» »

Problem z nastavitvijo omrežja

Problem z nastavitvijo omrežja

dolenc_999 ::

Živjo,

sklepam da je vsem, ki so se kdaj ukvarjali z nastavitvijo omrežij znan naslednji problem: nastavitve omrežja, shranjene v tem računalniku, se ne ujemajo z zahtevami omrežja.

Če prevedem to v moj problem, ki se mi ne zdi logičen:
Postavil sem nov router, katerega sem zaščitil z WPA2-Personal + AES. Torej vsem računalnikom sem ob povezavi s tem routerjem moral prav tako nastaviti povezavo WPA2-Personal + AES, če ne pride do zgoraj omenjenega problema.
Vse lepo in prav, postavim omrežje, internet deluje na telefonih, tablicah, konzolah, vseh računalnikih RAZEN enega. Zakaj, ne vem.

Zanimivo je to, da če na tem računalniku, kjer povezava ne deluje, izberem za zaščito WEP, zgoraj omenjeni problem izgine, ampak v tem primeru se pa seveda ne morem povezati v internet, saj je zaščita na routerju WPA2.

V oknu Upravljanje brezžičnih omrežij sem prav tako poizkusil odstraniti DolencAsus in se nato ponovno povezati, ampak se nikakor nisem mogel, čeprav naj bi bila to "rešitev" problema.

Prilagam tudi sliko, za boljši prikaz problema (z zeleno je označeno omrežje katerega hočem povezati):


Če ima kdo idejo kaj bi problem lahko bil, bi bil zelo vesel kakršnekoli pomoči. :)
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dolenc_999 ::

Aja še to: Ko odstranim omrežje in se hočem ponovno povezati mi na računalniku kaže kot da ima omrežje zaščito WEP, čeprav je na routerju izbrana zaščita WPA2. ???

dukedl ::

lahko da pač mrežna kartica v računalniku ne podpira take enkripcije (je stara, gonilniki so stari)...
lp dukedl

dolenc_999 ::

To skoraj ne more biti res, ker smo do sedaj vedno imeli WPA zaščito. Testiral sem tudi portable wifi hotspot (tole pišem ravno preko tega hotspota), ki vsebuje zaščito WPA2 + AES.

Res ne morem verjeti, da se kaj takega lahko dogaja. Nikjer na internetu nisem zaznal da bi kdo imel tak problem.

Evolve ::

odstrani omrežje. onemogoči/odstrani brezžično kartico in jo ponovno omogoči/namesti

GTX970 ::

Prvo testiraj če dela pc wifi mrežna brez kodiranja povezave.
možno tudi da ne podpira wpa2, tako na da routerju nastavi wpa1 oz wpa 1/2 kombinacijo.

Samo mora biti res ž skoraj zgodovinska akrtica, da ne podpira, moja iz 2006 podpira :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dolenc_999 ::

Okej, po vsem kar sem preizkusil sem prišel do zaključka da je problem v omrežni kartici. Še vedno pa ne vem zakaj naj bi bil.

Spomnil sem se da imam doma USB omrežno kartico in sem poizkusil se povezati preko nje in zadeva deluje kot urica, WPA2 + AES gladko. Da se nastavitve ne ujemajo mi ni javilo.

Ampak mi pa še vedno ni jasno zakaj mi to ne bi delalo preko omrežne kartice, če mi je do sedaj vedno. In tudi včeraj sem testiral preko telefona protable hotspot na WPA2 + AES in mi je delovalo tako kot mora. Edina razlaga, ki jo imam še je ta da omrežna kartica in Asusov router med seboj preprosto nista kompatibilna in se nekako ne prepoznata. Zakaj mi pa potem javi da se nastavitve ne ujemajo pa tudi ne vem. Verjetno bo ostalo uganka.

Invictus ::

Ponavadi je problem v stari kartici ki ne podpira AES.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop na wifi ne dosega polne hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
403257 (1981) matobeli
»

Šifriranje WIFI omrežij (802.11)

Oddelek: Omrežja in internet
5843 (694) Tero
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374822 (3757) blackbfm
»

Kako naj zaščitim domače omrežje!

Oddelek: Omrežja in internet
133557 (3400) R-G
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333266 (2982) Vice

Več podobnih tem