» »

Pc gaming 1300€ .. Pomoč

Pc gaming 1300€ .. Pomoč

Next-Gen ::

Pozdravljeni sem nov v tem in bi rad sestavil nov računalnik k mi bi služil p/p price performance na ultra 1080p ali pa very-high naslednjih 5 let
moje omejitve so samo to da mora biti komp power house izkljično za gaming za 1300€
Brez navijanja
gledal sam ze sam za graficno gtx 970
in nevem ce je dobra gigabyte gaming 3 plata za drugo se mi ne sanja
morda i5 4690K sam je baje bolj kot ne za navijanje
hvala za vsak nasvet
lp

gddr85 ::

Next-Gen ::

haala lepa urejeno :)

pixelzgaming ::

kupi komponente iz nemčije pa boš dal 1k za pc in prihraniš tistih 300€ za novo grafično čez 3-4 lete
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Next-Gen ::

predlagas kaksno dobro stran pri kateri bi mi ga sestavili ker sam se tega nebi liht lotu da kj ne zajebem ceprov bi biv cajt da se kj novga naucim :)
bi se dal kak konfigurator prosim
na predlagani strani ki jo je predlagal gddr5 mi niso povedal nc uporabnega
hvala

Insan3Lik3 ::

res je da dobiš ceneje iz nemčije sam moraš računat da če se ti karkoli pokvari boš moral nazaj v nemčijo na servis pošiljat in čakat po en mesc če ne še več, jst sm isto ta tedn porabu 1300e za nov pc pa sm raje preplačal 100,200eur pa mam lepo 1km stran za garancijo uveljavljat če se kej pokvari.
tkoda če se nebi rd sam ukvarjal s sestavljanjem nevem kaj da ti drugega priporočam kakor sestavi.si

chucki ::

Ne zavajaj ljudi. Pri hardwareversand sem 2x reklamiral mrtve komponente in je oboje bilo rešeno prej, kot v 14 dneh.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Insan3Lik3 ::

chucki je izjavil:

Ne zavajaj ljudi. Pri hardwareversand sem 2x reklamiral mrtve komponente in je oboje bilo rešeno prej, kot v 14 dneh.


tudi če je 14 dni, mi ni všeč dejstvo da morm hodt na pošto pa pakirat pa pošiljat pa v tujem jeziku opisovat napako če lahko v 10 min nesem v trgovino kjer sm opravil nakup rečem to pa to ne dela tako pa tako je bilo in to je to

to govorim ko se gre za nakup celega pcja, npr če bi se odloču čez 2-3 leta samo za zamenjavo enega dela računalnika bi se verjetno tudi sam odločil za nakup iz tujine, ko pa kupujem vse naenkrat pa raje kupim v slo, nvem no odvisno od uporabnika

DarwiN ::

V tisti nitki ti niso pomagali, ker je v njej objavljeno že milijon podobnih konfiguracij..

Ampak naj ti bo:
I5-4690
Asus H97-M
Crucial MX-100 256Gb SSD
3TB WD Green
8Gb Geil DDR3 ram
Palit GTX 970 JetStreem
Zalman Z3 Plus ohišje
Be-quiet E9 500W Gold napajalnik

To je to.. 952€.. Dostava je 11€, morebitna sestava računalnika je 20-30€, dodaš še kakšno miško, saj pri +1000€ dobiš kodo za 20€ popusta.

Oziroma dodaj raje en čim večji 1440p monitor, ker monitor pri doživetju igre pomeni več kot grafična kartica in ves računalnik. Acer B326HUL. Ta monitor si privoščiš in si zmagal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Insan3Lik3 ::

DarwiN je izjavil:

V tisti nitki ti niso pomagali, ker je v njej objavljeno že milijon podobnih konfiguracij..

