» »

Šalehar vs the Goat mug guy

Šalehar vs the Goat mug guy

1 2
3
4 5

sisemen ::

jype je izjavil:

Res?

Da.

jype ::

sisemen> Da.

Če si v to prepričan, potem znaš to tudi ovrednotiti. Za koliko se je v tvojem primeru napihnila vrednost izdelka, ki ga itak nisi in ga nikoli ne boš kupil?

Okapi ::

Torej, ljudem razlagaš, naj namesto posušene vode kupujejo raje kamenje in zanj plačujejo 100x ali mogoče celo 1000x njegove vrednosti, samo zato, ker je zapakiran v lepo embalažo?
A ti kdo brani prodajati sol ceneje? Tuzlansko sol, pakirano v preprosto kartonasto škatlo ali plastično vrečko, prodajajo po čisto realni ceni. Če imaš ti kje 10x cenejšo, kupim vso, kar mi jo lahko dostaviš.

O.

sisemen ::

qwertyy je izjavil:

sisemen je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Dobiš točno to, kar je v "reklami". Goat mug, leseno jajce...



Reklama oglašuje Big Mac, in točno to bom dobil če ga naročim v McDonaldsu.
Če bi ti, kot lastnik firme oglaševal hamburger, bi na reklamo dal 1. ali 2. sliko?


Dokler je vsem vseeno oz. še čislajo oglaševalske poteze, absolutno 1. Saj ne bi prezivel, ce vsi okrog goljufajo jaz pa ne. Se bi pa dalo to tudi urediti, ampak zagotovo ne na tak nacin, da se spravite na kogarkoli, ki se vam drzne to omenit. Btw, poglej cel video, ne samo od youtuba vsiljene reklame. S tem da bi prav rad videl kako bos kaj takega dosegel v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

jype ::

Okapi> A ti kdo brani prodajati sol ceneje?

A, tukaj smo! Kdo pa brani komurkoli ceneje prodajat neumnosti, ki jih v resnici nihče ne potrebuje?

sisemen> Dokler je vsem vseeno

Če komurkoli ni vseeno, potem ima vedno na voljo izbiro, da ne kupuje pri McDonaldsu. Tudi sicer to izbiro toplo priporočam.

sisemen> Saj ne bi prezivel, ce vsi okrog goljufajo jaz pa ne.

Haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

A, tukaj smo! Kdo pa brani komurkoli ceneje prodajat neumnosti, ki jih v resnici nihče ne potrebuje?
Sol je ena od pomembnejših surovin za človeka, če mogoče nisi vedel.

O.

Glugy ::

a lahk s tem pol tud kakav s tem delaš? k nism lih ljubitelj kave...

sisemen ::

jype je izjavil:

Haha.

HoHo (stil odgovajanja a la jype, se bom navadil in nehal metati stran stavke)

Okapi ::

Glugy je izjavil:

a lahk s tem pol tud kakav s tem delaš? k nism lih ljubitelj kave...
Sem precej prepričan, da lahko noter celo čaj naliješ.;)

O.

sisemen ::

Okapi je izjavil:

A, tukaj smo! Kdo pa brani komurkoli ceneje prodajat neumnosti, ki jih v resnici nihče ne potrebuje?
Sol je ena od pomembnejših surovin za človeka, če mogoče nisi vedel.

O.


Zanimiv fenomen se je pojavil po tej obsedenosti z nesoljenjem, ljudje so na veliko zaceli tankati vodo, hkrati pa niso solili, rezultat je bil obisk bolnice.

GGGGG ::

A ti kdo brani prodajati sol ceneje? Tuzlansko sol, pakirano v preprosto kartonasto škatlo ali plastično vrečko, prodajajo po čisto realni ceni. Če imaš ti kje 10x cenejšo, kupim vso, kar mi jo lahko dostaviš.


A tako. Spodbujaš prodajo substance, ki povzroča ogromno zdravstvenih težav po celem svetu. Ko nekdo želi prodati resnično uporabno, ekološko embalažo za kavo, pa skočiš v zrak.

Sol je ena od pomembnejših surovin za človeka, če mogoče nisi vedel.


