» »

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3)

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3)

1
2
3

Hanzo ::

Nevem kaj eni palamudite da proci ( q9450, q9550 ) so prešvoh itn. Kolega ima ravno q9550 in je kupil radeon 7970, ima monitor 24col res 1920x1080 in mu vsaka igra laufa ko raketa. BF3 vse na max AA, AF mapa z 64 igralci pa niso fpsji padli pod 50 torej ? :)

sash69 ::

Da ne bomo samo govorili...

Kupil sem si MSI R7850 1GB za 160€, dal v sistem z Q6600, pognal 3DMark2011 (basic verzija, performance preset) in dobil naslednje rezultate:

P4571
Graphics score: 5378
Physics score: 3231
Combined score: 3041

Po spletu raznih dogodkov (sestrin računalnik je šel rakom žvižgat) sem se odločil da ji dam svoj star sistem za male pare namesto da si ganz novega kupi, ker si bo ko bo šla na faks, tako ali tako mogla umislit laptop. Odločil sem se za naslednjo konfiguracijo:

MSI Z77A-G43
Intel Core i5 3550
Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9

ravno dokončal z sestavljanjem in sem zopet pognal 3DMark, enako s performance presetom:

P5561
Graphics score: 5388
Physics score: 6442
Combined score: 5767

V kolikor to komu pomaga, naj pa sam presodi.
Sam sem zadovoljen predvsem zaradi tega ker igram WoW, ki je kar CPU zahteven in se mi je sedaj FPS v polnem Orgrimmarju podvojil (na cca 30fps, zunaj Orgrimmarja to jasno naraste na okrog 100, seveda pa govorimo tu o Ultra nastavitvah)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

einstein :P ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Živjo,

razmišljam o nakupu nove grafične. Trenutno imam Intelov Q6600 z 8 GB rama ter Nvidio 8800 GTS. Načeloma glede grafike nisem preveč zahteven, vendar zaradi BF3 vseeno iščem kaj novejšega. Cenovno sem dokaj fleksibilen )(recimo 100-250 EUR), a cena sama (razen kot price/performance ratio) ni ključna.

Kak predlog? Hvala.



Haha, vedno vsi tako radi predlagate nekaj za max. budget ali celo kak evro več. Rekel je, da ni tako zahteven glede grafike. Jaz ti priporočam HD6850, jaz sem jo vzel za 140€ in je dobra kar se tiče price/performance. Do sedaj z igrami, kot tudi programi ni bilo težav zaradi kakšnega lag-a. Grafična pa je tudi znana po svoji "neslišnosti", kar je tudi res. Hkrati pa tudi prišparaš 110€. Priporočam nakup. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

chucki je izjavil:

Sem že v eni drugi temi prilepil link, kjer se vidi, kako je q9... serija slaba v BF3



hahah kdo je te amaterske teste in grafe delo?

amigo_no1 ::

maticko
Bodi džek in naredi svoj profi bench z interaktivnimi grafi v flashu, ker najlažje je kritizirati.

Xserces ::

HD6XXX so že vn iz p/p :) potem raje 7850 ali 660
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

einstein :P ::

@Xserces

on rabi nekaj srednjega in je dobro, če je tudi poceni. 7850 je čisto predraga in se ne splača za njegove potrebe (kot jih je navedel). to bi bilo samo metanje denarja stran, zakaj bi kupoval nekaj kar ne rabiš, itak pa lahko HD6850 skoraj vse igre poganja v full hd. z ostankom pa si kupi recimo kak ram, ali pa kaj za pojest. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Xserces ::

nova 6850 je kok? 130-140€ 7850 pa je ~175. tukaj ni sploh kaj za premišljevat.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

potepuh ::

v SLO so 1G 180€+, 2G pa 200€+
ravno sem naročil 2G za 205€, ali kaj jaz ne vem?

sash69 ::

V nemčiji je 1GB verzija od 160€ dalje, 2GB pa 180€ (hoh.de). Dobro, poštnina je še 15€, ampak če se vas nekaj nabere ali pa da nekdo vzame npr. še samsungov 830 SSD za 82€ se pa že jako splača.

