» »

Računalnik se izklaplja

Računalnik se izklaplja

lebang1 ::

Imam stacionarni računalnik, kateri se na vsake toliko kar izklopi, kot da bi zmankalo elektrike, ter nato ponovno vklopi.
Testiral sem že razne komponente z raznimi programi, pa ni bilo javljenih nobenih napak.
Tako da sem sedaj pomislil na napajalnik?
Kako ga stestirati, mogoče kaj pametnega razbrati s spodnje slike, kjer piše napetosti...

hojnikb ::

proc se ti pregreva
#brezpodpisa

lebang1 ::

Ja, kolikor vem je tu težava z zaznavanjem temperature procesorja... Naj nebi kazalo točno.

Še nekaj:

particle ::

Če se izklopi ko je pod obremenitvijo, je zelo verjetno napajalnik.

BorutK-73 ::

To je že starina in verjetnost da so kondenzatorji na matični ali napajalniku napihnjeni velika.
Prvo probaj testirat z drugim napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Pa ni neke obremenitve.... firefox pa par zavihkov.
Pa pravkar se mi je zgodilo tudi to, kar se učasih dogodi... da vse zamrzne, vidim sliko zaslona, pa je use totalno neodzivno, niti miška se ne premika al karkoli, pomaga le reset.

BorutK-73 ::

Za foro probaj drugo vtičnico.

particle ::

Pa pravkar se mi je zgodilo tudi to, kar se učasih dogodi... da vse zamrzne, vidim sliko zaslona, pa je use totalno neodzivno, niti miška se ne premika


Še trdi disk preveri.

lebang1 ::

Ne vem zakaj vtičnica :)
Trdi disk ne javlja nobenih težav

Pomojem kar verjetno to kar je Borut napisal, da je težava z kondenzatorji...
Programsko se to verjetno ne da preverit?

BorutK-73 ::

lebang1 je izjavil:

Ne vem zakaj vtičnica :)
Trdi disk ne javlja nobenih težav

Pomojem kar verjetno to kar je Borut napisal, da je težava z kondenzatorji...
Programsko se to verjetno ne da preverit?

Sem imel enkrat isti problem pri žlahti in je druga vtičnica rešila problem. Na isti liniji je bil hladilnik in vedno ko se je hladilnik vklopil je pc zmrznil ali ugasnil (nihanje)

lebang1 ::

Zanimivo...
Samo problem je da so vse vtičnice v sobi na isti liniji... Kaj niso prav kondenzatorji za ta namen, da odpravljajo te motnje?
Kaj naj potem raje za začetk kupim... nov napajalnik ali UPS? :)

BorutK-73 ::

Si ne moreš sposodit napajlc (500+W)?

Lahko tudi odpreš svoj napajalc in pogledaš stanje kondenzatorjev.

lebang1 ::

Ne, si ne morm sposodit nobenega napajalca...
Zdaj sm naroču en UPS, ker sem že tak dolgo razmišljal o tem, da vidmo če je slučajno krivo kako nihanje v napetosti.

Duhec ::

Kot so ti že predlagali samo ne vem kaj čakaš. Vizuelno preveri stanje kondenzatorjev vsaj na osnovni plošči. Če pa nisi vešč razdiranja napajalnika, da pokukaš še tam po stanju kondenzatorjev pa nabavi testnega z isto ali večjo močjo.
http://blackbird.si/

lebang1 ::

Kaj čakam.... jah doma me ni do sobote, da bi to izvedu :)

prox ::

Si bom izposodil temo:
Kolega ima računalnik (ASUS 5770, intel E8400, 4GB ram, 550w napajalnik...)
Po kakšne pol meseca pa se je začelo pojavljati to, da se ekran izklopi kar sam od sebe (napiše da ni signala), izklopi pa se računalnik ne. Potem po nekaj poskusih in po nekem času, ko računalnik pusti pri miru pa deluje spet normalno..v glavnem izklopi se, kadar se mu "zljubi". Kaj bi lahko bil problem? PSU, LCD ali GPU (kaj drugega?)? Temperature so normalne (nekje do 50-60° - v idle CPU 37° in GPU do 40°).
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

solatko ::

Napajalnik! RAM!
Delo krepa človeka

lebang1 ::

sm dobiu tudi en nadomestni napajalnik, samo do doma morm prit in si čas uzet :)
Rame sem pa testiral in ni javlo nobene napake....

