» »

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno

1
2
3

feryz ::

Jaz pa mislim, da je meja za crkot diskov, vsaj po izkušnjah, nekje okrog 40 stopinj.
Diski pod to temperaturo, bodo služili dolga leta, diski nad to temperaturo, imajo zelo povečano možnost okvar.
Pod so, ponavadi, prisilno hlajeni, nad so žalujoči ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Dr_M ::

Google je (lani ali predlani) pokazal, da temperatura ne vpliva na zivljensko dobo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

WD 6400AAKS, bivši sistemski, zdaj DL folder: 5133 zagonov, 41473 ur power on.
1,5 TB Samsung ECOGreen: 9360 zagonov (spin-up time, 4699 start-stop count), 25937 ur power on.
3 TB WD Green: 5950 zagonov (1077 start-stop count), 13252 ur power on.

Sem pa odkar imam SSD dal malce bolj agresivno politiko ugašanja diskov, ko niso v uporabi. 6400AAKS se prej ni pretirano ugašal ter je bistveno starejši od drugih dveh (pomojem ima že nekih 7 let, bistveno manj zagotovo ne), zato takšna razlika.

Je pa v PC-ju še ena 1,5 TB baracuda, ki ni priklopljena, odkar sem dobil refurbished model iz garancije (ni potrebe po placu trenutno, ker sem ob skorajšnjem crkotu prve nekaj pobrisal, nekaj pa premetal na druga dva diska). Svoje je pred leti odslužil še 320 GB WD, katerega nadomestek je zdaj 640 GB (sprva je bil sistemski disk, po nakupu 640ke pa DL folder, čeprav je to počel bistveno dlje in bolj aktivno kot 640ka) :)

nikolahodin ::

Moja Barakuda s 500 gb ima 9458 zagonov in 28117 ur delovanja.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Google je (lani ali predlani) pokazal, da temperatura ne vpliva na zivljensko dobo.

Sam vprašanje, koliko power ciklov ima Google v svojih strežnikih. Temperatura bo verjetno še najbolj vplivala na ležaje, kjer konstantno delovanje ne predstavlja takšnega problema. Veliko je primerov, ko ugašanje nekega starega PC-ja pomeni, da se ne bo več zbudil. Ker disk ne bo več štartal. Delujejo pa 20+ stari diski, ki tulijo ko turbina zaradi fuč ležaja.

Tomay je izjavil:

Na oko bi lahko rekel, da so serverski diski bolj zanesljivi, po drugi strani pa lahko imaš v 15 let stari blagajni "brezhiben" 40gb ide disk.

Ni treba na oko, običajno imajo serverske serije višji MTBF ter imajo pogosto tudi za en velikostni razred višji non-recoverable read error. Ta je pa resen problem pri restoranju 3, 4 TB diskov v RAID 5, ker je verjetnost, da fašeš error, praktično 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Map ::

Pa ravno kak mesec nazaj sem kupil 3TB baracudo ;((

Me pa zanima, zakaj so crknile te baracude na testu, zaradi preveč zagonov, preveč zapisanih podatkov ali česa tretjega? Trenutno ima moja slabih 1000 ur in 7 zagonov.

Sem najprej hotel vzeti WDja, ampak nisem našel neke pametne alternative, green je počasen, blue je samo do 1TB, red je za NAS... Čeprav mi je tudi že crknil, enkrat čez noč, drugič pa med žledom lani, tu sumim previsok električni sunek.

PrimozR ::

Black? Crkovali so verjetno ker so slabi :D

Map ::

Ne, greena sta bila oba.

PrimozR ::

Pravim za alternativo, kaj je narobe z Black serijo? Pa da so crkovali sem mislil za Backblaze Seagate diske.

