» »

Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

1
2
»

Nikec3 ::

Prve kritike so dovolj dobre:

https://www.rottentomatoes.com/m/star_t...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrNighthawk ::

Novi ST filmi so bili presenetljivo dobro ocenjeni...ampak noben presežek za moje pojme. Akcija v vesolju s starimi imeni. Tega žal ne poimenujem SciFi.

Film bo pa najbrž zabaven.

oo7 ::

Star Trek Beyond Official Trailer 4 (2016)

Nikec3 ::

Hahahahahahaha, surfanje v vesolju. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

FOR THE LOVE OF SPOCK (2016) Official Theatrical Trailer

oo7 ::

Star Trek Beyond - Movie Review


.

oo7 ::

Evo sem bil v kinu in pogledal film in mi je bil v redu. Jaz dam filmu oceno recimo 8/10 več pa ne bom zdaj pisal, da ne bo spoilerjev:)

MrNighthawk ::

Kr zabaven film ja. Je izpolnil pričakovanja...action packed space fiction...s pridihom star treka :) mel so pa res velik referenc na prejšnje dele in serije.

PARTyZAN ::

Od novejših filmov definitivno najboljši. Je bil pa pečat FNF režiserja annoying in shallow. Zdaj pa čakamo na serijo in upamo na najboljše :).

opeter ::

Še nisem gledal, a po nekaj komentarjih sodeč imam občutek, da je boljši od drugega dela (Into the Darkness).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

Pa tako no, soliden film. Pač veliko akcije pa ne ravno veliko Star Treka :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrNighthawk ::

Za moje pojme so zašuštral z negativcem. Zelo dober igralec je moral pozabit kako se govori in na glavi je imel "masko" :) v primerjavi z Into Darkness, kjer je Cumberbatch lahko pokazal (in dokazal) vse igralske sposobnosti.

BigWhale ::

Zajebal so ze to, da je bla cela stvar tko predvidljiva in uporabljen je bil nek precej izrabljen koncept za razlago od kje prihajajo negativci.

opeter ::

Kaj se zdaj splača pogledat: tole, Tarzana ali pa Izganjalce duhov?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Kaj se zdaj splača pogledat: tole, Tarzana ali pa Izganjalce duhov?


Jaz bom pogledal ampak doma.

Tr0n ::

Eh, nekako podpovrecna zadeva. Hitro pozabljiva.

Gregor P ::

Ok film za medtem ko čakamo na novo serijo.

Moram pa reči, da mi še najbolj "originalno startrekovsko" zgleda lik zdravnika McCoyja, ki ga igra Karl Urban. Prav spominja me na tiste čase.

Me pa zanima, če kdo ve,
ali je bil ta glavni negativec Krall samo našemljen v drugo bitje (torej rasi, ki ji pripada Mason - ali je morda tudi ta pravzaprav eden izmed originalne posadke Franklina?) ali pa je zaradi tehnologije prenosa življenjske sile od ostalih bitij postajal podoben njim oz. ga je to deformiralo? Sprašujem zato, ker me zanima, kako se je lahko potem na koncu tako hitro približal podobi človeka - morda ker je sedaj zopet uporabil to tehnologijo na ljudeh?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Sem včeraj pogledal in moram reči, da zelo dober film. Vidi se, da režiser ni Abrams in ima zato film malo manj stila, ampak je scenarij zelo soliden, zapakiran v kul karakterje in povsem življenjska vprašanja. Vsekakor film z dušo. Scenarij je napisan dovolj dobro, da nekih večjih lukenj v zgodbi praktično ni, dileme s katerimi se ukvarjajo in končni nauk filma je povsem v slogu prejšnjih dveh epizod, kar je samo super.

Imam pripombe čez akcijske scene, ki bi po mojem lahko bile boljše posnete, efekti se mi niso zdeli preveč dobri, oziroma občutno preveč na hitro narejenega green screena, pa tudi mene je zmotilo, da ni bil Idris Elba bolj v akciji in nenašemljen. Tisto minuto ko ga gledamo na posnetku, je dobesedno blestel!

