» »

Denar

Denar

Business ::

Kako do denarja?
:\

Sergio ::

Zaposli se ter delaj ko Žut 40 let.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Business ::

Delam že 3 leta, dnarja pa nikoli ni!

Mr-poki ::

delat pejd!!! drgac pa mal kj prodaji okol jst mam priblizn 5k na mesec dobička ko ganjo prodajam. drgac pa nevem delat med vikendi med pocitnicami. al pa ce si mrga ustrahuj ljudi za kes:))
-=GoDfAtHeR=-

Sergio ::

Mr-poki, misliš da je dobro, da na javnem forumu razglašaš, da prodajaš marihuano?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mr-poki ::

mah kdo mi pa kej lahk. mislim a bo zj kdo tule brav se nevejo kdo sm jst ce pa bi ze zvedl pa nism jst to pisu...... tak da me ne skrbi najbol. sicer pa nism nevem kak diler. prodajam kakim 5 takim ko me poznajo.....
-=GoDfAtHeR=-

Business ::

Zakaj imajo eni dnarja kot solate, nemože ni krava da pojede, drugi pa da komaj preživimo!:(

Mr-poki ::

k majo bogate starše!!! en moj frend ma starsa bogata ko boga vse si prvosci lahk. sam je pa baraba da ni vecje!! nevem men gre kr vredu se ne pritozujem nimam bogatih starih smo tak ko povprečna družina tle u cel. mah zj sm pa pozabu ka sm hotu povedat :))
-=GoDfAtHeR=-

R33D3M33R ::

Al pa če si znaš razporediti denar (hm...nekoč sem to znal a zdaj nič več :8) ) tedaj se ti zbira.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Mr-poki ::

jha sam po pa mas kj prsparanega pa vidish kj fajnga pa si kupis, pa si spet na istem
-=GoDfAtHeR=-

Luka Percic ::

>Mr-poki, misliš da je dobro, da na javnem forumu razglašaš, da prodajaš marihuano?

Zakaj nebi bilo dobro? Zdaj bo zaslužu 15k na mesec!>:D

Business ::

Kje je tu pravica, da imata dva z isto izobrazbo tako zelo različni plači, ednl 80 jurjov drugi pa blizu milijon. Npr.....:(

Zavo ::

Business, nick si spremeni! >:D

Mr-poki ::

Zavo:lol
drgac pa sm ze reku starse so mel bogate pa so jim zrihtal, al pa se je sam znajdu
-=GoDfAtHeR=-

McHusch ::

Business: Pa kaj ti te tu zdaj jamraš? Pojdi delat za lepši jutri, ane. Lajf ni nikoli fer, zato se je treba še pač toliko bolj truditi, da nekaj narediš iz njega.

O tistem, kaj vse majo sosedje, česar si naj ne bi bili zaslužili, pa raje ne bi. Oh, ta slovenska nevoščljivost ....

LoneWolf ::

Business, kaj ima pa izobrazba tu zraven?

Nekdo z doktoratom lahko safla pesek v puscavi 40 let, pa ne bo nikoli miljonar. Fora je v kvaliteti dela. Ce hoces bit bogat, ponudi druzbi nekaj vec, kar ti lahko in drugi ne. Trik je pogruntat, kaj bi to lahko bilo. Ce te zanima fizika, izumi teleport ali antigravitacijo, bogatsvo garantirano tudi ce imas narejeno osnovno solo. Ce si programer, poisci niso in napisi program, ki ga veliko ljudi rabi. Ce si mehanik, izboljsaj izkoristek batnega motorja. Ko bos ti koristen, tudi denar ne bo vec problem.

Ce pa hodis v sluzbo ob sedmih in cakas kdaj bo tri, pa gledas zakaj ima sodelavec z istim faksom isto placo, bos pa odpiral take teme. Za razliko od nekoga sredi Afrike ali Azije imas tule vse moznosti da prides do denarja ce se znas angazirat in ne samo cakas, da ti pade v roke.

