» »

Autoexec.bat

Autoexec.bat

Maxtor ::

Imam 2 winsa, win98 na c-ju in w2k na e-ju. Zanima me, kako je z datoteko autoexec.bat, je zdaj to ena datoteka za obojne Windowse, ali ima w2k kje skrit kakšen svoj autoexec. Imam namreč en stari program, za katerega je potrebno vpisati nekaj v autoexec, uporabljal bi pa program v w2k. To me zanima zato, ker če bi w98 to vrstico zagnala, mi pobere precej sistemskih sredstev in memorija. V w2k pa to ni problem, zato bi bilo fajn, če bi w2k imel neki svoj autoexec, ali pa kako podobno stvar.

Lp

Zzzzzzz ::

Win 2k mislm da ne uporablja autoexec.bat (kokr jst vem, lhko pa da se motim). Če bi hotel, da se ti ta vrstica zažene samo v win2k bi to mogu pošitimat v win2k (kako ne vem, menda nekej glede startupa) in jo iz autoexec.bat izbrisat, če jo ne rabiš v win98 (ker win98 pa rabjo autoexec.bat).

Vendar, jst se tolk v to ne zastopm, vendar mislm, da bi mogu "andrej" kaj od tega vedt, on obvlada te stvari.

Maxtor ::

No, Andrej, prosim za odgovor.

Aja pozabil sem dodati. Sistema nista naložena s pomočno sistem commanderja, kajti v tem primeru pa imaš res dva autoexec-a, vsakega za svoj Windows.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxtor ()

JLP ::

Mislm da je treba za taku Win2k/XP uporabt fajl AUTOEXEC.NT k ga dobiš u C:\Windows\system32 folderju.
Live long and prosper!

Highlag ::

Windows 2000/XP ne uporabljajo autoexecov sploh!

Autoexec filé je sicer še samo služi le za kompatibilnost z starejšimi programi, ki tak filé zahtevajo. (Pa npr. dos programe)

Puzabil sem povedat da W2000 autoexec-a itak nimajo na C: disku ampak je skrit nekje v windows mapi oz. podmapi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

CaqKa ::

kaj pa se sploh zgodi ko tisti file poženeš v w2k?.. oziroma kaj mu takrat ne dela?

Duhec ::

Vsebini datotek CONFIG.NT in AUTOEXEC.NT , ki se nahajata v Winnt\system32 direktoriju, se uporabljata za inicializacijo DOS okolja. V njih vpišeš ali spremeniš parametre za pravilno delovanje starejših DOS programov, ki zahtevajo točno take nastavitve, kot so bile v config.sys in autoexec.bat datotekah pod ''čistim'' DOS-om.
8-)

Apple ::

W2K in XPji uporabljajo BOOT.INI file, ki je pa hidden...
:D
LP, Apple

DMouse ::

Boot.ini tukaj ne igra nobene vloge :P
V mojem primeru so winxp ustvarili obe datoteki (config.sys in autoexec.bat) vendar sta prazni.
Če pa pogledam v autoexec.nt pa piše:
REM AUTOEXEC.BAT is not used to initialize the MS-DOS environment.
REM AUTOEXEC.NT is used to initialize the MS-DOS environment unless a
REM different startup file is specified in an application's PIF.
tko da... nared kot je duhec povedal, če pa ne dela pa sporoč da kej novega pogruntamo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Apple ::

No, ja, sele zdaj sem si prebral tvoj problem...

Hmmm, ...

Poklic na MS suport...

>:D
LP, Apple

alien-w ::

Izberi Start/run in vpisi "msedit.msc" tam lahko vpises dodatne parametre za "autoexec.bat", ki pa to ni. Deluje pa vseeno.

ToniT ::

Lahko pa si narediš svoji dve datoteki - autoexec.bla in config.bla (imeni nista pomembni), noter vpišeš, kar želiš in ko ustvariš bližnjico z desnim klikom izbereš properties->Program in stisneš gumb Advanced, tam pa vpišeš imena tvojih datotek autoexec in config. Na tak način lahko za vsak program posebej določiš autoexec.bat in config.sys.

alien-w ::

Pardon, zmotil sem se... program je msconfig.exe, vse skupaj pa se nastavlja pod jezickom "boot.ini".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302679 (1820) boogie_xlr
»

windows 2000 in clipper

Oddelek: Operacijski sistemi
141858 (1682) primozb2005
»

Problem - DOS program javi "open error *.dbf"!?!??!

Oddelek: Programska oprema
6950 (887) BigWhale
»

PROBLEM: 16-bitni podsistem programa Windows xp

Oddelek: Operacijski sistemi
51773 (1704) D3JVID
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221471 (1184) ToniT

Več podobnih tem