» »

Vodno hlajenje in tekočina

Vodno hlajenje in tekočina

miska96 ::

Lep pozdrav
mene pa zanima nekaj glede vodnega hlajenja:
za tekočino uporabljam destilirano vodo + nek koncentrat proti koroziji
zanima me kaj pa ce bi namesto tega uporaljala vitrex oz antifriz (bi to kaj zmanjsalo temperaturo ali bi jo povečalo? )
Ker nekje sm slisala da antifriz ni kaj prevec dober prav tako tudi vitrex
Gre se predvsem zaradi nabiranja alg ter same "korozije"

Kaj mi priporočate...pa tudi zaradi obarvanja tekočine same se gre...


najlepša hvala

mitjaje ::

Kolikor jaz vem, je potem gostota tekočine večja in se počasneje ohlaja... Toliko ti lahko povem glede fizike... za ostalo pa ti naj drugi povedo!!
www.ultrasplet.net

Shark-357 ::

Večina vključno z mano uporablja antifriz ...vitrex pa ni primeren ker se peni..

miska96 ::

Antifriz, aha
potem ne rabim tudi nobene antikorozijske tekocine in pa tekocine proti algam/mulju?
pa se temperatura kaj dvigne?zniža?

pa zanima me tudi to ali dodajas cisti antifriz ali mesas z vodo?

hvala

MyName ::

Temp se teoretično poveča (v praksi je to pri meni blo mogoče kako stopinjo 2).

Čisti antifriz je mnogo pregost. Če kupiš koncentrat mešaj nekje 1:2 v prid vode, če pa -40 kupiš pa 1:1. Alge nebodo mogle preživeti nikakor.
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

Daliborg ::

antifriz?....huh....me praw zanima kolko casa potem motorcek dela....
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Primoz78 ::

...motorcek?!...mislis impeler verjetno...ja odvisno kak antifriz das notr ane...meni zdaj po cca. pol leta ze neki ruzi :\ ...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

The B ::

Jaz in mislim da večina ostalih uporabljamo un roza antifriz, ki ga kupiš na petrolu. Taka modra plastična flaša. Meša pa se ene deset procentov antifriza. Jst ga mam mogoče 15%. Namešan je itak na uč. Ta stvar skrbi da nič ne preživi, pa rjavel ne bo. Več kot stvari daješ v vodo slabše je.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MyName ::

Men je ena stara črpalka začela lepš laufat z antifrizom kot pa na samo vodo prej :D

Drugače pa tudi že neka noname potopna črpalka dela že recimo vsaj 1let skupno (jo pa imam že 3 leta in je bila 3/4 svojega živlenja vsaj potoplena v antifriz).
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

MasterMiG ::

Vsak dan neki novega slišm:D Prvo kot prvo, čisti antifriz bi bil potrata denarja, pa tudi bi omogočal precej slabše hladilne zmogljivosti kot voda, ker ima večjo gostoto in slabše prevaja toploto. Pa tut tista izjava je bla zlo entertaining, čudn da vm motorčki še delajo.:P Antifriz je daleč od korozivne snovi, zato ga uporabljajo v avtu pr mašini, a mislte da bi ga uporablal če bi bla nevarnost da mašino razžre?:P Zato je plastični (ali keramični) impelerček povsem na varnem. So pa ene par let nazaj delal test hladilnih tekočin na Overclockers.com in ugotovil, da je daleč najbolša izbira price/performance mešanica destilirne vode in antifriza v razmerju 4:1 (to pomeni 1/5 oz. 20% antifriza). Močno pa odsvetujem samo destilirano vodo (al pa po možnosti še par kapljic florescenčne tekočine), ker imaš v dveh mesecih motno vodo. In morš potem menjat vse cevi in diplomerat v čiščenju in poliranju blokov med odstranjevanjem favne in flore:D
There is nothing to fear but the fear itself.

nikola tesla ::

Ma če uporabljaš destilirano vodo (pravo) ki je deminaralizirana in dekarbolizirana te nima kej za skrbet.Ne bo ti treba čistit bloka.Mi matka dela v labu. in mi je vse priskrbrla - mislm destil. vodo ki jo uporabljajo v formaciji za mešanje zdravil.

xabre ::

Pa kaj komplicirate. Kupiš že narejen (razredčen) antifriz, pa je. Za tisto stopinjo ali 2 pa ne bo nobenga pobral. Lahko pa še mal dodatno razredčiš.

KrCbelca ::

drgač ene nejbolših rezultatov se dosega z metilnim alkoholom...

sam je treba mal pazt k je tm okol 60°C že mejna vrednost d se zažge al neki v tem smislu...

jst bi to uporablov, sam glede na to d mam rezervar 3L to pomen d bi me pršu metil par tisočakov, pa preveč bi ga izparelo, glede na to d je na rezeratorju ena tiny winny luknca na wrhu, sam šekr je dost velka. Nism se pa poglablov kolk bi ga izhlapelo... če bi bla dost velika koncentracija za kako zastrupitev...

če mate pa tm 3dl tekočine v hlajenju pa se bi pomoje splačal. metil dobite v vsaki slabo založeni lekarni. >:D
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

xabre ::

A si trčen človk8-O

Metanol boš notr nalival. A bi rad celo hišo v zrak vrgel :D

Shifty ::

No da ne bom nove teme odpiral bom pa kr tle vprasal:
1. Ali je za vodno hlajenje (samu CPU) dovolj crpalka z 400l/h
2. Kje v Ljubljani lahko dobim 10mm debel pleksi (preiskat OBI, mladi Tehnik, Moj hobi)
3. Ali lahko naredim vodni blok iz medenine in kaksne bodjo razlike v primerjavi z bakrenim in aluminjastim?
lp
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shifty ()

xabre ::

Zakaj pa rabiš centimetrski pleksi?

Shifty ::

Za vodni blok:\
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

xabre ::

Daš lahko BP tanjšega.

MyName ::

400l/h bi bil res minimum pomojem (odvisno od pretočnosti blokov in hladilnikov).

Medenina slabše prevaja toploto kot baker ter aluminij, tako da raje ne.
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312905 (2614) TOP
»

Voda + ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171811 (1376) Gajba
»

VODA in HLAJENJE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251870 (1487) WamPIRe-
»

Kaj vse rabim za H20 hlajenje sistema?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221658 (1400) mazy
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647271 (6428) VASkO

Več podobnih tem