na zunaj zgledal kot garaža, se tip ni zajebaval.

Frajer je vsako kaseto razstavil, dal na tester, tam pretestiral mehanske lufte in kakovost selenskega valja, po potrebi pojedkal selenski sloj, nanesel novega in ga stestiral, nafilal kaseto, nato pa z njo naredil testni odtis v deveh primerkih in ti ga priložil, drugo kopijo pa dal v svoj arhiv.

Njegove kopije so mi delale celo bolje od originala. Dale so praktično brezhiben črn odtis skoraj do konca, ki je prišel nekoliko pozneje kot pri originalu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jest10 ::

pijavka je izjavil:

A je že kdo slišal za trgovino Megatron in tonerje Inkrite?
Toner za Samsung ML-1640 je cenejši približno 10€ in naj bi zmogel 500 strani več kot originalni.
Kaj menite o tem?

Klik Tukaj je še malo ceneje, samo je le 1500 strani

alf__ ::

Glede 1640 Samsung tonerjev je zadeva sledeča. Na trgu obstaja kar nekaj tonerjev, ki ne delujejo z vsemi tiskalniki. Pokličite v podjetja ki ponujajo nadomestne in povedali Vam bodo da to velja le za stare modele tiskalnikov. Vsi novejši samsungi pa imajo na motherboardu vgrajen čip kjer taka zadeva ne bo delovala.

Je pa tukaj toner, ki pa dela. Preverjeno. Tudi na novemu Samsungu 1640 iz BigBenga kjer tisti prej najdeni poceni ni deloval.

lp

Šimpanz ::

Jaz bi se pazil nafilanih tonerjev, kajti tam samo prah nafilajo, druge komponente (ki imajo življensko dobo samo za čas prve porabe prahu) pa ostanejo iste. Mnogo trgovcev ti za neoriginalne tonerje že ponuja garancijo za primer problemov.

squbidu ::

js sm našel toner ml-1640 na www.printink.si, sem poklical tja, pa pravijo, da je čip, ki podpira firmware do decembra 2010. se pravi skor vse tiskalnike. No, meni dela brez težav. Pa še cena je najboljša, kar sem našel v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squbidu ()

Miha 333 ::

Jaz jih kupujem v dveh trgovinah: https://www.asc-toner.net in www.tsw24.de . So zelo poceni in sem zelo zadovoljen, razlike med originalnim in obnovljenim ne opazim, poleg tega imajo obnovljeni vsaj po občutku večje polnjenje. Kupim jih več naenkrat, poštnina je okoli 12 €.

Kupujem jih pa za HP Laserjet 1200, HP Laserjet 1100 in HP Laserjet M2727NF.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvarjenje tiskalnikov zaradi nekvalitetnih tonerjev

Oddelek: Strojna oprema
162344 (1572) dexterboy
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203564 (2646) Pina
»

Toner original ali obnovljen?

Oddelek: Kaj kupiti
254862 (4138) g7_logic
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458128 (6256) Jst
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
122324 (2092) sleby

Več podobnih tem