» »

Pohitritev zagona Windowsow?

Pohitritev zagona Windowsow?

krentam ::

Imam Windows 7 Ultimate pa me zanima če mi lahko poveste kaj naj naredim da bo zagon hitrejši..no če bi mi kdo kej priporočov da bi se stvar hitrej vžgala (kak izklop kake funkcije al pa kej takega).
LP
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Wox ::

Odvisno od tvojih potreb izklopi sistemske servise OS-a, ki jih ne potrebuješ in pa uporabniške programe, ki se zaženejo ob startup-u in so nepotrebni.
Sicer pa hiter disk, najbolje SSD ;)

mtosev ::

uporabi advanced system care da optimiziras sistem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

Lahko si tudi ustvariš TinyW7, ampak to pa traja je pa najboj zanesljivo, npr lahko narediš disk sliko tega.
Tako to gre.

dmk ::

ene matične plošče majo funkcijo ki full pohitri boot windowsow
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

mtosev ::

asrock instant boot
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

krentam ::

aha...sem slišal da neka hibernacija požre veliko rama ob vklopu. Je to res ali se motim?
LP

bluefish ::

Verjetno misliš na Superfetch. Kljub splošnemu prepričanju mnogih, pa je zadeva dejansko precej koristna, saj pogosto uporabljane programe "naloži" v RAM in tako omogoči hitrejši zagon. Poleg tega tudi pohitri sam zagon sistema.
Seveda nekaterim ni to všeč, ker se potem ne morejo pohvaliti, da imajo le 1% zasedenega pomnilnika.

Wox ::

Kaj zdaj tebe v bistvu moti? Počasno delovanje sistema ali počasen zagon sistema?

krentam ::

počasen zagon..no vbistvu me moti to da ko se komp vžge..najprej 3-5 sekund čakam da se ekran vžge (pa je vžgan še pred tem ko ga priklopim) potem čakam da pokaže mainboard z informacijami o kompu (tist od plate pa ko maš une tipke za bios pa to) to traja ene 10-15 sekund) pol pa še tam ko piše zaganjanje sistema čakam ene 10 sekund..
Sem slišal da nekaterim vžge lepo prej kot v 30 sekundah..recimo mojemu sošolcu ki ima isto konfiguracijo vžge prej ko meni..samo sprašujem ker nevem kako pohitriti da bo hitreje vžgalo.
LP

zee ::

Meni se računalnik z Windows 7 prižge takoj - najdlje čakam, da se sistem prebije čez POST.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Wox ::

Se pravi manj kot minuta in imaš s tem probleme. Če te to tako moti ga pač ne ugašaj ampak ga raje spravi v S3 sleep state.

jest10 ::

potem čakam da pokaže mainboard z informacijami o kompu (tist od plate pa ko maš une tipke za bios pa to) to traja ene 10-15 sekund

V BIOSu poišči nekaj podobnega fast/quick boot

lopov ::

Za 30 sekund z navadnim diskom moraš stweakat bios, da gre hitro čez nastavitve, imeti priklopljenih čimmanj naprav (diski, usb ...).

Na drugi strani pa, omisli si SSD in boš lahko sošolcu pokazal, kako se postavi v 10. sekundah, pa še fotošop in ofis zažene :P

bond007 ::

s3 sleep/standby je pomoje najboljša rešitev... ugasne vse, razen rama, pokuri tam 3W pri navadnih računalnikih in res skor nič pri prenosnikih (men zdrži vsaj 1 teden v stanbyu na bateriji), sistem je pokonci v sekundi ali dveh...

axee ::

s3 sleep/standby je pomoje najboljša rešitev... ugasne vse, razen rama, pokuri tam 3W pri navadnih računalnikih in res skor nič pri prenosnikih (men zdrži vsaj 1 teden v stanbyu na bateriji), sistem je pokonci v sekundi ali dveh...


Točno tako. Zakaj sistem sploh ugašati, sleep naredi svoje, občutek, da se prižge v sekundi pa super.

lopov ::

Sleep je OK, če dela oz. če dela tako kot mora -- nekaterim se po zbuditvi ne vklopi monitor, vem pa tudi za laptop, kjer sleep po kakšnem mesecu neha delovati -- računalo se vklopi, a ne pride do login panele, ker prej nekaj zacikla. In nihče ne najde vzroka ;(( Men dela (tok-tok)

Wox ::

Ja... Sleep je v določenih konfiguracijah precej problematičen. Če dela je fino, če ne pa je precej težko odpraviti vzrok nedelovanja. Na nekaterih mašinah pa dela, tako kot je lopov napisal, le prvič, drugič... potem pa tema.

krentam ::

aha hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen boot Windowsov 7 na novem PCju

Oddelek: Pomoč in nasveti
11926 (714) hojnikb
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142595 (2359) Jst
»

Windows 7 - počasen resume

Oddelek: Operacijski sistemi
262516 (2060) MrStein
»

Ubuntu cilja na 10 sekund zagonskega časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10510258 (7011) techfreak :)
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511328 (8408) ripmork

Več podobnih tem