(da ne omenjamo roka dobave - v torek naročil, vse "sofort liferbar" oz. na zalogi razen za rame je pisalo 2-4 dni rok dobave; v sredo preko bančnega nakazaila plačal (torej so v četrtek prejeli), v torek popoldne je bila zadeva pri meni)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Buggy ::

ma kaksen HD 6850, nikar ne kupuj teh jajc....sploh pa ne vem kdo se kupuje komponente pri nasih oderuhih. HD 7850 1GB na pixmani-i imas za 152 + PTT 9€, ce si pa malce pogumen pa si vzames OEM 7850 2GB za 169 in ce imas le malo srece dobis Sapphire (tako kot sem jo jaz) ker je tudi eden izmed OEM proizvajalcev...Navijes GPU na 1100 Mhz, se smehljas v tisini in uzivas v performansah ;)

vsekakor je tole ta trenutek p/p za to kar rabi OP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

einstein :P ::

Ampak je treba preprosto razumeti, da on ne rabi top-shit grafike, tako da je zanj 6850 čisto primerna. ;)

@Buggy

Čisto nič niso jajca in on, kot je že napisal ne rabi top-shit.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

einstein :P je izjavil:

Ampak je treba preprosto razumeti, da on ne rabi top-shit grafike, tako da je zanj 6850 čisto primerna. ;)

@Buggy

Čisto nič niso jajca in on, kot je že napisal ne rabi top-shit.

in po tvoje je 7850 za 150€ top shit...jajca od 6850 za 140€ pa gain?

...sva ze koncala debato potemtakem.

r3dkv1c4 ::

einstein :P je izjavil:

Ampak je treba preprosto razumeti, da on ne rabi top-shit grafike, tako da je zanj 6850 čisto primerna. ;)

@Buggy

Čisto nič niso jajca in on, kot je že napisal ne rabi top-shit.

zato mu jaz predlagam hd6950 2gb na bolhi jo dobiš v garanciji za 130€

se jo da lepo odklenik na 6970 pa bo laufalo se nekaj časa.....nikakor pa ne kupuj vram 1gb vsi boljši špili zahtevajo vec in to je stran vrzen denar

Buggy ::

...no ja, ne recem. Ce je dinarckov dosti, se splaca dodati par 10-20€ in vzeti 2GB kartico, samo ce ne pa tudi ni nic dramaticnega z 1GB, sploh ne v tem razredu kartic (6950/7850/560ti), kjer ti bo framerate prej padel pod 60fps zaradi cesa drugega, kot pa zaradi kolicine VRAM-a.
Govorim seveda o 1080p resoulciji, recimo za BF3 si lahko pogledate razultate TUKAJ (6950-1GB vs 6950-2GB) na ultra, kar naceloma pri tej klasi kartic seveda ne koristis je pa ultra itaq najvecji VRAM hog. Zakljucke boste sigurno znali potegniti sami >:D

...kar pa se tice 6950 2GB bi te pa prosil za link do cene 130€, kar je malo utopicno a ce jo res dobis za to ceno je kul nakup. Se vedno pa trdim, da je ta trenutek najbojsi p/p nakup v primeru OP, 7850 2GB za 170€ in nic drugega! Upostevati je potrebno default underclockanje te kartice kar pomeni da ZA_SALO vsaka pride z default voltazo (ali pa en prdec vec - ce se da nastavljat) na 1100Mhz kar pomeni da preseze ze default 7870, ki pa se je procentualno ne da toliko naviti kot 7850.

ok zdej pa neham klobasat, vsak je namrec sam svoje srece kovac :))

BTW: @Ziga, tvoj post je ze dokaj star in verjamem, da si v tem casu ze nekaj kupil.
Nam lahko zaupas kaj, da koncamo to mizerijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

stock ::

No tu se pa motiš, namreč že 6850 bi bila vesela z malo večjo količino rama, kaj šele 7850. In tudi tisti test, ki si ga prilimal je FAKE oz. se avtor ni toliko potrudil, da bi malo bolje potestiral. Fpsji so nad 30 a kaj ko vsakih 5-10s zatrokira za del sekunde. To pa je tisto -probaj na lastne oči in ne bereš samo nekih testov, ki so zgleda na količino kartic verjetno bili narejeni bol na expres varianto.