Business ::

LoneWolf:
To je vse lepo in prav kaj si napisal. Žal pa je v Sloveniji tako, da si lahko srečen če sploh imaš službo in kaj šele da bi jo izbiral. Za te izume delat pa rabiš dnar. Tega pa ni!
Kako lahko napravim izum, če si ga privoščit ne morem?
Ni pa prav da eni na nepošten način pridejo do denarja in za to nikoli ne odgovarjajo!
Ni prav da je taka razlika med bogatimi in revnimi!
Pravijo, če bi se vso bogastvo na tem planetu porazdelilo enakomerno po prebivalstvu, bi vsi živeli v blaginji! :)

To bi bilo fino!:)

Ne bi bilo fajn, če bi zdaj midva delala za velike peneze in živela na veliki nogi kot pravijo!
:\

kopernik ::

Business:
Ni pa prav da eni na nepošten način pridejo do denarja in za to nikoli ne odgovarjajo!


- nekateri tudi na pošten način pridejo do denarja
- tisti pa, ki jim to uspe, so ponavadi dovolj zviti, da jih ne dobijo

Sploh pa je takšno jamranje brezveze. Kako že pravijo naše
stare mame? Pomagaj si in bog ti bo pomagal.
Kar se pa tiče razlik med revnimi in bogatimi je baje tako (kak
ekonomist me lahko popravi):
zato, da imajo lahko nekateri več, morajo imeti drugi manj

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

LoneWolf ::

Ne, Business, zgresil si bistvo. Ti bi iskal sluzbo. Jaz bi jo ustvaril. V tem je razlika. Ko isces sluzbo, isces nekoga za katerega bi dalal, ponavadi po sefovih navodilih. To je cisto drug nivo kot ce nekaj ustvarjas sam, tudi s financnega vidika.

Za te izume delat pa rabiš dnar.

Bill Gates je zacel z zacetnim kapitalom 0. Ce sem na tekocem, se je grebel za procesorski cas na svoji soli, kjer je spisal svoj prvi SW, ki je sel v prodajo in je tako dobil kapital. Za izume delat rabis glavo, ne dnar.

Ni prav da je taka razlika med bogatimi in revnimi!
Pravijo, če bi se vso bogastvo na tem planetu porazdelilo enakomerno po prebivalstvu, bi vsi živeli v blaginji! To bi bilo fino.


Nisem preprican, da bi bilo. To je probal ze socializem, pa je klavrno propadlo. Nekateri ljudje bolj delajo kot drugi, imajo tudi interes vec in bolj kvalitetno delat. Ni niti realno niti prav, da bi vsi uzival enako stopnjo blaginje.

Business ::

Res je! Samo mogoče pa vsi niso glavce, dnar pa bi jim vseeno prišel prav. Kak pa naj ti do dnarja?
:\

para! ::

Jah, če nekdo ni sposoben zaslužiti denarja, zakaj bi ga potemtakem moral imeti?
Death before dishonor!

LoneWolf ::

Kot vsi drugi, poiscejo pot da izkoristijo svoj potencial. Ni nujno, da si genij, vsak lahko pri sam sebi nekaj najde, kar je vredno izkoristit. Schumaher verjetno ni dober jedrski fizik, ampak kdo pravi, da je najboljsi voznik formule ena? Mogoce bi se naslo 10 boljsih, ki danes delajo za tekocim trakom za minimalno placo, pa imajo telente ki se jih niti ne zavedajo niti niso nikoli poskusal najdet ali izkoristit.

Business ::

Ok! Imam znanje npr. iz kaj pa vem npr. nekaj pač!
Koliko privatnikov uspe? Koliko jih zapre štacuno z še manj denarja kot so ga imeli preden so postali privatniki?

