» »

Preprost časovnik

Preprost časovnik

Kforge ::

Nikjer ne najdem časovnika ki bi mi omogočal nastavljanje v sekundah. se pravi,rad bi nastavljal čas v sekundah koliko časa naprava obbratuje in koliko stoji in se za tem spet vklopi za isti čas in to ponavlja v nedogled. Primer: nastavim čas obratovanja 15 sekund in potem stoji 30 nato pa spet 15 sekund deluje itd... Izhod ni toliko važen lahko je 220 če je pa manj bom rešu z relejem.
Je lastna izdelava zahtevna? glede na to da nisem iz te stroke,nekaj osnov pa useeno poznam.

lp

telexdell ::

Kforge je izjavil:

Nikjer ne najdem časovnika ki bi mi omogočal nastavljanje v sekundah. se pravi,rad bi nastavljal čas v sekundah koliko časa naprava obbratuje in koliko stoji in se za tem spet vklopi za isti čas in to ponavlja v nedogled. Primer: nastavim čas obratovanja 15 sekund in potem stoji 30 nato pa spet 15 sekund deluje itd... Izhod ni toliko važen lahko je 220 če je pa manj bom rešu z relejem.
Je lastna izdelava zahtevna? glede na to da nisem iz te stroke,nekaj osnov pa useeno poznam.

lp

Pojdi v kakšno trgovino z elektro materijalom. Takšna naprava se imenuje časovni rele. Vzemi sekundnega pa imaš za nekaj € točno to kar si želiš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Spajky ::

Heh, če bi se jest spomnil tega pred enim letom, ne bi šel delat celega "robota" (elektronike z NE555!), ki mi odpira sekvenčno ventil od centralne ... zgleda, da moraš bit glup, da se lahko spomniš enostavnih for ala časovni sekundni rele :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kforge ::

če prav razumem je to tole? http://www.conrad.si/Ocene.htm?websale8...
Je pa stvar dokaj draga glede na to da programska stikalna ura stane par evrov?

lp
ps. šele zdej sem opazu da sm po pomoti odpru v napačnem oddelku,prosim če prestavite v elektrotehnika in elektronika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arduino kot časovni rele

Oddelek: Pomoč in nasveti
81570 (1156) davor92
»

Programerji, koliko ur "mislite" da ima dan?

Oddelek: Programiranje
194130 (3136) mr Vragec
»

Pohitritev zagona Windowsow?

Oddelek: Strojna oprema
192154 (1887) krentam
»

Problem z zaslonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
19989 (989) zcetrt
»

Zakasnjen vklop z releji v ATX napajalniku ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172739 (2544) mazy

Več podobnih tem