» »

ATA 133 okrogli

ATA 133 okrogli

Microsoft ::

Zdele sm mal iskal, pa nikjer nisem našel, da bi kje prodajali okrogle kable, dolžine 48cm, pa da bi bli ATA 133. Mogoče kdo ve, kje v Sloveniji bi lahka to kupu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

Mogoče tule:

Cool-PC
Racing is in my blood - Ayrton Senna

profii ::

drgac jih pa sam nardis.:D
link

boštjan ::

tudi mlacom jih ma,za jurja;)

Microsoft ::

Sej jst sm jih najdu pr Cool PC in pr Mlacomu, sam nikjer ne piše, da je to ATA133. Jst bi pa take rabu, ker mam Maxtor ATA133 diske, pa če so že glih ATA133 bi jih pa rad tud iskoristil. Se prav, morjo bit ATA133.

Drgač pa nevem, kaka je razlika med ATA100 in ATA133 IDE kablom...:\

Da bi jih pa sam naredu, pa ne pride v poštev, ker jih morem kupt, ker jih mam še premal, pol pa če jih že glih kopujem, pa tak lahka kupm kr take okrogle.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mato22 ::

Če pogledaš malo bolje, boš na tem kablu videl da je gor nalepka, kjer piše ATA 100 / 133.

boštjan ::

ti kar lepo te kable kupi,ker boš srečen,če boš sploh 70MB/s izkoristo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Microsoft ::

Cool! Fajn to. Zgleda, da bom kr te vzel...

Prej se pa nisem tolko am vzel.:D

No, hvala za pomoč.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jebiveter ::

ATA 66 = ATA 100 = ATA 1338-O
Najbolj pa sm popizdu ko mi je enkrat en glup prodajauc hotu prodat "ATA 133" za 3500 SIT medtem ko je bil "ATA 66" 1000 SIT! Pa to je za popenit, kolk se folk pusti nategovat!

Pa ne me narobe razumet, sem samo hotel pojasniti situacijo z ATA xxx poimenovanjem.:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Microsoft ::

Jebiveter, sam neki je. Kabel, ki ga mam jst ya CD pogona in ya diska se razlikujeta. Tist, na katerem sta prkloplena diska, ma bol tanke žilce, pa mislm, da jih ma tud več.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

boštjan ::

pol pa maš na diskih 80 žilni kabel,na cd romu pa 40žilnega,kar zadostuje za optično enoto

morphling1 ::

Ja samo kabel do cdroma je 40 žilni oziroma ATA 33, 80 žilni so pa vsi enaki pa ne glede če gor piše ATA66, 100 ali 133. Sicer pa ti standardi so čisto brez veze, ATA 133 je tako in tako samo marketing fora Maxtorja, realno diski ne dosegajo niti 66 MB/s pa tudi če jih imaš v RAID poljih (ok mogoče več, če bi imel več kot dva). Tisto kar vržejo ven razni benchmarki so pa običajno buffered rezultati. Realno je štoparica pa kopiranje iz diska na disk pa boš videl koliko od teoretičnega prenosa IDE vodila je zasedeno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Iz ATA66 na ATA100 še nekako gre, iz ATA100 na ATA133 je pa razlika zagotovo 0%.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Realno je štoparica pa kopiranje iz diska na disk pa boš videl koliko od teoretičnega prenosa IDE vodila je zasedeno.

that's right.tako sem jaz primerjla IBM in WD disk.In WD je bil nesporen zmagovalec.

Dr_M ::

JimiBtn: 80 zilni kabli so bli potrebni od ata 66 dalje. a misls da bodo za usak trasnfer rate drugacn kabl nardil??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Dr_M, ja no, maš prav. Sam jst sm mislil predvsem na samo zgradbo, materila, ... same žice, na pa na število žic med ATA100 in ATA133. Sma zdej vidm, da je stvar enaka.

Drgač pa tud to, da če mam že plato ATA133, pa disk ATA133, naj bo pa še kabl tak, da bo to nekot "sinhronizirano". No, sam zdej vem, da je ATA100 kabl čist vredu za moj projekt. Stvar pa kopujem zato, ker bom dal dva diska Maxtor ATA133 7200 2MB v RAID, vsazga na svoj RAID prkluček, vse skupi pa v RAID0. No, sej to je dobro, da je vsak disk, ki je v RAIDu na svojem prklučku od RAID krmilnika?:\ Ja, mel bom dva diska v RAID polju, kot sm že povedal...

Zakaj pol na ceniku piše ATA100 kabel? Aja! Nategovanje kupcev.;(( No, zdej vem.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matty ::

Da ne odpiram nove teme...

Kaj pa ce zelis prikljuciti na dve enoti (npr. en disk + cd rom, drugi disk + dvd snemalec bi bila na drugem kablu)? Se da kje v LJ kupiti tak okrogel kabel (net prodaja odpade, ker ga rabim do konca tedna)? Na mlacomovem netu sem vidu samo kable, ki omogocajo prikljucitev ene naprave, se moram pa pozanimat ce majo se take s tremi konektorji...

Iscem nekaj podobnega kot je tole... KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

boštjan ::

Matty ::

Hvala... Sicer sem pa malo prej klical na Mlacom, in kot kaze imajo vsi kabli moznost prikljucitev dveh IDE naprav... fajn...

Dr_M ::

samo v mlacomu jih ne bos dubu.jest ze 2 mesca sprasujem, pa jih do zdej se niso dubil.pac nesposobni trgovci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Sm pogledal tistle kabl pr Cool PC, pa piše da podpira 66/100/133 ATA. A je pol to dost mal, da lahka daš gor tud CD pogon (DVD in CD/RW)? Kolko je sploh CD pogon?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vikking ::

navadn IDE kabl za navadne diske in cd-rome 40žilni gre ATA33, če maš ATA66 disk al več, brž v trgovino po 80žilni kabl k gre na ata66, 100 in 133 diske

boštjan ::

JimiBtn,na tisti ide kabel lahko komot priključiš optične pogone.sem ga naročo sam,samo dobit ga še moram

Dr_M ::

in zakaj ste se glede kablov zacel komplicirat? a ni dost da ze pr useh drugih stvareh zadost komplicirate?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matty ::

dr_m:
v mlacomu jih majo na zalogi... Sem bil vceraj tam, in imajo na zalogi vse mozne okrogle kable... Problem bi nastal samo, ce bi hotel imet plexi stranico, saj so vsi kabli (npr. okrogli floppy, HD 45cm in HD 90cm) razlicnih barv... :D in bi verjetno izgledalo grdo... So pa malo ceneje kot pri CoolPC...

Caligula ::

OK:

Svizec vzame malo salotejpa-izolirca in magar na samo treh mestih-ob koncih in na sredi zalima kabel skupaj in privarcuje tistega jurja pri vsakem kablu in se za bencin do stacune, ker kable lahko imajo ali pa tudi ne.

Naredi si sam. Za tiste tri jurje si kupi se kak hladilnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP ne zazna enega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151461 (1366) Marjan
»

Okrogli kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181061 (867) _nomis_
»

Ata-33 ~ ata-100

Oddelek: Pomoč in nasveti
81010 (912) Boky
»

Disk pa kontrolerji

Oddelek: Kaj kupiti
111136 (1041) CaqKa
»

UltraATA/133 standard rojen

Oddelek: Novice / Diski
51803 (1803) slycer

Več podobnih tem