» »

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

marceb ::

Živjo, zanima me kako vi rešujete problem zmrzali in snega na avtomobilskih steklih? Tukaj seveda mislim na vse tiste, ki ste tako kot jaz brez garaže oziroma nadstreška :). Razmišljam s čim bi pokril, ampak so vsi materiali takšni da se razmočijo (karton itd.), mogoče polivinil.

Mesar ::

Nič, pa redko pucam več kot 30 sekund...
Your turn to burn!

tony1 ::

Vsak dan svež cajteng papir...

Unknown_001 ::

OP al si nared improviziran nadstrešek al si pa nabav ustrezno orodje za čiščenje šip. Torej, strgalo za led in veliko metlico za sneg.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TOP ::

Jaz dokler sem ga imel zunaj sem stavil kako brisačo ali deko,tud če je bila mokra in je zmrznila si jo lepo odstranu.

čuhalev ::

Karton med gumo brisalca ter steklom, po odstranitvi ga vržeš stran.

TOP ::

Kar se tiče karton se pa je meni dogajal edino en problem,ko je bil zelo moker in je čez noč zmrznu in ko si ga hotel odstranit je kakšen kos gor ostal,ker se je zalepu.Če pa je suho je pa dober.

marceb ::

mja, hvala za nasvete. bom probal najti kakšen trši polipropilenki material in ga bom po obliki sprednje šipe obrezal, potem ga pa samo v prtlažnjik vržem.

solatko ::

Pojdi v Merkator - tehnika in vzemi polivinil za zaščito pri malanju. Odreži za širino stekel in tako dolžino, da ga boš priprl z vrati. Lahko si cel stekleni del avta tako zaščitiš in če nimate kake murarije, ki bo iz objestnosti trgala, ti bo služilo celo zimo.
Je super zadeva, ker zaščiti tudi pred zamrznitvijo in ne rabiš zjutraj nič pucat, samo polivinil dol, malo otreseš in shraniš v prtljažnik.
Delo krepa človeka

Mesar ::

Lahko pa nabaviš tisto ponjavo s katero kar ceu avto pokriješ... :D
Your turn to burn!

TOP ::

marceb je izjavil:

mja, hvala za nasvete. bom probal najti kakšen trši polipropilenki material in ga bom po obliki sprednje šipe obrezal, potem ga pa samo v prtlažnjik vržem.

Nič ga ne obreži,raje pusti dalšo pa lepo z vratmi jo zapreš,če slučajno piha.

Mesar ::

> Je super zadeva, ker zaščiti tudi pred zamrznitvijo in ne rabiš zjutraj nič pucat, samo polivinil dol, malo otreseš in shraniš v prtljažnik.

To ti delaš? Pa ti nič ne teče zadi potem? Iz polivinila v prtljažniku mislim...
Your turn to burn!

solatko ::

Ponjave so sorazmerno drage, pa še avto se kuha pod njo (kondenz, če pokriješ topel avto).

V prtljažniku imam vedno polivinilasto škatlo (večji nakupi in podobno), daš not, pa vsake toliko časa zliješ ven, če se nabere.
Delo krepa človeka

Mesar ::

> Ponjave so sorazmerno drage, pa še avto se kuha pod njo (kondenz, če pokriješ topel avto).

Odvisno kake tiste generične cenejše so afaik od 30eur dalje... oz. so ble lani spomladi, takrat je kolega kupoval... pa če je čist tanka verjetno niti kondenz ni tak problem.

drugače pa klima FTW če se ti vrata ne zalepijo :D
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gruntfürmich ::

prej tanka pena za na plažo, zdaj senčnik ki pa ga še nisem sprobal. bi pa moralo biti praktično.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

Tanka pena se zna namočiti in zamrznit na šipo (meni je to parkarat naredil karton). Polivinil je najbolj praktičen (uporabljal, ko so bile še taprave zime). Časopis - odpade, karton - za suh sneg in zmrtnitev zaradi megle, deka - vredu, ampak vedno mokra in začne fajn smrdet, polivinil super.
Še prej pa sem uporabljal doma narejeno mešanico glicerina in alkohola (ki je ostal od kuhanja žganja - okoli 20%). Škatla od žarnic, na pokrovu pritrjena spužva v spodnjem delu pa precej gosta mešanica. En poteg po šipi, je v nekaj sekundah stopil še tako debelo plast ledu.
Delo krepa človeka

videc ::

+1 na to, kar je predlaga solatko. Lahko uporabiš tudi večjo vrečo za smeti, ki jo razrežeš, tako da je zadosti velika za vetrobransko steklo. Fiksiraš jo z brisalci in vrati. Karton ti lahko primrzne na steklo, kar ni ok.

Doman ::

Jaz uporabljam kar senčnik in se odlično obnese, pa še uniči se ne.