Ne, ni.

vorantz ::

ne več, včasih pa je bla
brez soli ne bi mogli shranjevat hrano za več kot par dni, kar je omogočilo večanje populacije in počasi nastanek civilizacij
pa še druge reči
bryan cranston je mel pri big history cel del o tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

sisemen ::

GGGGG je izjavil:

Ne, ni.


GGGGG je izjavil:

Too much or too little salt in the diet can lead to muscle cramps, dizziness, or electrolyte disturbance, which can cause neurological problems, or death.[8] Drinking too much water, with insufficient salt intake, puts a person at risk of water intoxication (hyponatremia).

GGGGG ::

Jp. Ampak nikjer ne piše, da moraš sol dodajati hrani. Natrija je dovolj v naravni, nepredelani hrani. Še več. Velika večina ljudi poje skoraj 2x več soli, kot je zgornja priporočena meja.

Sprijazni se. Marketingarji so vas nategnili.

Phantomeye ::

sisemen je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Ne, ni.


GGGGG je izjavil:

Too much or too little salt in the diet can lead to muscle cramps, dizziness, or electrolyte disturbance, which can cause neurological problems, or death.[8] Drinking too much water, with insufficient salt intake, puts a person at risk of water intoxication (hyponatremia).


a to je kao argument, zakaj je sol najpomembnejša surovina? hkrati je pa to crappy argument, ker besedilo ne govori o konkretni soli, ki jo imaš doma v predalu.

Blazz ::

Pithlit je izjavil:

Blazz je izjavil:

recimo, da greš na pumpo po coffee to go in se vsakič z prodajalcem kregaš, da ti nafila kofe v tvoj hipsterski lonček... a bjž bjž

Ker je težko v njihov lonček nafilat pa prelit, ane? Al smo res tolk zabiti?

Pa tko... po slikcah... po mojem nimaš niti pol šanse da to v tist avtomat stlačiš namesto njihovega lončka.


lohk se tud not pol poščiješ al si ga pa na tiča natakneš, uporabnosti je neomejeno... sam vidim da nisi dojel.. poanta je v tem da je topshopovsko narejena reklama...

Pithlit ::

Blazz je izjavil:

al si ga pa na tiča natakneš

Jaz bolj težko.

Ampak če moraš ti žalit zato ker si z argumetom v prazno brcnil... pol pa kar. Se ziher bolje počutiš, ane?
Life is as complicated as we make it...

Blazz ::

Pithlit je izjavil:

Blazz je izjavil:

al si ga pa na tiča natakneš

Jaz bolj težko.

Ampak če moraš ti žalit zato ker si z argumetom v prazno brcnil... pol pa kar. Se ziher bolje počutiš, ane?


look whos talking... pa da ponovim še enkrat.. očitno nisi dojel, primer je bil vezan na argument, da je reklama topshopovska...

Okapi ::

GGGGG je izjavil:

Jp. Ampak nikjer ne piše, da moraš sol dodajati hrani.
Ti lahko mirno še naprej ješ nesoljeno župco in nesoljen krompir (in ne ješ pršuta, ker ga brez soli ni mogoče narediti). Morda ti manjka en del okušalnih čutnic na jeziku, pa sploh ne ločiš dobre od plehke hrane.

O.

Pithlit ::

Blazz je izjavil:

pa da ponovim še enkrat.. očitno nisi dojel

Ti kar ponavljaj. Bolj kot boš ponavljal bolj se ti bo cel forum smejal.

Ti dam hint:

Pithlit je izjavil:

Jaz bolj težko.


Glede topšopovske reklame pa... a misliš da jih briga tvoje mnenje o reklami? Glede na tolk kolk so pokasiral v slabem tednu? Zarad mene je lahko reklama za pralni prašek... kapo dol. Me zanima kdaj boš dojel da je to uspeh ne glede na to kolk se tebi bruha.
Life is as complicated as we make it...

GGGGG ::

sam vidim da nisi dojel.. poanta je v tem da je topshopovsko narejena reklama...


Kaj je narobe s topshopovsko reklamo?

Morda ti manjka en del okušalnih čutnic na jeziku, pa sploh ne ločiš dobre od plehke hrane.


Kaj pa, če morda tebi manjka malo stila, pa ne ločiš fancy roga za kavo od tistih navadnih?

