» »

Slo-Tech lan 2003 - Predstavitev ohisij, modifikacij

Slo-Tech lan 2003 - Predstavitev ohisij, modifikacij

Mate ::

Tole je za tiste, ki boste prisotni na letosnjem lanu v Piranu in imate "kaj za pokazat".

Na lanu se bo poleg igranja raznoraznih igric dogajalo se marsikaj. Ena izmed teh stvari bodo nekaksne predstavitve vasih kakorkoli predelanih racunal. Tukaj pridejo v postev:
  • Lepo izgledajoca ohisja

  • Ekstremni overclocki

  • Ekstremna hlajenja

  • Ostale domislice izboljsanja tovarniskih izdelkov

  • Predvsem pa interesantne stvari, ki bi obiskovalce zanimale

Ce torej imate kaj od tega in bi to zeleli predstaviti (pa tudi ce ne:D ), v to temo napisite kaj imate. Od izbranih "prijav" bomo izbrali nekaj najzanimivejsih in se zmenili za predstavitev.

Sedaj pa hitro modificirat, in se prijavit!

  • spremenil: Mate ()

frenk ::

jest mam:

vdd mod
ti4200 ram in gpu voltage mod
volcano5 predelan za na ti4200
OCP mod
in ostale stvari...nism pa zihr če bom meu cajt takrt

HardwareMaster ::

Živjo!


Jst mam kišto postrihano pa pleksi not, sej stvar ni ne vem kaj, sm vidu ze bolše, sam ko se ni noben nič napisu, sm pa jst:D. Drgac pa slikice se da tud dobit (potrebno je se malo popravkov na kisti pa je).


Mene pa zanima kaj naj si mislim pod besedo predstavitev (kot nekaka predstavitev pred vsemi zbranimi, al sam da bo pač ene dva tri stavke blo rečeno o samem delu - projektu, al kako)


Nism pa tud jst sigurn če bom takrat lahko, upejmo da nrdim letnik :))

Mate ::

Celo dva repyla sem dobil :O, pa dejte bodite mal bolj zainteresirani, sigurno ma tud kdo drug se kej zmodificirano ohisje al pa kej.

Frenk, tebe bom se kontaktiral kasneje, ker mas kar veliko zmodificiranih stvari.

HardwareMaster, ce imas "samo" ohisje prebarvano in pleksi notr, bi bil dobrodosel kaksen link na sliko, je pa res, da ni kej zelo veliko spremenjenega, razen ce je res lepo :)). S predstavitvijo je misljenih nekih 15 minut na racunalo, odvisno od modifikacij... nekako 10 minut, da lastnik pove, kako je naredu, kaksno zanimivost, zakaj je naredu... na kaj je treba pazit ipd... potem pa bi "gledalci" se kaj vprasali, ce bi bila recimo kista izredno hitra, bi lahko zalaufu kaksen demo ipd. Pa potrudi se, da naredis letnik ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mate ()

Jaka83 ::

Se bom pa še jst prjavu, če res ni zainteresiranih.
Tole še ni čist končano, ampak do takrat bo zihr:
Zasčel sem s "projektom" H2O
Tole se dogaja z mojo kišto na Joker forumu (konkurenca:D ).
Mal povejte, če se tole sploh splača vozit v Piran. Je pa kar nekaj zanimivih stvari noter:
- Epox 8RDA in ZM NB rebra
- AMD Athlon XP 2000+ (bo OC, ko bo H2O končano)
- Inno3D GF4 Ti4200 64MB pasivno hlajen z ZM HP80a (heatpipe)
- 2x256MB PC2700 DDR
- SB Live! Player 1024 (kdo ga pa nima)
- TerraTec TV-card (odvečna periferija)
- Mrežna
- Pekač Liteon 24x
- Pioneer DVD
- Maxtor 80Gb (liquid bearings)
- vseskupaj zapakirano v zmodanem Chiefteku Dragon (MIDI)
Ohišje ima narejen podaljšek, kot vidite na tistih slikah (zgornji del je povišan, zaradi radijatorja).
Za končen vodnohlajen izdelek mi manjka samo še CPU blok. (čakam Morphlinga)

tony ::

Jast imam vodnio hlajenje ,kupljeno ohišje s pleksi ,in razni UV special.

Ni sigurno da pridem!

Slikic pa ti ne morem dat ker je še vse na kosih.

tony ::

So tudi kake nagrade za tistega ki ima najlepše:D .

HardwareMaster ::

Nja sej pravm, ni bohve kaj, ne vem poglejte in povejte:

Link.

Sam govornik pa bl tko no, ce bi mi en spis pomagu prpravt pa to bi se slo da bi pa sam mogu kej skupi spacat pa bol ne k ja:8)

LP

WarMaker ::

Ok! Jaz imam črno ohišje s plexi oknom! Not bom dal (v roku par dni) plavno neonko! :)) Na ohišju je še dva dodatna ventilatorja. Plata je od Gigabyte KT400, Rami - 512DDRam 400 Mhz, 60GB maxtor 7200 Obr, dva RW - 1. 52x , 2. 24X (vsaj za zdej), Ati Radeon 9000 pro 128 Mb, procesor pa bo AMD Athlon 2400+ ali 2600+ - seveda navita na ful! (za izbiro bom še vidu) ! Je dovolj kot opis?:)

bradek ::

Nagrade za najboljso predstavitev/najboljso modifikacijo seveda bodo. Pa seveda se bo potrebno potrudit za nagrado :)
Drugace pa vabimo vse ki majo kako zanimivo zadevo za pokazat da pridejo tja in predstavijo, nic se bat, noben od nas ne grize (razen nekaterih izjem, te bomo pa tut prej nafutral). Morda bo pa kdo od vas presel na serijsko proizvodnjo po predstavitvi :D

HardwareMaster ::

Hehe Brad3K, ti ze vem da grizes (ljudje bradeka se bojte, iz lastnih izkusenj povem, da ko mi je kradu postrvi za tabananje je grizu dokler nism spustu):D . Drugace pa, zanima me tole glede nagrade, mamljivo:D. Jst pridem tko al pa tko, ce nrdim use v soli tko da, se vidmo tam.