Mnogi probajo pa jim ne uspe! Kje piše da bo meni?
Zakaj sploh probat z nečim, če pa je konkurence preveč za karkoli!

Preveč jih propade!

Business ::

Začeti z nekim novim pa moraš biti glavca!
:\

LoneWolf ::

Si ze slisal: kdor ne reskira ne profitira? Ce se vdas ze vnaprej, potem je tudi rezultat znan.
Nekaterim tudi uspe, vecina faktorjev, ki vplivajo na uspeh in neuspeh je vseeno pod tvojo kontrolo. Se najbolj pogost vzrok je v tem, da ideja, ki se je tebi zdela super mogoce le ni bila tako super za vse druge, mogoce pa je falil samo izvedbo in bi bila stvar z manjsimi popravki in upostevanjem odziva v drugo bolj uspesna. Brez premisljenega nacrta se pac ne gre v te stvari.

Noben ni rekel, da je stvar simpl. Ce bi bila, bi bili vsi miljonarji.
Lahko pa se vsedes v kot in cakas. Pa spilas loterijo.

para! ::

Propadejo, ker niso dovolj sposobni.

Če nisi "glavca" se pač sprijazni s tem, da nimaš denarja.
Death before dishonor!

kopernik ::

Business:
Ok! Imam znanje npr. iz kaj pa vem npr. nekaj pač!
Koliko privatnikov uspe? Koliko jih zapre štacuno z še manj denarja kot so ga imeli preden so postali privatniki?

Mnogi probajo pa jim ne uspe! Kje piše da bo meni?
Zakaj sploh probat z nečim, če pa je konkurence preveč za karkoli!


Poskusi s kako državno službo (ministrstva, inštituti,policija,vojska, mogoče na občini?).
Plače navadno niso slabe, po osmih urah greš domov in boli te patka.
Pa še nič novega ni treba pogruntati. In noben te ne bo odj*bal, če ne
bo rezultatov.
Malce sem posplošil, ampak saj razumeš, a ne?

lp

LoneWolf ::

Business: kako pa ves, da nisi glavca? Mogoce samo manjka samozavesti, ali pa rines v napacne stvari.

LoneWolf ::

jankoFer: To je mogoce lahko "lagodno" prezivetje, ampak take sluzbe nikoli nimajo potenciala za kaksne opazne zasluzke, poleg tega je velika verjetnost, da ne dobis posebnega zadoscenja, ce 8 ur na dan cemis kje na obcini. Takorekoc zapravis zivljenje v sluzbi, ki jo toleriras samo zato, ker je easy izvor zmernega pritoka denarja. Klinc pa taksno zivljenje.
Poleg tega, ce ni efekta od tvojega dela in vleces samo denar, nobena sluzba ni "varna".

Business ::

Loterija!?

Pravijo če napišeš 1000 listkov imaš še vedno 1:100.000 da zadeneš. Malo možnosti tudi za loterijo.
Če bi pa že zadel, bi pa sigurno imel takšno srečo, da bi zadeli trije ali štirje ki bi si dobitek delili. Preveč denarja daš za loterijo in premalo možnosti da zadeneš.

LoneWolf ::

Exactly. Verjetno imas torej boljse moznosti, ce se sam pobrigas za svoj denar.

kopernik ::

LoneWolf:To je mogoce lahko "lagodno" prezivetje, ampak take sluzbe nikoli nimajo potenciala za kaksne opazne zasluzke, poleg tega je velika verjetnost, da ne dobis posebnega zadoscenja, ce 8 ur na dan cemis kje na obcini. Takorekoc zapravis zivljenje v sluzbi, ki jo toleriras samo zato, ker je easy izvor zmernega pritoka denarja. Klinc pa taksno zivljenje.


Od ljudi (ki jih poznam v takih službah) ne boš slišal, da iščejo zadoščenje
ali osebno zadovoljstvo v službi. Njim je pomembno, da so čimveč časa doma.
Zakaj? Ker imajo doma osebno zadovoljstvo in ga v službi niti ne iščejo.

