» »

HTPC predlog

HTPC predlog

Aphanisis ::

Pozdravljeni.

Prosim za komentar spodnjega builda. Gre za HTPC, ki bi moral pogajati vse video vsebine brez zatikanja. V prihodnosti se bo mogoče dodalo še eno grafično kartico, če bo želja po igranju kakšne bolj zahtevne igrice.

Prosim, če lahko strokovnjaki počekirate, da so vse komponente kompatibilne.

 HTPC build

HTPC build



Hvala za nasvete.

beta1 ::

Misliš da bosta procesor in matična plošča kompatibilna? Malo bolj poglej.

Aphanisis ::

Hm, za matično piše da je:

Chipset Type Intel Z370
Compatible Processors Core i5, Core i3, Core i7 (supports 8th Generation Intel Core i3 / i5 / i7)

Mislim, da bi moralo biti kompatibilno?

Aphanisis ::

Če se komu ne odpre slika je tu še copy/paste komponent v tekstovni obliki:

- ASRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac
- Intel Core i3-8100 "Coffee Lake"
- Crucial 8GB DDR4 2133-15
- Corsair VS-Series 450 Watt
- Cooler Master Elite 130
- Samsung SSD 850 EVO (Basic) Series 250GB

matobeli ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel (po pomembnosti):
M.2 SSD (SATA varjanto), cca enaka cena
Modularni napajalnik, cca 10-15eur več
Elite 110 model, cca enak denar.

Za 130 ne vem, ampak v Elite 110 ravno lepo pašejo nekatere "full size" GTX1060 :)

Aphanisis ::

matobeli je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu vzel (po pomembnosti):
M.2 SSD (SATA varjanto), cca enaka cena
Modularni napajalnik, cca 10-15eur več
Elite 110 model, cca enak denar.

Za 130 ne vem, ampak v Elite 110 ravno lepo pašejo nekatere "full size" GTX1060 :)


Hvala za nasvet.

Mi lahko daš kakšen link za modularni napajalec? Prvič slišim za to (nisem sestavljal proper PCja že 10 let ...)?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

To imaš computeruniverse?

Tam lahko označiš da mora imet "cable.managment"

Je pa v mojem planu skoraj identična nabava, mogoče edino z Ryzen procom in sem si izbral tale napajalc:

520 Watt Seasonic M12II-520 Evo Modular 80+ Bronze, ajd je 59eur, ampak je malo močnejši in napelješ samo tiste kable ki jih rabiš.

Vidim pa tudi da je zunaj Elite 110A ki je mal faceliftan 110.

Za disk sem si pa izbral 256GB Intel 540S M.2 2280 SATA prednost je to da je skrit direktno na matični kar spet pomeni da ima dva kabla manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Aphanisis ::

Ja, na Computeruniverse gledam. (Naročam na firmo in mi je najlažje prek CU...).

Glede SSD: Tudi jaz bi dal M2.SSD, ampak imam že doma Evo 850 ...

Glede ohišja: V Elite 130 pašejo grafične do dolžine 343 mm pri Elite 110 pa do 210 mm dolžine. To je 13cm več, kar ti za prihodnsot pusti precej več opcij.

Ali lahko prosim postaš tvoj Ryzen build v celoti?

matobeli ::

Prodaj Samsung 850, v slo dobiš dobre cene ;)

Ohišje pusti opcije, sam je men osebno že preveč dolg (400mm vs 280mm), sem res hotel izgled čimbolj kocke, glede na mo tip "gaminga" mi je pa tudi dovolj nek srednji razred grafične.

Moj "okviren" build:



P.S
Dej naštudiraj MindFactory za podjetja, je precej cenej, pa še men poveš kako gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Aphanisis ::

Za Intel build je CU le za 5 EUR dražji od MF.

Kaj boš pa imel za upravljat HTPCja iz fotelja? Jaz imam še eno staro Logitech K400, pa ne najdem kakšen boljše alternative, najbrž bom kar to ohranil.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Možno ja, se spreminjajo cene dnevno, men je prišla cca 1 mesec nazaj cena okol 50€ nižja na MF. Sej AMD build sem imel predvsem ker takrat še ni bilo niti novih Intlov niti ni bilo ITX plošč za njih.

Jaz uporabljam 2 pristopa (sem že imel "gaming HTPC"):

Pulse Eight USB - CEC Adapter Kar pomeni da ga upravljam z daljincem od TVja. Praktično vse knofe od daljinca si nastaviš lahko da imajo določeno funkcijo. Ali pa uporabiš prednastavljene za npr. KODIja ali windows-media-nekaj. Sploh KODI deluje popolnoma samostojno z daljincem od TVja. Definitivno "the" investicija za HTPC.

Imam tudi brezžično tipkovnico in miško (anywhere mx, deluje na vseh materialih), ki pa služita za igre in browsanje po netu, ter za vpisovanje IP naslovov v KODIju. Čeprav moram rečt da ravno po netu ne brskam na TVju, je leptop/tablica ali telefon boljša za tak namen.

In imam celo en kitajski daljinc z air mouse in IR learningom, ki pa ga ne uporabljam.

Verjetno bom nabavil tudi en gamepad, za igre kjer ne potrebuješ miške in tipkovnice (recimo sveži Fractured but Whole)

Aphanisis ::

To spodaj je moj končni build, pustim še ta dva praznična dneva, če se bom še česa domislil in kaj spremenil. Build je za zdaj zastavljen kot čisti HTPC, ima pa opcijo, da bo enkrat v prihodnosti postal "light" gaming PC, če dodam grafično kartico:

Če se kdo čudi cenam... to je brez DDV, ker bom naročil na firmo.

