» »

Voda + ??

Voda + ??

TheJFK ::

LP

Zanima me kaksne dodatke uporabljate za vodno hlajenje poleg destilirane
vode...

Pred nekaj casa sem ze zasledil podobno temo kjer je omenjeno, da je antifriz
najboljsa izbira. A je temu se vedno tako? Ce uporabljate antifriz napisite se
prosim katerega, saj je izbira kar velika (mislim pa da je v tisti temi pisalo VW
ne vem kateri tip).

Napisite se kje se tekocino dobi in pa kaksno mesanico uporabljate (npr. 90%
voda, 10% tekocine)...

Thx

skorp_jon ::

Jaz sem danes glih dal 1l antifriza "rdečega" z petrola in pa okoli 1.5 l destilirane vode.

Upan da bo dobro. Samo mam modre cevi tak da se ne vidi rdeča barva. Bi si moral prozorne cevi nabavit.

Karaya 52 ::

Nisem vedel da ima antifriz visoko specifično toploto.:(

The B ::

Sej nima.
Pred neki časa nazaj je bil v novicah link do enga članka o tem. In ker se mi ne da izkat bom povzel:
Voda brez vsega je najboljša. Kar kol daš not je sam slabš. Ampak če ne daš nč not ti stvari začnejo živet not in kej ti loh začne rjavet. Tko da po branju obeh delov sm dons dal not: destilirano vodo, pa ene 10% al pa še manj antifriza (unga ta roza), pa mal alkohola (prejšnjič so mi mal alge začele rast), pa še čiiiist mal mila (nej bi pregnal površinsko napetost vode). A je kej drgač kot če bi uporabu sam vodo? Najbrš ne. Al pa če bi dal sam antifriz pa vodo? Tud najbrš ne. Pomoje so razlike minimalne. No pomoje se edin splača dat manj antifriza kot več ker ma nizko specifično toploto pa še bolj je viskozen. To je sam moje mnenje in branje članka...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

carota ::

Nekje sem slisal, da destilirana voda ni primerna za hladilne sisteme, ker je korozivna. Zato je tudi ne dajejo v hladilne sisteme avtomobilov. Bo kasen kemik kaj pokomentiral?

Lp,
Martin

TheJFK ::

LP

TheB: Ja, o tem roza so govorili na prejsnji temi... Kateri antifriz je to (kako se imenuje in kje se dobi)?

Thx

TheJFK ::

Hmmmm...

Se oproscam za to temo ampak pravkar sem odkril, da ima slo-tech forum
spet funkcijo iskanja...

Odgovor sem dobil na tem postu: Kolk vode ?

Da povzamem, 10% antifriza in sicer VW G12 (2500 SIT / 1.5l).

Edino ce se ni trend prestavil kam drugam in namesto G12 not dajete
nekaj drugega/boljsega... V tem primeru pa kar z besedo na plan.

LP

skorp_jon ::

Jaz sem pa dal 1l antifriza pa 1.5 litra vode. To bi naj bilo 40% mešanica.

A je to zelo narobe???

Antifriz pa je z petrola "rdeč"

Wad@ ::

ma ni narobe samo malo slabše naj bi hladilo in malo bolj obstojno proti algam..(ampak malo!!).
saj temp. imaš v redu...in to je vse

Yacksy ::

Ti kar nabavi petrolov antifriz. Je čist kul. Men že lep cajt po sistemu kroži.

Zmeši pa kar 15-20% mešanco, če ne boš fasu alge. Men so se začele delat v 10% mešanci. Zdej mam 20%, pa ni nobene nikjer:D

Hladilni efekt pa se ti ne bo deastično znižal. Če nisi neki hard core navijač ti tista stopinja ne bo velik pomenila. Če sploh bo stopinja

mihec87 ::

Kaj pa ta tekočina od cool-pc a je gdo probal kako se kj obnese ta tekočina.

BaRtMaN ::

Yacksy, a maš še kej Antifriza? Ga lahko meni daš. Če nisi že v Cliota zlil, seveda. :D

Viro ::

ej kaj pa ce bi dal namest vode not cisti alkohol (oz 95%) kaj bi blo kej narobe???


LP Viro

Golden eye ::

lahko bi shlapel

Yacksy ::

@Bartman: Ni panike, mam še neki doma. V Cliota pa itak dam poseben antifriz, ki je namenjen prav za Renaulte. Baje so neki antifrizi ražiral materijale iz katerih so Renaultovci delal glave motorjev, tko da so mel en čas poseben antifriz za Renaultova vozila. Ne vem če je še zmeri tako, sam ko bo treba menat, bom itak unga specialnega nabavu. Za mojo makino vse najboljš.:D

DjTonic ::

Jaz mam v Clioti kr navadnega oziroma ne-Renault pa še nič ni razjedlo 8-O:D Morda pa to na novejših modelih ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Yacksy ::

Sej verjetn so tut modernejši antifrizi bolj kul, sam fotr je en cajt nazaj (več kot 10 let) delal na Renaultovih servisih, pa je reku da obstaja specialen antifriz za Renaulte, ker so mel poseben materijal za glava, k so ga drugi antifrizi razžiral. Ampak to je čist off topic.
Za vodno je Petrolov antifriz več kot kul. Pa še jebačke pinki barve je:D

Gajba ::

kaj pa ona pizdarija ko se da v bazen proti algam? bi to šlo al bi pustilo kake posledice na blokih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182296 (1996) MyName
»

VODA in HLAJENJE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251859 (1476) WamPIRe-
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647217 (6374) VASkO
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322786 (2177) burek8
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182009 (1773) ABX

Več podobnih tem