» »

volcano ali orb?

volcano ali orb?

«
1
2

Binji ::

Kaj Volcano hladilniki so tudi za AMD proce? In ce so ali je boljsi Super Orb ali Volcano?

Spark ::

Imel sem TT SuperOrba in od danes popoldne imam Volcano II hladilnik, povedati ti moram da je volcano boljsi.
Primerjava:(ista obremenitev)
TTSuperOrb
laufanje Setija...T=51 stopinj

Volcano II
Laufanje setija...T = 43 stopinj
Temepratura okolja v obeh primerih 27stopinj.
neverjetno ampak resnicno res.
Sparkyboy2001

Spark ::

Aja, ja jest mam volcanota na AMD thunderbirdu 1000MHz in na plati Abit kt7A in kljub unim kondenzatorjem blizu socketa ta hladilnik sede kot ulit.
:)
Sparkyboy2001

Dalmatinc ::

Pomoje je ORB boljši vsaj po testih na netu>:D

Pretorijanec ::

Volcano 2 je najbolsi. Poglej mal po Net-u in bos vidu, da je Volcano 2 najbolsi air-cooler trenutno! Pa se clo lahk ga dobis u Sloveniji!

ChiefThunder ::

Vsekakor Vulcano. Še test.

VASkO ::

Volcano:D

Freak ::

vulcano!>:D

branko_bm ::

kateri pa je glasnejsi?
in ce je, a je velika razlika?

mam corba in me moti hrup

VASkO ::

cadd, saj pa si bil pri meni pa si ga slisal, je malo manj glasen kot orb, ker zrak ne piha direktno skozi tanke reze (kot na orbu) in zaradi tega ne prihaja do turbulenc (upam, da mama prav) pa se vent se vrti s samo 4800rpm, orb pa okoli 5500.

OChack ::

Mah splaca se kupt Volcano II hladilnik k stane malenkost cez 3900 sit in je bolsi od super orba- bol ucinkovit, predvsem pa tisji in cenejsi skor za jurja :)8-O

VASkO ::

kje pa si ga kupo za 3900 SIT? Si dal pa malo prevec, stane samo 2800 SIT, te je ziher nekdo nategno!

MadMax ::

OCHack: 3900SIT?!?!?!?!? Ja kje si ga pa kupu? V JAE ga trenutno resda nimajo (sm jaz zadnga vzel-sicer za Intla, pa vendar), ampak je le malo cez 2700SIT.



hehe, VASkO, pocasi pisem, pa si me prehitu...



Hja, pa se res je pocen... Na zgornjem linku za test na www.hardcoreware.net pisejo, da stane 20$!
Uf, kako se mi smeji:D

Freak ::

vulcano!

AvAkI ::

8-)VOLCANO II 8-)
ok!?
8-)
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

TheHijacker ::

Pred 10 minuti sem zamenjal chrome orba s vulkanum. Super zadeva! Veliko bolj hladi kot orb, pa še lažje sem ga spravil na KT7A plato.

Če že lahko izbiraš kupi Vulkana!;)

ar4743 ::

vprašal bi samo če bi lahko vulcano II pritrdil na slot1.

Binji ::

Pri JAE ga nimajo vec;(( Sm si mogu Lih Super Orba nabavt..

MadMax ::

ar4743: volcano II lahko pritrdis na s1, ce posedujes nekaj orodja, domisljije, ter veliko dobre volje in trdnih zivcev.
Ce pa te zanima, ali ga lahko pritrdis v 10 sekundah, je odgovor ne.

Za vse trmaste: Zadeva se imenuje VOLCANO II in ne vulcano, ceprav po cenikih pise vulcano. Kdor ne verjame, naj obisce www.thermaltake.com , ali pa naj ga kupi, pa bo videl kaj pise na skatli.

OChack ::

Ja 3941 je pr Electri ST na trzaski nism ga se kupu pa mi vi povejte kje ste ga vidl za 2800 v keri stacun ?

Huey P ::

Pri JAE
je točno 2770!!!
..::DOOM III: The Legacy::..