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Morda ti manjka en del okušalnih čutnic na jeziku, pa sploh ne ločiš dobre od plehke hrane.

Hja. Že res. Ampak to nikakor ne spremeni dejstva da z nesoljeno (torej brez dodajanja soli hrani) vseeno poješ dovolj soli za normalno delovanje.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Okapi je izjavil:

Morda ti manjka en del okušalnih čutnic na jeziku, pa sploh ne ločiš dobre od plehke hrane.

Hja. Že res. Ampak to nikakor ne spremeni dejstva da z nesoljeno (torej brez dodajanja soli hrani) vseeno poješ dovolj soli za normalno delovanje.
In kaj si pravzaprav hotela s to modrostjo doprinesti k debati? In ali si kdaj slišala,za endemično golšavost? Vprašaj ta stare iz Baške grape, če jim je kaj znano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

To da nam načeloma soli ni treba dodajati hrani.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Jp. Ampak nikjer ne piše, da moraš sol dodajati hrani.
Ti lahko mirno še naprej ješ nesoljeno župco in nesoljen krompir (in ne ješ pršuta, ker ga brez soli ni mogoče narediti). Morda ti manjka en del okušalnih čutnic na jeziku, pa sploh ne ločiš dobre od plehke hrane.

O.


Sol ni nic drugega kot ojačevalec okusa, sure naredi hrano okusnejšo, če hočeš... vsekakor pa ni pogoj, ki bi ločeval med dobro in slabo hrano.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

In kaj si pravzaprav hotela s to modrostjo doprinesti k debati? In ali si kdaj slišala,za endemično golšavost? Vprašaj ta stare iz Baške grape, če jim je kaj znano.


Povedati je hotela, da imate nekateri dvojna merila. Pridigate eno, delate ravno nasprotno.

Btw, golšavost nima veze s soljo ampak nastane zaradi pomanjkanja joda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Okapi ::

GGGGG je izjavil:


Povedati je hotela, da imate nekateri dvojna merila. Pridigate eno, delate ravno nasprotno.
Aja, ker kupovanje soli, da ne ješ neslane juhe, je enako kupovanju precenjenih plastičnih šalc. No, dobro da vemo.

jype ::

Okapi> Aja, ker kupovanje soli, da ne ješ neslane juhe, je enako kupovanju precenjenih plastičnih šalc. No, dobro da vemo.

Ne, seveda ne. Kupovanje precenjenega kamenja, da si ga stresaš po sicer čisto zdravi hrani, je enako kupovanju konkurenčno ovrednotenih estetsko dovršenih življenskih potrebščin (razen če ti kofe piješ iz dlani?).

GGGGG ::

Ja. Oba zapravljava denar za nepotrebne stvari, oba so "nategnili" pri ceni in oba sva v resnici z nakupom zadovoljna, ker zadovolji neki potrebi, ki jo imava.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Aja, ker kupovanje soli, da ne ješ neslane juhe, je enako kupovanju precenjenih plastičnih šalc. No, dobro da vemo.

V bistvu ja. Ne potrebuješ ne enega ne drugega. Sam eni ne znamo živet brez soljene juhe, drugi pa brez plastične šalce za kafe. Pod črto razlike ni... oziroma je v tvoji glavi.

Je pa hudič ko ima človek vedno prav. Spomenik pa to.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Kavo lahko pijem iz veliko lepše in cenejše skodelice, trpežnejše, lažje za pomivanje, termoizolirane, priročnejše in/ali manjše (pravi ljubitelji kave se itak smejejo tem vedrom, iz katerih hipsterji pijejo brozgo, ki ji pravijo kava) ... juhe si pa ne morem soliti s cenejšo soljo od tiste iz Hoferja. Če bi za primerjavo vzeli kakšno precenjeno himalajsko sol, ali ročno pridelano bio-eko-organsko fair-trade morsko sol, bi bila primerjava še smiselna, tako pa samo v prazno trolate.;((

O.

garamond ::

Če kaj, so teli rogovi podcenjeni.

Pa poglejmo: z nakupom Kozjega RogaTM hočeš sporočiti sebi in drugim da si zelo poseben, da skrbiš za okolje, si protikapitalističen in imaš občutek za dizajn. Vse skupaj na najbolj hipsterski način.