LP

WarMaker ::

Kaj bo treba kej plačat (mislim, bo kej vstopnine) za Lan-Party???:) Kot vidim bo verjetno 18. - 20.7!:D

bradek ::

Apocalypse: bo. Koliko? Uporabniku prijazno. Pravtako za vse obiskovalce bo vstopnina, zadeva bo varovana s strani zavarovalnice in varnostne sluzbe (2 komada) tko da nekaj more bit. Bo pa zepu prijazno.

Jaka83 ::

Se razume, da bo za plačat, saj je težko priredit nek LAN in imet vse zastonj. Če drugo ne bo treba elektriko plačat:D .

Uf, za benz bo treba zbrat.

Mate ::

Ok, to je ze bols 8-)

Kar nekaj vas ma kej za pokazat, v napacni temi se je se rap3r se s svojim lepim vodnim ogalsu, tko da bo kr zanimivo.

Se tole; tale tema je sla off topic, sem prosim pisite samo, kaj bi mel za predstavt, ostala vprasanja glede lana ne sodijo v to temo, ker bi v tem primeru ratala zmeda. Hvala.

Jebiveter ::

Jest trenutno delam na enem projektu tihega zracnega hlajenja in mislim, da bo do takrat poslihtano.
V glavnem gre za eno big tower AT serversko kisto (ki je zelo ozka za moje pojme), ki z nekaj malega modanja v sebi drzi ATX plato:
Epox 8k5a2+
Athlon TbredB 1800@2400+ z V9cc
256MB DDR333@350
R7500 navit in hlajen
2x15gb raid0
itd.

Gre v bistvu za "total conversion" ohisja, a je trenutno se v fazi post-nacrtov oz. "nabiranje materjala."

Lahko pa prinesem pokazat kot eksponat oz. idejno zasnovo ohisje, ki sem ga zacel delat enkrat po prvem S-T@Portoroz in ga koncal enkrat jeseni 2002. Dual ohisje, vodno+pelt, hlajenje celotno doma narejeno, itd. Mogoce malo grdo zgleda in trenutno sploh ne deluje, lahko pa prinesem pokazat. Poglejte si tule: KLIK!

BTW: A ima kdo za prodat SLK800 po zmerni ceni? Sej bi vzel SLK900 ampak je napacno orjentiran v kisti in mi pokvari plane za hlajenje. Sej velike razlike ne more bit... No, anyone?:|
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

smilyxx ::

Jst sm pripravljen zamenjati SLK800 za SLK900 :D

Lp
Save water.
drink beer.

Jebiveter ::

@smilyxx: LOL!:D
A ga prodas? Ce da, za koliko?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

smilyxx ::

Prodam ga lahko za 15k, da bom pol kupil SLK 900. :D :D

lp
Save water.
drink beer.

Jebiveter ::

Jah, right! :|
Se mi zdi, da bom jest skocu v petek do Barvnih Kovin in nabavu en 80x80x25 kos bakra in ustvaru un SLK900 Killer! :D (po vzoru morphling1 -- sam ne me tozit:D )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Mate ::

Jebiveter; si bom zapomnil in gotovo bi zelo koristilo TIHO zracno hlajenje, ker tega do sedaj ni se nihce ponudil... Za mod z dvema ohisjema pa se ne vem.

Jebiveter in Smiley; ta tema NI namenjena medsebojnemu pogovarjanju. Hvala.

Jebiveter ::

@Mate: Se opravicujem...
Tiho zracno hlajenje pa je v izdelavi. Zgleda da SLK800 ne bom dubu nikjer, zato bom naredu se custom hladilnik. (najbrz tudi za graficno)
Edino kar morem se pogruntat je: 1. kako utisat diske (2x7200rpm); 2. kako utisat napajalec (Chieftek 420W, je nov in odpiral ga ravno ne bi:\ )

Mimogrede: Uso (obcasen forumas) ima tudi eno "posebno" custom ohisje. Ideja je genijalna on pa tudi dovolj nor, da se jo je spravu uresnicit. Svaka cast! Ampak bom do lana raje tiho o izgledu. Boste dol padli! :D :D >:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Mate ::

Jebiveter; Go for it :P Za Chiefteka poskusi s kaksno peno, pred vent jo das pa tako, da mora it zrak najprej gor, potem pa nazaj dol, da pride do venta... na tak naicn ma to resen sistem prezracevanja za bajte, kjer morjo bit resetke nad vrati.

Hvala za Usota, mu bom poslal msg.

Tic ::

Jst bom prsu, sam nc ne oblubim kaj bom meu k nevem. Zanc sem meu ceu kom na en ploh prsraufan:) Pa vodno gor. Je blo kul, sam tako nebom prnesu ker se prevec praha nabira.:D
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412078 (1455) delfinus
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402114 (1431) G@MER
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271637 (1184) MrX
»

Kdaj bo nov test vodnih blokov?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201324 (921) frenk
»

Kateri ventilator na SLK - 900?

Oddelek: Kaj kupiti
301632 (1231) Leo

Več podobnih tem