» »

Nikjer nobenga M$ programerja?

Nikjer nobenga M$ programerja?

Reycis ::

A tukaj ni nobenga programerja, ki uporablja Visual basic, ASP, C++??? Sami linux freaki

edmund ::

Ne, da nebi znali tega uporabljat... Le k najboljšim stvarem se vlečemo... ASP večinoma laufa na MS web serverjih (IIS ali kaj večjega) in koliko pridobiš z "nitmi", toliko z winsi in webserverjem zgubiš. Po drugi strani pa ni boljšega webserverja kot so unix based...

Aja, za malo za fun, malo za res - en cool page ;) http://asp2php.naken.cc/ :\
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Tr0n ::

Hehe ja. Tole si se pozabil:

Is there a PHP2ASP converter?

Yes I get asked this :(. I have no idea. Some people I guess want this cause they have an easier time programming in PHP (obviously.. VBScript is a MESS!!!!) but their boss wants everything to run on IIS/ASP because that's their company standard.

Only suggestion I have is convince your boss to install PHP into IIS.

ASP je res ena velika packa. Za izpis nekega podatka iz forme moras napisat celo kodo, da sploh ne omenjam odpiranja SQL baze. Phui in pfej!

Senitel ::

Mene pa v bistvu zanima, zakaj je tolk folka navalilo na PHP in podobno???

Tr0n ::

Probaj, bos videl :).

PaJo ::

Pa iz cisto preprostih razlogov, celoten softwere ki ga rabis za delo z PHP-jem je totalno zastonj, kar za microsoft nebi mogli rect:D

Pa se samo pogledaj kolko Apachi serverjev laufa po svetu in te je cisto preprosto pripravit da delajo z PHP-jem, ceprav se jih da usposobit da delajo za ASP-jem tudi, samo to so ze jajce v katere se ni dobro spuscat.

Se pravi nacuit se bo treba PHP pa kaj ustvarit, seveda ce bo le cas dovoljeval:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

So you are telling me to program DirectX 8.0 in PHP...:D:D

PaJo ::

Ne to nisem rekel, mi se samo pogovrjamo glede net aplikacij, kar se pa tice ostalih orodji pa valda da programiramo v kakem VisualStudi raje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Senitel ::

Sej vem Pajo... Sam zanima me, kaj je talk naval na programiranje za internet?? Jest sem kar se tiče programiranja za internet naredu samo en programček za pošiljanje e-mailov, pa en kvazi web server...:D win sock jasno...:D

Tr0n ::

Zato ker je to trend. Aplikacije se selijo na net. Poglej si samo nov Microsoft projekt Whistler. Sistem, ki bo v bistvu 100% html podprt. Da ne govorimo o javi in novem C# programskem jeziku.

fiberoptik ::

Seveda obstajajo MS programerji le bolj so tiho kajti vedo, da LINUX SUXX in si ne upajo spregovoriti v javnosti ( no vsaj nekateri ). Drugače pa vsak zagovarja svoj OS. JAz recimo programiram ASP v WIN2K kateri že ima podporo, za to, ostalo programje C/C++, perl pa lepo delam na LINUX RedHat 70. Seveda pa tudi linuxaši niso tisto kar smo nekoč bili. Kajti vsak LINUXAŠ spet zagovarja svojo verzijo linuxa ( katerega zna ) in se ga je pripravljen spet ponovno nadgraditi. V tem trenutku še ne poznam nobenega, ki bi na linuxu napisal kakršenkoli exploit. JAZ SEM ! WIN2K & LINUX RULLS !

NoUse4AName ::

c# is a joke.

andrej ::

Rapsey: zakaj je C# joke? Nic ni joke s cimer se sluzi denar!
A si dobro seznanjen z novimi tehnologijami? Si probal Visual Studio .NET?

Ok, zadeva je taksna. Ko se nekdo odloci za neko stvar, recimo php ali asp, linux ali w2k se ne odloci na osnovi znanja ampak vecino zaradi nakljucja, obcutka ali lune. Ker on to dalje uporablja in stvar pozna jo seveda lahko uporablja.
Ce pa bi ta clovek dobro poznal obe strani preden bi se odlocil in podal samo v eno stran, php ali asp pa bi na celotno stvar gledal cisto drugace. Zato raje nehajte s temi religioznimi vojnami, ker nikamor ne peljejo. Nic ni samo crno in belo.
Ce nekdo uporablja asp pac naj, to je njegova odlocite - on ze ve zakaj je tako. Totalno brez veze pa mu je nakladat, da je php ne kako boljsi, da w2k sux in podobno. Dvomim, da kdorkoli na tem forumu pozna php, linux, asp, w2k in ostale tehnologije tako dobro, da bi vsem ostalim lahko solil pamet. Ce pa se ze najde kdo tak, pa bom z veseljem poslusal njegove
konstruktivne opazke.

Tr0n ::

Jaz se vedno odlocim glede na mnenja drugih ljudi, ki so ze delali v tem jeziku in poznajo njegove dobre in slabe lastnosti. Saj pa imate internet! Na njem najdete cisto vse. Odprite si stran za asp, odprite si stran za php (oz. strani uporabnikov teh jezikov) ter poglejte kaj vam kateri jezik ponuja, kako stabilen je, koliko resoursev pozere etc...

Dosedaj se nisem slisal, da bi bil asp stabilnejsi ali hitrejsi od phpja, ki je zasnovan na perlu, cju,.. in ga uradno podpira Apache, tece pa na x-sistemih. Kot je ze edi rekel. Koliko pridobis z aspjem, ki je bolje optimiziran za win sisteme, toli potem izgubis pri win serverju.

Pa se en argument. Vecina host ponudnikov laufa svoje serverje na unixu/linuxu. Poglejte si kaksno top hosting stran pa boste vidli.

Immz ::

Po izkušnjah s ASP je pomankljivost seveda samo ms platforma. Drugace pa rajsi pisem v java scriptu, kot pa v vb scriptu, zato argument o neurejenosti je na ravni amaterskih piscev ( lahko si napises zelo dobre funkcije in vse programiras na server sidu ter tako stvar postane zelo pregledna ). Pri php pa po govoricah ter clankih na netu glavna slabost predvsem slaba povezava z bazo, ker ne podpira ado objektov.
Torej oboje ima svoje pluse ter minuse, oba bo pa povozila java in njeni jsp ter servleti.
Glede C# pa je to res smeh, samo zalosto je da jim bo uspelo, ker imajo 100x boljse marketinske prijeme kot Sun. Vsak, ki pa se vsaj malce spozna na Java bo vidu v C# natancno kopijo ideje in nacina programiranja.

edmund ::

Hem, eden je vprašal, zakaj je tek naval na net aplikacije... Jah, tukaj smo se pač nabrali sami taki tipi, ki pač za net delamo. Tisti, ki delajo kake druge stvari, so pač na drugih forumih - ne mislit, da vsi še samo asp in php drkajo...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

edmund ::

Hem, mogoče obstaja kak ASP VB to ASP Java translator?
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

NoUse4AName ::

c++ je edini in tapravi programski jezik :D

andrej ::

odvisno kako definiras pravi programski jezik. Obstajajo tudi drugi specializirani programski jeziki s katerimi se da boljse narediti kaksene specialne zadeve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313136 (10491) Spura
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253072 (2441) DavidJ
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710191 (8835) Nerdor
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443165 (2529) frenk
»

Personal web server(/&%$R

Oddelek: Programiranje
191418 (1225) alesrosina

Več podobnih tem