» »

Upravna informatika

Upravna informatika

System Error ::

Zdravo vsem,

trenutno obiskujem FRI prvi letnik in se mi matematični predmeti tukaj resnično ne dopadejo. Ker pa nočem, zaradi ene matematike opustiti študij računalništva sem se odločil, da se bom naslednje leto prepisal na program upravna informatika. Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tem programom, kako stvari tam potekajo, kaj lahko pričakujem od študija, kako dobro (ali slabo) zaposlijv bom, po koncu tega faksa itd...? Nekako se mi zdi to res dobra odločitev, plus podlago iz ekonomskih in pravnih predmetov imam iz srednje šole, iz računalniških predmetov pa iz trenutnega faksa. Kaj pa ostali mislite?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč.

GupeM ::

Naredi teh nekaj matematičnih predmetov, naprej bo boljše. Sicer ne poznam upravne informatike, vendar kolikor sem slišal, tam nimaš veliko računalništva, zaposljiv si pa baje tudi bolj slabo.

Gandalfar ::

Pregrizi se skozi matematiko, z resno CS (computer science) izobrazbo boš imel 100x boljše priložnosti kot na upravni matematiki.

Kariero lahko narediš na obeh področjih, vprašanje je ali se vidiš bolj kot nekdo, ki se cel dan s papirji ukvaja ali nekdo, ki gradi in dejansko dela sisteme.

PromeuZ ::

UI ima na predmetniku tudi matematične predmete, ki se izvajajo na FRI-ju...
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

System Error ::

Ja problem je, ker se mi je matematika resnično zamerila do konca, nikoli je nisem maral in preprosto nimam želje, da bi jo delal. Drugače ima moj oče narejeno to smer izobrazbe in ima zelo dobro plačo. Matematike (razen statistike, ki je bolj ali manj povsod) pa tam ni, sem pregledal celoten predmetnik.

System Error ::

Mene veseli predvsem programiranje in postavljanje spletnih strani, ostale kozlarije pa ne kaj preveč. Sicer je pa na koncu pomembno koliko znaš in ne kje si diplomiral.

mk766321 ::

Če ti ne gre matematika, ti tudi programiranje ne bo šlo. Ti dve zadevi namreč gresta z roko v roki. Vprašaj kakega izkušenega programerja.

jype ::

System Error> Ja problem je, ker se mi je matematika resnično zamerila do konca, nikoli je nisem maral in preprosto nimam želje, da bi jo delal.

Pomembna je. Ne se prepričevat, da ni, ker je. Najdi kolega, ki raztura in je dober tudi v razlaganju. Če ne najdeš, sporoči, ti bomo mi koga našli. Brez znanja matematike boš na CS področju vedno malce hendikepiran.

Jaz faksa nimam, ampak matematiko sem vseeno vso skozi dal, ker brez te podlage sploh ne moreš razumeti, zakaj so reči takšne kot so. Razumem, da te morda sploh ne zanima, zakaj in ti je dovolj, da veš kako - ampak če boš samo postavljal spletne strani, potem ne potrebuješ nobene fakultete in je škoda, da si se sploh vpisal na kakšno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

System Error ::

Sej da ne bo pomote, jaz to programersko matematiko že znam (logika, množice, kartezični koordinatni sistem, vektorji, matrike itd...) in ko bo treba bom to znanje že uporabil brez večjih težav. Ne mislim se pa do podtaknosti poglabljat v vsako malenkost, ne mislim rešit 3000 primerov samo zaradi enga izpita. Preprosto rečeno, to nisem jaz.

galu ::

Jaz vam na FRI zavidam fiziko. Navezovanje programiranja na fiziko (konkretno: simulacije fizikalnih pojavov) so IMO zelo zabavne, pa še znanje (resnejše) matematike lahko uporabiš spotoma. Na srečo mam dober background iz gimnazije, ampak vseeno.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

jype ::

System Error> Preprosto rečeno, to nisem jaz.

Pusti faks in se posveti delu in knjigam. Jaz nisem nikoli gledal nazaj, bom pa ziher še kaj študiral, ko bom v penziji :)

blabla80 ::

mk766321
Če ti ne gre matematika, ti tudi programiranje ne bo šlo. Ti dve zadevi namreč gresta z roko v roki. Vprašaj kakega izkušenega programerja.


One word: Bullshit.

Ja, te "advanced" matematične zadeve zagotovo pridejo prav če delaš kaj z grafiko / game engini / animacijo itd ...
Pri Web developmentu (kar zanima userja "System Error") pa zagotovo ne. Trust me - govorim na podlagi 15+ let izkušenj iz tega področja.

jype
Pusti faks in se posveti delu in knjigam. Jaz nisem nikoli gledal nazaj, bom pa ziher še kaj študiral, ko bom v penziji :)


Če ga zanima Web development in na njegovi smeri ni kaj preveč predmetov z to tematiko, bi mu priporočal naj prečekira mogoče študj medijske komunikacij (če se net motim je tam več web related zadev).

Ko sem bil še študent študija medijskih komunikacij ni bilo, na FERIji pa je bil samo en web related predmed (pa še to ASP) - sem zgubil motivacijo, pustil faks, pa raje šel delat (razvoj web applikacij). Te odločitve nisem nikdar obžaloval.

jype ::

blabla80> Če ga zanima Web development in na njegovi smeri ni kaj preveč predmetov z to tematiko, bi mu priporočal naj prečekira mogoče študj medijske komunikacij (če se net motim je tam več web related zadev).

