» »

Delo od doma

Delo od doma

ejresnevem ::

Gre za cisto fiktiven primer, nima zveze z realnostjo, vprasanja so čisto informativna. vse navidezne trditve vzemite kot domneve, želje ali celo blodnje, ali željo po pozornosti ali trolanje, ali vse skupaj, kakor želite, vglavnem ne pustite se preveč motiti v svojih osnovnih dejavnostih.

torej, ja, gre za v redu (v vec smislih) projekte, narocniki (izgleda, pozitivno) preseneceni, dovolijo ves cas delo na daljavo, celo hecajo me, ce me druzina nic ne pogresa in to. pac, (domnevno) gre za jasno izrazeno strokovnost, elokventnost, asertivnost, zanesljivost - analiziramo in refaktoriramo zapuscino ene firme, moras pa imeti malo obcutka in se znati vziveti v predhodnike, in sodelovati cezatlantsko (casovni zamik), po drugi strani, morda tudi zahteve niso cisto usklajene z dejanskim stanjem in jim to ob priliki ucinkovito razloziti na primerjavah (up the ladder). morda se namig, da je komunikacija z arhitekti sistema direktna.

kot vidim, tu vsi komaj cakate, da bi imeli delo od doma, kako imate (ali bi želeli imeli) urejeno, imate v hisi/stanovanju kak namenski kabinet?
reci sicer tudi moram, da je komunikacija vcasih precej intenzivna/fokusirana, ko povezujemo ugotovitve.
da zavest (hkrati z okoljem) preklopite med poslom in zasebnostjo, imate kje kaksno (kupljeno, najeto) pisarno?
hec je, da se že samo za bivanje (kjer sploh ni potrebno biti), porabi okoli 500eur tedensko - ja, za slovenijo so to kar stevilke, razumem.

v bistvu se pa narocnik ocitno ne zeli ukvarjati z geolokacijo izvajalca (in metodologijo dela), dokler se performanse ustrezne.

torej, ce odmislite, da gre za blodnje, kako imate vi to reseno ali bi imeli reseno v podobnem primeru?
  • polepsal: Mavrik ()

c3p0 ::

Ti pa rad klobasaš...

Doma imam pisarno, par dni na teden delam od doma, tu in tam pa paše it malo med coworkerje.

Doma je dosti pasti, ker je vse na dosegu roke. Če ni discipline, malo narediš.

ejresnevem ::

c3p0 je izjavil:

Ti pa rad klobasaš...

Čisto mogoče, da bi se dalo vse skupaj napisati v enem samem stavku, drži morda to, da sem morda res ene malo nadpovprečno zgovoren, pripiši to negotovosti ali čemu podobnemu ali da mi je všeč brati samega sebe in si domišljati lastno pomembnost, vse to je možno, ampak to zame ni bistveno vprašanje, za te razlage so drugi ljudje. Mimogrede, tole zgoraj je povzetek originalnega sporočila, ki je vsebovalo še več podrobnosti. Kakorkoli že pač.

Torej, doma imaš pisarno in družino in si toliko discipliniran, da nimaš nobenih distrakcij? Meni ta disciplina, izgleda, manjka, zato moram menjati okolje, da vsakič drugače funkcioniram, ker pa dvomim, da bom to navado naenkrat spremenil, se mi zdi bolj smiselno nekako ločiti oba svetova, da se zaprem v neko pisarno v klet (ampak bi jo moral še prej primerno opremiti) ali pa da najamem neke prostore v bližini, da bi se pozimi potikal okoli Visa, pa ne pride v poštev.

Phantomeye ::

ejresnevem je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ti pa rad klobasaš...

Čisto mogoče, da bi se dalo vse skupaj napisati v enem samem stavku, drži morda to, da sem morda res ene malo nadpovprečno zgovoren, pripiši to negotovosti ali čemu podobnemu ali da mi je všeč brati samega sebe in si domišljati lastno pomembnost, vse to je možno, ampak to zame ni bistveno vprašanje, za te razlage so drugi ljudje. Mimogrede, tole zgoraj je povzetek originalnega sporočila, ki je vsebovalo še več podrobnosti. Kakorkoli že pač.

Torej, doma imaš pisarno in družino in si toliko discipliniran, da nimaš nobenih distrakcij? Meni ta disciplina, izgleda, manjka, zato moram menjati okolje, da vsakič drugače funkcioniram, ker pa dvomim, da bom to navado naenkrat spremenil, se mi zdi bolj smiselno nekako ločiti oba svetova, da se zaprem v neko pisarno v klet (ampak bi jo moral še prej primerno opremiti) ali pa da najamem neke prostore v bližini, da bi se pozimi potikal okoli Visa, pa ne pride v poštev.



Ja no pol si ugotovil, da tebi to ne ustreza, to nepomeni, da drugim tudi ne in, da je tvoja naloga jih prepričat v nasprotno.

otago ::

Samodisciplina?
Imas veliko hobijev(telesna aktivnost, socializiranje z vec ljudmi)?

Preberi si naslovni clanek na S-T o delu v remote delih sveta. Zagotovo ti bodo manjkali watercooler talks.

Po drugi strani, ce gre za nekajmesecni, polletni projekt na normiran s.p- zakaj ne.

ejresnevem ::

Drži, nikogar ne želim v nič prepričati, še več, mene zanima, kako imate to urejeno, da se vam izide, namrec, roko na srce, gre za obcutne prihranke na letni ravni.

Ampak, kolikor razumem, vsi potrebujemo neko menjavo konteksta v glavi (jaz se fizicno), eni imajo dovolj mocno disciplino in morda ne potrebujejo družbe.