Map ::

Nič razen cene. Pa če bi takrat vedel, da so baracude tako slabe, tudi cena ne bi bila ovira.

tony1 ::

Ah, ti novi časi... :P

V PCu imam za primarni disk še vedno Barracudo iz leta 2005 (IDE, 200 GB, 7200RPM), kišto se večkrat dnevno prižiga/ugaša, in še vedno dela b.p. (sta mi pa vmes crknila 2 SSDja v isti kišti :)))...

lovrenca ::

sisemen je izjavil:

lovrenca je izjavil:

Kot pravijo obstajajo laži, preklete laži in statistika. Tole je lep primer:
Največ imajo Seagatovih diskov, in sicer okoli 12.000, ki so imeli letno stopnjo pokvarljivosti 2,6 odstotka. To je malo, a še vedno več od Western Digitalovih, ki se jim ni pokvaril niti en

Ne moreš iz vzorca velikosti 45 vleči nekih verodostojnih statističnih podatkov, kaj šele, da bi te rezultate primerjal z vzorcem velikosti 12 000.


Lahko, cel internet se trese od seagatovih crknjenih diskov. Jaz bi rekel, da je stopnja pokvarljivosti še precej višja, Seagate Barracuda je postal novi DeathStar. Čim dlje stran od tega dreka.


Se opravičujem, če sem bil nejasen...
Sem bil nejasen?
Z ugotovitvijo glede Seagatovih diskov NIMAM problema.
Problematičo se mi zdi vlečenje statistike iz vzorca 45 WD diskov.

PrimozR ::

Saj so rekli, da ne morejo vleči zaključkov, da so podatke dali le kot zanimivost. Ter da se bo zanesljivost napovedi z leti povišala, ko bodo imeli večji vzorec.

antonija ::

Ce se ze ravno gremo strasno subjektivno in extremno nereleventno osenbo statistiko diskov: v ~20 letih kupovanja lastnih komponent mi je crknilo tocno 0 diskov, pa sem imel vse od deathstarjev, pa en kup seagatov, samsungov, itd. Verjetno se najmanj WDjev :) Zadnji nakup seagate diskov (Seagate Barracuda Green ST2000DL003) za v NAS je bil februarja 2011. Vseh pet diskov od takrat laufa 24/7, do zacetka leta 2014 so poleti laufali tudi pri skoraj 40oC ce je bilo zunaj vroce (star blok, brez klim, vroce poletje...). Zdaj, pri svojih skoraj 4ih letih 24/7 delovanja je en od diskov zacel premikati posamezen sektorje glede na SMART parametre, tako da sklepam da to pomeni da naj bi ga kmalu pobralo.

Torej na ogromen vzorec petih 2TB diskov jih je v 4ih letih crknilo tocno 0, en pa nekaj kaslja. 3TB bom (na sreco) izpustil, si pa ze gledam novo peterico, ampak se kolebam med WD red 6TB in pa novimi seagate archive v2 8TB, ampak jih se ni nikjer v stacunah, nikjer nobenega testa, nobenega vnosa v kompatibilnostne tabele za NASe... ce bojo zanesljivi bojo raketa za domace NASe ki vec berejo kot pisejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MuadDib ::

Arctander je izjavil:

V eni firmi, s katero sodelujem, uporabljajo WD-je (blue in green) in crkujejo po tekočem traku. Teden nazaj je odletel sistemski disk (WD blue 500GB) v fileserverju, ki večino časa samo idla.

Na računalnikih, ki so stalno obremenjeni (24/7 predvajanje videa) odleti sistemski disk v povprečju vsake pol leta.

Smo že začeli sumiti, da je kaj narobe z elektriko (kakšni prenapetostni sunki ali kaj, ki jih napajalniki ne uspejo zgladiti), ker to ni več normalno, da v hlajeni serverski sobi diski tako crkujejo.


Za snemalnike obstaja tako pri WDju, kot pri seagate-u verzija za njih: WD purple in Seagate Surveillance HDD. So nekoliko drazji, vendar bi naj bili namenjeni 24/7 uporabi.

antonija ::

Arctander je izjavil:

V eni firmi, s katero sodelujem, uporabljajo WD-je (blue in green) in crkujejo po tekočem traku. Teden nazaj je odletel sistemski disk (WD blue 500GB) v fileserverju, ki večino časa samo idla.

Na računalnikih, ki so stalno obremenjeni (24/7 predvajanje videa) odleti sistemski disk v povprečju vsake pol leta.