LoneWolf:
tega, ce ni efekta od tvojega dela in vleces samo denar, nobena sluzba ni "varna".


Po mojih izkušnjah so državne službe najbolj varne. Ne poznam človeka,
ki bi izgubil državno službo, ko jo je enkrat dobil. Spet posplošujem,
ampak v večini primerov je tako.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Business ::

Eden ki zasluši npr. 120.000 SIT, pri nas na štajerskem je tega dosti. Kako naj tak človek preživi, če mora dat 50.000 za najemnino stanovanja, nato ima stroške z elektriko, kurjavo, vodo, plin 20.000 na mesec, bencin 15.000 SiT, hrana 25.000? ostane mu 10.000 SIT, če je priden! Ko si prišpara 100.000 SIT, si kupi hlače, čevlje, majico, bundo za zimo, in denarja več ni. Šparal pa je skoraj leto dni. Kje so še pa ostali nepričakovani stroški, ki te zapufajo totalno.
Zdaj pa da ima slučajno še kredit za npr. opremo stanovanja ali avta ali ... te mu pa tak ali tak ni spasa!8-O

LoneWolf ::

Socializem je mimo, tudi drzava mora ze polagat svoje racune in racionalizirat stroske. Vedno manj bo prostora za zabusante v drzavnih sluzbah, in vedno bolj se bodo tresli za taksno sluzbo.

kopernik ::

Business:
Zdaj pa da ima slučajno še kredit za npr. opremo stanovanja ali avta ali ... te mu pa tak ali tak ni spasa!


večina štajercev ima avto. kolikor vem.

LoneWolf:
Vedno manj bo prostora za zabusante v drzavnih sluzbah, in vedno bolj se bodo tresli za taksno sluzbo.


Srčno upam, da bo temu tako. Ampak vem, da najbrž ne bo. Ker bo vedno določen
procent ljudi (najbrž niti ne majhen), ki enostavno ne bodo hoteli (mogli?) prevzeti
odgovornosti za (malce) zahtevnejša dela. Da o kakšni inovativnosti niti
ne začnemo govoriti.

lp

Mercier ::

No, jaz sem isto rahlo črnogled glede prihodnosti. Administracija se bohoti iz dneva v dan, pa še izhodišče je slabo (majhna država). Trošijo pa konstantno več, kot kar nam uspejo nacuzat (in to, procentualno, sploh ni malo). Kmalu ne bodo imeli več česa prodati.

Glede podjetništva. Brez problema se da namlatit za plačo, če se česa lotiš sam. To lahko vedno pričakujete (tudi, če ne uspe prvič). Ni veliko, ampak živet se da. Lahko pa, da vam uspe še kaj več... Oni, ki so jih nastavili po raznih upravah in jih nahecali, da so gospodarstveniki, pa so iz enega čisto drugega filma...

Mogoče se še splača razmislit, kam z denarjem, ki ga imate. Če daješ na stran, se da kak posel začet. Če ne, se še vedno splača varčevat...za penzijo, nepremičnino...

frenk ::

Nejprej je treba dobre temelje postavt=> gremo v ameriko:D...jest mam take načrte...to pa še usen ne pomen da bom pršu do dnarja brez a bi delou, to pomen da bom dobu še več dnarja za isto količino opravljenega dela;)

undefined ::

> Lajf ni nikoli fer, zato se je treba še pač toliko bolj truditi, da nekaj narediš iz njega.

