» »

Ukraden telefon

Ukraden telefon

Volta ::

Pozdravljeni,

stvar je taka. Znančevemu 13-letnemu sinu so pred približno pol leta na šolskem avtobusu ukradli nov Samsung S4. Seveda so to takoj prijavili Simobilu, kjer je bil telefon kupljen v naročniškem paketu, obvestil pa je tudi ostale operaterje, če bi se slučajno telefon po čudežu kje pojavil v omrežju. Žal takrat ni vedel, da Simobil ne da prijave avtomatsko naprej na policijo, ampak bi jo moral dati sam, ko pa je to izvedel, pa je bilo ravno teden dni prek roka za prijavo tatvine oz. nekaj v tem stilu.

V tem času se je telefon pojavil v Simobilovem imrežju, o čemer so ga pred kratkim obvestili ampak oni glede tega baje ne morejo nič. S tem je šel na Policijo, kjer zaradi tistega tedna zamude sploh ne bojo reagirali (kolikor mi je povedal so tako nazadnjaški da četudi bi bilo "vse po regelcih" telefona ne bi več videl ker se ne bi zganili).

Na vas se torej obračam z vprašanjem kaj sploh lahko naredi? Ukraden telefon nekdo uporablja in to v Simobilovem omrežju, nihče pa glede tega ne more ali noče ukrenit nič. Se da telefon kako drugače izslediti preko IMEI in poiskati tatu? Hvala za vse informacije in lep pozdrav.

kunigunda ::

Zal ne. Edini (uradno), ki ti sedaj lahko pomaga je policija in njihova dobra volja da pridobijo ime/naslov novega lastnika.
Se vedno pa verjetno lahko zahtevas blokado imei v simobilovem omrezju z original racunom, ampak potem bos zgubil se zadnjo moznost da dobis
naivneza (oz. nevedneza ce je kupil)

Mare2 ::

Kdorkoli je GSM ukradel, je storil kaznivo dejanje. Tudi, če ga je našel in ni prinesel na urad za najdene predmete.

Seveda je treba krajo prijaviti. Lahko da ga je sedanji imetnik kupil od lopova v dobri veri in ga uporablja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Volta ::

Uradno znancu ni več pomoči, ker mu je policija dala jasno vedeti, da se z njegovim primerom ne bo ukvarjala, čeprav je stvar že zdavnaj prijavil (vendar 1 teden prepozno). Sprašujem če obstaja kaka neuradna varianta, da se aparat lokacijsko izsledi če imaš svoj IMEI in če nisi predhodno naložil nobene aplikacije za to?

kunigunda ::

Volta je izjavil:

Uradno znancu ni več pomoči, ker mu je policija dala jasno vedeti, da se z njegovim primerom ne bo ukvarjala, čeprav je stvar že zdavnaj prijavil (vendar 1 teden prepozno). Sprašujem če obstaja kaka neuradna varianta, da se aparat lokacijsko izsledi če imaš svoj IMEI in če nisi predhodno naložil nobene aplikacije za to?

Neuradna varianta je edino, da ti nek insider izbrska to (in s tem reskira izgubo sluzbe, ker se vecino poizvedovanj belezi)

Magic1 ::

Ali je dobil podatke od Simobila od uporabnika ugradenega telefona?
Magic

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MatH ::

Kdaj pa začne teči rok za prijavo tatvine???
Moja zgodba z druge strani: za znanko sem preko bolhe kupil lumio 520 z mesec starim garancijskim listom. Po letu dni uporabe so jo klicali s policije naj telefon nese na policijo, ker je bil ukraden 8-O
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Magic1 ::

Garancijski list ima in je ukraden?!?
Magic

Mare2 ::

MatH je izjavil:

Kdaj pa začne teči rok za prijavo tatvine???
Moja zgodba z druge strani: za znanko sem preko bolhe kupil lumio 520 z mesec starim garancijskim listom. Po letu dni uporabe so jo klicali s policije naj telefon nese na policijo, ker je bil ukraden 8-O


Ukrasti telefon skupaj z garancijskih listom je pa že kar umetnost. Takole ugibam, lahko le z vlomom v stanovanje v trenutku, ko je lastnik spal. Torej odneseš GSM in poiščeš nekje v omarah še garancijski list. Lastnik ponavadi nosi GSM s sabo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Volta ::

Magic1 je izjavil:

Ali je dobil podatke od Simobila od uporabnika ugradenega telefona?


Ne dajo nobenih podatkov in naslova, čeprav vejo kje se telefon nahaja (morda tudi kdo ga uporablja). Poslali so mu samo obvestilo, da se njegov telefon uporablja v njihovem omrežju...

Mehmed ::

Guglam rok za prijavo tatvine in mi ne najde nic pametnega. Op a lahko poves kaj vec o tem?

MatH ::

Mare2 je izjavil:

Ukrasti telefon skupaj z garancijskih listom je pa že kar umetnost.

