» »

Pregrevanje elekt. napeljave

Pregrevanje elekt. napeljave

Spock83 ::

Pozdravljeni. Nabavil sem en D-Linkov smart plug, ki nadzoruje porabo električne energije. Ima tudi zaščito pred pregrevanjem. En dan sem testiral pri pralnem stroju, ki je baje ta D-Link zaznal pregrevaneje (Nastavljeno na 60°C) in se sam izklopil. Me lahko skrbi?

Npr. v kuhinji sem testiral s pečico za tople sendviče, ki potegne skoraj 2kW. Pa ni bilo posebnih problemov.

mirator ::

Mogoče nimam prav, ker naprave ne poznam, se mi pa zdi, da je stran vržen denar.
Če imaš električno inštalacijo narejeno po predpisih, potem se nimaš čea bati. Ob preobremenitvi ali kratkem stiku bo pregorela varovalka oz. izklopil inštalacijski odklopnik oz. bo pri preboju ali iz faze ali iz nule na ohišje izklopil FID, če imaš seveda vgrajenega.

stapler rump ::

Pregrel se je D-Link, ne napeljava. D-Link nič ne ve (in ne more vedeti), kaj se dogaja s tvojo hišno napeljavo. Zelo verjetno ima nekje specificirano najvišjo moč porabnika in si jo s priklopom pralnega stroja presegel. Ne bi bilo čudno, če tvoj pralni stroj na trenutke porabi več kot 2 kW. Poglej v specifikacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z glavnimi varovalkami zaradi preobremenitve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
329428 (8450) anzy4
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8234511 (26175) int47
»

Okvirna poraba v kw

Oddelek: Loža
3413611 (12491) energetik
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331579 (28020) BorutK-73
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14750813 (37437) Duhec

Več podobnih tem