 HTPC 2017 final

HTPC 2017 final

Zgodovina sprememb…

Map ::

Tudi jaz bom verjetno enkrat naslednje leto sestavlja HTPC, pa imam par vprašanj:
- Kako se primerjata 8xxx in 7xxx i3? Jaz razmišljam bolj v smeri 7xxxT, ker ima nizek TDP(35W proti 65W v primeru 8xxx), kar pa mi je ubistvu pomembno, ker si želim čimbolj tih in zato pasivno hlajen HTPC. Razlika je pa tudi dual vs quad core.
- Kakšne prednosti ima tale precej draga matična pred ostalimi? Recimo nekateri izbirajo matične za dobrih 50EUR.
- Kako boš imel HTPC povezan z zvočniki? In kakšnimi?

matobeli ::

Matična je draga ker ima recimo m.2 nvme slot in vgrajen wifi, v miniITX segmentu pa itak ni neke hude izbire glede plat.

i3 prejšnje generacije (2c/4t) je precej švohnejši od i3 nove generacije (4c/4t), kar si tudi že ugotovil.

Lahko pogledaš kakšen Pentium 4650 (2c/4t) ima 54W TDP. In je po performancu zelo blizu prejšnji generaciji i3 (2c/4t), ampak stane kar nekaj eur manj.

Ali pa če počakaš da bo i3 nove generacije v T izvedenki.

Za zvok je najboljša varjanta HDMI, jer drugega digitalnega audio izhoda točno ta matična nima.

ncc2000 ::

za PC kot HTPC le v razmislek:
https://geizhals.at/?cat=gehps&xf=360_4...
https://geizhals.eu/xilence-black-hawk-... za htpc bi s tem šlo verjetno tudi pasivno, za gaming pa vent na on.. no, ta cca. kila bakra z verikalnimi lamelami pri meni bolj potraten cpu v htpc modu lepo drži pasivno.
na voljo tudi tu http://www.dinokomp.si/produkt/xilence-...

Aphanisis ::

Map je izjavil:

Tudi jaz bom verjetno enkrat naslednje leto sestavlja HTPC, pa imam par vprašanj:
- Kako se primerjata 8xxx in 7xxx i3? Jaz razmišljam bolj v smeri 7xxxT, ker ima nizek TDP(35W proti 65W v primeru 8xxx), kar pa mi je ubistvu pomembno, ker si želim čimbolj tih in zato pasivno hlajen HTPC. Razlika je pa tudi dual vs quad core.
- Kakšne prednosti ima tale precej draga matična pred ostalimi? Recimo nekateri izbirajo matične za dobrih 50EUR.
- Kako boš imel HTPC povezan z zvočniki? In kakšnimi?


Poleg običajnih priključkov ima ta matična še: 1 x DisplayPort, 1 x Thunderbolt 3/USB-C Gen2. Ostale dobavljive mITX matične so precej omejene s priključki.

Audio sistema trenutno še ne bom menjal. V prihodnosti pa bo rešeno tako, da bo audio šel iz HTPCja v TV prek HDMIja in iz TVja na audio sistem prek optičnega kabla.

Map ::

Pa se ta razlika pri HTPC pozna? Ker sem tudi sam že imel 8xxx v košarici, pa sem potem zamenjal. Bi se pa ta sigurno manj grel, kot pa tisti švojhejši na polno obremenjen. Preden bom kupoval bo pa verjetno res že nova generacija v T verziji.

Napajalnik bi tudi jaz vzel Seasonic Platinum Fanless 400, za hlajenje procesorja pa eno Noctuo. Ventilator bi priklopil samo po potrebi. Verjetno bi moral bit hladilnik dovolj velik.

Omejil pa si se samo na mITX?

Ali so te zvočne na matičnih dovolj zmogljive, da znajo dobro dekodirat zvok? Zaenkrat mi za kupovat AV receiverja, ker so precej dragi, pa bi priklopil zvočnike direktno na matično. Govorim o 5.1 sistemu. Drugače bi pa tudi jaz uporabil HDMI.

Aphanisis ::

Omejitev na mITX je zato, ker bi rad imel majhno škatlo. Nisem pa imel namena delat fanless HTPCja, ker itak poslušam vsebine dovolj glasno, da preglasijo razna brenčanja ventilatorjev, pa tudi drugi zvoki iz okolice prihajajo v sobo, tako da je tišina v vsakem primeru kontaminirana.

Kar se zvočne na matični tiče, se sploh nisem s tem ukvarjal, ker audio del sistema ni še na sporedu za nakup, bom pa nedvomno v prihodnosti kupil AV receiver.

morosito ::

Kupi si rajsi raspberry pi 3 (40€ s postnino iz anglije) nastimas kodi, napravo skrijes za tv in bos imel super napravo ki bo predvajala vse video formate pa imas se ogromno dobroh dodatkov.

Računalnik pa za igrice verjemi da ne bos nikoli dobro igral preko htpc...najboljse ti je miza, dobra stolica, tipkovnica in miska ;)

matobeli ::

Kje pa piše da na HTPC ne moreš še enega monitorja in stolice in miške z tipkovnico priklopit? ;)

Pa za rPi3 rabiš še spodoben napajalnik, microSD kartico, potem pa ugotoviš da ti izza TVja itak tolk švoh lovi wifi da ti komaj hendla tavečje filme.

V zadnjem času pa itak počas postaja problem da ne podpira h.265. Ni še to resna težava, ampak sem moral postat mejčken pazljiv pri izboru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7618444 (7019) Invictus
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27857330 (34055) Netrunner
»

HTPC - Gradnja domačega kina kaj kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
289637 (9041) Blindeye
»

kateri i3 1155 je najboljsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
738433 (7122) Blue3D
»

Kaj naj kupim, o zadevah nimam nobenega pojma

Oddelek: Strojna oprema
142219 (1873) filip007

Več podobnih tem