» »

Kateri SSD za MacBook Pro mid-2010?

Kateri SSD za MacBook Pro mid-2010?

pirx ::

Pozdravljeni,

punca ima MacBooka, ki je postal precej počasen, vendar je drugače še vedno v odličnem in brezhibnem stanju.

Ker nimam izkušenj z MacBooki, bi prosil, če lahko kdo svetuje, kateri SSD vzeti? Jaz sicer uporabljam Samsung 840 EVO v svojem ThinkPadu in sem zelo zadovoljen z njim, vendar na uradnem Apple forumu ljudje pišejo, da se baje Samsungi ne ujemajo dobro z Maci (počasnejše delovanje ali včasih celo nedelovanje). Največkrat tam priporočena znamka diska je Crucial.

Na Crucialovi strani piše, da je eden od kompatibilnih diskov Crucial BX100 250 GB za MacBooke mid-2010 (na mimovrste.com: https://www.mimovrste.com/diski/crucial...

Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem diskom in če deluje OK?

Hvala!
  • spremenil: pirx ()

zee ::

Zeni sem pred dvema letoma vgradil enega 500GB Intla. Dela ko urca. Z najnovejsim popravkom (10.10.4) bom lahko vklopil se TRIM, kar bo znatno izboljsalo delovanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pirx ::

@zee: Hvala za info. O Intel SSD-jih sem veliko bral, preden sem kupil svojega Samsunga, tako, da sem se tudi jaz na koncu odločal med tema dvema znamkama. :)

Torej 7mm diski so kompatibilni z mid-2010 serijo? Bom pogledal še Intel SSD-je in mogoče potem tisto raje vzameva.

zee ::

7 mm je IMO standardna debelina. Nisem pa 100% preprican.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pirx ::

Vmes sem prebral, da je 7 mm OK. Torej bo Intel ali Crucial. Hvala za pomoč!

a_x_e_l ::

Jaz sem v svojega Macbooka dal Kingston HyperX 3K, razlog, test ki se da je spremljalo tudi preko slo-techa je pokazal
da sta na koncu drzala Kingston in Samsung 840 Pro, ostali co prej umrli. Pri SSD iskreno raje kakšen € več, kolega
je prejšnji teden poslal Intela na garancijo, ker je žačel zezat, in to serja 5. Tako, da na tvojem mestu bi ciljal na Pro
verzije Samsunga ali po testom enakovrednim. Na koncu so itaq podatki vrednih unih € razlike.

pirx ::

Pri Samsungu so baje problem kontrolerji, ki niso najbolj kompatibilni z MacBookovo matično - tako vsaj berem na Applovem forumu. Žal ne vem, koliko to drži in če sploh, vendar Samsungi naj ne bi bili niti približno toliko hitri v MacBookih, kot v PC-jih.

Jaz sem pred letom dni, ko sem kupoval SSD za svojega ThinkPada, na Toms Hardware bral teste in takrat je Intel najdlje zdržal, Samsung pa je bil najhitrejši.

V končni fazi se od punce MacBook uporablja samo za pisanje in brskanje po spletu. Nič torrentov, nič video obdelave ali podobnih reči. SSD-ji imajo itak 3 leta garancije, takrat pa bo že verjetno čas za nov računalnik (8 let bo star).

AnotherMe ::

V treh mbp13 smo imeli 3 razlicne ssd (vsi 250gb), samsung 840evo, intel 350 in krušal mx100... macbuki so bili vsi i7, 8-16gb ram... opaznih razlik, v hitrosti nismo opazili...

pirx ::

Dobro vedeti, hvala za info! :)

mte ::

MBP 13" late 2011 + Samsung 840 EVO - do zdaj po cca pol leta nobenih pripomb, nisem pa primerjal z ostalimi.
lp

pirx ::

@mte
Dobro vedeti! Tudi jaz imam Samsung 840 EVO (500 GB) v Lenovo ThinkPad T440p (2014). Naredil sem test v CrystalDiskMark (v4), rezultati so na http://imgur.com/4PKud3i

Če se ti ljubi, lahko narediš test svojega diska? Mislim, da ima mid-2011 MBP že SATA3 podporo.

Hvala.

hojnikb ::

840evo danes seveda neboš kupo, zaradi znanih "težav"
#brezpodpisa

pirx ::

@hojnikb
Huh, tega pa nisem zasledil, ampak sem na hitrico prebral nekaj člankov in takoj posodobil firmware, ki bi naj težave s prekomernim obrabljanjem odpravil. Samsung Magiciana do sedaj nisem imel nameščenega, zato je disk laufal še s prvim firmwareom. Hvala za opozorilo. :)

hojnikb ::

Ne gre se za prekomerno izrabljanje, gre se za precejšno izgubo read hitrosti na starejših datotekah.
#brezpodpisa

pirx ::

No, to sem mislil, napačno se izrazil, heh.

libreus ::

V iMacu late 2009 in Macbook Pro-ju mid-2009 imam Crucial MX100. Dela odlično!

jurre ::

Z intelom 520 mi dela mac mini BP že dobri 2 leti, na macbook pro imam Samsung 840 2 leti, dela tudi BP, čeprav firmware ni zadnji, ker ga nekako ne morem posodobiti (edina varianta s CDja, pa ne dela). Punca pa ima Crucial MX100 na MBP pa je zdaj po enem letu 2x pokazal mapo z vprašajem, kot da ne najde diska, enkrat ob bootu, drugič je bil priklopljen in pri miru. Po nekaj mukah mi je uspelo nadgraditi firmware, zdaj je trenutno že kak mesec mir - imajo boot image za upgrade kao za UEFI, ki potem ne dela na macu...
Na vseh imam free program Trim enabler, trim se ponavadi izklopi ob nagradnji OSX-a, pa ga samo vklopim nazaj in resetiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

pirx ::

@jurre
Tenks za info. Šel sem prebrati še več testov in kot kaže so tiste težave s Samsungi odpravljene (manjša hitrost). Ta test je bil precej zanimiv: http://www.techradar.com/us/news/comput...

pirx ::

Kupil sem Samsung 850 EVO SSD, sveže namestil MacOS X Yosemite 10.10.3 in vse deluje perfektno. :)

Zanima me samo še, če je potrebno nastaviti kakšen TRIM ali kar koli drugega, ali pa 10.10.3 že zna poskrbeti za SSD diske sam od sebe?

Hvala.

pirx ::

Vmes sem prebral, da bo TRIM za 3rd party SSD-je možno omogočiti od Yosemite verzije 10.10.4 naprej (sicer je @zee to že tudi omenil, ampak sem pozabil :P).

Kako pa je s kriptiranjem diska? Naj vklopim FileValut na SSD-ju ali pa je Samsung 850 EVO SSD že sam po sebi kriptiran?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252949 (1821) hojnikb
»

SSD in RAM za Macbook Pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
11882 (623) d0rK
»

Kateri ssd disk vstaviti v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412365 (10906) hojnikb
»

Intel 530 SSD

Oddelek: Strojna oprema
161082 (721) hojnikb

Več podobnih tem