Smo že začeli sumiti, da je kaj narobe z elektriko (kakšni prenapetostni sunki ali kaj, ki jih napajalniki ne uspejo zgladiti), ker to ni več normalno, da v hlajeni serverski sobi diski tako crkujejo.
Pri diskih zadnje case zelo pogosto napisejo, da niso primerni za 24/7 delovanje v rackih, kjer se vse vibracije prenasajo med komponentami. Jaz sicer imam omarico z rackmountano mrezno opremo, ampak NAS je pa crna skatlica ki sedi na dnu omare na gumjastih nogicah, pa mi Seagatovi diski delujejo ze 4 leta 24/7 pa imajo sloves da kao veliko crkujejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SuperVeloce ::

PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Google je (lani ali predlani) pokazal, da temperatura ne vpliva na zivljensko dobo.

Sam vprašanje, koliko power ciklov ima Google v svojih strežnikih. Temperatura bo verjetno še najbolj vplivala na ležaje, kjer konstantno delovanje ne predstavlja takšnega problema. Veliko je primerov, ko ugašanje nekega starega PC-ja pomeni, da se ne bo več zbudil. Ker disk ne bo več štartal. Delujejo pa 20+ stari diski, ki tulijo ko turbina zaradi fuč ležaja.

Tomay je izjavil:

Na oko bi lahko rekel, da so serverski diski bolj zanesljivi, po drugi strani pa lahko imaš v 15 let stari blagajni "brezhiben" 40gb ide disk.

Ni treba na oko, običajno imajo serverske serije višji MTBF ter imajo pogosto tudi za en velikostni razred višji non-recoverable read error. Ta je pa resen problem pri restoranju 3, 4 TB diskov v RAID 5, ker je verjetnost, da fašeš error, praktično 1.

Članek je omenjal tudi možnost, da kolikor % vpliva višja temperatura, vpliva tudi prenizka. Ohladiti disk na 20°c v hladni sobi tudi verjetno ni najbolje za ležaje, če so namenjeni delovati na 40°c
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

c3p0 ::

Zadnje čase imam s Seagate slabe izkušnje in to z Constellation ES.3, ne z nekimi cheap desktop diski. Trenutno sem jih par menjal z WD Re4, upajmo da bo kaj boljše.

Da Seagate RMA servisa ne omenjam, refurbished disk ki ga dobiš nazaj, ne bi dal niti v desktop za torrente, ker crkne v roku nekaj mesecev, je pa bil kateri zanič že out of the box.

Spock83 ::

Seagate popravljen tudi ne vliva zaupanja. Ponavadi spet crknejo. Drugače "home" diske dajati v raid 5 je tudi velika neumnost.

antonija ::

Drugače "home" diske dajati v raid 5 je tudi velika neumnost.
Pa si prebral da tocno to pocne backblaze? In da razlik med enterprise in home diskih pri njih ni? (vzorec nekaj 10.000 diskov)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Spock83 ::

Nisem prebral, verjeno nimajo small array npr. s štirimi diski.

Nekaj o tem : http://www.zdnet.com/article/raidfail-d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

balocom ::

A kak nov graf o odvisnosti odpovedi glede na št. plošč/glav je že na voljo?


PS: Tudi Seagate DVR diski niso nekaj "uber". Trenutno iščem primeren disk za zamenjavo 2TB Seagate SV35 diska, 2 leti in 3 mesece po nakupu je izginila particija zaradi slabih sektorjev*, testni programček od seagata pa je javil da je disk primeren za RMA;(( Pa tam nekje malo več kot 1 leto je ležal v predalu do poletja, ker vmes sploh nisem imel desktop računalnika.

*Podatki so sicer vidni, kaj se bo zgodilo ob kopiranju bo znano kmalu.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

PrimozR ::

antonija je izjavil:

Drugače "home" diske dajati v raid 5 je tudi velika neumnost.
Pa si prebral da tocno to pocne backblaze? In da razlik med enterprise in home diskih pri njih ni? (vzorec nekaj 10.000 diskov)

Desktop diske se v RAID splača dajati, če imaš dobre backupe backupov (ki jih oni itak morajo imeti). Polovična cena diska se pač pri nekaj 10.000 kosih pozna.

