» »

Po 2 PB zapisanih podatkov tretjina SSD-jev še deluje

1
2
»

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

jst bi pa en ssd, tam max 30eur za 256gb

Vzamem celo paleto za tako ceno :))
#brezpodpisa

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Jaz pa bi vzel par teh zelo poceni IcyBox ohišij...
(kaj je zate "poceni"? 5 EUR? 10? 15? 20?)

Pomojem je bolj ciljal da bi kupil poceni ohišja in diske dal notri, ne da prodaja.

feryz ::

10 €!?
Se pravi da za vseh 8 diskov dobim manj kot dam za en SSD?
Kupčija na mestu, kar na omari naj ležijo.
V kompu itak ni več placa, navkljub 8 sata priključkom (3x SSD, 1x DVD, 4x HDD).
V kratkem bom nadgradil računalnik in mi bodo začeli ostajati tudi že SSD-ji (recimo oba 160 Gb Intla), ker bom, zaradi pomanjkanja portov vgradil večje (najbrž 3x 512 Gb).

Sicer pa enako velja za klasične HDD, velikosti 500 Gb in manj.
Tudi ti se nabirajo na zalogo.

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

In potem se folk boji, da bo izrabu ssd :))
Še TLCjovski 840 je šel do 900TB !!!!

samo še 500 gb mora na 50 eur past, pa je stvar rešena
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

Hja, koliko pa misliš da sem dal za 160 GB laptop disk iz odsluženega laptopa pred leti? Še manj :P

FlyingBee je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In potem se folk boji, da bo izrabu ssd :))
Še TLCjovski 840 je šel do 900TB !!!!

samo še 500 gb mora na 50 eur past, pa je stvar rešena

Tega ne bomo videli, ne da ne bo 1 GB za 10 centov, ko bo, bo 500 GB SSD enostavno premajhen, da bi se splačal (bo prepočasen, ker bo zapolnejnih premalo kanalov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

Hja, koliko pa misliš da sem dal za 160 GB laptop disk iz odsluženega laptopa pred leti? Še manj :P

160GB hdd je danes neuporaben. 500GB+ je pa recimo ok.

Tega ne bomo videli, ne da ne bo 1 GB za 10 centov, ko bo, bo 500 GB SSD enostavno premajhen, da bi se splačal (bo prepočasen, ker bo zapolnejnih premalo kanalov).

Sploh ni nujno. Tudi danes imamo 1TB ssdje, pa so 120GB cisto ok. Še 60gb bi bil, če bi jih delal.
Če bodo zrasle velikosti die-ov na ~1Tbit, bo pač write hitrost trpela, read bo pa kul. Nič, kar se nemore skopenzirat z triki (ala turbowrite).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Za prenosni disk (serija ali dve) je vrh glave.

Danes so. Ko bo 1 GB 10 centov bodo pa jedra toliko večja,d a bo 500 GB uporabljal čip ali dva, hitrosti bodo pa v... To, poleg vzdržljivosti, je verjetno razlog, da 840 serije ni v 60 GB verziji.

hojnikb ::

Mah, cena 10c bo IMO prej, kot bo die prilezel čez 1Tbit. Itk pa, sj performance ni samo fiksiran na die size in število le teh. Recimo prehod iz 64Gbit na 128Gbit pri crucialu je pomenu mizern padec write hitrosti (ne x2, kot bi si mislil) read pa sploh ni bil affectan, ker se itk zafila že z dvem kanalim.

Tko da 512GB/50€ sploh ni tako nerealen scenarij.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Yohan del Sud ::

Še en iz prve roke. Po dobrih 1000 dnevih uporabe (24414h) in 6TB zapisov, ter 18TB branja, mi ga vsa tonamenska orodja označijo za brezhibnega (100% health). Corsair Force 3 120 GB. Za PB-je ne bi šel garantirant, ampak itak že zdaj trkam na les.
www.strancar.com

hojnikb ::

Yohan del Sud je izjavil:

Še en iz prve roke. Po dobrih 1000 dnevih uporabe (24414h) in 6TB zapisov, ter 18TB branja, mi ga vsa tonamenska orodja označijo za brezhibnega (100% health). Corsair Force 3 120 GB. Za PB-je ne bi šel garantirant, ampak itak že zdaj trkam na les.

Lhko si vesel :))
Meni je dotični ssd (sicer od drugega OEMa) prnesu že kr dost glavobola z BSODi.
#brezpodpisa

Yohan del Sud ::

Itak je bilo takrat za nas hobijevce to adrenalinsko doživetje. Teli modeli so bili že takrat slavni po švoh firmrwarjih in z določenimi (ne)nastavitvami biosa v kombinaciji z določenimi drugimi komponentami je šlo vse po zlu. Sam sem samo zgradil kišto iz nič, se nekaj pošpilal in upal na najboljše. :D Se pa ne spomnim ali ima originalen firmware ali ne. 1.3.2, je zdaj.
www.strancar.com

feryz ::

Moja dva intla predeta v RAID-u 24/7 že od 14.9.2010. Brez problemov, enako dobro in enako počasi kot prvi dan.
Tole slikco sem napravil takrat za spomin.
BTW takrat 300 po kosu, se pravi skupaj 600 €, brez računa, ker je šlo za skupinski nakup v tujini.

FlyingBee ::

feryz je izjavil:

Moja dva intla predeta v RAID-u 24/7 že od 14.9.2010. Brez problemov, enako dobro in enako počasi kot prvi dan.
Tole slikco sem napravil takrat za spomin.
BTW takrat 300 po kosu, se pravi skupaj 600 €, brez računa, ker je šlo za skupinski nakup v tujini.


za kaj si uporabljal?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

10 €!?
Se pravi da za vseh 8 diskov dobim manj kot dam za en SSD?
Kupčija na mestu, kar na omari naj ležijo.


in tako se začne nabiranje krame... iz pristnega slovenskega inata. ker pač čez 7 let vse prav pride...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperVeloce ::

Ja res ne razumem... če dobi nekih 20eur za 500gb diske in 15 za 320, je zmagal. Bolje 100eur v roki, kot pa šara v omari, če veš da ti zadeva niti za backup ni koristna... isto z ssdji. Prodati, dokler je še kaj vredno. Za 4 leta stare računalniške komponente se pač ne more pričakovati vreče zlata

Laybach ::

Ne bom trikrat trkal na les. Sam uporabljam Samsung 840 Pro 128 Giga in sem kar zadovoljen...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD za MacBook Pro mid-2010?

Oddelek: Kaj kupiti
192082 (1645) pirx
»

Najvzdržljivejši SSD-ji preživel 2,4 PB zapisanih podatkov

Oddelek: Novice / Diski
3815204 (11509) m0LN4r
»

Delovni PC - workstation za C3D (CAD) in foto obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
121869 (1311) najbiker
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646602 (40129) hojnikb
»

Mnenje o konfiguraciji (novi računalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
171651 (1379) matej_b

Več podobnih tem