» »

Win2k startup

Win2k startup

poga ::

Kam se zapisejo podatki, kateri programi se bodo pognalu ob zagonu Win2k (pred logon-om), npr. ce bi hotel pognati chkdsk /f (ki je s parametrom /f mozen samo ob zagonu Win2k). V register? Kaksen drug file? Problem je namrec, ker mi je nek program nekam zapisal, da naj se ob zagonu zazene AutoChk.exe, do katerega pa je usvaril napacno pot, tako da se ta program ne more zagnati. Tako se mi zdaj vsakic pri bootanju v Win2k odpira okno, ki poskusa zadevo zagnati. Kako naj to odstranim?!?? Btw: cel register sem preiskal, pa AutoChk.exe ni zapisanega nikjer…:|

bastadu ::

Greš v Administrative Tools in nato klikneš na Component Services nato pa na Services. Poskusi najto AutoChk.exe in desni klik in Properties pa nastaviš Startup Type na Manual ali pa ga izklopiš na Disabled. Mislim da je to to. Če pa ni tam pol pa nevem...

poga ::

hvala. bom probal. ceprav sem tudi tam nekaj gledal ampak se mi zdi da nisem nic nasel (bila je pa ze tudi bolj pozna ura, tako da so mi verjetno mozgani ze malo odpovedali...):|

TESKAn ::

Poglej na C:\ pa si mal poblize oglej autoexec.bat pa te fajle. Nekje v njih more bit.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poga ::

ja, samo tukaj gre za Win2000! ti pa kot vem glede takih stari ne uporabljajo autoexeca... sem pa drugace preveril tudi autoexec.nt in config.nt, pa v nobenem ni nic takega...

andrej ::

Autoexec se uporablja, ampak samo za spremenljvke - environment variables, kot je recimo path....
Drugace pa je zadeva v registry-ju - poisci kljuce kot so RunOnce, Run, etc...
Se pa spomnim neko finto z autochk - idi na www.ntfaq.com in to poisci...

poga ::

hvala andrej. www.ntfaq.com je pomagal.
uporabiti sem namrec moral regedt32 in potem sem nasel problem..:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP in Autochk.exe not found ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11758 (672) s1m0n
»

POMOČ: autochk.exe not found / FAT32 -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
81100 (1016) Pyr0Beast
»

Stalno resetiranje xp

Oddelek: Operacijski sistemi
191398 (1167) Beernarrd
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121758 (1540) alien-w
»

XP-ji zmznejo pri inštalaciji...

Oddelek: Operacijski sistemi
341457 (1180) TheHijacker

Več podobnih tem