Do zdaj si lahko hipstersko to storil le tako:
-- obvezna je uporaba vsaj enega Apple produkta (v reklamnem videu se uporabi Mac - to informacijo sporočam nekomu tukaj, ki je kritiziral in ugibal o tem, pa hkrati ni pogledal reklame do konca). Cena: več tisoč €
-- uporaba nakita ali ure (v reklami je zlata ura) (Cena meni neznana, verjetno visoka)
-- zadrževanje v hipster kafičih (nekaj € / dan; v reklami ima lokal dodelane hipster-like pripomočke)
-- uporaba karirastih srajc. Uporaba starinskih srajc: neprecenljivo, ker jih je težko najti
-- uporaba posebnih koles (ne sme biti dirkalno kolo!)
-- obvezna je brada / neobritost (nizka cena)

Za samo 25$ pa se že iz Lune vidi edinstvenost osebe, ki to nosi s sabo; ker izstopa, ti tudi ni treba imeti drugih hipsterskih atributov. Zelo poceni torej.

Sploh ne vem, kaj ima v tej debati veze ali je material iz plastike, ali je bil izdelan na Kitajskem, ali šalca dobro tesni (to je vse sekundarnega pomena). Vseeno bi bilo dobro, da tega ne zafrknejo :-)

Tisti reklamni video je narejen profesionalno ... skoraj preveč profesionalno. Kot je že Miha rekel, gre za ABC hipsterstva. Če bi še malo bolj pretiravali, bi iluzija padla, postali bi parodija in pokazale bi se kulise, tako kot v filmu Truman Show.

Vsekakor čestitke avtorjem za uspeh. Še malo in bo zbranih 200.000$!

Okapi ::

Za primerjavo, kaj lahko dobiš namesto plastične šalce za kavo, če hočeš po vsej sili dati 20 evrov za nekaj hipsterskega (ali geekovskega) za pitje kave.

Z vgrajenim termometrom in grelcem.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Kavo lahko pijem iz veliko lepše in cenejše skodelice, trpežnejše, lažje za pomivanje, termoizolirane, priročnejše in/ali manjše

Saj veš kaj pomeni "subjektivno"?

Spomenik miško, spomenik.
Life is as complicated as we make it...

GGGGG ::

Kavo lahko pijem iz veliko lepše in cenejše skodelice, trpežnejše, lažje za pomivanje, termoizolirane, priročnejše in/ali manjše (pravi ljubitelji kave se itak smejejo tem vedrom, iz katerih hipsterji pijejo brozgo, ki ji pravijo kava) ... juhe si pa ne morem soliti s cenejšo soljo od tiste iz Hoferja.


Jaz hočem piti kavo iz plastičnega roga s podstavkom, ki ga lahko obesim okoli vratu. V katerem Hoferju imajo tako zadevo ceneje?

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Saj veš kaj pomeni "subjektivno"?

Spomenik miško, spomenik.
Ne, ne vem, saj mi boš razložila, ne, mucica?

O.

garamond ::

Okapi je izjavil:

Za primerjavo, kaj lahko dobiš namesto plastične šalce za kavo, če hočeš po vsej sili dati 20 evrov za nekaj hipsterskega (ali geekovskega) za pitje kave.

Z vgrajenim termometrom in grelcem.

Tole izgleda že preveč g33kovsko. Preveč funkcij -- tudi če so še tako uporabne, ali predvsem zato -- za hipster sceno.

S posedovanjem take šalce predvsem sporočaš, da si velik geek. Nekdo, ki gre čez družbeno sprejemljivo obliko normalnosti šalce zaradi funkcionalnosti, ki jo ta prinaša.

Tudi oblika izgleda kot iz Sci-Fi filma. Medtem ko mora hipster šalca izgledati kot iz prejšnega tisočletja (dobesedno). Sicer je okusno oblikovana, ampak to je pa tudi največ, kar ima povezave s hipsterstvom.