#000000 ::

Probaj tole kombinacijo



pa še tele nasvete od folka ki kr ve kaj pomaga

http://www.thriftyfun.com/Keeping-Your-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

francek1 ::

Jaz uporabljam vinil od stare vodne postelje, je ravno prav močen in lepo leži na steklu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Trololololol ::

Topla voda po steklu v sili reši vse. Drugače ne pokrivam. Prestar avto, da bi se mi splačalo skrbeti zanj.

solatko ::

Kek'c - Od kje ti pa to?
S toplo vodo sicer stopiš trenutni led na šipi, vendar ti v momentu naredi novo plast, debelo manj kot mm in ne boš, dokler ti šipo ventilacija ne segreje, videl čisto nič.
Ta način je od vseh najslabši, razen pri temperaturah okoli ničle.
Pri minus 5 imaš ponovno led na šipi, po nekaj prevoženih metrih, tudi, če bi šipo obrisal do "suhega", ostane toliko vlage, da si na slabšem.
Delo krepa človeka

Buggy ::

sotorka (ta tenka), ki sem jo dobil v casih sluzenja vojske, prescipnena z vrati delo opravi vec kot odlicno.

win64 ::

jaz zataknem zaščito proti soncu na šipo, pa samo dol vzameš pa zviješ, par sekund dela. Stane pa par evrov.


http://www.merkur.si/delavnica/oprema-z...

m0LN4r ::

Ko sneži in ugasneš avto, ne met segretih šip.

Malo jih ohladiš in potem sneg ne zmrzne gor. Jaz imam garažo, ampak prej je bla to najboljša rešitev in zastonj.
Med tem ko pucaš pa vklopiš gretje pune pare na šajbe.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GrimReaper ::

Tole pokrivalo je ok, dokler ni mokro, ker ko je enkrat mokro, se ti v prtljažniku ne posuši. Če je mokro, pa ni dosti bolje ko brez, samo tanjša plast ledu je.
Kasneje se mi ni dal več ukvarjat s tem, itak imam še 4 spreje na zalogi, pa letos nisem uspel do konca ponucat niti lanskoletnega, ki ga je ostalo še polovico.
Sem se pa včeraj na POP TV mal nasmehnil tistima dvema, ki sta Twinga na roke drgnila, to je pa res skrajna varianta, ki je nebi pripisal takim, ki se že več let srečujejo z ledom na avtu.

Med tem ko pucaš pa vklopiš gretje pune pare na šajbe.

Tega ne priporočam pri avtomatski klimi, ker zna hitro it regulator. Sam od takrat naprej uporabljam max 3/7, 4/7 pa samo za kakšno minuto.
Sicer je na eBay že za 25 funtov, pri nas daš pa lahko za original tud do 400€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

m0LN4r ::

Kot študent sem ga imel vsak dan pod snegom in nikoli zamrznjeno. Z roko dol in to je to.

Zdaj v pondelk sem ga imel isto pred stanovanjem 2 dni. Šipe ohladiš, zbrišeš z brisalci, that's it.
Za bolj suhe šipe pa mam tist "rain repeller" namazan. Videl v eni drugi temi in sprobal.

No vglavnem 1-2 minuti in je okno popolnoma čisto _brez_ drganja po steklu.

Glede regulatorja nevem kaj misliš, samo očitno se v 8letih še ni pokvaril. Pa klima tudi ne zakurbla do določene temperature pozimi.
 Gola roka - 2 minuti - čisto čisto

Gola roka - 2 minuti - čisto čisto



Pa še en hint za vlago v avtu, kdor jo ima. Kristali za mačji WC in v ene žabice nabasat pa nekam v avto dat. Naprimer zadaj na polico.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dejan_007 ::

Trololololol je izjavil:

Topla voda po steklu v sili reši vse. Drugače ne pokrivam. Prestar avto, da bi se mi splačalo skrbeti zanj.


S tem početjem ti lahko poči steklo. Ne priporočam. Pa še zamrzne hitro.

Furbo ::

solatko je izjavil:

Kek'c - Od kje ti pa to?
S toplo vodo sicer stopiš trenutni led na šipi, vendar ti v momentu naredi novo plast, debelo manj kot mm in ne boš, dokler ti šipo ventilacija ne segreje, videl čisto nič.
Ta način je od vseh najslabši, razen pri temperaturah okoli ničle.
Pri minus 5 imaš ponovno led na šipi, po nekaj prevoženih metrih, tudi, če bi šipo obrisal do "suhega", ostane toliko vlage, da si na slabšem.


To sploh ni res, jaz sem vsaj 100x tako odtajal steklo na kombiju. Samo večji pisker je treba vzeti, da imaš dovolj vode, ne skopari. Pa fino je, če vklopiš brisalce tik za tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

GrimReaper ::

m0LN4r je izjavil:

Glede regulatorja nevem kaj misliš, samo očitno se v 8letih še ni pokvaril. Pa klima tudi ne zakurbla do določene temperature pozimi.

Regulator drugače upravlja jakost ventilatorja, ali je klima vklopljena ali ne. In tudi z izklopljeno klimo ga lahko prekuriš. Takole zgleda, zaradi oblike hladilnika se mu reče tudi ježek:
http://www.ebay.co.uk/itm/HEATER-BLOWER...
Klime sam itak dosti ne rabim, sploh letos, ko je bilo bolj švoh poletje, vseeno če je nebi imel.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8722358 (9349) bambam20
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4725259 (11057) Smartydug
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
4610178 (7566) ...:TOMI:...
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11527146 (24273) driver_x
»

Avto in "sporen" zadnji brisalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576784 (5712) PROTOTIP

Več podobnih tem