» »

Nova verzija vs stara verzija

Nova verzija vs stara verzija

Pithlit ::

Berem te poste in se začenjam spraševat... koliko ljudi si instalira novo verzijo nekega programa takoj ko ta ven pride? Recimo Windowse al pa WinAmp? Al pa Detonatorje, pa DivX kodeke pa čist frišno verzijo DirectX? A se sploh kdo vpraša a to rabi?

Jaz osebno sm čist zadovoljen z WinAmp 2.77 (skini delajo, pluginov je malo morje in kar je najbolj pomembno MP3-ji delajo). Pol pa berem poste tipa "Mam problem z WinAmp3!"

Aha! Zakaj pa nisi obdržal 2.xx kjer vse lepo dela?!? Pa ni blo nobenih problemov z njim? In kar je najbolj pomembno... za predvajanje MP3 datotek pa res ni trebe da ti stvar požere pol sistemskih resourcov!

Osebno mislim da ni treba skoz met najnojvejših verzij (k ponavad sam zgago delajo) sam zato de se pred frendi postavš:

A - "Jst mam pa WinAmp3, ti pa neeee... sam ga ne morem laufat ker mam premalo rama..."
B - "Jst mam pa WinAmp2.99 pa vse super dela..."

No pa de se ne bo kdo lih u ta winamp zapiču - je samo primer (je**ga, sm pač minuto nazaj en thread na to temo bral). Pa brez zamere če sm zdej komu na žulj stopu...
Life is as complicated as we make it...

Tomi ::

Se popolnoma strinjam s tem. Winamp je res lep primer tega, da ni zlato vse, kar se sveti.
Je pa po drugi strani res, da pa imajo določene nove verzije malenkosti, ki pridejo zelo prav, tako da se splača zamenjati (recimo banalen primer: ločeno izbiranje besedila v Office XP).
Treba je imeti racionalno mejo, pa se da vse imeti pod nadzorom.
metrodusa.blogspot.com

CaqKa ::

pri raznih driverjih pomojem ni vredi šparat ampak je kr vredi pogosto upgrejdat ravno tako tudi pri swju...
upgrejd seveda anrediš po tem ko prebereš 'whats new' in te fore, da sploh vidiš če je res potrebno.. wa3 je pa itak zgodba za sebe.. tudi sam uporabljam 2.81 verzijo ne vidim pa razloga zakaj bi 2.77 po vsej verjetnosti 2,81 pobere manj resourcev kot pa 2.77, ponavadi so pri vseh programih popravki najprej na optimizaciji itd...
je pa res da ti preide v navado, da si downloadaš najnovejšo verzijo česarkoli že. skratka ogromno programov je katerih novi feature ti pride prav ali pa brez tega ne moreš.

Dr_M ::

Pithlit *plosk*plosk*
glih o winampu sva se s frendom pregovarjala zadnic.jest uporablam 2.81 on pa 3 in prav da mu use ql dela.ja mogoce dela ze,ampak to je tut use kar takrat lahko dela,sej za druzga ni prostora.
jest poganja seti zravn,zato uporablam os in programe ki porabijo najmn resourcov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

meni wa3 porabi okrog 30%
dočim ko mi 2.81 na realtime priority kaže včasih komaj 1% vgtlavnem pa nulo :)

smash ::

no ja MEN SI NA ŽULJ STOPU ker sem jest odpru temo winamp...torej zakaj mam winamp3? preprosto..zato ker ponuja nekaj kar winamp2xx nima....in sicer :

media library brez katere vec ne morem
ter hud MM3 skin, s katerim se bodo strinjal vsi k ga poznajo

in ja..rad se postavljam z novim zadevam..poleg tega me ne skrbi za resource ker mam HUDO masino

zdaj pa se nekaj o tvoji temi:

zakaj instaliramo nove zadeve?
preprosto: zaradi radovednosti...
poleg tega imajo nove zadeve nove opcije...za primer vzamem windows messenger....z zadnjo verzijo si pridobil video pogovore ter moznost remote assistanca...jest zadevo veselo uporabljam

byetheway....komi cakam da izide nova verzija trilliana, ki podpiral se kaj vec

da o driverjih niti ne govorim..vsaka verzija prinese nekaj vec...pa da ne govorim o directx pa tako dalje...še pa še

darh ::

dokler se bo w3 sesu ko dam celotni playlist (tam okol 10k komadov 0:) ) notr w2 pa ne, je dokaj jasno kaj bom uporabljou
Excuses are useless! Results are priceless!