OChack ::

DObr to sam upam de jih majo k ne mislm vsak dan ke hodt---sicer sm tm mojga tbirda nabavu pred 4 mesci tko de u bistvu krsm garancijo.......sam jebat ga itq ni nalepke kre je sestavlen po moji zelji :)

Huey P ::

Mene zanima katerega je težje oziroma bolj riskantno pritrditi na socket A - Super Orb ali Volcano II ???
Pa če kje najdete teste oba hladilnika bi bil hvaležen. Predvsem me zanima kako se kateri obnese pri obremenitvi...
..::DOOM III: The Legacy::..

Koci ::

Vulcano definitivno

ferjan ::

Pri JAE so zopet dobili Vulcanote...2770 SIT
Dons sem ga kupil8-)

MadMax ::





Upam, da zdaj tudi najbolj trdi karakterji priznajo, da je VOLCANO II in ne vulcano>:D



Priporocam pa ga tudi vsem FC-PGA Intelovim procesorjem, saj pase gor kot ata na mamo:D



Resnicno vreden vec, kot boste zanj placali!

Loki ::

Aja?
A to lahko kdo potrdi??
I left my wallet in El Segundo

Pretorijanec ::

Ata pase na mamo! 100%. Dokaz ----------> JAZ.:D

VASkO ::

kaj pa bi se rad? ce ti Roberto vidis razliko v velikosti med Socketom462 (socketA) in Socket370? Oba sta enako velika in imata enake zaponke. Zakaj torej ne bi pasal Volcano2 na Socket370? GOrb (ki je narjen za socket370) tudi pase na socketA in na socket7 (stari pentiumi).

asPeteR ::

Folk prejle dam gor vulcanota, sicer moram priznati da rabiš kaj nekaj muskaluture, kati hudič je to gor spraviti, toda ko enkrat odkriješ kako; potem je nič lažjega.
Torej hotel sem sporočiti to, da je 8 C manj kot preje iz 51C na 43-44C.
Neverjetno!

poga ::

pri meni enako. temperatura je sla dol za 7-8 stopinj. Sem pa imel tudi moznost videti tisto pasto, razpacano okoli procesorja - tisti, ki mi je dajal cooler gor je ocitno uporabil prevec paste. Vsekakor VOLCANOII trenutno res priporocam, ceprav je kar obcutno bolj glasen kot originalen cooler.
LP

BigFoot ::

vprašanje: a je Volcanotu II priložene kaj termalne paste?

asPeteR ::

Hladilne paste ne; je pa ''hladilna'' nalepka, toda ta je bl šit. Tko da posezi po kakši srebrni termalni pasti.
Če boš lepo prosil pri kakšnemu prodalalcu abak opreme jo boš dobil gratis!

Binji ::

Jst mam pri 700Mhz nenavitem Duronu z Volcanom2 32stopinjC(srednja obremenitev). Je to v redu? Nisem pa tiste nalepke nic dol jemal.

||_^_|| ::

ej a obstaja kje na netu kšn usporedn test telih coolerjev, da vidm če se mi splača menjat Super Orba z Volcanotom??

OChack ::

Tko je.........po moje se ti ga ne splaca menat saj je super orb zadost dobr hladilnik........sam je glasn. Volcano pa je mnogo tisji od sorba in v povprecju bolsi za 1-2°C od sorba. Proti Sorbu je torej skoraj neslisen. Test-vzporeden sem zasledil na neki strani a se zal ne spomnim, je pa bila primerjava med cromeorbom superorbom in Volcano ll .

Loki ::

Sam, ce pase volcano 2 na s370, zakaj imajo potem pri Jae tudi tega: TT TFCF 011-1?

I left my wallet in El Segundo

VASkO ::

zato ker za intela ne rabis (ponavadi) taksnih posatkotev kot volcano2! zakaj pa ne bi pasal? zakaj pa gorb pase na socketA? ker so socketi istih dimenzij se od Socketa5 dalje in imajo isti montirni sistem (vsaj dve zahakljacki)!!!