GTX970 ::

550w napajalnik

S tem nisi povedal ničesar.
Prilepi sliko iz psu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ST-777 ::

prox je izjavil:

Po kakšne pol meseca pa se je začelo pojavljati to, da se ekran izklopi kar sam od sebe (napiše da ni signala), izklopi pa se računalnik ne.
Zamenjava kabla je hitra in enostavna, najbolje je najprej narediti to.

FX6300B ::

st-777 jst dvomim da je problem z kablom bolj vrjetno bi bla defektna grafa al pa prešvoh psu
drugače pa seveda poglej če imaš kable dobro prištekane in ko dela jih malo porukaj na konektorjih in na samem kablu da vidiš če je kje slab stik.(sicer res močno dvomim ampak probat ni greh :D). probej stestirat rame s Prime95 in grafično z FurMark pa povj rezultate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

cebelar123 ::

Odpri kišto in poglej će se ti vsi ventilatorji sučejo! Torej Grafa in CPU, če se poglej če so polni praha. Jaz osebo sumim da je grafa kriva, najbrž nedelujoč ventilator.

FX6300B ::

cebelar če bi bil vent bi bila vrjetno temp tudi višja res pa je da je mogoče senzor šu kr spet močno dvomm

ST-777 ::

FX6300B je izjavil:

st-777 jst dvomim da je problem z kablom bolj vrjetno bi bla defektna grafa al pa prešvoh psu...
Kabel je najlažje testirati, lahko pa je tudi kaj drugega, recimo napajalc, ki je vgrajen v monitor. Kako to popraviti, piše tukaj - How to Fix a LCD Monitor Power Problem: http://www.wikihow.com/Fix-a-LCD-Monito...

Edit: Ko je pokvarjen napajalc, seveda ni slike. Ker je prox omenil, da napiše, da ni signala, težava ni v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

cebelar123 ::

Jaz sem imel podobem primer pred 10timi dnevi. Vprašanje kdaj je on to sliko naredo. Čisto možno da je pol čez par minut temperatura dovolj narasla da je PC zamrzno.

FX6300B ::

to je tut res aja ti govoriš za tapruga k zj pomoje nuben več nwe kdo govori komu k si je en sposodu temo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

cebelar123 ::

Ups za pvega ja. Vidim da je že nov problem. Čist možno da je kaki pin zvit kje na kablu in prihaja do slabega kontakta.

prox ::

Zdaj že 3 dni lavfa brez da bi se ugasnil (no signal), tako da izgleda, da je bil kriv napajalnik oz. kabel za napajanje grafične je izgubljal napetost? Tako sem dal drug kabel na molex konektor in zdaj dela.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

yoco ::

Sorry, bom uporabil to temo za moje vprašanje. Včeraj sem kolegu "čistič" laptop (toshiba). Imel je Avast antivirus gor in ga je zgleda neki dobr zajebov, ker mu sploh ni hotel priti v safe mode. Nekak sem zbrisov Avast in počistil viruse. Zaenkrat deluje v redu, edino en problem je. Če pustiš laptop na miru sam par minut se sam odjavi. Na zaslonu zmeri piše "zaklenjeno" in pač moraš kliknit na uporabnika da prideš nazaj v Windowse. Ampak to zmeraj naredi. Ima Visto. Se da to odpravit?

solatko ::

Nadzorna plošča - možnost porabe energije
Delo krepa človeka

Duhec ::

yoco je izjavil:

Sorry, bom uporabil to temo za moje vprašanje. Včeraj sem kolegu "čistič" laptop (toshiba). Imel je Avast antivirus gor in ga je zgleda neki dobr zajebov, ker mu sploh ni hotel priti v safe mode. Nekak sem zbrisov Avast in počistil viruse. Zaenkrat deluje v redu, edino en problem je. Če pustiš laptop na miru sam par minut se sam odjavi. Na zaslonu zmeri piše "zaklenjeno" in pač moraš kliknit na uporabnika da prideš nazaj v Windowse. Ampak to zmeraj naredi. Ima Visto. Se da to odpravit?

Poglej v nastavitve ohranjevalnika zaslona (screensaver), če ima kljukico pri "Ob vrnitvi prikaži prijavni zaslon" in jo odstrani, shrani in testiraj.
http://blackbird.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočnik brni

Oddelek: Zvok in slika
71655 (1517) dronyx
»

racunalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
201385 (967) Echbart
»

Ventilator napajalnika deluje tudi ko je računalnik izklopljen

Oddelek: Pomoč in nasveti
101202 (952) Daniel
»

Monitor se rafalno ugaša in prižiga..Prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
51536 (1339) --MiRaLdInJo
»

kje je problem...disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7830 (688) Jaymz

Več podobnih tem