» »

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel

1
2
»

St235 ::

vzewa je izjavil:

Če prijaviš nekaj kot ukradeno, potem je popolnoma normalno, da policiji pomagaš s čim več relevantnimi informacijami. Lokacija ukradenega telefona je seveda bistven podatek. Sledim pa telefonu, ne pa lopovu, slednji se lahko zaradi mene tudi pod vlak vrže, pa bom še vedno želel svoj telefon nazaj.

Mislim, da še nisem videl telefona, ki ne bi imel hard reset vezan na specifično kombinacijo hardwear tipk

Ma ja, kako da ne. Samo par tipk stisneš v pravi kombinaciji in se dekripta in vsa gesla se nastavjo na 1234, pa še GPS se disejbla dokler ga ne flashnes... Z nobeno kombinacijo tipk ne morš prit do factory reseta lepo te prosm.




ti kar prosi, samo še vedno je dejstvo, da ne veš o čem govoriš.

vzewa ::

Prosim, če mi poveš kako lahko s kombinacijo tipk resetiram iPhone tako, da zaobidem vse varnostne mehanizme. Hard reset na iPhoneu pomeni, da se telefon restarta. In guess what, po restartu te spet vpraša za credentials oziroma pobriše podatke in sporoči lokacijo meni, lastniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vzewa ()

St235 ::

in od kje točno tebi ideja, da sem govoril o iphonu? Žal mi je tisti jabolčni ogrizek tako nezanimiv, da pogosto pozabim, da sploh obstaja. Ja, povsem možno, da pri iPhonu to ni možno.

Evo popravek izjave, da ne bo težav: Mislim, da še nisem videl android telefona, ki ne bi imel hard reset vezan na specifično kombinacijo hardwear tipk

vzewa ::

In če je uporabljen activation lock nikoli ne boš uporabljal ukradenega iPhonea.

Močno dvomim, da so vsi Android telefoni narejeni tko zabito kot tist G2, ki si ga prikazal. Ne dvomim, da imajo podobne sisteme kot apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vzewa ()

St235 ::

In če uporabiš bralno razumevanje boš mogoče dojel, da si edini ki sanja o iphonu in si pri tem celo tako nesramen, da si iz konteksta v katerem je več kot očitno da govorimo o android napravah izvlekel en stavek, da lahko sedaj nabijaš v tri dni.

Furbo ::

No torej smo ugotovili, kako zafrkniti tatove. Kupiš si iphone. Tudi če ti ga sunejo, dobijo samo lep obtežilnik za papir.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vzewa ::

Res ne vem kako se androidi borijo proti kraji, ampak valjda je jasno tudi tebi, da "kombinacija tipk za skenslat kode" je direktno negiranje kakršnihkoli drugih mehanizmov proti kraji? Torej, če dobim ukradenega androida, sam prtisnm tipke ta magične pa že menjam IMEI?

St235 ::

vzewa je izjavil:

Res ne vem kako se androidi borijo proti kraji, ampak valjda je jasno tudi tebi, da "kombinacija tipk za skenslat kode" je direktno negiranje kakršnihkoli drugih mehanizmov proti kraji? Torej, če dobim ukradenega androida, sam prtisnm tipke ta magične pa že menjam IMEI?


Ja, in zato sem tudi opozoril na to, da ni kaj dosti koristi od tega, da zgolj namestič xy programček, ker lahko vsak naredi hard reset. Večina android telefonov se proti kraji naprave bori s tem, da ne stane 700€.

Furbo ::

Slaba obramba, folk krade tudi kulije za nekaj 10 centov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vzewa ::

Ja, in zato sem tudi opozoril na to, da ni kaj dosti koristi od tega, da zgolj namestič xy programček

Ne bi si mislu, da je treba za take reči karkol dodatno inštalirat.

Precej bedno, da ne bi mogu sledit lopovu, če mi ukrade telefon. Totally destroys all the fun!

St235 ::

se popolnoma strinjam z obema.

Ko mi ukradejo tri telefone se bom moral začet sekirat al pa ko bom tako zdolgočasen, da bom imel željo sledit narkomanom po kleteh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

vzewa ::

Tudi če ti ga sunejo, dobijo samo lep obtežilnik za papir.

Fora je v tem, da ga dobiš nazaj pa še lulz za lopova.

