» »

Poraba split klime v standby stanju (merilnik porabe anyone?)

Poraba split klime v standby stanju (merilnik porabe anyone?)

RejZoR ::

Včer sem prišel do ene dokaj šokantne ugotovitve na katero niti slučajno ne bi nikoli pomislil. Iz firbca sem priklopil klimo na watt-o-meter, da vidim koliko kuri pri uporabi gretja. Vse lepo in prav, kazalo kolk W žre, jo ugasnem, da bom izpulil zadevo iz stene nakar opazim, da v standby watt-o-meter še vedno kaže 90W porabe. Dafaq!? Grem do očeta, ki ima identično klimo, vklopimo, isto 90W v standby. Whaaaaat!?

Klima je od Zibro, ena zunanja in ena notranja enota, takrat precej draga zadeva s posebnimi hitrimi spojkami in že vključenim plinom v sistemu, zdele sta stari najmanj kakšnih 5 let. Mogoče kakšno leto ali dve več.

Če ima kdo doma split klimo in merilec porabe, bi mi lahko naredil uslugo in zadevo priklopil preko merilnika in mi tle napisal kolk vam kaže, ko je ugsnjena (standby)? Oz če mi kdo zna razložit zakaj zaboga bi klima v stanju nedelovanja rabila 90W !? Recimo da bi 1-2W še zastopil, ampak 90W !? Glede na to da jo imam vsa leta vklopljeno v steno je šlo samo zaradi tega v luft ogromno denarja, od tega pa nisem imel popolnoma nič. Mislim, predstavljajte si, da vam recimo 7 let 24/7 gori 100W žarnica. Tko nekako tole izgleda po telih meritvah. o_0

Skratka prosim če mi izmerite oz če ima kdo kakšno znanje kje je catch. Ker tole mi je absolutno nerazumljivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Testiraj merilec z klasično 60 ali 100W žarnico da vidiš če kaže pravilno porabo.

Je pa 90W v standby-u ogromno.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Mogoče tvoj merilnik porabe ne dela pravilno ?
Naša "navadna" klima on/off (in priklopljena v el. omrežje) ima porabo 0W ko je ugasnjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

MadMax ::

Če si meril takoj po izklopu, se v klimi lahko še marsikaj dogaja.
Pusti merilec priklopljen nekaj časa, pa potem preveri.

Kakšna inverterca zna kurit tudi kak W preko 5W, pa že to je ogromno, kaj šele 90...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

shadeX ::

Pomoje se tvoj merilec moti, druge razlage je ni. Ker klima kadar je v standby načinu nima kaj delat (razen če sveti kakšna lučka ti vzame kak Watt ali pa dva.).

RejZoR ::

Merilec se ne moti, ker sem gor priklopil laptop in je kazalo 15W kot je normalno. Takoj ko sem ga poslal v standby je padlo na 0W.

Kar pa se tiče delovanja klime po izklopu, tud to sem upošteval zato sem pustil merilec čez noč. In zjutraj je še vedno kazalo 90W. Po 6 urah bi morala sigurno opravit karkoli je še imela za opravit po izklopu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GTX970 ::

Potem ti ne preostane drugega, kot da jo izštekaš ob neuporabi.

Hmm, jo imaš v gretje načinu, potem lahko ravno opravlja odtaljevanje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

RejZoR ::

Jah, zdej jo imam izklopljeno in bom očitno moral dat vmes neko stikalo, magari one na daljinca, da mi ne bo treba vsakič lazit tja gor pod strop.

Odmrzovanje ni, ker je enota zaprta in ugasnjena in je bila par ur.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dela ::

Moja vleče 2-3 W po enem cheap merilcu. Je pa coolwex inverterska.

All ::

Sm mislu da moja ponuca velik v pripravlejnosti. 25W
Je pa multisplit z tremi notranjimi enotami.
Ob daljsi neuporabi je izklopljena iz vticnice.

Je pa 90W ogromno....edino ce ni 90VA?

radmannsdorf ::

Rejzor, pr nas mamo zibro s hitrimi spojkami, bom preveril jutri kolk žre.

RejZoR ::

Sigurno niso volt amperi. Jasno piše "W".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Anney ::

dela je izjavil:

Moja vleče 2-3 W po enem cheap merilcu. Je pa coolwex inverterska.

Enako, če pa izklopim še lučko za power (rdeč znakec na klimi) je pa samo 1-2W.