Ampak naj ti bo:
I5-4690
Asus H97-M
Crucial MX-100 256Gb SSD
3TB WD Green
8Gb Geil DDR3 ram
Palit GTX 970 JetStreem
Zalman Z3 Plus ohišje
Be-quiet E9 500W Gold napajalnik

To je to.. 952€.. Dostava je 11€, morebitna sestava računalnika je 20-30€, dodaš še kakšno miško, saj pri +1000€ dobiš kodo za 20€ popusta.

Oziroma dodaj raje en čim večji 1440p monitor, ker monitor pri doživetju igre pomeni več kot grafična kartica in ves računalnik. Acer B326HUL. Ta monitor si privoščiš in si zmagal.


3TB disk je pomoje malo overkill, raje bi uzeu 1TB wd black, rame kakšne z nižjo latenco, pri 1600 komot najdeš cl9, gtx970 se splača doplačat tisti drobiž pa vzet gigabyte g1 gaming, pa napajalnik je 550w minimum samo zaradi grafične tkoda 650w pomoje bi blo zlata sredina

DarwiN ::

3TB disk je pomoje malo overkill, raje bi uzeu 1TB wd black, rame kakšne z nižjo latenco, pri 1600 komot najdeš cl9, gtx970 se splača doplačat tisti drobiž pa vzet gigabyte g1 gaming, pa napajalnik je 550w minimum samo zaradi grafične tkoda 650w pomoje bi blo zlata sredina

Če downloadaš BD filme še 4Tb prav pride... Igre tudi vedno več zasedejo.. BF4 denimo zasede 60Gb... Medtem pa ni velike razlike v ceni, in če kupuje za 5 let.. Latenca pri ramih je bolj kot ne prazni luft, napajalnik bi pa bil že 400W dovolj in ima že tako rezerve.. Grafične so pa whatever, vse so isti šmorn.. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Next-Gen ::

hvala za nasvet :)
zanima me samo glede ramov kaksna je razlika v megahercih in kaj je bols ce mas vec megahercov ?
glede gtx 970 me zanima samo to ker nekateri pravijo da je coil a to je res cista loterija in alije je pr gtx 980 kaj manj tega ?
zdej ce se kupuje z nemčije se morda splaca kupit 980 ? ceprov baje p/p se ne splaca sam tko ? al
ne ? pac prasam ker nevem ce bi vedu nebi sprasvav

DarwiN ::

Več Mhz pri ramih ti pride prav samo v primeru navijanja, pa še potem ni nobene razlike v končni fazi.. Coil je loterija, ja, ampak večino ljudi ne moti oziroma niso dovzetni.. 980 pa se ne splača, ker je zgolj ~20% hitrejša, dražja pa ~50%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Next-Gen ::

okej hvala :)
hvala usem za pomoc :)
ta komp z temi deli pa mora šibat v nulo naslednih par let seprav ?
tut ce bi kupu novo grafo bojo druge komponente kompatibilne se naslednjih par let
da bojo loht poganjale tut kaksne druge grafe ?

Insan3Lik3 ::

Next-Gen je izjavil:

okej hvala :)
hvala usem za pomoc :)
ta komp z temi deli pa mora šibat v nulo naslednih par let seprav ?
tut ce bi kupu novo grafo bojo druge komponente kompatibilne se naslednjih par let
da bojo loht poganjale tut kaksne druge grafe ?


glih grafe ne boš menju najdlje če kupš 970

Next-Gen ::

glede tega procesorja verjetno pride ze zravn od intela hladinik seprav ne rabm kupvat novga bolsga al kko ?

DarwiN ::

Nope, ne potrebuješ drugega hladilnika..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Next-Gen ::

se neki me zanima in sicer glede ohišja v katerem rangu se splaca kupovat k nekje sm zasledil da poceni kište se neki stegnejo ob vročini je to res ? verjetno od kvalitete odvisno al kko :)
zdj oziroma na starem mam 12hundred in ropota kot ruski tank

DarwiN ::

12cm ventilatorji pač niso glasni, sploh pa lahko reguliraš vrtljaje.. To Z3 Plus ohišje ima na vrhu gumb za hitre/počasne obrate in ne boš nič slišal.. In štirje ventilatorji.. Stvar bo tako hladna, da bo prostora še za kaj ozimnice. :) Sicer si pa poglej predstavitev (sicer v beli barvi, ampak enak model):

