» »

Hudi problemi z diskom v WinXP

Hudi problemi z diskom v WinXP

V-i-p ::

Mnja, situacija je takšna:

Kolega je kupil disk Maxtor 80gb. Do sedaj je imel Maxtorja 40gb, na njem so se vrteli xp-ji, brez problemov. Ker pa prostora ni nikoli preveč ;) je kupil omenjenega Maxtorja 80gb, v želji imeti oba. Problem pa nastane, ko mu želim novi disk priklopit. Plata ga spozna lepo, tudi v dosu ga brez problema formatiram, problem pa je, da kadarkoli je novi priključen zraven starega xpji ob zagonu vržejo ven prijazni blue screen (bla_bla_bla_NONPAGE_...). In to takoj po tem ko se naložijo, in javijo nov disk in hočejo driverje naložit. Ko tega izključim, xpji delajo bp. Kadar je ta novi priključen v xpje ne pridem niti v varnem načinu, vedno modri ekranček. Sam sumim, da ga mogoče matična ne podpira (velikost?), je pa Abitova VL6, flash na novi bios problema ni rešil. Master, slave, levo desno, ob tla ;) tudi ne... Samo v dosu dela bp. Ve mogoče kdo možne vzroke ali morda rešitev? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Klemenn ::

probi na novo winse nabutat :\

V-i-p ::

Ne pride v poštev. Prej mu moram 30 giga stuffa prenesti na nov disk. Sicer pa močno močno dvomim da bi to pomagalo, po mojem VL šestka ne ljubi tako velikih diskov, ali pa so xpji vinjeni...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Klemenn ::

probi prklopit sm en disk, pa na windowsupdate potem. dont know..sm ugibam?:\

boštjan ::

V I P ,če ti bo kaj pomagalo

cekr ::

Master / SLave ? - si pravilno priklopil/nastavil?
80 - žilni kabel?
Poizkusi vsak disk, na svojem IDE-kablu? - najboljša rešitev

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

boštjan ::

80 žilni kabli mu ne bodo pomagali,ker plata MAX podpira ata66 in ne 100.

V-i-p ::

Jep, boško ima prav. 80 žil ne bo pomagalo ker kolegova plata podpira samo ATA33/66. Sem pa prejle treščil tega njegovega 80gb Maxtorja poleg svojega 40gb Maxtorja s tem da imam jaz Win2k + SP3 in so 2k disk prepoznal bp in tudi deloval je bp. Zdaj, glede na to, da njegova plata v biosu prepozna disk in velikost, plata 100% disk podpira in kar sem zdaj 99% je to, da so pač xpji slabe volje in mečejo ven BSD, v nasprotno jih pač ne bom prepričal, dokler ne formatiram in še enkrat naložim xpje. Tisto z registrom pa tudi ni pomagalo... Thnx vsem! Gremo na delo ;) formatirat...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Samson ::

Kolikor je meni poznano, ATA 66 tudi potrebuje 80 zilni podatkovni kabel...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Klemenn ::

vip: izklopi un disk..daj gor samo tega, pa na tega winse posnami..priklopi še drugi disk..pa skopiri podatke..pa briši une winse, pa na tega 40gb posnami winse..

ako imaš cajt in nobene druge možnosti :\

SasoS ::

ATA66 rabi 80 žilni kabel. Drugače sem pa že videl to težavo z novimi diski...zaženi safe mode in pojdi v Disk Management. Nekaj bo zajambru da disk ni initializiran, daj mu Yes in resetiraj. Potem ne bi smelo bit več težav!

boštjan ::

Kolikor je meni poznano, ATA 66 tudi potrebuje 80 zilni podatkovni kabel...

kolega mel ata 66 disk in 40žilni kabel in blo vse v redu,kupo ata 100 disk in ga priklopo z 40 žilnim kablom in opa, system začel težit po drugem ide kablu.Tako da lahko iz tega sklepam,da je za ATA66 dovolj 40 žilni kable.

steiner ::

Ata66 disk dela tud s 40 žilnim kablom, vendar samo kot ata33. Za ata66 torej rabš 80 žilni kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: steiner ()

boštjan ::

ja samo pol bi system moral težit,da ga priklučiš na 80žilnega,pa tega ni blo.Saj mojemu kolegu je tudi z 40 žilnim uspelo pognat ata100 disk,samo nonstop ga je system opozoro da rabi 80 žilnega,zato je tega tudi pol uporabo.

morphling1 ::

Ja dobro, sam to še vedno ne spremeni dejsta, da je ata 66 kabel 80 žilni.

@VIP, podoben problem sem imel tudi sam ko sem prvič priklopil 80GB WD disk na 8rda, vedno blue screen, med nalaganjem win XP takoj po instalaciji, potem sem pa enkrat naložil bios fail safe defaults in je šel čez. Potem sem vse postopoma nastavil na optimalno in ugotovil da je moral imet disk v biosu izklopljen udma mode. V winsih je disk kljub temu deloval v udma. Potem sem pa malo kasneje, ko so bili winsi kompletno skonfigurirani nastavil v biosu nazaj na udma auto in je delal. Go figure. Probaj
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221571 (1357) Hux
»

ATA 133 okrogli

Oddelek: Kaj kupiti
251816 (1501) Caligula
»

Ata-33 ~ ata-100

Oddelek: Pomoč in nasveti
81013 (915) Boky
»

Disk pa kontrolerji

Oddelek: Kaj kupiti
111141 (1046) CaqKa
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182375 (2056) Putimir

Več podobnih tem