» »

VOLCANO II - GLASNOST?!

VOLCANO II - GLASNOST?!

Poglavarcek ::

Neki me zanima? Vsi govorite, da je VOLCANO II mnogo tišji od CHROME ORBa, ko pa sem brskal po tehničnih podatkih obeh coolerjev, sem naletel na drugačne podatke. Na strani od Electre piše, da je glasnost VOLCANO II coolerja 31.5 dBA, glasnost CHROME ORBa pa 29 dBA.
Vprašanje je, kako je lahko po teh podatkih VOLCANO tišji od ORBA?!
Ali je kdo sprobal oba coolerja in mi lahko iz prve roke pove, kako je z glasnostjo obeh coolerjev?
Hvala vsem za odgovor!
8-O

element ::

Pomoje COrb tišji, sam Vulcano 2 VELIK! bolš hladi od COrba. Če pa hočeš tiho pa učinkovito hlajenje si pa omisl h2o. Trenutno je najboljša ventilatorska izbira Vulcano 2, razen če ne boš OCju, je pa tud COrb dobr. Vseeno kupi Vulcanota 2. :D>:D

faca9 ::

Ali ima kdo izkušnje s Mini Super Orbom?

Poglavarcek ::

No kva je zdej? A res ni še noben probu oba coolerja, da bi mi znal povedat, kateri je TIŠJI?!
8-O

VASkO ::

sem mel prej COrba, zdaj pa Volcano2. Razlika je v glasnosti in sicer taksna:

COrb je glasnejsi - hitrejsi ventilator, pac cujes pri orbu, kako piha pa ko zrak skozi tiste ozke reze poriva se pac slisi neprijetno.

pri volcanuju2 pa je samo 4500RPM (corb 5500) pa se vecji ventilator je, pa je zato tisji. (moja usesa ne lazejo).

Isto je pri navadnih ventih, npr. 120mm je tisji od 80mm, ker se pocasneje vrti (ce se) pa kljub temu vec zraka porine.

zile ::

Vulcano2 je glasnejši od crom orba. (ko sta oba nova)
Men se vrti z 4964 obr/min ( sem glih pogledu ).
Prva stvar k sem jo naredu je bla ta, da sem mu dodal 2 kapljici olja.
Rezultat: par dB manj.

Huey P ::

En problem???
Man Chrome Orba in na ventilatorju piše Titan, na tistem šitu za priključitev na socket pa Thermaltake... What the fuck....???

Aja, meni Chrome Orb ni glasen... Pri D 800 (133 x 6) pa je temperatura okrog 50 C...

..::DOOM III: The Legacy::..

ChiefThunder ::

Na tej strani maš opisane orbe in vulcanota.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

miguell ::

mam oba coolerja, torej corba in volcano2. Tisji je Volcano2, bolje hladi Volcano2. To je na kratko! Aja, cenejsi je Volcano2.

branko_bm ::

Saj niti ni tako glasen Corb, edino zvecer ko mas popolno tisino, takrat se pa full dere! (samo ce mas kasne dodatne vente se tisti bolj derejo ko pa corb) Drugace pa je pri idlanju 600@900 temp. nikoli vec kot 40stC, pri 600@800 pa 35stC (pri tem je temp ohisja 22stC, ce spustim temp na 20stC (vklopim dodatne vente pa tudi na proc pade za 2stC

pri polni obremenitvi 600@950 (racunanje setija) se proc segreja na 50stC tako da tisti ki imate pri idlanju na kakrsni koli frekvenci procesorja 50stC... a se vam ne smili vas procesorcek? pa cetudi je kaksen poceni duroncek ?!?

ok zdaj bom ga resetiral in vam posljem sliko pri 950 st C
:)

branko_bm ::

evo se slikic

600@800


600@955


Huey P ::

Včeraj sem dal na procesor malo termalne oaste in od 50C se je takoj spustila na 35C!!!
Potem pa sem dal še na northbridge majhen ventilator pa sem ga lahko navil (brez kakršnega problema) na 600@910 (140 x 6.5).
Termalna pasta pa se res veliko pozna...
Man pa Chrome Orba.
mr_cadd zakaj ti piše pri RPM okrog 6000 --- saj maš Chrome Orba... meni dela na nekje 5200 RPM. Če si ga navil mi povej kako.

..::DOOM III: The Legacy::..

VASkO ::

Huey, kero plato mas?

mr_cadd ma prvi vent 120mm, zato kaze 6000, oni drugi je Corb.

Huey P ::

Man plato Slotek SL75KAV-X. To je, seveda, KT133A. Čiš northbridge pa hladim z majhnim ventilatorjem, ki sem ga z veliko težavami spravil iz P100 proca. Samo multiplier me jebe. Ne gre več kot 6.5 pri 140 MHz FSB. A man mogoče preslabo hlajenje (COrb)??
..::DOOM III: The Legacy::..

branko_bm ::

res je ... nevem je pac bil tak, Corb okoli 6000 se vrti, nevem kak to tak pac je... (spucaj ga in dodaj kapljico olja)

drugi vent ki pa je na graficni pa je navaden hladilnik z vent ki je bil original zraven k procesorju...

se pac hitreje vrti :))

120mm vent pa sploh nima stevca (ima samo 2 zicki plus in minus, vcasih ga dam na 6V vcasih pa na 12V, vecinoma je na 6 tako sploh ni hrupa, le orb ga povzroca)

(mam 2x 120mm in 1x 80mm vent vezane na 6 in 12V, vecinoma so preklopljeni preko stikala na 6V tako da ni hrupa)

{CoOoLeR} ::

Trenutno mam Golden Orba !!! Rad bi pa kupil Volcano 2 !! A se splača!!! Imam celerona 400 na 600 navitga in dela z golden orbu čist ok!!! Seveda je proseor zbrujšen in Golden Orbb tut , pa še ohišje je odprto!!!

A ga bom lahkko z Volcanotu 2 še bolj navil za kakšnih 10 FSbjev!!!8-O
js sm pa CoOoL :)

EvilK|NG ::

Ej ja itaq da bi se dal ce pa hoces se boljsi qler si pa omisli MAJESTY TWIN COOLER NI Bolsga mam ga an T-Bird u 1 GHz pa mam 45 C , ta qler ima 2 ventilatorja sej si ga ze verjetno vidu na slo-techu k je prsu ven morm rect da je to qler No_1 !!!>:D

Administrator ::

Jest mam VOLCANO II in CHROME ORBa pa je glasnejsi CHROME ORB ceprav je manjsi od VOLCANOta.

Binji ::

huey: a original ni melo ventilatorja gor?

Mene pa zanima ce bi se kej poznalo ce bi dal Blue Orba na mojo Kt7RAID plato (na northbridge seveda) pri navijanju FSBja.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volcano II vs. Chrom orb dT=0

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261417 (1091) borut-t
»

vulcano 2 in celeron 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311080 (813) Boško
»

Orb? Sux...Sem danes ugotovil...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161276 (1015) Huey P
»

kater vantilator na t-birda socket A

Oddelek: Kaj kupiti
12837 (708) element
»

volcano ali orb? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604126 (3376) miguell

Več podobnih tem