» »

LAN in WLAN (WiFi) skupaj in intrenet

LAN in WLAN (WiFi) skupaj in intrenet

a-ptuj1 ::

Pozdravljeni.

Na modem Sinope568+ imam priklopljena dva PC računalnika preko žične LAN povezave. Prav tako mi modem Sinope568+ služi kot mrežno stikalo (network switch) za domače lokalno omrežje med obema PC. Do interneta dostopam z nastavitvami iz vsakega PC posebej. To mi omogoča izklop interneta, ko to potrebujem, zato si ne želim stalnega dostopa do interneta, ki ga pri routerju ni mogoče na tak enostaven način občasno izklopiti. Sedaj pa imam dodatno še prenosni računalnik in bi zanj potreboval zraven žičnega tudi brezžično omrežje. Internetni ponudnik mi je zagotovil, da je na modemu vklopljen tako LAN kot WLAN (WiFi) in mi je za oba dostopa dal uporabniška imena in gesla. Težava pa je ker mi prenosnik ne najde WiFi omrežja. Ali mi morda priporočate, da samo za ta prenosnik ob modem dodam še router, ali je možno kako drugače zadevo urediti. Že naprej hvala za pomoč.

Furbo ::

A je ta prenosnik že kdaj našel kako drugo wifi omrežje? Morda je izklopljen wifi s kako tipko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

black ice ::

Wifi moraš nastaviti in vklopiti v nastavitvah modema/routerja. Zakaj bi izklapljal net? Dial-up način je passé.

a-ptuj1 ::

Ja takoj mi najde WiFi omrežja od sosedov v bližini.
Zakaj izklop interneta. Na PC računalniku preko VNC Playerja gledam IPTV, ki deluje preko dveh mrežnih kartic Win7 in ko je internet vklopljen ne dela IP televizija.

Furbo ::

Sinope 568 podpira wifi, odsurfaj na 192.168.1.1 in si poglej kako je s tem. Geslo je user/user.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

a-ptuj1 ::

http://192.168.1.1/
Odgovor dobim, da te strani ni mogoče prikazati.

Spajky ::

Verjetno maš skrit SSID in ti Winsi ne vidijo wifi omrežja; pojdi v nastavitve Sinopeja/wifi in poglej ime wifi omrežja in to z lan kompom, pol pa nastavi ime omrežja wifi ponovno na prenosniku peš ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lonsarg ::

Čaki, kaj zdaj imap model v ruter načinu ali bridge načinu? V bridge načinu Wifi ne dela, ter ne moreš dostopati do modema. Če vzpostavljaš PPPoE povezavo potem ga imaš skoraj ziher v bridge načinu.

Zelo možno da hkrati imeti WiFi in hekati IPTV preko enega samega kabla ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

a-ptuj1 ::

IPTV in PPPoE seveda ne gre preko enega mrežnega kabla. Potrebna sta dva in dve mrežni kartici, saj gre za dve ločeni mrežni povezavi.

Glede dostopa do interneta preko PPPoE na enem ter WiFi na drugih pa me glede na zgoraj povedano zanima ali moram imeti povezavo narejeno kot kaže spodnja slika


se pravi moden Sinople568 in še en dodatni router, da bo delal internet na enem računalniku preko PPPoE povezave (LAN povezava), na drugih dveh pa preko WiFi povezave. Ali je možno izkoristiti obstoječi že modem, kot modem, da bo delo eno in drugo (LAN in WiFi).

Furbo ::

Saj se sinope zna povezati na ppoe, tako da lahko do njega dostopaš kot če bi imel ruter za njim.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

a-ptuj1 ::

Vsem najlepša hvala za pomoč. Z vašo pomočjo in namigi mi je uspelo.
Imam to kar sem potreboval LAN in WLAN (WiFi). Tako imam LAN povezavo do enega računalnika s katerega se samostojno povežem (PPPoE na "klic" - zaradi možnosti prekinitve interneta, ko je to potrebno) in dva računalnika povezana preko routerja, kjer pa je dostop do interneta ves čas.

Še enkrat hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404906 (3312) seba-beba
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198255 (4148) kihc
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226907 (6530) Lukael
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951109 (22859) simone
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175661 (5351) dreamtheater

Več podobnih tem