Men je ta feature tok kul, da zarad njega sploh ne pazm ekstra na telefon. Verjamem, da ni 100% proof, ampak proti gsm-lopovom je pa kr zihr :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vzewa ()

todman74 ::

vzewa je izjavil:

Tudi če ti ga sunejo, dobijo samo lep obtežilnik za papir.

Fora je v tem, da ga dobiš nazaj pa še lulz za lopova.

Men je ta feature tok kul, da zarad njega sploh ne pazm ekstra na telefon. Verjamem, da ni 100% proof, ampak proti gsm-lopovom je pa kr zihr :)


Saj ni treba pazit. Ti ga bo lepo en dan tatič sunil in ko bo opazil, da je neuporaben, ga bo lepo zabrisal v graben, ti boš pa kaj? Zadovoljen zgolj zato, ker ga noben ne bo mogel uporabljati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

Furbo ::

Ko bodo to skopirali še ostali proizvajalci, se počasi kraja gsmov ne bo splačala več in bo treba krasti kaj drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

qwertyy ::

Sam vedno izklapljam cellular internet, da mi ne kuri podatkov po nepotrebnem. Kako mi potem Find my iPhone pomaga? Lopov se ne bo povezal na wifi, v telefon ne more, a še zmeraj ga lahko izklopi. Obstaja kak način, da prepreči lopovu da ga izklopi?
Ali je izvedljivo naresti aplikacijo, s katero bi preko računalnika telefonu vklopil internet?

Furbo ::

Kdaj ti pa iphone kuri podatke po nepotrebnem? Saj ni kak android, vsem aplikacijam lahko zelo natančno dovoliš ali prepoveš dostop do neta.

Sicer bo pa lopov itak vzel sim kartico ven, ampak mu bo telefon nekoristen in počasi jim bo pripeljalo, da se applovih naprav ne splača krasti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

BladE_ ::

qwertyy je izjavil:

Sam vedno izklapljam cellular internet, da mi ne kuri podatkov po nepotrebnem. Kako mi potem Find my iPhone pomaga? Lopov se ne bo povezal na wifi, v telefon ne more, a še zmeraj ga lahko izklopi. Obstaja kak način, da prepreči lopovu da ga izklopi?
Ali je izvedljivo naresti aplikacijo, s katero bi preko računalnika telefonu vklopil internet?


Za Android obstaja, Cerberus, vse, kar si naštel in še več...
Akcija - Reakcija

knesz ::

todman74 je izjavil:

vzewa je izjavil:

Tudi če ti ga sunejo, dobijo samo lep obtežilnik za papir.

Fora je v tem, da ga dobiš nazaj pa še lulz za lopova.

Men je ta feature tok kul, da zarad njega sploh ne pazm ekstra na telefon. Verjamem, da ni 100% proof, ampak proti gsm-lopovom je pa kr zihr :)


Saj ni treba pazit. Ti ga bo lepo en dan tatič sunil in ko bo opazil, da je neuporaben, ga bo lepo zabrisal v graben, ti boš pa kaj? Zadovoljen zgolj zato, ker ga noben ne bo mogel uporabljati?

Ja. Zelo bom zadovoljen, če ne bo mogel uporabljati mojega telefona. In dostopati do mojih podatkov.
Dejstvo je, da z dostopom do mojega telefona prideš do dostopa do občutljivih službenih in osebnih podatkov, kar je pa skrajno neprijetno in mi v nepravih rokah lahko povzroči precejšnjo škodo. Zato se ne bom (pretirano) sekiral, če si bom moral nabaviti nov telefon ob izgubi trenutnega, dokler so podatki (relativno) nedostopni nepoklicanim.

kunigunda ::

Tat ga v 99% ne bo uporabljal. Ce je odklenjen, ga bo fabrsko resetiru in prodal naprej. Ce je rootan itd ga ne zanima, un ko ga kupi, pa niti tega ne ve. tat je ze pobasal denar. Ce je zaklenjen bo odvisno od znanja se kaj naredil, sicer ga bo pa v prvi kontejner vrgu. In sunu spet novega.