Sicer pa Backblaze uporablja vedno več 'NAS' diskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

antonija ::

Sej "NAS" diski so se vedno "home"diski, ni to nekaj kar bi proizvajalci reklamirali namesto enterprise resitev (z 2x ceno in, vsaj pri backblazeu, z enako zanesljivostjo).

Jaz si nebi upal reci da "home" diski niso za v RAID 5 ali kaksen njegov derivat... prej bi rekel da naj se glede na dostopne podatke izbere tistega proizvajalca/serijo, ki je v danem trenutno dovolj zanesljiva in se vedno v tapravem cenovnem rangu, pa je to-to. Seveda kljub RAIDu tudi backup mora obstajati.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

Green serije diskov so znane, da ne smejo v RAID, ker preveč rado vrže ven ugasnjen disk al nekaj na to foro (prekratek timeout imajo). Oz. če že, potem je fino ta timeout popraviti. Ali pa pač kupiš Red serijo in se ne sekiraš.

Dr_M ::

Tocno ta problem so imeli Red 3TB, eni pravijo, da ga ima se vedno. Po 8 sekundah grejo spat. Sicer mojadva delata za1x uredu, ampak me bolj skrbi za tadva diska, kot pa za tri obnovljene seagate st3000dm001.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spock83 ::

balocom je izjavil:

A kak nov graf o odvisnosti odpovedi glede na št. plošč/glav je že na voljo?


PS: Tudi Seagate DVR diski niso nekaj "uber". Trenutno iščem primeren disk za zamenjavo 2TB Seagate SV35 diska, 2 leti in 3 mesece po nakupu je izginila particija zaradi slabih sektorjev*, testni programček od seagata pa je javil da je disk primeren za RMA;(( Pa tam nekje malo več kot 1 leto je ležal v predalu do poletja, ker vmes sploh nisem imel desktop računalnika.

*Podatki so sicer vidni, kaj se bo zgodilo ob kopiranju bo znano kmalu.


To se ti je zgodilo točno zaradi tega, ker nisi uporabljal diska. Degredacija podatkov pri enem letu neuporabe je zelo verjetna

Je pa zanimivo, da so se cene enterprise sata diskov izenačile z navadnimi najhitrejšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Jst ::

Jaz bi tak disk dal v obdelavo programu SpinRite. Ta program izvaja neko čudno magijo nad HDDji, ker mi je že sumljivo, koliko podatkov (HDDjev) sem lahko rešil z njim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FX6300B ::

men je barracuda 1 tb crknu po 3,5 mesecih so mi pod garancijo dal novga pa zaenkrat dela

balocom ::

Spock83 je izjavil:


To se ti je zgodilo točno zaradi tega, ker nisi uporabljal diska. Degredacija podatkov pri enem letu neuporabe je zelo verjetna


Pol leta je v ponovni uporabi, šele 2 tedna nazaj je javil napako oz. boot time mašine je bil 10x daljši.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Jst ::

Poženi SpinRite na Level 2.

Stvar dela tako:

Prebere en blok, inverta podatke, jih zapiše, primerja, nazaj zapiše originalni blok. While end of disk. Low level access, ga ne zanima filesystem.

Kadar me kdo vpraša ali prosi, če bi pogledal računalnik/prenosnik, ker je postal nenormalno počasen in ne vidim nobenih čudnih stvari v AutoRuns.exe in ProcessExplorer.exe, poženem SpinRite. V veliko primerih potem disk/sistem dela hitreje. Ampak to pomeni, da ga bo treba počasi zamenjati, ker je očitno prej imel probleme z branjem in je diskov ECC delal overtime. Po tem, ko SpinRite znova zapiše vse podatke, jih disk lažje bere.

To se ponavadi zgodi na diskih, ki nekaj časa niso bili v uporabi.

Spinrite, kljub svoji starosti, je eden izmed programov, ki ga imam na dosegu roke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Glugy ::

Ma jz se Toshibinih prenosnikov ne dotaknem. To se kr naprej kvarjo diski. Očetu se je enkrat dvakrat pokvaru in ga je dal na servis (prvič prek garancije), pol k se mu je tretjič pokvaru je pa obupal. Nevem kaj to delajo s temi diski sam so pa podn od podna. Če zdržijo brez da se pokvarjo ravno do konca garancijskega obdobja so dobri. Nevem keri lapotop diski so dejansko dobri.