8/10

Se mi zdi, da je Star Trek ena izmed boljših in bolj "stabilnih" franšiz, ki ima svoj moderni stil z mešanjem referenc na stare filme. Do sedaj so bili vsi trije filmi dobri, upam da dočakamo tudi četrtega, ker zaslužki tega niso ravno bajni.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PARTyZAN ::

Sori, ampak Abramsova filma sta bila complete in utter crap. Duha Star Treka, kot si ga je zamislil Gene ni bilo niti kanček. Tale film je bil boljši kar se tega tiče, ampak as always, poanta ni v filmih.

Nikec3 ::

PARTyZAN je izjavil:

Sori, ampak Abramsova filma sta bila complete in utter crap. Duha Star Treka, kot si ga je zamislil Gene ni bilo niti kanček. Tale film je bil boljši kar se tega tiče, ampak as always, poanta ni v filmih.

Meni je čisto vseeno kaj si je zamislil Gene. Jaz se zavedam kakšna je realnost filmov, ki pridejo s takšno tematiko na velika platna. In happy space camping pač odpade. Ti trije filmi kot samostojna franšiza zelo dobro stojijo, imajo svoj stil, značilne zgodbe, vedno kanček skrivnostnosti in vsekakor niso "sterilni".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

scenarij zelo soliden, zapakiran v kul karakterje in povsem življenjska vprašanja. Vsekakor film z dušo. Scenarij je napisan dovolj dobro, da nekih večjih lukenj v zgodbi praktično ni, dileme s katerimi se ukvarjajo in končni nauk filma je povsem v slogu prejšnjih dveh epizod, kar je samo super.

Imam pripombe čez akcijske scene, ki bi po mojem lahko bile boljše posnete, efekti se mi niso zdeli preveč dobri, oziroma občutno preveč na hitro narejenega green screena, pa tudi mene je zmotilo, da ni bil Idris Elba bolj v akciji in nenašemljen. Tisto minuto ko ga gledamo na posnetku, je dobesedno blestel!


Nauk filma? Dober scenarij? Film za dušo?

Kaj si pa kadil pred tem?

Če imaš pripombe nad akcijskimi scenami predvidevam, da star trek gledaš zadnjih 5 let :D Poglej si kakšno staro episode od TOS (Balance of terror npr) ali pa TNG (Messaure of a Man), DS9 npr (Duet), zadnje čase gledam TAS in čeprav so zgodbe dolge dobrih 20 min so še vedno bolj zanimive kot vsi trije filmi skupaj. Niso slabi...ampak nek presežek pa spet niso no :D

Nikec3 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Sori, ampak Abramsova filma sta bila complete in utter crap. Duha Star Treka, kot si ga je zamislil Gene ni bilo niti kanček. Tale film je bil boljši kar se tega tiče, ampak as always, poanta ni v filmih.

Meni je čisto vseeno kaj si je zamislil Gene. Jaz se zavedam kakšna je realnost filmov, ki pridejo s takšno tematiko na velika platna. In happy space camping pač odpade. Ti trije filmi kot samostojna franšiza zelo dobro stojijo, imajo svoj stil, značilne zgodbe, vedno kanček skrivnostnosti in vsekakor niso "sterilni".


Realnost filmov je da so naredil action packed filme tako kot vse ostale v stilu Fast and Furious ali pa Transformerji, kjer karakterji komad, da pridejo do izraza.

Mogoče bo nova serija bolj po starem stilu z akcijskim vložkom.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Ubistvu upam, da ne bo postala akcijska nanizanka. Star Trek to nikoli ni bil.

Nikec3 ::

Realnost filmov je da so naredil action packed filme tako kot vse ostale v stilu Fast and Furious ali pa Transformerji, kjer karakterji komad, da pridejo do izraza.

Mogoče bo nova serija bolj po starem stilu z akcijskim vložkom.

Da, s to izjemo da je so ti novi Star Trek filmi boljši od vseh Transformerjev in od vseh FF-jev. Nove Star Trek filme seveda primerjav z ostalimi filmi iz podobnih žanrov, vsekakor pa ne s serijo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

ampak je scenarij zelo soliden, zapakiran v kul karakterje in povsem življenjska vprašanja. Vsekakor film z dušo. Scenarij je napisan dovolj dobro, da nekih večjih lukenj v zgodbi praktično ni, dileme s katerimi se ukvarjajo in končni nauk filma je povsem v slogu prejšnjih dveh epizod, kar je samo super.


