» »

Izbira srednje šole - Računalništvo

Izbira srednje šole - Računalništvo

1
2
»

Smurf ::

Gejspodar je izjavil:

Čeprav je nisem nikoli obiskoval bom zagovarjal gimnazijo kar se tiče učnega okolja in kvalitete študija. Ne bi smeli posploševati, še posebno ne pri teh javnih šolah, ki se razlikujejo kot hruške pa tračne grablje. Standardi šol upadajo, zato se tudi na gimnazijah znajdejo retardi in motilci pouka.

Seveda, so tudi gimnazije, ki so se slabse od tehnicnih. Ampak si pa upam trditi, da so v povprecju boljse.

Gejspodar je izjavil:


Iz ničvrednih osebnih izkušenj lahko povem, da sem na najbolj ugledni računalniški šoli v Sloveniji izkusil največjo učno nesposobnost in računalniško nepismenost sodijakov, posledično nas je v drugem letniku zapustilo cca. 20 ljudi. Iz ENEGA SAMEGA RAZREDA. Nosili smo krono najslabšega razreda, a kolikor vem nam je bila tudi ta že sneta, saj so mlajše generacije še slabše.

Tukaj je problem, da ima "najbolj ugledna racunalniska sola" v Sloveniji se zmeraj zelo slab standard, oz. kotira precej nizko. Moja izkusnja iz gimnazije (ki seveda ne predstavlja povprecje slovenske gimnazije) je, da od mojih sosolcev nobeden ni ponavljal letnika, niti padel mature (mislim, da jih je nekaj naredilo z uspehom dobro, slabse pa ne). Tudi diplomiralo jih je kasneje med 80-90%. Ravno zato priporocam gimnazije (ce so le te na nivoju).

Gejspodar ::

Ravno to je problem, ugotoviti oziroma oceniti če je kakšna šola na nivoju.
Vegove se drži sloves iz 20. stoletja, prav tako Bežigrajska gimnazija velja za eno izmed težjih (čeprav to po izjavah tamkajšnjih dijakov ni, visoki naj bi bili le kriteriji za vpis, realno pa imajo veliko šans imajo za popravljanje VSEH ocen).
Potem je tu problem posameznih profesorjev, že od njih variira težavnost študija, ker niso vsi enakovredni pedagogi...

lebdim ::

Gejspodar je izjavil:

Ravno to je problem, ugotoviti oziroma oceniti če je kakšna šola na nivoju.
Vegove se drži sloves iz 20. stoletja, prav tako Bežigrajska gimnazija velja za eno izmed težjih (čeprav to po izjavah tamkajšnjih dijakov ni, visoki naj bi bili le kriteriji za vpis, realno pa imajo veliko šans imajo za popravljanje VSEH ocen).


Iz naše osnovne šole so iz obeh razredov štirje odšli na Gimnazijo Bežigrad. Kolikor sem potem izvedel od njih, se je tvoj stavek kar potrdil. Vsi so govorili, kako lahko popravljajo vsak test po trikrat, in da se jim itak potem vpiše boljša ocena. Sam sem hodil na Gimnazijo Šentvid, in iz prve roke vam lahko povem, da so nas tu profesorji precej bolj zafrkavali v glavo in nam težili za vsako negativno oceno. Na koncu leta si mirno lahko imel popravni izpit zaradi enega nepopravljenega testa. Profesorji so ti dali samo eno možnost popravljanja testa in ne desetih, kot npr. na Gimnaziji Bežigrad. Ampak sedaj, ko pogledam nazaj, lahko ugotovim, da je tak način ustrezen, saj te prisilijo razvijati učne navade in sprotno delo. Tudi na fakulteti nisem imel nekih večjih problemov z izpiti. Medtem, če pa pogledamo pa te štiri, ki so hodili na Bežigrad, pa so na faksu čisto "zabluzili". Tako da, jim tisto ujčkanje v gimnaziji ni čisto nič koristilo ... No, vsaj jaz tako to vidim, lahko se pa motim ...

Smurf ::

Gejspodar je izjavil:

Ravno to je problem, ugotoviti oziroma oceniti če je kakšna šola na nivoju.
Vegove se drži sloves iz 20. stoletja, prav tako Bežigrajska gimnazija velja za eno izmed težjih (čeprav to po izjavah tamkajšnjih dijakov ni, visoki naj bi bili le kriteriji za vpis, realno pa imajo veliko šans imajo za popravljanje VSEH ocen).
Potem je tu problem posameznih profesorjev, že od njih variira težavnost študija, ker niso vsi enakovredni pedagogi...