Vsekakor. Od tega bo veliko več odnesel kot od matematike, ki ga ne zanima - ne bo pa postal inženir računalniških znanosti, al kako se reče temu. Mu tudi ni treba, da je uspešen.

blabla80> sem zgubil motivacijo, pustil faks, pa raje šel delat (razvoj web applikacij). Te odločitve nisem nikdar obžaloval.

Pravilno si se odločil.

System Error ::

Ja zdej kakih zahtevnih igralskih pogonov nimam namena v življenju pisati (če smo že glih realni, kje hudiča pa imamo v Sloveniji kakšno firmo za izdelavo iger...........orenk iger in ne spletnega šaha????). Toliko matematike za pisanje Andoid iger kot npr: Angry birds pa znam, če ne, se jo bom pa naučil in to z velikim veseljem glede na to, da bo v tem primeru imela nek namen. Drugače pa kot sem že rekel, spletno programiranje in pa razvoj poslovnih aplikacij in programov. Tega se danes veliko rabi.

galu je izjavil:

Jaz vam na FRI zavidam fiziko. Navezovanje programiranja na fiziko (konkretno: simulacije fizikalnih pojavov) so IMO zelo zabavne, pa še znanje (resnejše) matematike lahko uporabiš spotoma. Na srečo mam dober background iz gimnazije, ampak vseeno.

Fizika, biologija, kemija.............sr***e, ki je po mojem mnenju tako hudo dolgočasen in ne zanimiv, da bi si najraje oči ven iztaknil. Se prav spomnem, kako sem na gimnaziji trpel na vajah iz teh predmetov. Čudno, da sem danes sploh zdrav človek in ne kakšen hud odvisnik od heroina in alkohola.

Zgodovina sprememb…

Killerade ::

Z dežja pod kap :D Tudi na upravni informatiki se boš srečal z matematiko, statistiko ipd. Vsaj nekaj let nazaj je bilo tako, ko so študentje upravne informatike opravljali statistiko, matematiko skupaj z nami na FRI-ju. Je bolše mal potrpet in opraviti teh par predmetov, ker kasneje postane bolj zanimivo. Drugače je pa boljše, če se spraviš delat, samo ne it na kaki "kvazi" družboslovni fax, ker tisto je pa totalna izguba časa, bullshit od bullshita (izkušnje). :)

Zgodovina sprememb…

jype ::

System Error> če smo že glih realni, kje hudiča pa imamo v Sloveniji kakšno firmo za izdelavo iger...........orenk iger in ne spletnega šaha????

Za Zootfly in Arxel Tribe še nisi slišal, ane?

lebdim ::

+System Error,

resnično te ne razumem. Matematika in računalništvo sta kot siamska dvojčka, gresta vedno z roko v roki. Eno brez drugega ne gre. Seveda moraš imeti za matematiko na FRI-ju imeti dobro srednješolsko podlago, saj je v 1. letniku ponovitev srednješolske matematike, vsaj pri predmetu Analiza 1. Čudno mi je, ko si napisal, da ti gre programiranje. Ampak posebej pri programiranju je izrednega pomena znanja matematike, brez tega ne gre. Tudi računalniška grafika se npr. veliko navezuje na osnovno linearno algebro. Kako lahko potem rečeš, da ti matematika ne gre, programiranje pa???
To je isto kot pri nas v 1. letniku, ko so npr. študentje višjih letnikov (predvsem 2.) že imeli narejeno programiranje, pa so se ukvarjali še z algebro 1 ali analizo 1. To mi nikakor ni bilo jasno, ker je bila analiza 1 zgolj ponovitev srednješolske matematike, od novitet pa je bila samo Taylorjeva vrsta in polinom.

bella_trix ::

galu je izjavil:

Jaz vam na FRI zavidam fiziko. Navezovanje programiranja na fiziko (konkretno: simulacije fizikalnih pojavov) so IMO zelo zabavne, pa še znanje (resnejše) matematike lahko uporabiš spotoma. Na srečo mam dober background iz gimnazije, ampak vseeno.


Pri fiziki na FRI-ju se ne programira fizikalnih pojavov, tudi predavanja ali vaje se prav nič ne navezujejo na programiranje (trenutna predavateljica je tako ali tako iz fmf), temveč se nadgrajuje snov iz gimnazije... Mogoče kasneje, pri računalniških tehnologijah (predmet v 2. letniku, govorim za uni smer), vendar dvomim. Se moraš sam lotiti zadeve.

lebdim ::

Nisem ravno ljubitelj fizike, ker so bile računske naloge zmeraj samo matematične operacije in postavljanje enačb, izraz neznanih količin itd... Nisem pa ljubitelj snovi pri fiziki. Je pa za faks priporočljivo imeti dobro gimnazijsko podlago tako za matematiko kot fiziko, ker bo potem precej mnogo lažje ...

markoxxx ::

Živjo!
Zanima me vaše mnenje o tem študiju v božjem letu 2k19? Je smer vsaj zadostno dobra? Šihti so oz. same možnosti zan njih? Sam bom na maturi namreč pisal jako (zelo po slovensko) malo točk (ciljam okrog 50), zato na FRI enostavno nisem bil zmožen priti. Pa saj veste kaj je to, če si raje na Fortnitu kot pa za zvezki...

styrian ::

Uspeh pri matematiki in fiziki je samo pokazatelj zmožnosti hitrega razmišljanja.

Če ti gre dobro matematika, to pomeni, da si sposoben hitro skapirati zadeve in v panogi ne boš stradal.

Če ti ta predmeta ne gresta najbolje, se raje vpiši kam drugam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296183 (5169) urosz
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420294 (16704) SimplyMiha
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127103 (5918) lemonaid
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146606 (34126) awy
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344763 (4176) BluPhenix

Več podobnih tem