Ma telesno aktiven bi moral zagotovo biti bolj, problem je, da mi hitro rata dolgcas, premalo drazljajev, premalo stresa, saj vidis - pisem kot Preseren, ko se je napil. Nekoc mi je nek direktor rekel, da se mu po eni strani celo smilim, ker da menda trpim, ce me ne buta adrenalin.

Tudi za slovenske firme sem delal od doma, pa mi je bil dolcas (in majhen zakasnjen enar), zato sem zelel menjati okolje (pa ne predalec), drzavo, kraje, ljudi, ampak se vedno dosegljivo, ce ne drugace, cez vikend.

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

Ma vso temo ziher zbrisete, mi je bilo jasno, da je problem v disciplini, ki je nimam, kot je tudi res, da rabim druzbo, da mi ploska (in placuje).
In da (morda prav zato) ne morem delati doma.

pikachu004 ::

kot vidim, tu vsi komaj cakate, da bi imeli delo od doma, kako imate (ali bi želeli imeli) urejeno, imate v hisi/stanovanju kak namenski kabinet?

V dnevni sobi imam večjo delovno mizo.

reci sicer tudi moram, da je komunikacija vcasih precej intenzivna/fokusirana, ko povezujemo ugotovitve.
da zavest (hkrati z okoljem) preklopite med poslom in zasebnostjo, imate kje kaksno (kupljeno, najeto) pisarno?


Ne, škoda časa in denarja :)

Doma naredim več kot na lokaciji. Tam je bilo preveč buzerantov na kupu, cel čas debatiranje, kavice,.. Nekako naredim v 4ih urah to kar sem prej v 8ih.

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

pikachu004 je izjavil:

Doma naredim več kot na lokaciji. Tam je bilo preveč buzerantov na kupu, cel čas debatiranje, kavice,.. Nekako naredim v 4ih urah to kar sem prej v 8ih.

No, meni kavice niso problem, še več, so mi prav fajn včasih...
Lahko je neformalna izmenjava mnenj (praviloma ne) kdaj pa kdaj koristna, če ne drugače, za bonding (za poslovne potrebe).
Če pa naročnik (predstavnik) predlaga time-out, pa še toliko bolj fajn, saj gre vsaka minuta iz njegovega konta...
Ma nisem jaz deloholik, idealist ali perfekcionist...
Mogoče zdolgočasen (ampak ideja neplačanosti mi je tuja :)...

pikachu004 ::

Cilj naj bi bil narediti delo v najkrajšem času, oziroma drugače povedano: hitreje služiti denar. Zato nisem za preveč kofetkanja in tračkanja. Ne rečem da kdaj ne paše, ampak kar je preveč je preveč.

c3p0 ::

ejresnevem je izjavil:


Torej, doma imaš pisarno in družino in si toliko discipliniran, da nimaš nobenih distrakcij? Meni ta disciplina, izgleda, manjka, zato moram menjati okolje, da vsakič drugače funkcioniram, ker pa dvomim, da bom to navado naenkrat spremenil, se mi zdi bolj smiselno nekako ločiti oba svetova, da se zaprem v neko pisarno v klet (ampak bi jo moral še prej primerno opremiti) ali pa da najamem neke prostore v bližini, da bi se pozimi potikal okoli Visa, pa ne pride v poštev.


Pisarna + stroški lahko zlahka nanese 300€, seveda lahko tudi precej več. Če ne zmoreš discipline, pay up.

Nekateri se tudi v hiši uspejo izolirat, če je le dovolj prostora in jim uspe domače zdresirat, da ga tistih 8h kot da ni. Če živiš sam, toliko lažje.

Je pa res, če delaš sam zase, ti je v interesu čimprej kvalitetno zadevo končat, preostali čas pa izrabit za kaj bolj tebi interesantnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

jype ::

Nimam pisarne. Kodo lahko pišem na vlaku, v spalnici, v kuhinji ali v dnevni sobi. Včasih potrebujem slušalke.

ejresnevem ::

pikachu004 je izjavil:

Cilj naj bi bil narediti delo v najkrajšem času, oziroma drugače povedano: hitreje služiti denar. Zato nisem za preveč kofetkanja in tračkanja. Ne rečem da kdaj ne paše, ampak kar je preveč je preveč.

Poznam obe vlogi, pri lastniški/investitorski se strinjam 100%, pri izvajalski pa mogoče samo 99,9%... Ne gre za iste projekte. Kot izvajalec sem pozoren na vsako minuto (pardon, vsakih 5 minut), ki jo izstavim na računu, kot lastnik oz. investitor gledam bolj na celoten rezultat...

c3p0 je izjavil:

Pisarna + stroški lahko zlahka nanese 300EUR, seveda lahko tudi precej več. Če ne zmoreš discipline, pay up.
Nekateri se tudi v hiši uspejo izolirat, če je le dovolj prostora in jim uspe domače zdresirat, da ga tistih 8h kot da ni. Če živiš sam, toliko lažje.

Ka-ching, opazen mesecni prihranek, kupljeno.

c3p0 je izjavil:

Je pa res, če delaš sam zase, ti je v interesu čimprej kvalitetno zadevo končat, preostali čas pa izrabit za kaj bolj tebi interesantnega.

Drži, če delaš zase, se povsem strinjam s teboj. Če delaš kot izvajalec, si pa dolžan delati strokovno, tu gre za zahodnoevropske budgete, velike projekti in globalne ekipe, dolgi roki, sprotno in ustrezno placilo. Glede slovenskih firm imam pa slabe izkusnje, nekaj jurjev dolzni tudi po 3 in vec mesecev. Torej?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388422 (4630) jype
»

T-2 ip tv vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
314566 (3875) sandmat
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548106 (4189) Alien123
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10831211 (25840) Invictus
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410786 (7656) Spura

Več podobnih tem