Jest sicer ne vem kater film si ti gledal ampak Star Trek Beyond je imel nek povprecen scenarij z zgodbo, ki je bila ze precejkrat videna. Lukenj v zgodbi sicer res ni, je pa kak prepad sem in tja. :) Na postajo pride nek alien, ki ga se nihce prej ni videl in zaradi tega posljejo najboljso ladjo v nek neznan predel vesolja in s posadko, ki je bila ravno sredi dopusta. Potem je se polno stvari 'Star Trek malenkosti', ki se jih ne bi sramoval niti v Voyagerju. :> Recimo voznja z eno razbitino po vesolju (aja pa se v atmosferi prej), celotna posadka pozabi, da ima vsaka ladja deflector dish, ki ga vedno znajo skonfigurirati, da lahko oddaja na prakticno vse frekvencah in vse mozne wave-particle. Na koncu v oddajnik spremenijo nek CD player al clo kasetofon.

Nikec3 je izjavil:

pa tudi mene je zmotilo, da ni bil Idris Elba bolj v akciji in nenašemljen. Tisto minuto ko ga gledamo na posnetku, je dobesedno blestel!


Blestel? V bistvu ni bil nic posebnega. V primerjavi s Khanom v prejsnjem delu je bil pa zlo Kirkovski. :)

Gregor P ::

BigWhale je izjavil:

... in s posadko, ki je bila ravno sredi dopusta.
No, za ta del pa lahko črpamo kar navdih iz resničnega življenja, ker se to dogaja dokaj pogosto8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Zaenkrat so komaj pokrili budget.

Budget 185 mio
Box office 195 mio

Je pa res, da se v nekaterih državah film sploh še ne predvaja

Belgium 17 August 2016
Switzerland 17 August 2016 (French speaking region)
France 17 August 2016
Czech Republic 18 August 2016
South Korea 18 August 2016
Spain 19 August 2016
Norway 19 August 2016
South Africa 19 August 2016
Israel 25 August 2016
Portugal 25 August 2016
Turkey 26 August 2016
Venezuela 26 August 2016
Argentina 1 September 2016
Brazil 1 September 2016
Chile 1 September 2016
Colombia 1 September 2016
Panama 1 September 2016
Peru 1 September 2016
China 2 September 2016
Mexico 2 September 2016
Japan 21 October 2016




Zakaj imajo nekateri filmi npr kot Star Trek Beyond tak razmik med datumi izida med različnimi državami?

Npr Suicide Squad bo izšel v večini državah v roku 1 tedna.

Nikec3 ::

Delno je lahko zaradi tega, da se filmi ne prekrivajo z domačo konkurenco, delno je možnost, da v nekaterih državah več dajo na kritike in pozitivne odzive kot v drugih (zato je lahko zamik). V nekaterih državah (Skandinavija, Nemčija, Avstrija) je piratstvo praktično neobstoječe, zato ni nobene škode, če pride film v kina malo kasneje. Verjetno so tukaj tudi dogovori med studii in distributerji. Kaj drugega se že pa težko spomnim.

Dejansko mislim, da je eden izmed ključnih razlogov, zakaj so v Sloveniji skoraj vsi filmi zelo hitro, ravno močna prisotnost piratiziranja v naši državi. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Mr.B ::

Nikec3 je izjavil:

Delno je lahko zaradi tega, da se filmi ne prekrivajo z domačo konkurenco, delno je možnost, da v nekaterih državah več dajo na kritike in pozitivne odzive kot v drugih (zato je lahko zamik). V nekaterih državah (Skandinavija, Nemčija, Avstrija) je piratstvo praktično neobstoječe, zato ni nobene škode, če pride film v kina malo kasneje. Verjetno so tukaj tudi dogovori med studii in distributerji. Kaj drugega se že pa težko spomnim.

