» »

Snemanje lastnega vozila

Snemanje lastnega vozila

CarBug ::

Nujno rabim info., ali lahko snemam moj avto, da ugotovim, kdo se izživlja nad njim in ali lahko to uporabim kot dokazno gradivo? Vozilo parkirano na javnem parkirišču.

Hvala

gddr85 ::

po moje lahko, če zraven ne snemaš še okolice in sosedov

St235 ::

CarBug je izjavil:

Nujno rabim info., ali lahko snemam moj avto, da ugotovim, kdo se izživlja nad njim in ali lahko to uporabim kot dokazno gradivo? Vozilo parkirano na javnem parkirišču.

Hvala


nujno preberi vsaj 10 tem, kjer smo točno to predebatirali po dolgem in počez.

Trololololol ::

ravno to je problem. Dolgovezenje. Lahko preveri 9 tem in bo še vedno taval v temi. Šele pri deseti bo morda dokončno prepričan v prebrano. Rabimo en simpl q&a

GTX970 ::

Lahko to uporabiš kot dokazno gradivo samo na "svojem" sodišču (Judge Dredd press).

Na Slo sodišču v civilni tožbi lahko bodo ali tu ne tvoj dokaz upoštevali (bananistan press).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ProGo ::

Lahko snemaš, dokler ne motiš pravice drugega do zasebnosti. Kaj to je, je odvisno od primera do primera.
Če posnameš dva, ki sta se skrila za tvoj avto mal polizat muco, si v prekršku. Prijavil te bo pa verjetno vsak tretji sosed, ki bo videl neznano kamero, ki je obrnjena proti parkirišču.

Pa vidno obvestilo mora biti da je prostor video nadzorovan in kontaktni podatki upravljavca kamere. Pa še zakon o varstvu osebnih podatkov moraš spoštovati, baza posnetkov, redno brisanje, varnost ...

Skratka brez veze in kup problemov za dvomljiv rezultat. Če nimaš kakšno HD kamero + IR, se itak ne bo nič videlo. Pa narkiči itak dajo kapuco gor, pa si lahko kamero nekam vtakneš.

shmandi ::

Če bo na posnetku samo tvoj avto, sploh ne bo problema. Drugače pa se lahko zaplete.
Policija lahko (po lastni presoji) ta posnetek tudi uporabi za dokaze. Mislim pa, da je postopek, da ti morajo najprej snemalno napravo in gradivo zapleniti, preden se lahko obravnava kot dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shmandi ()

ProGo ::

Za snemanje znotraj stanovanja ti ne vzamejo celega računalnika (tako mi je povedal en policaj), samo skopiraš jim fotke na CD. (Kar me je sicer začudilo, glede na dvomljivo sprejemljivost takšnega dokaza pred sodiščem).

St235 ::

ProGo je izjavil:

Lahko snemaš, dokler ne motiš pravice drugega do zasebnosti. Kaj to je, je odvisno od primera do primera.
Če posnameš dva, ki sta se skrila za tvoj avto mal polizat muco, si v prekršku. Prijavil te bo pa verjetno vsak tretji sosed, ki bo videl neznano kamero, ki je obrnjena proti parkirišču.

Pa vidno obvestilo mora biti da je prostor video nadzorovan in kontaktni podatki upravljavca kamere. Pa še zakon o varstvu osebnih podatkov moraš spoštovati, baza posnetkov, redno brisanje, varnost ...

Skratka brez veze in kup problemov za dvomljiv rezultat. Če nimaš kakšno HD kamero + IR, se itak ne bo nič videlo. Pa narkiči itak dajo kapuco gor, pa si lahko kamero nekam vtakneš.


Za fizične osebe je relavanten samo prvi odstavek. Drugi odstavek o upravljalcu, oznakah in podobno nima nikakršne veze z fizično osebo.

Trololololol je izjavil:

ravno to je problem. Dolgovezenje. Lahko preveri 9 tem in bo še vedno taval v temi. Šele pri deseti bo morda dokončno prepričan v prebrano. Rabimo en simpl q&a


Potem ga pa naredi, če je zadeva tako enostavna.

GTX970 je izjavil:

Lahko to uporabiš kot dokazno gradivo samo na "svojem" sodišču (Judge Dredd press).

Na Slo sodišču v civilni tožbi lahko bodo ali tu ne tvoj dokaz upoštevali (bananistan press).


nakladastan press... Pokaži mi demokratično pravno državo kjer imajo to urejeno bistveno drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7715144 (2139) predi
»

Upravičeno slikovno snemanje

Oddelek: Loža
93687 (3199) St235
»

Praske z ključem po avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124581 (21690) strup121
»

Kamera za snemanje okoli avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923768 (16046) Karen
»

Video nadzor stanovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
164306 (3963) matej888

Več podobnih tem