» »

Neznanje uporabe elektronske pošte

Neznanje uporabe elektronske pošte

čuhalev ::

Precej ljudi uporablja e. pošto in hkrati ne poznajo vseh polj (BCC, CC) ki jih tehnologija ponuja. Potem pa pride kakšno sporočilo pošiljatelja A, v katerem se moj naslov najde v polju TO med množico drugih; čez pol leta pa že spam.

In to na „prilagojen“ naslov, ki ga sem ga dal samo nekomu (pošiljatelju A), a ga ta ni znal uporabljati.

Zanima me, kako se rešujete vi, in, kaj pravi slovenska zakonodaja glede takšnih „zlorab“ glede na to, da je pošiljatelj A pravna oseba.

stb ::

V primeru razkrivanja tvojega naslova elektronske pošte in dejstva, da imaš nek odnos s pošiljateljem gre za razkrivanje osebnih podatkov, kar je načeloma prepovedano, razen če tega nisi izrecno dovolil.

RejZoR ::

Uporabljaš GMail in ti dol visi za spam. Imam mail povsem javno objavljen na večih koncih, pa sem v vseh letih dobil pomoje ene 5 spam mailov. Od tega jih je mogoče ene toliko bilo narobe označenih. Prejel pa sem jih že na tisoče. Tko da je napak izredno malo in mi je praktično vseeno katero polje je kje uporabljeno. CC in BCC uporabljam vglavnem samo kadar pošiljam stvari v vednost, ponavad bolj kot ne samo v službi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

Pošiljanje vsake pošte preko polja BCC je še najbolj varno, ker prejemniki ne vidijo mail naslovov od nikogar drugega.
V poslovnem okolju uporabljaš največkrat TO in CC. Od prvega pričakuješ odgovor, drugi prejme v vednost.

čuhalev ::

Da, to mi je jasno, vendar se vsi tega ne držijo. In zgolj ena napaka je dovolj, da naslov pade v napačne roke.

Phantomeye ::

Nekoč, ko sem se igral s phisingom (v zgolj izobraževalne namene), sem za svoj eksperiment uporabil verižno pismo (takrat so bila verižna pisma še popularna med mladimi, zdaj jih med seboj delijo samo stari prdci, heh), ki sem jih dobival večkrat na teden. Verižna pisma so ena boljših načinov pridobivanja baze emailov za pošiljanje spama.

Furbo ::

RejZoR je izjavil:

Uporabljaš GMail in ti dol visi za spam. Imam mail povsem javno objavljen na večih koncih, pa sem v vseh letih dobil pomoje ene 5 spam mailov. Od tega jih je mogoče ene toliko bilo narobe označenih. Prejel pa sem jih že na tisoče. Tko da je napak izredno malo in mi je praktično vseeno katero polje je kje uporabljeno. CC in BCC uporabljam vglavnem samo kadar pošiljam stvari v vednost, ponavad bolj kot ne samo v službi...


+1

Misliti, da bo folk 'pazil' na tvoj email naslov je naivno.

Pravilna uporaba CC in BCC je pa itak znana morda 1% uporabnikov.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

crazyLIKEme ::

Jaz sem mami rekla, da bo dobila ful virusov in da se ji bo računalnik pokvaril, če ne bo uporabljala BCC in če ne bo brisala vseh mail naslovov, ki jih dobi v svoji FDW: FDW: FW: FDW: FDW: FDW: FDW: FW: FW: Pošti.

Pomaga. :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP pošiljanje večje količine mailov

Oddelek: Programiranje
153116 (2803) Ziga Dolhar
»

Spam lahko dobite tudi zaradi napake pri pošiljanju e-pošte

Oddelek: Novice / Zasebnost
63273 (3273) CaqKa
»

mass mailing

Oddelek: Izdelava spletišč
81596 (1507) Uporabnik
»

outlook express

Oddelek: Pomoč in nasveti
152900 (2733) ABX
»

posiljanje vec mailov naenkrat

Oddelek: Omrežja in internet
131512 (1298) macplus

Več podobnih tem