Dejansko mislim, da je eden izmed ključnih razlogov, zakaj so v Sloveniji skoraj vsi filmi zelo hitro, ravno močna prisotnost piratiziranja v naši državi. :)

Verjetno to nima veze s tem, da v teh državah zahtevajo sinhronizirane filme.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nikec3 ::

Mr.B je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Delno je lahko zaradi tega, da se filmi ne prekrivajo z domačo konkurenco, delno je možnost, da v nekaterih državah več dajo na kritike in pozitivne odzive kot v drugih (zato je lahko zamik). V nekaterih državah (Skandinavija, Nemčija, Avstrija) je piratstvo praktično neobstoječe, zato ni nobene škode, če pride film v kina malo kasneje. Verjetno so tukaj tudi dogovori med studii in distributerji. Kaj drugega se že pa težko spomnim.

Dejansko mislim, da je eden izmed ključnih razlogov, zakaj so v Sloveniji skoraj vsi filmi zelo hitro, ravno močna prisotnost piratiziranja v naši državi. :)

Verjetno to nima veze s tem, da v teh državah zahtevajo sinhronizirane filme.

Za sinhronizacijo dobijo studii filme prej, tako kot jih naši dobijo, da lahko naredijo podnapise. Vem da to ni povsem primerljivo, a vendar.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

V katerih državah pa sploh sinhnorizirajo filme jaz vem samo za Nemce.

Invictus ::

Poljaki. Ponavadi samo z enim govorcem...

Plus praktično skoraj cela preostala Evropa.

V tujini imaš kine, ki predvajajo filme v original jeziku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

scipascapa ::

Sinhronizacijo bi morali prepovedati.

anko ::

oo7 je izjavil:

V katerih državah pa sploh sinhnorizirajo filme jaz vem samo za Nemce.


špansko, francosko, italijanko... praktično vsi, ki imajo dovolj velik trg, da se jim to splača.
Tukaj kjer sem trenutno, enkrat tedensko zarolajo en nov film v "originalščini". Mislim, da je odveč povedati, da grem samo v takm primeru v kinu. Je bil čisto dovolj Knight Rider in pa filmi z Budom Spencerjem v nemščini v moji mladosti :)

Nikec3 ::

Ko smo že ravno pri sinhronizaciji. To, da smo mi zelo navajeni gledati filme s podnapisi povzroči malo drugačno dojemanje filmov. Namreč razvadili smo se in veliko manj poslušamo film. Velikokrat berem kritike/ocene o tem kako glasna je bila glasba preko dialogov itd., medtem ko ravno zaradi podnapisov tega sploh ne opazim.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Sinhnorizacija mi je všeč pri animiranih filmih kjer je prevedeno v naš jezik, da bi pa bil pa navaden film si pa ne predstavljam, da bi npr v slovenščino prevedel Arnold Swarcenegerja :))

Mr.B ::

Poišči kja od Clinta v Ruščini : En govorec za vse igralce
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

scipascapa je izjavil:

Sinhronizacijo bi morali prepovedati.


Pol pa se čudiš, zakaj izumirajo jeziki ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Sinhronizacija povzroča trajno škodo vsem tem narodom.:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

oo7 je izjavil:

Sinhnorizacija mi je všeč pri animiranih filmih kjer je prevedeno v naš jezik, da bi pa bil pa navaden film si pa ne predstavljam, da bi npr v slovenščino prevedel Arnold Swarcenegerja :))


Madžari imajo že desetletja zelo solidno sinhronizacijo.
Pri nas je problem predvsem v tem, da v novejše sinhronizacije silijo razna narečja, predvsem ljubljansko ...

Tega nekoč ni bilo:



Novejša sinhronizacija Smrkcev (recimo še vedno OK):


Masters of the Universe/Gospodarji vesolja v razno-raznih jezikih (tukaj lahko primerjate sinhronizacijo):


Tu pa ena novejša:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Gregor P je izjavil:

Sinhronizacija povzroča trajno škodo vsem tem narodom.:'(


???
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Če še kdo ni gledal se je film ravnokar začel na a kanalu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek 4 (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6818635 (322) oo7
»

Suicide Squad (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9225171 (7205) oo7
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726916 (22544) Dami

Več podobnih tem