In pol umreš. ;)

groom ::

Ne vem kako je na štajerskem, ampak na primorskem skoraj ni brezposelnosti. Kdor ima voljo do dela ga zlahka dobi, veliko jih dela tudi v Italiji, kjer pa morajo za boljši zaslužek kot v Sloveniji, tudi veliko več delati kot pri nas. Velika večina ljudi ki je na zavodu za zaposlovanje, pa je tam zato ker nočejo sprejet dela, ki se jim ga ponudijo, kot so recimo razna gradbena, kovinarska in druga dela. Taki ljudje zame niso brezposelni ampak navadne lenobe, ki čakajo da bo kaj priletelo iz neba. Če potrebuješ denar ne smeš biti izbirčen, sprejet moraš kar dobiš, pošteno delat in če nisi zadovoljen še vedno lahko sproti poiščeš dobro službo. Pa še nekaj bobrega delavca ni še nihče odpustil. Svojo ceno na borzi dela si določiš sam s svoljim znanjem, delavnostjo, pametjo in iznajdljivostjo, tega ti nihče ne more dati, za to se moraš potruditi sam ko pa enkrat to imaš je uspeh zagotovljen.

Kar se tiče pa državne uprave, je pa živ kriminal. >:D Če bi tretino ljudi odpustili bi jih še vedno bilo preveč.

Imortales ::

Kar se tiče pa državne uprave, je pa živ kriminal. Če bi tretino ljudi odpustili bi jih še vedno bilo preveč.


Čuj tu je treba pazit. Kaj če odpustiš tisto tretjino ki dela.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

madmitch ::

Nekako se mi zdi., da nekateri mislijo, da tisti, ki imajo več kot ostali, za to delajo zelo malo. Morda res tako izgleda, vendar ne pozabit, da se s šaflanjem ne da zaslužiti. Za nekaj več je treba delati z glavo 25/7 in biti pripravljen na velike padce ter se znato po njih pobrati. Če nisi tega pripravljen sprejeti, pojdi nekam, kjer boš delal 8h na dan, na koncu zaprl "gobec in ladlc" ter pozabil na službo, plačka bo pa vseeno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Sid Izprijeni ::

Business:
Men tut ni jasno, kaj jamraš. Lajf je tak kot je. Lahko se stegneš, al pa migaš z glavo.

Ne maram govort o dnarju, zato ne bo cifer. Ampak svojčas sem delal v eni firmi. Načelno je blo 8 ur na dan, ampak sem delal tudi po 12, rekord pa mislim da je bil okrog 40 v enem šusu, ker je bila pizdarija z enim projektom. Plača je bila bolj takotako, ampak sem bil vseeno motiviran, da sem prepričal šefe + da sem se naučil mnogo stvari, ki ti jih šola sploh ne da. Z leti pol pride tudi plača bolj spodobna. Le truditi se moraš, da si na svojem področju med najboljšimi. Če mogoče nisi glavca, si pa lahko tudi zanesljiv in učinkovit. Tudi to ima lahko svojo ceno, če se ti zdi, da si bolj tak tip. Samo, da si zagnan. Folk to opazi.

Sploh je pa primerek moja bejba: fotr invalidsko upokojen s srednjo šolo, mat ma končano osnovno in je v fabrki, pa bejba ni edinka. Pa se je vseeno, čeprav z mnogo mnogo več napora kot folk v bolj spodbudnih okoljih pregurala do faksa. Ves cajt je leta in leta tupila, da bo šla na oni faks in bo postala to in to in pika. In zdaj je tam, kljub temu, da si mora že od srednje šole vse plačvat sama. Pr njej se mi zdi, da bi prov komot rekli, da si je pomagala sama in ji je bog potem pomagal...

Akcija, stari!
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jutri, ko dobim sedmico, bom... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665008 (3551) boštjan
»

Kako najbolje oplemenititi denar?

Oddelek: Loža
344278 (3247) nicjasno
»

Če bi želel "imigirirati" v USA?

Oddelek: Loža
334010 (3323) BigWhale
»

Trinajstletnik izključen iz šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
695132 (5132) Tomaz27
»

Kam nej vlozim denar???

Oddelek: Loža
493931 (2485) Uporabnik

Več podobnih tem