Jst ::

SSDji. Sploh v prenosnikih. Prvič zaradi narave same naprave (prenosljivost), drugič zaradi hitrosti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Evo, po 1801 uri delovanja odletel eden od dveh WD30EFRX.
Zanimivo, da trije zloglasni seagate 3TB (vsi trije so refurbished, cca 2500 ur) delajo bp.
Samo tri WD red diske imam, pa bo ze drugi zrel za menjavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mitja73 ::

Če se primerja podatke na dovolj velikem vzorcu imajo vsi proizvajalci diskov skoraj v % enak odstotek RMA-jev. Problem takih zapisov je da vsi upoštevajo samo vzorec enega ali parih gospodinjstev in to je nereprezentativno.
Največ pa lahko vsak sam naredi za svoj disk - ustrezen prenos, klima ipd.

Gandalfar ::

40k enot je samo 'par gospodinjstev'?

mitja73 ::

Gandalfar je izjavil:

40k enot je samo 'par gospodinjstev'?


40k je par mesecev prodaje v Slo in to je še vedno zelo nereprezentativen vzorec.
Še posebej je pa neresna statistična primerjava pri samo enem uporabniku, enostavno je možno preveč manipulacij s tem kaj je prikazano v teh podatkih.

PrimozR ::

Koliko bi bil pa dovolj velik vzorec?

DarwiN ::

Ali pa ima Mitja v svojem računalniku Seagatea. :)) No, mogoče se motim, ampak ne bi bilo prvič, da bi nekdo zagovarjal svoj izdelek tako kot da bi šlo za njegovo lastno kri. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

antonija ::

Jaz jih imam 5 v NASu pa verjetno se kaksen v PCju pa vsi lepo delajo...

Po drugi strani bi bilo pa najbolje videti stevilke direktno od firm po serijah diskov: prodali smo XX enot, od tega jih je bilo v garancijskem obdobju vrnjenih YY, izmed teh smo jih lahko ZZ obnovili in vrnili na trg z novo garancijo. Tako bi imel podatke skoraj za celotno populacijo diskov, se ni vec treba drkat z vzorci ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Zal vsi te podatke prevec skrivajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mitja73 ::

Naredi statistiko pri vseh ali vsaj vecih velkih data centrih, ne pa samo enem. To je tko kot bi delali vzporedne volitve npr. samo v velikem mestu - napaka bi bila velika.
Nimam Seagata.
WD in Seagate sta ameriski podjetji in USA podjetja morajo zaradi zakonskih obveznosti javno objaviti bilancne stroske garancij. Tako da lahko kdo naredi raziskavo.

antonija ::

Naredi statistiko pri vseh ali vsaj vecih velkih data centrih, ne pa samo enem.
Tudi te vecinoma skrivajo svoje podatke, imajo skoraj ziher kaksen dogovr s proizvajalci diskov za kaksen procent popusta ali dva.

Tudi tisto kar morajo zakonsko objavit se da obfuskirat do neprepoznavnosti in na koncu nima nobene uporabne vrednosti (razen da zadosti zakonodaji).

Jaz kopujem diske glede na price/performance+garancija. Tisti ki da vec, zmaga. Sem se pa na sreco izognil 3TB diskov (NAS sem naponil se z 2TB), pa ceprav imam doma se delujocega deathstarja, seagate green (oz. ekvivalent) iz ki delujejo 24/7 brez problema ze mnogo let, itd.

Statistika je ze fina in je marsikdaj zelo dobro orodje, ampak na zalost je na svetu dokaj majhen % ljudi ki zna statistiko pravilno uporabiti. Iz te novici povleci zakljucek da "seagate nikoli vec" ali pa "itak, meni so tudi seagate-i crkovali" pac ni statisticni zakljucek. tudi rezultat 40% failure rate je mickeno smesen, ker bi to pomenilo da je skoraj polovica 3TB seagateov na trgu morala iti nazaj v fabriko zaradi ganacije. Tega si Seagate ne more privosciti in to izgleda kot zelo nereprezentativen podatek.
Vsi ostali stolpci v grafu so pa pod 10%, in dokler ne bom doma fural hkrati 10+ diskov je priblizno vseeno katero firmo kupim. Najverjetneje mi ne bo crknil noben disk, ce pa ze bo, pa zelo verjetno firma diska ne bo igrala velike vloge.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DarwiN ::

