» »

Problem užitek na nepremičnini

Problem užitek na nepremičnini

david22995 ::

Zanima me če mora biti v zemljiško knjigo na nepremičnino vpisana osebna služnost "užitek" kot je npr. Neprava stvarna služnost da ta užitek velja?

V oporoki je napisano da ima ta oseba dovoljen dosmrten užitek takorekoč jaz sem lastnik nepremičnin on pa lahko tam uživa dosmrtno. S to osebo smo bili v normalnih odnosih pred smrtjo osebe po kateri sem podedoval te parcele ko pa je ta oseba umrla pa se je odnos spremenil in mi užitkar ni hotel dati ključa do stavbe ki je na parceli in nam začel milo groziti ter nam napovedal da tam gor nimamo kaj iskat. Jaz sem se malo poglobil v te zakonike ter preveril zemljiško knjigo če je užitkarstvo napisano in ni navedeno na nobeni parceli da bi imel on kakršnokoli zvezo s temi parcelami. Kakor jaz vem bi moral on 15dni po sojenju vpisati to v zemljiško knjigo in mi ni logično zakaj ni če je že manjša stvar kot je neprava služnost(elektro gorenjska) vpisana. Po moji logiki kakor sem bral če hoče da se užitkarstvo konča se more izpisati iz zemljiške knjige sepravi je moral biti enkrat vpisan. V sklepu o dedovanju ni nikjer navedeno da ima on kakršnokoli pravico uživanja na posesti saj so bile pri dedovanju še druge parcele katere je podedoval. Če je spletna izvedba zemljiške knjige natančna to ni zapisano niti v zemljiški knjigi. Zanima me zakaj tožbo o izselitvi če ni nikjer navedeno da je oseba vseljena ali da ima kakršnokoli pravico. Ali je kakšna možnost da to reši policija da po vseh teh listinah določi da on tam nima več kaj iskati ali naj mu pošljem (prošnjo, zahtevo? ) da ima rok za izselitev s povratnico in če ne sprejme dogovora tožba? Kako naj to napišem, zaželjen bi bil kakšen primer pisma.
Hvala lp
  • poskusilo klonirati: david22995 ()

MadMicka ::

Policija ti tuki nima kaj pomagati. Pač obrniti se boš moral na odvetnika. Morda si se že, ker govoriš o tožbi na izselitev.

Vikking ::

Še nisi šel do odvetnika?, pa si že 6mesecev nazaj isto spraševal po forumih.

Pa ne mešat vsega skupaj.
- eno je užitek na parcelah katerih ni lastnik, v ZK pa ni navedeno na katerih od teh parcel ima užitek. Kar pomeni da verjetno na vseh, dokler ni določeno.
- drugo pa je tisto kar je on podedoval. Če je podedoval parcele so njegove, tukaj v bistvu užitek nima veze, razen če si tudi ti solastnik teh parcel katere je on podedoval.
- kot so ti že vsi povedali, poglej v sklep o dedovanju. Če užitka ni navedenga, pomeni da pogodba ki je bila sklenjena med pokojnim in njim, zadeve ni priglasil. Kar lahko tudi pomeni da nima nobenega užitka na teh nepremičninah.

na podlagi sklepa o dedovanju pa lahko vpiše pravico užitka na nepremičninah. Če ni napisana pravica užitka v sklepu o dedovanju in je pravnomočen sklep, tudi ne more več vpisati pravice v ZK. Kar pomeni da ga lahko brcneš s parcele, oz. začneš s postopkom izselitve. Dokler pa ne vemo kaj je in kaj ni v sklepu o dedovanju in/ali je zaključen, v teku, pravnomočen... pa lahko samo debatiramo v tri dni.


Kar pomeni do odvetnika ki se spozna na te zadeve. Zadeve pri dedovanjih so kompleksne, sploh kadar so še v ozadju pogodbe med pokojnim in dediči.

david22995 ::

nisem še šel do odvetnika sem zvedel da se da pač napisat pismo pa mu dat rok pol pa šele tožba sam me zdj bl to zanima kako naj to napišem kt prošnjo al kt zahtevo? pač tip ni nikjer zapisan da ma sploh kej veze s temi parcelami tud v zemljiški knjigi sicer v e-cpogledu mam js 101- lastninsko pravi brez kakršnihkol plomb zaznamb al česarkol tko da če mi rata to dobr napisat pa mu poslat se loh brez odvetnika use zmenva če se on 'uprpi' pa mi da kluč pa ga ni več tm?

ni bilo nobene pogodbe samo oporoka in sodišče je razsodilo njemu tri parcele pač stanovanje in kar je on že prej imel pa je prepisal nanjo in je dobil nazaj te parcele na drugem koncu slovenije pa so vse name napisane. vem da sem že pol leta nazaj pisal o tem star sem 18 let in se lih ne psoznam na to pa tud odgovor sem dobil šele po dveh mesecih na pravniki.info od marjance pa sem šele zadnil vidu. nism hotu še nč ukrepat ker nism biu zihr zdj pa mam usa potrdila da grem h odvetniku

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

david22995 je izjavil:

nisem še šel do odvetnika sem zvedel da se da pač napisat pismo pa mu dat rok pol pa šele tožba sam me zdj bl to zanima kako naj to napišem kt prošnjo al kt zahtevo? pač tip ni nikjer zapisan da ma sploh kej veze s temi parcelami tud v zemljiški knjigi sicer v e-cpogledu mam js 101- lastninsko pravi brez kakršnihkol plomb zaznamb al česarkol tko da če mi rata to dobr napisat pa mu poslat se loh brez odvetnika use zmenva če se on 'uprpi' pa mi da kluč pa ga ni več tm?

