» »

Napajanje 156 watnega peltierja

Napajanje 156 watnega peltierja

Charls ::

Zanima me kje bi lahko kupil oziroma bi mi lahko kdo naredil napajalnik oziroma usmernik
za napajanje 156 watnega peltierja,ker bi ga rad čimprej priključil.
Specifikacije peltierja so nasledje:
-16.1A draw
-15.7 V Max
-12.7 V Max efficiency
Ali mi lahko kdo razloži kaj pomeni (DRAW in EFFICIENCY) in kako močen napajalnik bi potreboval.ker računalniški mu ni kos.
Za informacije se že vnaprej najlepše zahvaljujem:))

OZZY ::

Pri 15,7V ti vleče 16,1A toka. Pri tem je peltiljer res 156W. Ampak ponavadi priporočajo za delovanje peltiljera 12V do maksimalno 13,8V. Pri 12V pa vleče tudi manj amperov in je tudi manj učinkovit. Ampak 156w pelt je res tudi pri 12V več kot boš potreboval. Edino če delaš peltiljer sendvič bo nekako na meji.

Charls ::

Samo me še zanima kako močen napajalnik bi zato potreboval,kajti računalniški 250waten bo vseeno prešibek.Se razumemo da mislim dodaten napajalnik .ker osnovni , je že tako preveč obremenjen.

Luka Percic ::

Poskusi s tem; na strani overclockers hideout prodajajo en tak napajalnik za 156W peltier.

OZZY ::

Napajalnik ti more pri 12v vleč vsaj 13A toka. Take napajalnike kot je v linku dobiš tudi v sloveniji (conrad, ...). Lahko pa ga narediš tudi sam, če kaj to obvladaš.

Dami ::

Mene sam zanima kje si ga kupu?

OZZY ::

Če misliš na peltiljer: pri www.3.cool.com, če pa misliš na napajalnik je pa 300w CHANNEL WELL. Kupljen pri http://www.pc-cooling.de/index1.html. Cena 115 dem+40dem poštnine. (pri 12V da 15A).

Dami ::

Na peltier sn mislu. A bi ta stvar delala (ene 110watni bi bil čist dost) tud v navezi z navadnim hladilnikom Swiftech MC462? A mogoč veš, če se da to kje v Nemčiji dobit (al celo pr nas)?

DrSergioDJ ::

OZZY, povej ti meni neki. Men že ene 2 mesca lepo na mizi čaka en 123w peltier ( razlog : ni še vodnega bloka, ki ga na vsak način hočem narest sam, pa ni fora v denarju ampak kreativnosti :D ). Ker bom itak kupu novo ohišje, se zanimam za takega, k ima 550W. A bi blo to dost, da bi napajal in peltier ter ostale stvari :
cd-rw
cd-rom ( mogoce dvd-rom, če bo še kej denarja )
ene par ventov
en disk
disketnik
hmm, a sm se kej pozabu??
...

OZZY ::

Sergio: Če boš kupu Enermaxsovega 550w napajalnik ti bo zadostoval za vse našteto. Ker mislim da ma enermax 550w pri 12V okol 25A, kar je dost za tvoj peltiljer in kar koli si boš še zmislu. Lahko boš tud priključu pumpo direkt na napajalnik (sej je dost močn) in se ti bo prižigala in uašala skupi z računalnikom.

OZZY ::

Dami: Ti bi hotu 110w peltiljer laufat z zračnim hladilnikom. Ne , ne in še enkrat ne. NE bo ti ratal, ler noben zračni hladilnik ni sposoben oddat toliko toplote. Vedi, da moraš pri 110w peltu priračunat še oddano moč procesorja in tako bi ti moral oddat hladilnik več kot 100w toplote. Noben zračni hladilnik tega ne sfolga.

DrSergioDJ ::

koker jest vem, je nekje max 78w peltier se lahko hladis z ventom, sam vse kar je vec more bit pa vodno :D Hmm, a je lahko pumpa 'premočna'? ker sm si mislu eno, k ma 1200l/uro pretoka omislit, sam nism siguren, da ne bo kej narobe :D
...

Charls ::

Danes sem testiral156 watnega pelta in najprej z napajalnikom kakršnega prodajajo v conradu in sicer 400 watnega 13.8 voltnega in 15 amperskega.Lahko vam povem da nisem bil kaj prida navdušen nad njegovimi rezultati.Na začetku ko je bil še hladen sem procesor ohladil na -25 stopinj celzija (amd Tbird 1Ghz).Napajalnik se je po približno 30 minutah zelo segrel (izgleda da ni kos peltierju)tako da ni več hladil .Temperatura se je počasi dvigovala.
Nato sem še poskusil z navadnim 250 watnim PC napajalnikom.Res da sem proca ohladil le na -17 stopinj vendar se mi temperatura ni dvigovala(oziroma nihala) niti po 4 urah dela.Moram še zapisati da potrebujete res dober hladilnik kajti peltier oddaja res ogromno temperature.
Zanima me če je 250 watni napajalnik dovolj glede na to da je peltier 16 amperski poleg tega pa sem še izmeril napetost ki je le 10.50 volta.na izhudu iz napajalnika ko je le ta v delu.
Po karakteristikah bi naj bilo napajanje med 12.7-15.7 volta.Sedaj ne vem če je to za peltier najbolše.:\

TESKAn ::

Hm, po moje bo vredu, lahko pa poiščeš tudi kakega 300W.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Polde ::

Živjo!
Tako je to pri Tovorniku nekje v Celju naroči 600W 10V trafo Cena 8.000 sit , v IC v Ljubljani kupi gretz 60 cena 7.500 sit in 4 kondentatorje po 4700mf/25V 300 sit pa še ohišje okoli 4.000 sit v HTE to vse skupi povez pa lahko napajs tvojga peltjeja pa se marsikaj se bo dal lahko gor prklučt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352276 (1892) Eru
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151385 (1166) metro
»

Kako peltier nafutrat

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131344 (1162) R@C@
»

550W napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
131400 (1172) OZZY
»

H20???????????????????????????????

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6840 (694) zizi

Več podobnih tem