Buggy ::

No tu se pa motiš, namreč že 6850 bi bila vesela z malo večjo količino rama, kaj šele 7850. In tudi tisti test, ki si ga prilimal je FAKE oz. se avtor ni toliko potrudil, da bi malo bolje potestiral. Fpsji so nad 30 a kaj ko vsakih 5-10s zatrokira za del sekunde. To pa je tisto -probaj na lastne oči in ne bereš samo nekih testov, ki so zgleda na količino kartic verjetno bili narejeni bol na expres varianto.



no vidis sem vedel da se bo nasel nekdo, ki ne bo dojel kaj sem hotel povedat :)... pa prosim ne tlaci mi spet zraven hendikepirano in ze v startu zabluzeno 6850....smo ze obdelali to.

Cetudi je to kar pravis morda celo res (raje sicer verjamem testu kot tebi) je stvar popolnoma brezpredmetna, saj nihce nima zelje igrati s 30 fps-ji (pri obeh 6950 karticah je namrec isto) samo zato, da bo imel nastavitve na ultra.
Nastavitve prilagajas pac moci kartice in v tem segmentu kartic 150€ je 1GB VRAM-a za 1080p zelo majhen minus, ce sploh...se zdaj razumeva?


...aja pa samo zate se en FAKE 1GBvs2GB@BF3 test ;((

pa se en Overclocked 7850 1GB@BF3 bench...spet samo zate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ziga Dolhar ::

Hehe - hvala še enkrat vsem za nasvete.

Drži, da "ne rabim" topshita, drži pa tudi, da sem dokaj fleksibilen glede cene. (Šment - zadnja grafična kartica, ki sem jo kupil "novo", je bila Voodoo 3500 ... vmes pa sem vsake toliko časa kupil kako rabljeno zaprašeno grafo od kolegov, če je bila res sila :)).

Kot sem povedal v sosednji temi, sem vzel Gigabyte GTX 660 2GB za 220 evrov pri Funtechu. Naročil ob štirih zvečer, bilo pripravljeno na prevzem ob 10h naslednje jutro.

Drži pa, da je s tem nakupom postalo ozko grlo procesor. A nič hudega :).
https://dolhar.si/

Buggy ::

kot prvo cestitam za nakup...to je bila tudi edina logicna izbira v sosednjem taboru, ce si seveda pripravljen dati toliko vec za to, kar si dobil ;)

No zdaj nam pa prosim zaupaj, ce ni skrivnost, katere graficne settingse imas v BF3 nastavljene in koliko FPS-ja dobis na kateri resoluciji.

...naceloma pa ce ima q6600 navitega vsaj nekje na 3.2Ghz mislim, da te procesor nebi smel drzat nazaj pri Bf3.

CPU scaling@BF3

Mojmu tamalmu sem vtaknil v star AMD Athlon64 x2 5000(deneb core) + odklenjena se dva dodatna jedra + navit na 3.2Ghz...mojo staro 560Ti SOC in ima iste frame V BF3, kot ko ta proc odvijem nizje na 2.5Ghz (nek cenen CPU cooler se je prevec drl)...to je na high settingsih in 1080p vedno okoli 55fps multiplayer (MSI afterburner OSD)
Sem pa opazil problem z predzadnjimi Nvidia 306.23 driverji, da je GPU usage (spet gledano preko OSD-ja) nihal med 60-80% ceprav so vsi stirje core-i preko taskmanagerja imeli se lufta. Resil sem stvar GPU utilizacije z starejsimi driverji 29x.xx, dopuscam pa moznost neke cudne nekompatibilnosti saj je mamaplata Nvidia chipset :8) Preveri!