Glede na tvojo pismenost ideja, da bi ti kaj pisal, ni ravno najboljša...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

david22995 ::

ja fak sori za pismenost morm na šiht mudi se mi pa ja tega js nebi pisu zato sm pa tud tle ubjavu če bi biu KDO tok DOBR da bi mi pomagu ker nevem kko se to spravt pisat...

Machete ::

Res stopi do odvetnika no.
Tudi ta omenjena zahteva, ki jo želiš pisat bo človek resno vzel šele ko jo bo dobil od odvetniške pisarne, ne pa od tebe.

Če pa že vstrajaš, pa pač spiši kar želiš.
Prvo odpreš word ali vzameš svinčnik in papir in začneš pisat.

ZAHTEVA O PRENEHANJU gibanja,uživanja itd.. na parceli, nepremičnini XY

Spoštovani ta pa ta. Spodaj podpisani ta pa ta, rojen tam in takrat, vas kot lastnik te in one parcele, nepremičnine.. (vpisan v z.k pod to in to cifor takrat in takrat..), torej kot imetnik vseh pravic povezanih z omenjeno neprimičnino naprošam da prenehate z gibanjem, uživanjem, sončenjem.. nevem - na tej in tej parceli.
Če moji pisni prošnji ne bo ugodeno do takrat in takrat, bom primoram zoper vas postopati po uradni poti.

S spoštovanjem ta in ta, dne xy v xy

Daš priporočeno in OSEBNO več pa težko neuradno narediš.
Za kakršn koli resen nivo, sploh če ne poznaš zakonodaje in izrazoslovja, bo edino pametno stopit do odvetnika.
Če se ne motim je pa ravno enkrat te dni brezplačno svetovanje odvetnikov, cel dan. Samo nevem če ni že mimo..

Čeprav je pa res, da če nisi v dovolj ok odnosih, da to od njega zahtevaš ustno in tudi dobiš odgovor, potem je tudi tako neuradno pisarjenje popolnoma brezpredmetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Vikking ::

david22995 je izjavil:

nisem še šel do odvetnika sem zvedel da se da pač napisat pismo pa mu dat rok pol pa šele tožba sam me zdj bl to zanima kako naj to napišem kt prošnjo al kt zahtevo? pač tip ni nikjer zapisan da ma sploh kej veze s temi parcelami tud v zemljiški knjigi sicer v e-cpogledu mam js 101- lastninsko pravi brez kakršnihkol plomb zaznamb al česarkol tko da če mi rata to dobr napisat pa mu poslat se loh brez odvetnika use zmenva če se on 'uprpi' pa mi da kluč pa ga ni več tm?

ni bilo nobene pogodbe samo oporoka in sodišče je razsodilo njemu tri parcele pač stanovanje in kar je on že prej imel pa je prepisal nanjo in je dobil nazaj te parcele na drugem koncu slovenije pa so vse name napisane. vem da sem že pol leta nazaj pisal o tem star sem 18 let in se lih ne psoznam na to pa tud odgovor sem dobil šele po dveh mesecih na pravniki.info od marjance pa sem šele zadnil vidu. nism hotu še nč ukrepat ker nism biu zihr zdj pa mam usa potrdila da grem h odvetniku



omg. Človek resno, poglej kdaj imajo odvetniki brezplačna svetovanja, pa vsaj stopi takrat do njih.

Kolikor lahko razberem iz teh tvojih čirgilčorgul, odgovori na slednja vprašanja?
1. ste bili že na sodišču v zvezi z dedovanjem in sodišče je že določilo, drži?
2. Verjetno lahko sklepam da je sklep že pravnomočen, drži?
3. Zanima nas samo UŽITEK. Je v pravnomočnem sklepu o dedovanju karkoli v zvezi z UŽITKOM zapisano?

Ne zanima nas kaj je in kaj ni v ZK. Če ni v ZK še ne pomeni da užitka nima, le vpisal ga ni, kar je v tej debati brezpredmetno saj ne vemo osnovne stvari iz sklepa o dedovanju.
Ne zanimajo nas parcele ki jih je podedoval, komu jih je dal. Če užitka v pravnomočnem sklepu o dedovanju ni, se ga ne omenja, potem ga nima!

Če se omenja užitek v sklepu o dedovanju, so vsaj določene osnovne pravice, koristi užitkarja, ter naveden parcele, stavbe na katerih ima užitek.

Sklep o dedovanju ti je najbolj pomemben dokument kar ga imaš v rokah, vsak stavek in beseda v njem sta pomembna.

Pazi!
Oporoka ni enako sklepu o dedovanju. Dediči, odvetnik, poverjena oseba morajo oporoko prinesti na sodišče, odvisno komu jo je zaupal pokojni, če želijo uveljavljati pravice iz nje. Saj lahko ostali dediči spodbijajo veljavnost oporoke, pred sodščem ste se o tem morali izjasniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

imam ime, rabim pa vedeti kaj poseduje ta človek ?

Oddelek: Loža
438041 (6337) noraguta
»

50% lastnik?

Oddelek: Loža
224749 (3296) ZaphodBB
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837336 (33910) dronyx
»

Kakšen je pravilen pravni postopek pri prodaji zemljišča pri 3 živih in 1 preminulem

Oddelek: Problemi človeštva
51341 (1214) St235
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

Oddelek: Loža
2111587 (10978) EC9

Več podobnih tem