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Next-Gen ::

DarwiN je izjavil:

3TB disk je pomoje malo overkill, raje bi uzeu 1TB wd black, rame kakšne z nižjo latenco, pri 1600 komot najdeš cl9, gtx970 se splača doplačat tisti drobiž pa vzet gigabyte g1 gaming, pa napajalnik je 550w minimum samo zaradi grafične tkoda 650w pomoje bi blo zlata sredina

Če downloadaš BD filme še 4Tb prav pride... Igre tudi vedno več zasedejo.. BF4 denimo zasede 60Gb... Medtem pa ni velike razlike v ceni, in če kupuje za 5 let.. Latenca pri ramih je bolj kot ne prazni luft, napajalnik bi pa bil že 400W dovolj in ima že tako rezerve.. Grafične so pa whatever, vse so isti šmorn.. :)


Zdj sm na mlacomu pogledal sestavo in zraven pišejo W in ne pride niti do 300W z gtx 970 seprav je 500W napajalnik več kot zadosti ane

Insan3Lik3 ::

Next-Gen je izjavil:

DarwiN je izjavil:

3TB disk je pomoje malo overkill, raje bi uzeu 1TB wd black, rame kakšne z nižjo latenco, pri 1600 komot najdeš cl9, gtx970 se splača doplačat tisti drobiž pa vzet gigabyte g1 gaming, pa napajalnik je 550w minimum samo zaradi grafične tkoda 650w pomoje bi blo zlata sredina

Če downloadaš BD filme še 4Tb prav pride... Igre tudi vedno več zasedejo.. BF4 denimo zasede 60Gb... Medtem pa ni velike razlike v ceni, in če kupuje za 5 let.. Latenca pri ramih je bolj kot ne prazni luft, napajalnik bi pa bil že 400W dovolj in ima že tako rezerve.. Grafične so pa whatever, vse so isti šmorn.. :)


Zdj sm na mlacomu pogledal sestavo in zraven pišejo W in ne pride niti do 300W z gtx 970 seprav je 500W napajalnik več kot zadosti ane

moralo bi bit zadosti sicer jst bi useeno uzeu 550-650

DarwiN ::

Imaš za isti denar tudi Be-quiet 600W, ampak je 80+Bronze, torej slabša učinkovitost.. Vendar nima smisla, ker je že 450W preveč. Računalniki so vedno manj požrešni... Pa tut sama učinkovitost napajalnika je najvišja pri 50-80% rabi in si torej zmanjšaš učinkovitost, če pretiravaš in kupiš premočnega..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Next-Gen ::

zanima me se to glede AMD vs Intel
kot sm ze reku bom sestavu gamerski komp brez navijanja
in kar sem brav reviewe Amd nekoliko zaostaja samo v razlicnih " zajebanih" programih in da se pri igranju sploh ne pozna torj zakaj taka razlika v ceni ?
se splaca raj uzet AMD potemtake ali ne ?
In glede matičnih se veliko ljudi jagiba med gigabyte se vec pa na asus
vidu pa sm na youtubu da sestavljajo veliko tudi iz Asrocka
ali je asrock kaj slabsi ?
In glede na to da bodo hmalu prisle ven graficne konkurencni nvidi se splaca pocakat ker verjetno bodo cene gtx 970 lahko zelo padle ce bo 3xx series prekosiv zadevi
sepravi se splaca pocakat in do kdaj bo to oziroma
kdaj pridejo na trg

DarwiN ::

Pozabi na AMD, ker je vprašljiv in ima ~2x višjo porabo.. Poleg tega znaš imet fps drope v igrah.. Torej v povprečju skoraj tako visoke fpsje kot pri intelu, ampak občasni padci oz. zatikanje.. Skratka, pozabi.. AMD je za budget mlinčke.