Je pa hec, da mi z istimi driverji na masini v session roomu na q9400@3.6ghz in GTX 460 dela isto z GPU utilizacijo....samo frame-i so sub40fps :D

i7@4.5Ghz in HD7850@1130MhzGPU pa z settingsi na custom in nekaj na ULTRA pa okoli 70-80 Fps..vse seveda 1080p

Ne vem...pred nakupom 7850 sem imel 560ti v main sistemu (i7) in so bili na high settingsih frejmi tam nekje kot zdej pri tamalmu na AMDx2@X4@3.2Ghz...morda kaksen frejm vec...da ne bom nakladal se ne spomnim cisto dobro >:D

stock ::

Heh lahko ti daš kolkr hočš testov probaj sam pa boš videl. MP3 naprimer laufa na 6850 z 60fps ampak ne moreš izbrat 4x msaa, ker ti ne dovoli zarad količine rama. Če so sli proizvajalci špilov do te mere onemogočat potem je to resen problem in verjetno nima sploh smisla, da midva debatirava. Verjetno tisti vsi tam veje en pa po en več kot vsi tile s testov, ki jih navajaš.

k4vz0024 ::

Obujaam temo. Za Q6600 je seadaj GPU Nvidea 7600 GT, ki pa ji odpoveduje ventilator. Katero grafično priporočate od Nvidea, da bo imela enake ali boljše performance? In pa bust buy?

Preden se kdo spotakne zakaj uporabljam old timerja, je specifično zunanjo napravo, ki bi me stala najmanj 1000 EUR.

hojnikb ::

1030gt
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Hvala.

Glede Low profila. Ali to pomeni zgolj manjše tiskano vezje, ali tudi krajši privijačni del na ohišje?

hojnikb ::

običajno samo manjšo vezje, bracketa ponavadi dobiš oba.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

k4vz0024 ::

Kupim omenjeno kartico in zgolj posodobim gonilnike? Ali je treba prej starega odstraniti?

Han ::

Za vsak primer prej odstrani obstoječe gonilnike. Menjava ventilatorja na stari ne pride v poštev?

Upam, da imaš nagledano pasivno 1030GT, brez ventilatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

k4vz0024 ::

Je za pasivno kakšen poseben razlog?

Ventilatoček je na vstavljeni gpu zelo majhen, pa je vgrajen v hladilna rebra. Tako, da ne vem, ali bi se ga ga dalo zamenjati.

Han ::

Razlog za pasivno je ravno v tem, da ti ne more nagajat/crknit ventilator. ;)

Menjaš cel hladilnik, če ni zalepljen na GPU...

k4vz0024 ::

Ja, to je že v redu. Vendar nisem prepričan, če Asus P5k podpira pcie-2.

hojnikb ::

ne podpira. Itk nima veze.
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

To pomeni, da je dvojka kompatibilna navzdol z 1?

hojnikb ::

pcie je kompatabilen kompletno gor-dol. Besides, 1030GT je pcie 3.0, ne 2
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Na NVidea strani so gonilniki tudi za Xp. Proizvajalec jih nima. Ali bodo gonilniki z NVidea strani za Xp takšno kartico podpirali? Občasno uporabljam Xp za staro napravo.

hojnikb ::

1030GT sigurno nima xp driverjov. Če hočeš xpje, uporabi virtualko
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Kaj pa GeForce GT 710? Ta bo delala tudi z Visto? Pa najbrž je hitrejša od Geforce 7600 GT?

