» »

mini ITX gaming comp

mini ITX gaming comp

gdjv ::

Pozdravljeni,

Že nekaj let sem izven igranja iger in spremljanja razvoja, tako da potrebujem vaso pomoc. V mislih imam nakup cim manjsega gaming racunalnika, ki bo 80% casa uporabljen za browsanje, ostalo pa za igranje kaksnih iger (cod, POE, Diablo 3, ...) katere imam v planu ze nekaj let igrati. Comp bo v dnevni sobi, pogoj je da je skatla cimbolj nevpadljiva, po moznosti taksna da jo vgradim v po merj narejeno mizo.

To je zelja in ideja. Ali je to sploh izvedljivo pa prosim povejte vi. Vem da kaksne uber masine ne morem imeti zaradi velikosti in pregrevanja. Je sploh mozno na npr. Mini itx plati imeti spodoben gaming comp?

Lp

hojnikb ::

jap, gigabyte brix recimo. Sam to stane..
#brezpodpisa

dottor ::

gdjv je izjavil:

Vem da kaksne uber masine ne morem imeti zaradi velikosti in pregrevanja. Je sploh mozno na npr. Mini itx plati imeti spodoben gaming comp?


To ni lih res... mITX plošča, i5 procesor in Sapphire R9 285 Compact ali pa ASUS/Gigabyte GTX970 mITX. Zraven daš še 8GB rama, 120GB SSD mITX ohišje in en solidnejši napajalnik velikosti katere gre v ohišje (ATX napajalnik kak XFX550, SFX kakšen Silverstone450). Pa imaš že top gaming mašinco.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Priporčam ohišje v stilu compact splash. Če ne boš vodno hladil pa NCASE M1.

dxx ::

V mislih imam nakup cim manjsega gaming racunalnika, ki bo 80% casa uporabljen za browsanje

Janac je izjavil:

Priporčam ohišje v stilu compact splash. Če ne boš vodno hladil pa NCASE M1.

Zakaj za vraga bi vodno hladil tak računalnik?
Sestavi si nekaj v compact ohišju , i5 4460 ali nekaj v tem stilu, grafična 750ti ali gtx 970; odvisno kaj boš igral.

borut_p ::

Seveda je možno. Samo pri izbiri ohišja moraš paziti, da gre not tudi grafična kartica primerne velikosti. V najmanjših ohišjih ni 'zunanje' grafične ampak le onboard na matični. Kar se pa tiče matičnih plošč dobiš ma v mini itx zelo dobre stvari samo stanejo

Janac ::

dxx je izjavil:

V mislih imam nakup cim manjsega gaming racunalnika, ki bo 80% casa uporabljen za browsanje

Janac je izjavil:

Priporčam ohišje v stilu compact splash. Če ne boš vodno hladil pa NCASE M1.

Zakaj za vraga bi vodno hladil tak računalnik?
Sestavi si nekaj v compact ohišju , i5 4460 ali nekaj v tem stilu, grafična 750ti ali gtx 970; odvisno kaj boš igral.


Zakaj ga nebi?

http://cdn.overclock.net/b/bc/600x900px...

vilonja ::

Če ga boš imel priklopljenega na tv, moraš vedeti, da mora biti tudi tv primeren, saj drugače boš čutil lag v igrah.

gdjv ::

glede prikopa na TV imam Sony 50" 828b, ki je po review-ih top za gamerje

glede same konfiguracije pa sem sestavil na podlagi tega članka
http://www.forbes.com/sites/jasonevange...

naslednji sistem



manjka še hladilnik za procesor

mnenja, predlogi... ?

Janac ::

Looks great, jaz bi samo priporočal drugo ohišje, eno od prej omenjenih.

hojnikb ::

napajalnik be quiet 300w
ssd mx100 ali ultra ii

proc je lahko tut kamot i3-S
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gdjv ::

ima kdo kak link do trgovine, ki prodaja predlagano ohišje?

najraje bi vzel vse v SLO

Ganon ::

Jaz imam Fractal Design NODE 304 Black. Zelo zadovoljen. Notri spraviš tudi dolge grafične kartice.



http://www.fractal-design.com/home/prod...

dottor ::

Pa rame lahko uzameš najcenejši KIT 8GB. Kar se tiče diska je pa odvisno kolko iger imaš namen imet gor naloženih, bodo kakšni filmi gor, glasba, ... Za SSD če zameš EVOta preveri če ima zadnji FW gor, če ne ga sam naloži ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

zmaugy ::

Tudi sam sem iskal nekaj podobnega in začel na teh mini itx variantah, nakar mi je nekdo tukaj predlagal ohišje Silverstone - vzel sem SST 13 B, ki je dimenzij kot hifi ojačevalec, notri gre običajna matična. Čakam da dobim vse skupaj, po mojem velikost ne bo moteča, ker bo postavljeno v vertikali nad nekaj hifi komponentami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32949734 (8444) ZandorV2
»

HTPC predlog

Oddelek: Kaj kupiti
191959 (1380) matobeli
»

Mini-ITX "gaming" komponente

Oddelek: Kaj kupiti
345105 (3258) PredatroX
»

Študij - kaj kupiti prenosnik ali nov namizni računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
262679 (1492) oemdzi
»

HTPC platforma ali mATX računalnik za k LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
122542 (2359) Vanadium

Več podobnih tem