Sam sem od prodajalca dobil telefon v škatli z garancijskim listom in vsem kar spada zraven. Račun je manjkal, ker naj bi bil to njegov službeni telefon. Zame je bila stvar "legit" in tudi ko je po enem letu kolegica javila, da so klicali s policije, sem bil prepričan, da je pomota (ali pa da se je tip izmisil, da so mu telefon ukradli, ko bi ga moral vrniti delodajalcu). A na koncu je morala pustiti telefon na policiji. Lastništvo bi lahko dokazala edino z računom.
Baje je šlo za vlom in krajo več službenih telefonov.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

ziga1990 ::

^^ sicer pa tudi tat lahko dobi telefon z računom, garancijskim listkom samo ukrade vrečko v kateri nesrečnež nosi novi telefon v škatli z računom.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

AC_DC ::

Volta
Žal takrat ni vedel, da Simobil ne da prijave avtomatsko naprej na policijo, ampak bi jo moral dati sam, ko pa je to izvedel, pa je bilo ravno teden dni prek roka za prijavo tatvine oz. nekaj v tem stilu.

Na kateri PP si bil ? Ker so te nategnili z izgovorom, ki ne pije vode.

Volta ::

Mehmed je izjavil:

Guglam rok za prijavo tatvine in mi ne najde nic pametnega. Op a lahko poves kaj vec o tem?


Vem samo to, da je znanec krajo nemudoma prijavil Simobilu in ker je predvideval da dajo oni avtomatsko prijavo naprej na policijo, tja seveda ni dal prijave. Ko pa je izvedel, da bi moral dati prijavo tudi tja je to seveda nemudoma storil in ker je zamudil uradni zakonski rok za 1 teden (ne vem koliko le ta znaša ker se nisem osebno ukvarjal s tem), so mu na PP Rače rekli, da ne morejo nič in se s tem ne bodo ukvarjali. Seveda so takrat naredili zapisnik in vse, ampak to je bilo to. Pred kratkim ko je bil obveščen da se aparat uporablja v Simobilovem omrežju je še 1x šel na policijo in je še 1x bil odslovljen z enakimi besedami.

Tudi meni ti njihovi izgovori ne držijo vode in se mi zdijo za lase privlečeni in žalostno je, da kljub temu da se je ukraden telefon našel, nihče noče ali pa ne more glede tega nič. V kaki državi živimo, adijo pamet...

AC_DC ::

Jaz bi se vprašal če je nasvet odvetnika vreden več kot nov Samsung S4, če se pusti odpraviti z nekakšnim rokom prijave.

luksorzi ::

MatH je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Ukrasti telefon skupaj z garancijskih listom je pa že kar umetnost.

Sam sem od prodajalca dobil telefon v škatli z garancijskim listom in vsem kar spada zraven. Račun je manjkal, ker naj bi bil to njegov službeni telefon. Zame je bila stvar "legit" in tudi ko je po enem letu kolegica javila, da so klicali s policije, sem bil prepričan, da je pomota (ali pa da se je tip izmisil, da so mu telefon ukradli, ko bi ga moral vrniti delodajalcu). A na koncu je morala pustiti telefon na policiji. Lastništvo bi lahko dokazala edino z računom.
Baje je šlo za vlom in krajo več službenih telefonov.


Garancijski list se da ponaredit - skupaj z žigom ;)

Mare2 ::

Izgleda, ja. Rešitev bi bila edino če bi (ne bi) vedel in prodal naprej, predno policija zahteva vrnitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ziga1990 ::

^^ saj je vsen najdejo novega takoj ko vstavi SIM kartico in se poveže na omrežje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ saj je vsen najdejo novega takoj ko vstavi SIM kartico in se poveže na omrežje


Fino, samo vrnit ga pa mora tisti tazadnji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nikjozo ::

ziga1990 je izjavil:

^^ saj je vsen najdejo novega takoj ko vstavi SIM kartico in se poveže na omrežje


Če je naročniška da, če je sveža predplačniška pa malo težje

grizl ::

Bom točno preveril jutri, če me pa spomin ne vara, mi je kriminalist pred cca. 4 meseci za tatvino lesa povedal, da je zastaralni rok za vrednost do 300 evr 2 meseca od odkritja tatvine, za tatvino večje vrednosti pa 2 leti od odkritja tatvine.....

ziga1990 ::

Mare2 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

^^ saj je vsen najdejo novega takoj ko vstavi SIM kartico in se poveže na omrežje


Fino, samo vrnit ga pa mora tisti tazadnji. :)


se strinjam samo kriv pa ni nič on je kupil rabljen telefon in lahko toži prodajalca.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mcsin ::

ZKP 52.clen, 1. odstavek, rok za prijavo je 3 mesece (od ugotovitve).

Volta ::

Mcsin je izjavil:

ZKP 52.clen, 1. odstavek, rok za prijavo je 3 mesece (od ugotovitve).


Verjetno je bilo to to. Krajo na policiji je prijavil 1 teden po tem in očitno nihče več ne more/noče ukreniti nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026269 (8182) nergac
»

Popravilo telefona - serviser ne dviguje in ima v lasti telefon

Oddelek: Loža
303411 (1836) juve91
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276010 (5027) toplakd
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115323 (13691) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629641 (27915) St235

Več podobnih tem