Birtha ::

dalmatinka,prosim sam ne mi s takimi izjavami da je volcano II naj cooler pa take......pol se ne spoznas na coolerje....alpha ma bolje,globalwin ...itd....recimo Globalwin wbk38 s delta hladilnikom 6800 rpm....volcano II pravi da ma 36 cfm ,nemogoce k ma Ys tech Cooler,realno ima 26 cfm...NE PRAVIM PA DA JE SLAB.vsekakor pa dalec od tega da bi bil najboljsi.....mate en test dokaj nov...na www.anandtech.com zal brez volcanota....

VASkO ::

samo volcano stane precej manj kot razne Alphe ali pa Globalwinovi produkti. Hladi perfektno za svojo ceno.

Loki ::

Sam kukr jest vem, so t-birdi malo visji od Intelov, zato jih je tudi veliko pocilo, ko si hotel gor dat gorba - kar pomeni, da se hladilnik ne bo prilegal optimalno, ce je narejen za par mm visje proce.
I left my wallet in El Segundo

Binji ::

Sej jst mam pa Durona in Vulcanota2 za AMD pa se morm se zmer matrat ko svinja da ga gor dam.

asPeteR ::

Ha-ha,...
sorry, toda morš pogruntat kako ga dat gor čist u easy.
Namig; izvijač.(manjši!)

miguell ::

jp, tud jst sm si skor prste zlomu, predn sm izvijac opazu, pa skoz je lezu pre mano :). Pa se odgovor na generalno vprasanje. Torej, mel sm Crome Orba (al kak se rece :) unga z enim ventom), pa sm mel nore temperature (60 - 65 C). Sm ga dol vzel, spuco, dal gor novo termalno pasto, pa nc bistvene razlike. Kupim Volcano II ( a je prav tak ?) ga gor napopam, (pusto gor kr tisto originalno hladio), pa mam temperature med (52 - 55 C).

Se sistem: D600@980 (z COrbom), D600@1000-1030 (z Volcano2), sistem 24/7 100% obremenjen (seti).

Torej ne le da sm zgubo skor 10 C, se 50 MHz sm pridobu. Nakup se splaca.

Koci ::

Volcano

jRk0 ::

Jaz pa sem z mojim corbom cisto zadovoljen(trenutno). Mam d 700@750 in mam temp. pr idlanju 24-25 pr obremenitvi pa ne preseže 35.

miguell ::

ja, pri taki temp. si lahk zadovoljen. je pa res, da nims nc kej ekstra navit cpu. Verjetno tud voltaza ni povisana, kar je prvi razlog za višanje temperature. Aja, jst sm se neki prej pozabu povedat. Mam big tower, in tiste temp veljajo, k nimam przganga nobenga dodatnega ventilatorja. Sicer so temp. nizje se za dodatnih nekaj C.

Binji ::

Miguell: sej sm se matral s sraufncigrjem na tisti zaponki pol sm pa enkrat mimo usekal direkt po plosci. Sam hvalu sm boga da je se delalu pol;))

Loki ::

I feel a bit confused...
Eni govorite, da gre, eni, da ne....

OK ponovimo:
A se da prklopit Volcano 2 na FCPGA (oz. s370) socket? - kljub temu, da je sam proc (Intelov) nekaj mm nizji od AMD??

Da ali ne?
I left my wallet in El Segundo

VASkO ::

da se, ni pa nekaj mm nizji od AMDja ampak nekaj desetink mm, ampak ze na AMDju stisne z ogromno silo, sponko moras porinit nekje 3 cm dol, tako da se to pri nekaj desetink mm ne bo poznalo NIC.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231309 (974) element
»

Volcano II vs. Chrom orb dT=0

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261412 (1086) borut-t
»

vulcano 2 in celeron 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311078 (811) Boško
»

VOLCANO II - GLASNOST?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181483 (1192) Binji
»

Orb? Sux...Sem danes ugotovil...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161271 (1010) Huey P

Več podobnih tem