freejack ::

Hehe, WA3 že ima svoje dobre lastnosti, ki sem jih prej s prodom uporabljal, sedaj pa sem prešaltal nazaj na 2.81, ker se mi WA3 še ne zdi dovolj izpiljena verzija. Ko pa bo poštimano tko kot more bit, pa si jo bom spet rade volje naložil.Kar se tiče drugih programov imam tudi sam navado, da DLLjam najnovejše različice, vendar le včasih pogledam kaj je novega. Pri gonilnikih je isto, razen nVidiinih gonilnikov, imam skoraj vse najnovejše verzije, pa mi delajo bp.Čeprav pa ne bi mogel reči, da si DLLjam novejšo verzijo takoj ko pride na sceno. Ponavadi malo počakam, da vidim komentarje folka, pa se pol odločim. (tako sn se izognil kaosu prvih 40 detonatorjev) :D

Pithlit ::

Sicer sm reku de se ne u WA zapičt ampak očitno ne gre drgač...

Smash: dej glavca povej mi kolk ti tist skin rabiš? A ga non stop gledaš al kaj? Je pa res da ČE ga rabiš pol je prov de ga maš. Kar se pa radovednosti tiče upam de ne bom spe kšnega posta vidu k bo mulc joku ker ma do amena zasran sistemski register samo zato ker pač mora nadgrajevat za vsako +0.01 verzijo.

Velja pa tko... če obvladaš se pač lahko špilaš, če ne pa bolš de pustiš pri miru dokler ti dela!

Za resource se pa tud men ni treba bat, tko de ne bo kdo mislu de sm zarad tega to ven dal. Gre se za to de na forum prhaja ogromno ljudi k pol berejo (evo spet sm malo prej bral) poste tipa "Dej gor WinXP!", noben jim pa ne pove slabih strani (recmo sam to de de je not ena caka k ti zbriše določene datoteke če klikneš na določen url, al pa to de maš vse RAW sockete odprte(!!!) in nobene možnosti, da bi jih zaprl!). Sam zato se gre, de ne bi mi kle mularije u drek potiskal...
Life is as complicated as we make it...

Kaboom ::

saj res, mladi so (smo) prihodnost slovenije >:D

kar se tiče winampa je zaenkrat pri meni dobrodošel samo 2.8x... zaenkrat...
drajveri vedno najnovejši in ne beta verzije. upgrejdi za igre nujno.
še vedno se pa držim tega da samo v windowsih ne sme poskočit slika med uporabo programa niti enkrat (ne govorim o zaganjanju), ker na to pa sem res alergičen... bo pa že moj mali kalkulator sposoben gnat programe za winse...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

smash ::

skin je vsak uporaben ce se clovk navad....MM3 pa pac men najboljs zgleda...in pac mam rd da mam poleg "lepih windowsov xp" se tanajleps skin...pac mam rd da zadeva lepo zgleda, kolk hitr tece mi je pa vseen...jah ljudje smo si pac razlicni ane

lej bl kot ta skin mi se zdi upobna zadeva media library ker mam malo morje cd-jev in mi jih zadeva razvrsti po vseh mogocin zadevah brez brezveznega klikanja kot u winamp2xx


Pithlit ::

Smash: sej sm reku... če ga rabiš ga pač rabiš in drugač ne gre... Ampak samo in le (največkrat se to dogaja) zarad lepšega se pa ne splača.
Life is as complicated as we make it...

smash ::

Pithlit: vprašajmo se : zakaj obstajajo skini? zihr ne zaradi dodatnih opcij ter funkcij ampak zaradi okusa ane..upam da se vsi strinjamo s tem

Pithlit ::