To s popravljanjem vseh ocen ti lahko iz prve roke povem, da ni tako sanjsko, kot je slisati. Ja lahko si popravljal vse ocene, ampak je bil drugi izpit/ustni zmeraj tezji, pogostokrat sta se steli obe oceni, pa hitro si ugotovil, da si casovno ne mores privosciti ponavljati ravno veliko izpitov, ker so hitro sledili novi. Tako, da v praksi si sel to popravljati samo, ce si kaj res zamocil.

Kako tezka je ne bi debatiral, ker je stvar precej subjektivna. Meni je bila precej lahka, ampak mi je bil faks se lazji (FE). Ni pa tezavnost nujno proporcionalna kvaliteti.

@lebdim
Ti si pomoje malce zamesal gimnazije. Na Bezigradu nisi imel 3 (ali celo 10) moznosti za popravljanje, ampak eno. Posledicno tudi mocno dvomim v tvojo hitro narejeno "raziskavo". Ce ne drugega imas bistveno premajhen vzorec. Naceloma jih je zelo malo zabluzilo na faksu.

Glede ujckanja, na faksu imas popolnoma enak sistem, ki ti dopusca ponavljanje ocen. Kolikokrat si ga izkoristil?

Sploh pa ne razumem, kako je lahko nacin kjer te "profesorji zajebavajo" dober, ce se ne motim, ravno ti studiras pedagogiko in bi moral vedeti, da je najbolj pomembno to, da dijak dobi cimvec znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

lebdim ::

+Smurf,
no ja, odvisno kako vzameš. res je, največ znanja, to se strinjam. ampak zagotovo smo imeli vsaj 3 profesorje, ki so iskali neznanje. in bolj si naskral, če nisi znal. celo leto si bil na tapeti, profesor je skozi preverjal tvoje znanje, skozi te je klical pred tablo ipd... ok, saj mogoče na koncu res ni bilo tako, kot sem zgoraj napisal, ampak pregovor pravi: kjer je dim, je tudi ogenj, zato so vsaj trditve delno resnične ... ker če ne bi bile, zagotovo gimnazija bežigrad ne bi bila znana po tem. lahko se je ta opcija brezglavega popravljanja ocen dogajala 20, 30 let nazaj, ampak zagotovo je moralo biti nekaj na tem, ker drugače se ne bi toliko govorilo o tem ...

Smurf ::

Samo to, da te ima nek profesor na tapeti ni ravno odraz njegovega pedagoskega znanja. Jaz mu to stejem dosti v minus. Sicer se pa taki profesorji najdejo povsod, ampak niti ne vidim rdece niti med tem in to temo.

30 let nazaj, ni bilo sploh na voljo te moznosti, mislim da so jo uvedli kake 15 let nazaj. Jaz bi su upal staviti, da stvar izhaja bolj iz govoric. Pac ljudje so slisali, da lahko popravljas oceno in to interpretirali po svoje. Sicer pa je bila bezigrajska gimnazija podana kot primer. Kar hocem povedati je, da lahko od dobre gimnazije odneses vec kot od povprecne tehnicne srednje sole.

Phantomeye ::

Meni je zanimivo naslednje. Lažja kot je srednja šola (gimnazija -> nižje poklicno izobraževanje) slabše so ocene v povprečju.

bella_trix ::

Phantomeye je izjavil:

Meni je zanimivo naslednje. Lažja kot je srednja šola (gimnazija -> nižje poklicno izobraževanje) slabše so ocene v povprečju.


To je zato, ker na lažjo srednjo šolo ponavadi ne grejo tisti z dobrimi ocenami, pa tudi vpliv okolja je pomemben (če boš imel sošolce, ki nič ne delajo, boš tudi sam tak in obratno).

LeonSlo ::

Sam sem drugi letnik tehnik računalništva na ERŠ Velenje.Ni ravno najlažja SŠ,matematika in stroka sta kar zahtevni.Pri nas nas je ostalo od 29,ki smo začeli prvi letnik le 17,ki nas je šlo v drugega.Jaz sem matematiko imel 3 v OŠ ravno tako v prvem letniku,le da sem nabil na začetku takoj šus.Sošolci ki so šli na gimnazije jih je večina nabila kar nekaj šusov predvsem matematika je bila ta ter kar nekaj jih ima inštruktcije,prej pa vsi odličnjaki.

Janac ::

Nas je pa sedaj v tretjem letniku od 28 na začetku zdaj le 18 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

amacar ::

Nič čudnega, saj je na faksu ista zgodba. 120 nas je bilo v 1. letniku, v drugem le še 60, v tretjem 40, redno (brez absolventa) nas je pa glih enih 20 diplomiralo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719589 (17593) Smurf
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304427 (3507) loveJDM
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931446 (25107) x128
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310412 (7007) Janac
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926296 (25065) Smurf

Več podobnih tem