Kakorkoli gledaš, to je verjetno edina merodajna raziskava, kjer je sample dokaj velik... In ne gre za nek fluke, ker so že leto poprej objavili podobne rezultate:

(2013)


In ker so cene teh budget diskov praktično enake, ne vidim zakaj bi kdorkoli danes kupil Seagate disk.. Smešni rezultati, nereprezentativni, you name it.. To so podatki, ki jih imamo na voljo. Poleg svetovnih forumov, kjer tudi daleč najbolj pljuvajo po Seagejtih, do neke mere verjetno tudi zaradi teh objavljenih rezultatov zanesljivosti.

mitja73 ::

BackBlaze je svojimi 40k diski palček napram velikim datacentrom. Tako da vzorec je extra majhen.

V članku piše še da je samo četrtina diskov pri njih namenjena strežniški uporabi, wauuuuu datacenter ki ne uporabi diskov ki so namenjeni za 24/7 delovanje. Niti slikc jim ne bi zaupal, kaj šele kake podatke. ;-)
Tako da če na enak način prikazujejo in računajo to statistiko ..... ;-)

Mesar ::

Seagate je zakon, če ga uporabljaš za podlaganje omar.
Your turn to burn!

Miha 333 ::

Pred 14 dnevi mi je crknil leto in pol star Barracuda ST1000DM003. Med kopiranjem podatkov z njega se je pojavil read error. Slabi sektorji. Njihov diagnostični program je potrdil napako. So zamenjali pod RMA brez problema z refurbished (ki se prodaja med malimi oglasi, ker sem vmes nabavil novega, večjega).

V eni stari Linux mašini pa se kot sistemski disk še vedno vrti 20 GB WD Protege iz leta 2002. Za "rezervo" je na polici še brezhiben 20 GB Seagate ST320014A iz istega leta. Zakaj bi metal stran brezhibne stvari ;)

PrimozR ::

mitja73 je izjavil:

BackBlaze je svojimi 40k diski palček napram velikim datacentrom. Tako da vzorec je extra majhen.

V članku piše še da je samo četrtina diskov pri njih namenjena strežniški uporabi, wauuuuu datacenter ki ne uporabi diskov ki so namenjeni za 24/7 delovanje. Niti slikc jim ne bi zaupal, kaj šele kake podatke. ;-)
Tako da če na enak način prikazujejo in računajo to statistiko ..... ;-)

Tale tvoj post samo dodatno potrjuje, da ti ni povsem jasno, o čem govoriš.

Nummy ::

Miha 333 je izjavil:

Pred 14 dnevi mi je crknil leto in pol star Barracuda ST1000DM003. Med kopiranjem podatkov z njega se je pojavil read error. Slabi sektorji. Njihov diagnostični program je potrdil napako. So zamenjali pod RMA brez problema z refurbished (ki se prodaja med malimi oglasi, ker sem vmes nabavil novega, večjega).

V eni stari Linux mašini pa se kot sistemski disk še vedno vrti 20 GB WD Protege iz leta 2002. Za "rezervo" je na polici še brezhiben 20 GB Seagate ST320014A iz istega leta. Zakaj bi metal stran brezhibne stvari ;)

Zato ker so prepočasne proti novim stvarem?
Pa ni ti treba metat stran, prodaš ali pa podariš nekomu, ki bo še ponucal. Ali pa pošlješ v afriko, tam bodo veseli takega diska oz. računalnika!

AvtoR ::

Pa saj ga še vedno rabi in mu še vedno dobro služi! V če je problem?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BackBlazova statistika: letno odpove 2 % diskov

Oddelek: Novice / Diski
408743 (5581) Miha 333
»

Diski: najbolj zanesljivi HGST, najmanj WDC

Oddelek: Novice / Diski
4611646 (8798) MrStein
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628030 (20965) Miha 333
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6124352 (20324) ZigaZiga

Več podobnih tem