Han ::

Bo, a so šoferji le za 64 bitno Visto. Podprt je tudi XP.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nv...

klinker ::

C'mon. Iz 7600GT vse plastike in vente dol poberi, pol pa z vezicami en klasicen 80mm vent gor namontiraj, napajanje pa na maticno povezes. Zaradi venta kupovat novo graficno je skoda.

k4vz0024 ::

Problem je tudi, da se pojavijo artefakti na zaslonu, ko je grafična še hladna. Če znižam frekvenco rama iz standardnih 1066 na 800, potem izginejo. Testiral sem ram 1 uro pa ne najde nobene napake pri 1066. V čem je to povezano z arhitekti na zaslonu. Ta s pojavi kot dež pokalov.

Predlog je zanimiv, vendar nimam prostora v ohišju.

klinker ::

Rame si na 1066 spravu kako, FSB al multipler?

Nimas placa na hladilniku od grafe za en vent? 8-O

Jarno ::

k4vz0024 je izjavil:

Problem je tudi, da se pojavijo artefakti na zaslonu, ko je grafična še hladna. Če znižam frekvenco rama iz standardnih 1066 na 800, potem izginejo. Testiral sem ram 1 uro pa ne najde nobene napake pri 1066. V čem je to povezano z arhitekti na zaslonu. Ta s pojavi kot dež pokalov.

Predlog je zanimiv, vendar nimam prostora v ohišju.


Morda si navil še PCIe port, ker so zadeve lahko povezane.
#65W!

k4vz0024 ::

Navil sem tako, da sem nastavil za ram 9 X XXX, da sem dobil 1082. Tako je brezhibno delovalo 5 let, do sedaj. Sedaj sem nastavil vse na Auto. Bom videl ali bo stabilno. Koliko mora biti nastavitev za PCI?

k4vz0024 ::

Popravek: sem še enkrat pogledal. Spreminjal sem le vrednost FSB za RAM in nastavil latence, ki jih priporoča izdelovalec RAMA. RAM ima vrednost 1082,izdelanpa je za frekvenco 1066.

Skratka brez problema je to delovalo 5 let. Sedaj pa zgleda,da ko je okoliška temperatura v sobi nad 19.stopinj, se pojavijo težave. Kot sem že opisal v obliki vertikalnih črt pikslov, ki spominjajo na dež. Potem se gonilnik za grafične ne naloži in pojavi se svetlo modri zaslon. Piše,da naj odstranim nanovo inštaliran software.... Ampak,nisem ničesar inštaliral.

PCI je nastavljen na Avto.

klinker ::

PCI dej na 100mhz

k4vz0024 ::

Ne pomaga. Pomaga zgolj, da računalnik ugasnem in počakam nekaj minut. Ker je baterija za bios kaput, nastavim ponovno čas in datum. Potem pa dela stabilno.

k4vz0024 ::

Nah, spet so se pojavile vertikalne in horizontalne črte.

Zanima me, če dam dodatno kartico na dodatni slot (x16 slave). Je treba odstaniti gonilnike primarne kartice? Ali enostavno instaliram gonilnike po namestitvi kartice?

hojnikb ::

ni treba. Itk to ni problem.
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

GT 710 sem dal kot slave. Vendar Win so najprej javljali napako Code 10. Kljub temu so jo pravilno prepoznali. Inštaliram gonilnike in dobim Code 38- Device stopped. Slike na drugem monitorju ni. V čem je problem?

k4vz0024 ::

Je možno, da GT710 ni združljiva s P5K? Obe sta od Asusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

hojnikb ::

mozno je ja.
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Ampak Win jo prepoznajo kot GT 710. Za pričakovati bi bilo, da v primeru nezdružljivosti, je sistem sploh ne bi prepoznal. Kako sploh ugotoviti kompatibilnost oz. se prepričati, da ni kompatibilna?

Mogoče je problem, ker je slave načinu? Ima kdo podobno izkušnjo, da kot slave ne dela, dela pa kot primarna kartica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon HD 7900 (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Strojna oprema
2487318729 (198682) rdecaluc
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849895 (8117) fruchty
»

AMD a10 5800k vs intel Q 6600 GO

Oddelek: Kaj kupiti
312583 (1831) Unknown_001

Več podobnih tem