Okapi ::

GGGGG je izjavil:

Jaz hočem piti kavo iz plastičnega roga s podstavkom, ki ga lahko obesim okoli vratu. V katerem Hoferju imajo tako zadevo ceneje?
Saj zaradi mene si lahko tudi juho soliš s himalajsko soljo za 100 evrov/kg, a sem mogoče kje napisal, da si je ne smeš?

jype ::

Okapi> Saj zaradi mene si lahko tudi juho soliš s himalajsko soljo za 100 evrov/kg, a sem mogoče kje napisal, da si je ne smeš?

Saj ti si jo tudi lahko soliš s kapljicami potu, ki ti med tipkanjem prispevkov v tej temi padajo s čela.

Okapi ::

Po mojem nekaj narobe vidiš.>:D Niti prstov si še nisem ogrel.

O.

jype ::

Okapi> Niti prstov si še nisem ogrel.

Na kickstarterju so ene kul USB rokavice z grelniki.

kuglvinkl ::

no, nazaj na goat mug...
Your focus determines your reallity

Pithlit ::

garamond je izjavil:

Tole izgleda že preveč g33kovsko. Preveč funkcij -- tudi če so še tako uporabne, ali predvsem zato -- za hipster sceno.

Okapi ma pojme pomešane. Ta nima veze s hipster sceno. To je steampunk.

Okapi je izjavil:

Ne, ne vem, saj mi boš razložila, ne, mucica?

Se boš kar sam. Oz. verjetno ne. Ker itak že vse veš. Svoje znanje pa z žaljenjem podkrepiš. Kot se za tapravga deca spodobi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

garamond ::

Pithlit je izjavil:

To je steampunk.
Ja, tole je še najboljši opis v eni besedi.

Okapi ::

Mi je prav žal, ampak to s steampunkom nima čisto nič skupnega. Steampunk je 19. stoletje, viktorijanska doba, ta skodelica je pa retro 50. leta 20. stoletja. In sem lepo napisal, da je geekovska.

Steampunk je pa tole:


garamond ::

Okapi, za te poslane slike imaš vsekakor prav, da so steampunk - ampak anonimno iskanje po Googlu za steampunk coffee mug da kot zadetek na prvi strani, za eno izmed slik ravno tisto rdečo šalco. Ljudje jo dojemajo kot steampunk.

Sicer pa to niti ni bistvo. Bistvo je, da čeprav na prvi pogled spadata Steampunk in Kozji Rog šalci v isto kategorijo, to ni čisto res. Sta namenjeni čisto različnim ciljnim skupinam. Zato jih je tudi težko primerjati in eno dajati kot alternativo, razen če hočemo dajati alternativo samemu hipsterstvu.

Okapi ::

Jaz sem jih primerjal samo zaradi cene, za boljši vtis, kaj lahko dobiš za ta denar. Obe stanete enako, 25 dolarjev, s tem da je ena narejena iz treh kosov plastike, druga je pa kovinska, z grelnikom, termometrom in vtičem za avtomobilsko elektriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> Obe stanete enako, 25 dolarjev, s tem da je ena narejena iz treh kosov plastike, druga je pa kovinska, z grelnikom, termometrom in vtičem za avtomobilsko elektriko.

S tem da bi lahko za 5 dolarjev dobil rdeč plastičen rog s kovinskim grelnikom in vtičem za elektriko. Goljufija!

Okapi ::

S tem da bi lahko za 5 dolarjev dobil rdeč plastičen rog s kovinskim grelnikom in vtičem za elektriko.

Bingo! Končno si pogruntal, kaj hočem povedati.

Mogoče bo pa to Kozji rog 2.0. V tisti podstavek bi prav lahko navil en grelnik in vgradil vtič za USB.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> Bingo! Končno si pogruntal, kaj hočem povedati.

Nihče ga ne bo kupil.

(Morda boš zdaj ugotovil, kaj hočem povedati!)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenci na Kickstarterju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16638372 (8044) Okapi
»

Slovenec razvil vrhunsko gaming miško (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15028548 (19852) detroit
»

Slovenski izdelki na Kickstarterju - ko se evforija poleže (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5914151 (10162) vostok_1
»

Skupnostno financiranje in povratek stare garde

Oddelek: Novice / Igre
2816598 (13265) Tr0n
»

Pebble Time

Oddelek: Mobilne tehnologije
274395 (3452) St235

Več podobnih tem