Plošča je bolj ali manj vseeno, katero znamko vzameš. Na nove radeon grafične, ki bi naj izšle marca-maja, pa se definitivno ne splača čakat, ker bodo ~20% hitrejše in obstoječim bodo cene padle ravno tako za ~20%, ampak to itak vedno velja in potemtakem lahko čakaš še 10 let. :)

Izberi komponente in naroči še letos.. Čeprav se mi vedno bolj dozdeva, da boš nazadnje odšel v big banga po računalnik. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Next-Gen ::

nene Darwin tega scenarija pri meni ni ... samo nazadnje ko sm biv v računalnikih je bilo pred 6 leti in zdj ke potrebno stvari zamenjat ... 2 mesca sm se tolazu z ps4 vendar to ni to
narocu bom po komponentH tako kot ze oba dosedanja računalnika
vendar je potreben nek cas da se vse poizve ker se je v 6h letih spremenilo use x 1000
nazadnje sem kupoval se v starem dobrem z računi neblokirNem Agt-ju vendar se je tudi pri nji stvar spremenila ...
rajs pr agtju kot pa bigbang ... zadnc sm sov frenda prepricvat naj ne kup kompa tam ... 1500€ kar je blo not za videt je biv pa i7 4790K kar je pa ze itak stalna pesem pr sestavlenih kompih

mancini ::

Insan3Lik3 je izjavil:


[tudi če je 14 dni, mi ni všeč dejstvo da morm hodt na pošto pa pakirat pa pošiljat pa v tujem jeziku opisovat napako če lahko v 10 min nesem v trgovino kjer sm opravil nakup rečem to pa to ne dela tako pa tako je bilo in to je to



kdo pa lahko z gotovostjo trdi da pa v Big Bangu ali specializiranih rač trgovinah ne čakaš dolgo na odpravo napake oz servis.
Jaz sem enkrat v BB celo zahteval in seveda na to tudi dobil novi prenosnik, ker so zamudili 45 dnevni zakonski rok.

Tako da to tvoje pisanje nima ravno neke močne trde osnove. Imaš na tem forumu teme, kjer ljudje pišejo ravno o teh problemih z uveljavljanjem garancije

Next-Gen ::

ma u bigbang sploh nimas po kaj hodit ...
mogoce kdo ve kok pr hardwerversantu stane celotna sestava + test komponent k sm nek zaslediv da ful
+ 40 € sam za sestavo

DarwiN ::

30€

Pa vstavi kodo za 20€ popusta: VV7N451RUU
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Next-Gen ::

sprašujem za Mindfactory.de k majo še manjši cene kot pr teh hardwereversant vendar sem danes zasledil malo starejši povsdt mislem da star eno leto v katerem piše

Najprej je potrebno opraviti registracijo. Pri vpisu naslova se prvič zatakene ker Slovenije ni med državaim med katerimi lahko izbiramo. To rešimo tako, da izberemo državo Nemčijo, vpišemo lahko kar našo poštno številko in pustimo ime občine prazno (mislim, da javi nek error, ampak nadaljuješ z registracijo.) Nato pošljejš mail na endkundenbetreuung@mindfactory.de in jim sporočiš da bi rad naročil stuff v slovenijo. Oni dodajo tvoj dejanski shipping naslov, medtem ko naslov za račun( billing address) ostane v "Nemčiji". Potem poklikaš stuff v košarico in greš na blagajno kjer izbereš osebni prevzem(ker ob prvem nakupu moraš naročiti na tvoj billing address). Ko je nakup zaključen, jim pošlješ še en mail, da ti oni spremenijo še nemški račun v slovenskega, in ti dobiš pravi račun, ki ga potem plačaš na banki oz prek spleta. Nato imaš tudi v računu slovenski billign address.

kaj to drži ? zgleda vseskup neakam zajeban


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726508 (18284) hojnikb
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777536 (7212) PredatorX
»

Geforce GTX 970 overheating?

Oddelek: Strojna oprema
161799 (1336) lovro535

Več podobnih tem