Smash: se strinjamo.:D

P.S. Lih sem to najdu, pa v veliko primerih drži >:D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Predator ::

hmm nova vs stara verzija... včasih ko sem dobil nov računalnik in bil svežepečeni onlinear sem vsako stvar updatal in downloadal takoj ko je blo kaj novega zunaj, danes je pa tako, don't fix what ain't broken ( z izjemo windowsov kjer vse patcham );

preden grem danes na novo verzijo grem najprej brat "what's new" v readmeju in če tam piše new graphical interface and fixed problem with geforcexxxxx ki ga pač nimam ne vidim razloga da bi updatal; in tudi strinjam se z smashem glede skinov, to je stvar okusa, sam imam raje večjo funkcionalnost in nezaznavno delovanje kot pa lep skin ( pač večina programov mi dela v ozadju in hočem da porabijo najmanj kar je mogočega )

Gandalfar ::

pr winampu se splaca nadgrajevati skozi minor release zato, ker popravijo mnogo memory leakov

San ::

Pithlit, kaj je s tabo ?! Koga kdo v drek poriva ?! Mal prid k seb, pa se loh pomenva, sam takih for pa ne prenašam dobr!

Gandalfar ::

Pithlit, Suntrace: umirita se..

San ::

In naj kar mirno to požrem predlagaš ? Ne vem kako si ti vajen, jest tega nisem in tud ne bom !

Pithlit ::

Gandalfar: jst sm čist miren. Sam debato sm odprl. Če se pa kdo osebno čuti prizadetega... no ja... je**ga, se zgodi...

SunTrace: s kje je pa to pršlo? Če sem te kje osebno prizadel mi je zlo žal... ni blo namenoma.

Pravim sam de je potrebno mal več informacij dajat ne pa kar na vran na nos "dej to!" pa brez omenjat kakšne slabosti ma zadeva.

Kako bi se pa ti počutu če bi ti en svetval "Dej XP gor!" čez dva dni bi pa pogruntal de ti je en xy tip brskal po disku? Sicer se da stvar s firewall-om rešit ampak to je treba tud povedat ane?
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Suntrace: zmenita se drugje in na drugačen način .. ne mi smetit te teme in foruma ... bom pač prisiljen brisati stvari...

San ::

O.K., vse je po starem :) ...

V glavnem, sam enako favoriziram WA2.xx, kot predlog za ne tako zahteven player pa uporabljam 1by1, predvsem ker je pregleden - izgleda kot Win Explorer - in pravtako nezahteven za sistem - ponavadi špilam igre z svojo glasbo in ne potrebujem dodatnega požeruha.



Even a dog has a bad day...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

whatever ::

Jst mam svojo listo priljubljenih programčkov, od katerih najnovejše verzije fuknem gor samo po vsakem formatiranju sistema. Torej jih ne posodabljam. Če pa se kaka novejša verzija programa izkaže za dosti slabšo od prejšnje, si zinštaliram kak drug podoben program ali starejšo verzijo istega programa, če ni neke druge dobre alternative.

Thrivial ::

Jaz pa v bistvu sem prevec len za kaj takega. Pa se Okna so me v dolgoletni praksi izucila naj "ne popravljam, kar ni pokvarjeno". Zato se vedno:

- oblikujem v Photoshopu 5.5
- kompajlam strani v Dreamweaverju 3.0
- surfam na Maki... am, Explorerju 5.5
- poslusam glasbo na WA 2.xx(pojma katera razlicica)
- gledam slike v ACDSee 3.0
- igram Wolfenstein3D
- pisem v Wordu 97
- urejam datoteke v Norton Commanderju 4.xx

Drugega niti ne rabim, ceprav mi disk, procesor in spomin to dopuscajo. Cas, ko bi namescal novotarije raje porabim za kaj bolj koristnega... 8-)

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

ahac ::

Če bi recimo ostal pri winampu 2 bi ga lepo uporabljal.. ampak sem dal gor 3.. pa je bil zanič.. in namesto da bi dal nazaj 2.xx sam dal QCD3, ki rula.. in pusti winampa daleč za sabo..

isto pri drugem softwaru..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
577013 (7013) Dragi
»

Nov WinAMP

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
273050 (3050) Fury
»

Winamp 3

Oddelek: Programska oprema
121075 (936) root987
»

Windows Media Player 9 Final

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264426 (4426) Paramedic
»

Winamp 2.81

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
222698 (2698) CaqKa

Več podobnih tem