» »

Laptop in (ne)polnenje.

Laptop in (ne)polnenje.

Munch ::

Živijo,
Problem je sledeč, in sicer:
Laptop Asus K53VS se ne polni. Bil je na servisu, serviser je svetoval nov računalnik, ker naj bi bila počena matična plošča. (?)

Nekaj pojma imam tudi o programski opremi, ampak o laptopih bore malo. Prve ugotovitve so bile da je verjetno poškodovan jack, ampak očitno je res poškodovana power charging board, če imam prav. (?)
Ali je res potrebna zamenjava matične plošče oz. kar nakup novega računalnika - kot je rekel serviser.
Na drugem servisu pa niso vedeli kaj je sploh narobe.

Prosim za mnenja in nasvete.

hojnikb ::

na samem štromu ti dela ?
#brezpodpisa

Munch ::

Dela samo če pod nekem čudnim kotom ustvarim pritisk na polnilc pri jacku na laptopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Munch ()

hojnikb ::

verjetno je treba samo jack lepo prlotat gor in nič druga. Kamot rešljivo, če znaš uporabljat spajkalnik...

A takrat, ko ti dela, tut polne baterijo ?
#brezpodpisa

Munch ::

Bolj mal izkušenj s spajkanjem..
Polne baterijo. Vse dela, sam treba je močno držat pri jacku pod nekim čudnim kotom da dela in polne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Munch ()

hojnikb ::

pol sploh ni treba menjat plato. Lepo nesi nekomu, ko mu razstavljanje in delo z spajkalnikom ni tuje, pa ti nej zrihta. Menjat celo matično zarad tega je neumnost.
#brezpodpisa

Munch ::

Se mi je zdelo in se strinjam. Ne razumem pa kaj ima serviser od tega da mi priporoča naj zavržem popolnoma delujoč laptop?

hojnikb ::

ker bo lepo zaslužo z menjavo matične (delo) in še kak procent na sami matični.....
#brezpodpisa

m0LN4r ::

10€ dela namest 200€ natega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Munch ::

Itak, človek mi je začel kar nove računalnike ponujat, slabše seveda, ampak dražje. Bastard. Očtino mu gre slabo..

Bo pa kar težavno najdet nekoga, ki ima izkušnje s takšnimi propravili, se mi zdi. Če kdo pozna nekoga/servis/karkoli, mi lahko priporoča. Če se sam lotiš kaj takšnega brez izkušenj se mi zdi da se zna kaj zajebat.
:)

Evolve ::

Večji servisi pač tko to počnejo. Oni se ne bojo šli je*bat s spajkanjem, ker tega najbrž ne znajo.

vsak manjši servis ti bo zamenjal jack za male pare.

b0root ::

Lahko pa probaš sam:
jack: http://www.aliexpress.com/wholesale?cat...
remont:
Velik je dela z odstranitvijo plate, ampak v eni uri bi se pa dal porihtat :)
Če si iz LJ z okolico, ti lahko dam kontakt enga serviserja, ki mi je nekoč za 5EUR zamenju gumb na enmu mobile AP-ju. Preveč fina zadeva za moje spretnosti je bila, on je pa zgubu kakih 20 min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0root ()

m0LN4r ::

Skoraj vsak, ki je končal srednjo elektro bi ti to moral znat nardit BP.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Sploh pa so se na ET učili razdirat prenosnike.:(
Delo krepa človeka

Munch ::

Treba bo mal povprašat naokol :) Drugače pa, @b0root - prosim za številko, če ne bo šlo drugače. Hvala.

zmaki ::

Da ne odpiram novo temo, bom kar tukaj vprašal.

Imam laptop, ki ga uporabljam izključno doma, priklopljenega prek usmernika 19V= na omrežno napetost 230V~.

Ali je bolje da je baterija laptopa ves čas v laptopu (priklopljena), ali da jo vzamem ven, in laptop uporabljam brez priklopljene baterije, samo prek usmernika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

hojnikb ::

če bi rad da zdrži najdalj časa, potem jo daj na polovici napolnjeno ven in nekam na hladno...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zmaki ::

Nisi dal enoznačen odgovor, iz tvojega odgovora sklepam da laptopu ne bo nič hudega, če bo vklopljen ves čas brez baterije, na polni napetosti usmernika ?

hojnikb ::

ja, laptopu nebo hudega, če je skos samo na štromu (afterall, desktop pcji delujejo po defaultu tako :))
Sicer res zgubiš free UPS, ampak ok...
Odgovor se je sicer nanašal na optimalno življensko dobo baterije...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716367 (4892) link_up
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556031 (3716) care20
»

bliskanje iz vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
287259 (4382) negotiator
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518476 (14051) Zheegec
»

Pol manjša napetost od predpisane

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151392 (1146) Alijen

Več podobnih tem