Kar se tice pa blokad pri operaterju, telefon redko blokirajo, imei dajo kvecjemu na sivo listo in se spremljajo tako dogodki.
Ce bo tat/kupec uporabljal predplacnisko kartico in klical okoli (predplacniske frende in ostale neznance), ga tudi ne bodo nikoli odkrili.
Operater in seveda policija na podlagi klicanih/klicocih stevilk ugotovi sled, kdo je, oz. kdo ga pozna. Oseb ki jih klice oz. ga klicejo
pa spet ne smejo slediti (niti ne dobijo zelene luci za to).
Ce ga pa proda nekomu z narocnisko sim kartico, ga pa hitro najdejo, kdo ga uporablja (ponavadi neveden kupec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

zobnik ::

Ravno danes mi je en tak prinesel telefon brez škatle, papirjev, sim ni blo notri, kar sem hotel sam naredit in je na vsak način vztrajal, da nima časa, ko sem sim držal v roki pa je začel težit, da če mislim vzet ali ne, d anima časa več.
Torej s pomočjo sima se telefonu določeni tud lokacija.
Glede na ceno ki jo je še naknadno znižal je telefon moral bit ukraden
Bom drugič bolj pozoren bil na št.telefona pa da so računi poleg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

AndrejS ::

Ne igraj se s tem. Sestra imela podoben primer. Poceni telefon od "sumljivega" tipa. Samo sprobala telefon z svojo SIM kartico - in ga ni kupila. Čez nekaj dni so se pri njej oglasili kriminalisti.

zobnik ::

Dobro in kako naj na hitro preverim da telefon ni ukaden?
S pomočjo kode na telefonu in škatle?

pa eni naročajo telefone iz tujine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

DePalmo ::

Škatla, račun, polnilec, slušalke. Če fali eno od tega potem se je verjetno založilo. Če več ali vse, je telefon ukraden. Vsaj račun mora biti.

nejodagreat ::

Edino račun ti koristi, ostalo se dobi za male pare, sploh slušalke in polnilec, na škatli mogoč celo dobiš IMEI ki se mora ujemat s telefonom ampak ni nujno.

Kumbaja ::

V bistvu se je ponaredit račun še ceneje kot kupit polnilec in slušalke. Tako, da 100% jamstva, da nisi kupil ukradenega telefona na hitro ni mogoče dobit.

Je pa kombinacija zgoraj navedenega dober indikator. Torej, da pride poleg telefona še vsa pripadajoča papirologija (ljudje račun telefona praviloma hranijo zaradi garancije) in škatla z navodili, slušalke, polnilec... Pogledaš če se imei ujema (škatla, telefon, račun...). Pomaga tudi vedet kako si našel prodajalca, ker nekdo ki že 10 let prodaja kramo na bolhi in se dobita na kavo zraven pisarne, to pač ni isto kot od sosedovga kolega en znanc, ki ti telefon prinese ob 4h zjutraj pod most (karkiram). Pa seveda tudi cena, ker če je nek predobro da bi bilo res ponavadi tako tudi je.

Pod črtno pač kombinacija vsega napštetega, več stvari kot je sumljivih večja je verjetnost, da je zadaj nek šmoren.

SuperKripto ::

Men se zdi, da ljudje, ki se zelijo mascevat, po naravi niso ravno angelcki. Taki tud ponavad dobijo nazaj v obliki karme. Nimas se kaj mascevat. Univerzalni zakon bo ze poskrbel za izravnavo.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Če dobiš papirje zraven, potem ne kompliciraš in kupiš. Če papirjev ni, zahtevaš da se na hitro spiše kupoprodajna pogodba. Kdo prodaja kaj(IMEI), njegov podpis in preveriš prek osebnega dokumenta njegovo identiteto. Če začne mučkat, je zate dobro, da ga odpikaš.
Magic

Egidij88 ::

Ob poplavi poceni telefonov in druge tehnologije, ko ti jih že v hrbet mečejo - zakaj bi kupoval rabljenega?

zobnik ::

Splača se vzet rabljenega, nov tak je 300-400, rabljen 30% pač staro 2leti zato taka cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Wrop ::

Zato ker je lahko rabljen telefon še vedno precej zmoglivejši od novega cenejšega. Nekomu lahko zmogljivost, ostali boljši parametri ter sama izdelava rabljenega oddtehta kot nakup nekega novega poceni telefona.

nergac ::

SuperKripto je izjavil:

Men se zdi, da ljudje, ki se zelijo mascevat, po naravi niso ravno angelcki. Taki tud ponavad dobijo nazaj v obliki karme. Nimas se kaj mascevat. Univerzalni zakon bo ze poskrbel za izravnavo.


Si na tankem ledu ...
Naj ti bodo bogovi (modi) naklonjeni ... ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327225 (10629) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
254674 (3794) Volta
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276008 (5025) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115316 (13684) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629636 (27910) St235

Več podobnih tem