» »

Kateri objektiv

Kateri objektiv

mills ::

Pozdravljeni :)
Po vsej verjetnosti bom kupil Nikon D5200, pa ma zanima kateri objektiv bi bil najbolj primeren za Youtube videe, kratke filmčke itd. (tudi cenovno, saj sem začetnik)
Hvala in srečno novo leto vsem hehe :)

harmony ::

Kup Canona 70D bo 2x bolši za video kot pa Nikon D5200.

Gor rukneš en objektiv STM in si zmagu...tud kit objektiv bo vredu...

mills ::

Jah Canon je 1x dražji, tako da si ga nemorem privoščit žal...

harmony ::

mills je izjavil:

Jah Canon je 1x dražji, tako da si ga nemorem privoščit žal...

Nisem vedel, da je cena problem. Potem pa ne vem, bojo Nikonaši kaj več povedali.

korenje3 ::

za video je vsak objektiv dober. verjetno kak univerzalen 28-300mm če boš snemal zunaj. če boš delal svoj portret v hiši, potem kakšen 50mm, f1,4.

pa objektive kupuj rabljene, ker imajo pač dolgo življenjsko dobo in se ne menjajo tako kot bodyji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BigWhale ::

korenje3 je izjavil:

za video je vsak objektiv dober.


Zakaj ljudi ucis neumnosti?

mills je izjavil:

Po vsej verjetnosti bom kupil Nikon D5200, pa ma zanima kateri objektiv bi bil najbolj primeren za Youtube videe, kratke filmčke itd. (tudi cenovno, saj sem začetnik)


Predvsem je odvisno kaksne video posnetke bos delal in za kaksno ciljno obcinstvo. Ce gre za tvoje prijatelje na YouTube in za 'sosolce', potem raje kupi telefon z dobro kamero, ker bos imel vec od tega, kot od DSLRja.

Ce bi se rad experimentiral z videom malo bolj resno, potem si za zacetek omisli 'nifty-fifty'. Fiksni objektiv 50mm/1.8 oziroma mogoce 35mm, ker razmisljas o aparatu z APS-C senzorjem.

Za naprej se pa splaca razmisliti o kaksnem svetlobno mocnejsem objektivu. Jaz precej delam s Tamronom 28-70/2.8, ki ima tudi stabilizator, ki je za video precej uporaben, ce snemas tako, da drzis kamero v roki.

korenje3 ::

bigwhale, utemelji kakšne neumnosti učim. povedal sem objektivno iz izkušenj. Ti si pa samo ponovil tisto kar sem jaz napisal.

dejstvo je da ne bo prišlo do degradacije kvalitete videa tudi pri najslabših objektivih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tim55 ::

Jaz imam nikon d5200, poleg tega pa tudi digitalno kamero. Lahko ti povem, da za snemanje videov uporabi kamero z zunanjim mikrofonom, ker se po mojih izkušnjah ne more primerjati s fotoaparatom.

Za statične scene ima najbrž fotoaparat res lepšo optiko. Pri dinamičnih scenah pa fotoaparat ostri počasneje, sliši se ostrenje, je neroden za uporabo pri snemanju iz roke, ima težave pri snemanju objekta, ki se hitro premika iz fokusa itd itd...

BigWhale ::

korenje3 je izjavil:

dejstvo je da ne bo prišlo do degradacije kvalitete videa tudi pri najslabših objektivih.


A greva probat snemat v nek malo slabse osvetljen prostor? Ti bos snemal na 70mm z f4-5 jaz pa z f2.8. :)

V nekih bolj ugodnih pogojih, pa se te razlike porazgubijo, na zalost ni vedno dovolj ugodnih pogojev, sploh za video.

BigWhale ::

Tim55 je izjavil:

Za statične scene ima najbrž fotoaparat res lepšo optiko. Pri dinamičnih scenah pa fotoaparat ostri počasneje, sliši se ostrenje, je neroden za uporabo pri snemanju iz roke, ima težave pri snemanju objekta, ki se hitro premika iz fokusa itd itd...


To so vse stvari s katerimi se ukvarjajo pro filmarji! ;) To je added realism.

Tim55 ::

To je res. Ampak, če išče budget varianto za kratke videoposnetke in ne namerava postati ljubiteljski fotograf, mislim, da bo za ta denar več dobil od digitalne kamere.

dj_uro ::

Tim55 je izjavil:

To je res. Ampak, če išče budget varianto za kratke videoposnetke in ne namerava postati ljubiteljski fotograf, mislim, da bo za ta denar več dobil od digitalne kamere.


to pa je čisto res...
vw-klub.si

korenje3 ::

BigWhale je izjavil:

korenje3 je izjavil:

dejstvo je da ne bo prišlo do degradacije kvalitete videa tudi pri najslabših objektivih.


A greva probat snemat v nek malo slabse osvetljen prostor? Ti bos snemal na 70mm z f4-5 jaz pa z f2.8. :)

V nekih bolj ugodnih pogojih, pa se te razlike porazgubijo, na zalost ni vedno dovolj ugodnih pogojev, sploh za video.


veš iso 12400 na 1920x1080 ni isto kot iso 12400 na 6400x4000.
pa še to, slike na f4-5 so bolj ostre kot na f2.8. pa ne mislim zarad bokeja, ampak na mestu fokusa. to je preprosto stvar objektivov in večina nikonovih recimo ima najboljo ostrino na f4-f7.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

DrSergioDJ ::

Še vedno ne moreš napisat "vsak objektiv je dober za video" ker pač ni.
...

murmur ::

mills je izjavil:

Pozdravljeni :)
Po vsej verjetnosti bom kupil Nikon D5200, pa ma zanima kateri objektiv bi bil najbolj primeren za Youtube videe, kratke filmčke itd. (tudi cenovno, saj sem začetnik)
Hvala in srečno novo leto vsem hehe :)


Kaksen je maksimalni budget, ki bi ga dal za objektive?
Optimalno bi bilo, da bi vzel vsaj dva, sicer pa je tudi osnovni AF-S VR DX 18-55mm cist ok za zacetnika.

BigWhale ::

Tim55 je izjavil:

To je res. Ampak, če išče budget varianto za kratke videoposnetke in ne namerava postati ljubiteljski fotograf, mislim, da bo za ta denar več dobil od digitalne kamere.


Ja, tko kot je trotlca boljs za priloznostno turisticno slikanje. Se kr strinjam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825152 (13417) BigWhale
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727018 (18626) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Kateri D-SLR fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11318622 (15112) dottor
»

Nikon D5100 + Tamron 18-200 ali 18-105 VR

Oddelek: Kaj kupiti
154561 (4357) Good Guy

Več podobnih tem