» »

racunalnik se ne boota

racunalnik se ne boota

pipicar ::

pozdravljeni !!

tukaj ste se moje zadnj upanja ... glavna napaka je da se racunalnik prizge fani normalno delajo ... lucka na mb dela ... ni pa usbjev se pravi tipkovnice miske in ne pridem niti v bios crn ekran .. poskusil sem nov psu in novo mb isto ... rami so novi in predkratkim 24ur testirani z memtestom. prav tako je procesor biu stestiran z intel diagnostic tool ... pojma nimam vec kaj je to ..

Alien123 ::

probaj dat en ram ven in znova zaženi, lahko da je kakšn slot problem al pa jih premešaj na druge. Pol probaj dat ven baterijo z matične in nazaj noter da resetiraš cmos

pipicar ::

use narjeno ze blo .. ampak sem danes probal tudi drugo novo maticno in isto skor ne morem vec verjet.. niti ne vem ka bi lahka narobe zvezal od kablov da da power .. boota pa ne

Alien123 ::

probaj z drugo grafično

solatko ::

4+4 pin kabel priklopi in grafično z ustreznimi priključki.
Kakšen pa imaš napajalnik?
Delo krepa človeka

Echbart ::

Jst imam podoben problem. Meni je isto delalo in sem zamenjal vse (mb,graf,cpu,psu,rame) razen diskov in se Pc se vedno noce bootat, oziroma k se mi ponavadi po nekaj minutah v winsih zmrzne.
Ocitno je problem v hdd. Sem mal gledal po netu, pa je bila resitev tudi da je vsak disk pripet na svoj napajalni kabel (da nista na tistem ki ima dva sata napajalna prikljucka) pa ni delal. Zdej zelo verjetno je eden od diskov problem, sam tudi ce je vklopljen samo en ni 100% boot. Kaj mislite je problem Psu ali je glavnemu disku sel k vragu napajalni prikljucek.

Ps: nocem ugrabiti teme, mogoce najdemo resitev skupaj. Lp

AC_DC ::

Napiši svojo hw sestavo.
Hdd lahko posamezno preveriš z orodjem proizvajalca .
Priklopi samo sistemski hdd, če potem dela je problem v drugem hddju.

Crystal Disk Info screenshot bo tudi pomagal.

Echbart ::

Sestava sledeča

Gigabyte M557SLI-S4
6 GB Ram DDR2 2x1GB in 2x2GB
AMD Athlon 64 X2 5600+
GeFporce 9800 GT 1GB
600W napajalnik LC 6000H-12

+ disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Echbart ()

MIHAc27 ::

Disk zamenjaj pa bo. Če že Crystal disk javlja slabe sektorje, jih je gotovo še več.

AC_DC ::

Zaradi 2 slabih sektorjev bi os moral delati :D.
Raje preveri stanje kondenzatorjev na mobo.

Echbart ::

Pomoje je nekaj narobe z elektriko. K zdej mi dela ene pol ure ok, pol pa se kar ugasne.
Bom pogledal kondenzatorje.

BorutK-73 ::

Echbart
Probaj drugo vtičnico, po možnosti da je na drugi fazi (če imate 3 fazni sistem)

solatko ::

Stestiraj RAM-e, najprej pa jih dobro očisti - vodila spihaj, konektorje očisti z radirko ali alkoholno krpico.
Delo krepa človeka

Echbart ::

Takole v Event viewer imat tale critical
https://technet.microsoft.com/en-us/lib...

Tukaj pa še en crach dump
On Sun 13.12.2015 14:10:50 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\121315-34843-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x74200)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA8006613038, 0xB2000010, 0x10C0F)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Echbart
Probaj drugo vtičnico, po možnosti da je na drugi fazi (če imate 3 fazni sistem)

Kateri napajalnik imaš?

Zgodovina sprememb…

Echbart ::

Lc 600H-12, sem zamenjal vticnico in tudi drug kabel iz vticnice do PSU.

Sem dal ven vse rame razen ene palcke, odklopil dva diska in se vedno se ugasa. Ocitno bo treba res zamenjat Psu.

BorutK-73 ::

Nimaš nobenega da bi ti posodil napajalnik?

Echbart ::

Na zalost ne, vsi furajo laptope....

Echbart ::

Tako probal vse z razlicnimi rami, celo mi je uspelo naloziti winse na drug disk in se vedno crkuje. Danes probam z novim Psu. Ce to ne dela pa je maticna v ku***. Kaksen drug predlog?

Echbart ::

Probal nov Psu...se vedno isto. Tako da jutri gre maticna v pecico. Pa bomo videli kako in kaj.

Echbart ::

Danes ze dvakrat pekel maticno. Nic boljse, oziroma zdej sploh ne boot vec. Rabljeno in delujoco AM2 anyone?

Zamenjal matično in sedaj dela...sam da dela :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Echbart ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234002 (3731) hojnikb
»

BSOD minidump problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
10842 (690) ru7
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233711 (3220) Mavrik
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132247 (1986) Duhec
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121731 (1560) vander

Več podobnih tem