Mogoče imate take, z grelci odznotraj, ko bojler. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

boset ::

je klima vezana na posebej vodnik ? Ali pa je še nekaj drugega na tej veji...
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

RejZoR ::

Iz razdelilne doze je ven speljana nadometna vtičnica v katero gre samo klima. Meril sem direktno na kablu od klime. Tud če bi bilo gor kaj drugega je gorela edino ene 10W varčna žarnica, pa še to ne vem kako bi lahko slednjo prikazovalo na merilniku brez da bi šla fizično preko slednjega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MeGreat ::

Klima ima najbrž grelec v zunanji enoti , ki deluje pri minusu. Funkcija je, da kondenzirana voda iz zunanje enote ne zmrzuje znotraj škatle. Če bi zmrzovala bi se lahko ledeni kristali dvigali dokler nebi zadeli ob vetrnico.. Nekatere klime to imajo druge pač ne.

Če greješ izključno na klimo, to skoraj moraš imeti, drugače pa ni tako nujno.....

Recimo toplotne črpalke imajo isti problem, ki ga rešujejo tako, da se izkoplje jašek cca 1m, zabetonira in zgoraj postavi enoto. Ker je spodaj malenkost toplejši zrak, ki se dviga do enote se enota nikoli ne zamrzne toliko, da bi prišlo do problemov

RejZoR ::

Če klima ne deluje ne rabi ogrevat ničesar. Tisto naredi šele ko jo zaženeš in izvede defrosting funkcijo, ko jo konča pa se šele zažene gretje v prostoru.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

forums.whirlpool.net.au/archive/1480343

za par idej

MeGreat ::

Ne, nekatere klime vedno grejejo tiste grelce na zunanji enoti

RejZoR ::

Hm, fotr jo ima večino časa izklopljeno iz stene, pa mu deluje dlje kot moja, ker je starejša za par mescev. Torej vse to nakladanje z zamrzovanjem sredstva, mešanja kondenza z oljem kompresorja in podobno en drek velja. je pa res da je pozimi nikoli ne uproablja za gretje, sam pa jo zaženem sem in tja čeprav zelo redko. Je pa zdej pač ne bom.

Ni mi pa bil ravno jasen del glede merjenja porabe. Kakor vem ni inverterska, če so takrat sploh že bile. Zakaj bi karkoli vplivalo na meritve merilca, če sam porabnik ne gre skozi vtičnico na kateri meri? Voltcraft pač ni glih neko cheap sranje čeravno model 3000 ni neka profesionalna roba. Tolk štromarja očitno še nisem, da bi razumel ta del...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

GTX970 ::

Si poleti izmeril podobno številko ?

GregiB ::

Zdajle izmeril, cca. 13W. Model Mitsubishi Kirigamine...
Klimo vsakič, ko jo ne uporabljam, izklopim iz omrežja...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

RejZoR ::

Nisem, ker sem šele sedaj ugotovil da neki ne štima. Bom pa definitivno preveril, ker bi bilo mal butsto, da bi se grela tud poleti, ko je zunaj 30°C... Enota je povsem pod streho, ob hiši, torej ni nikoli izpostavljena direktnim vremenskim vplivom in se verjetno tud ne shladi tolk močno kot če bi bila povsem izpostavljena na kakšnem vetru.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Koliko pa kaj plačaš elektrike?
Tomi

int47 ::

Starejša Gorenje KGS26 ON-OFF R407C. 8W PF=0,78

Kompresorji večjih hladilnih sistemov imajo lahko grelec, da se prepreči nabiranje utekočinjenega hladilnega sredstva v kompresorju, kadar ta miruje.

Napačno agregatno stanje hladilnega sredstva lahko na dva načina poškoduje kompresor:
Kompresor namesto plina stiska tekočino (kapljevino).
Utekočinjeno hladilno sredstvo razredči, ali izpodrine olje v kompresorju.

Ne vem pa, kako je s tem pri malih split klimah.

radmannsdorf ::

rejzor, sem meril danes. preden sem prižgal klimo, je bilo 1,2W. potem sem jo prižgal, mal dal na gretje.....kakšne 5-10min. ni še grela, je pa gorela 2. lučka z leve na klimi, sepravi tista snežinka. poraba med delovanjem je šla od 150W do 700W. potem pa sem jo čisto ugasnil in pustil vklopljeno v vtičnico, pa je kazalo 109W :)
očitno ima noter eno zaščito proti zmrzovanju. ne vem pa če to dela non stop ali samo občasno da se zadeva "odmrzne". imamo pa pozimi klimo 99% izklopljeno iz vtičnice, ker je ne uproabljamo za gretje. samo v prehodnem obdobju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Kaj kupiti
60001164260 (175) Okapi
»

Klima naprava in območje delovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
294001 (3052) kloko
»

Lastna montaža klime v hiši

Oddelek: Loža
3846166 (16596) Magic1
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920131 (18712) LordTado
»

Moč klime -- nateg?

Oddelek: Loža
267451 (6998) frenk

Več podobnih tem